Jump to content
doumasj

Αγορά Ελαστικών ?

Recommended Posts

Θα ήθελα την γνώμη όσων ξέρουν για το τί ελαστικό να προτιμήσω προς αγορά....

Είμαι ανάμεσα στο Dunlop και στο Continental...

Ζητάω την γνώμη σας....

Πρόκειτε για ελαστικό 225/40 18....

(Εγώ πάω προς το Dunlop αφού είμαι ήδη ευχαριστημένος αρκετά με τα μαμά που έχω (σε 17αρι)...)

Ευχαριστώ

Edited by doumasj
Link to comment
Share on other sites

Αν με το DUNLOP είσαι ευχαριστημένος τότε με το CONTI θα είσαι υπερευχαριστημένος. Για μένα CONTI.

Edited by PERIS
Link to comment
Share on other sites

εγω φοραω continental και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.. και σκεφτομαι να βαλω dunlop ετσι για να τα δοκιμασω και αυτα.. παντως αν και θα βαλω την αλλη βδομαδα dunlop θα σου προτεινα τα continental γιατι μπορω να πω για μενα μεχρι στιγμης ειναι απο τα πιο αξιοπιστα λαστιχα που καθημερινα κανω και 150-200 χιλιομετρα λογω δουλειας..

Link to comment
Share on other sites

dunlop δεν έχω φορέσει ποτέ για να μπορέσω να εκφέρω γνώμη, πάντως τώρα που φοράω εδώ και 2 μήνες τα continental sport contact 3 έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από όλες τις απόψεις (κράτημα σε στεγνό/βρεγμένο, γρήγορες φουρκέτες, φρενάρισμα) και σε σύγκριση με michelin energy, conti sc2, michelin pilot exalto που φόραγα παλαιότερα τα sc3 είναι το καλύτερο λάστιχο που έχω μέχρι στιγμής!

Link to comment
Share on other sites

Φορούσα απο το εργοστάσιο Dunlop SP Sport 01.Τραγικό λάστιχο απλά. Ίσως αυτά που αναφέρεις να είναι διαφορετικά.

Θα πρότεινα Conti αλλά τα Sport Contact 2. Εγώ πλέον φοράω Uniroyal Rain Sport 2 βέβαια, αλλά έχω φίλο που δοκίμασε και Sport Contact 2 και 3 και προτιμά τα 2. Σε διαστάσεις 225/40/18 αναφέρομαι.

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

Γιαννη δες και τα TOYO T1R ειναι πολυ καλα!

απο τα 2 που προτεινεις για εμενα CONTI

camskill.co.uk

τσεκαρε εκει τιμη

Link to comment
Share on other sites

Off Topic

Γιαννη άλλαξες ζαντες και αν ναι ποιες έβαλες?

όχι ακόμα νικολάκη....σε καμιά δεκαριά μέρες θα το δεις από κοντά...

Γιαννη δες και τα TOYO T1R ειναι πολυ καλα!

απο τα 2 που προτεινεις για εμενα CONTI

camskill.co.uk

τσεκαρε εκει τιμη

ευχαριστώ κωστάκη για την γνώμη αλλά τελικά κατέληξα στο continental sc3 μιας και είχα μία εμπειρία από του κολλητού μου που τα βαλε πρόσφατα σε gti + ότι είχα ακούσει + τα σχόλιά σας..... οπότε κατέληξα σε αυτά και θα μου ρθουν σύντομα...εν αναμονή λοιπόν...

σας ευχαριστώ όλους που ασχοληθήκατε και με βοηθήσατε...

να στε καλά και καλή χρονιά

Link to comment
Share on other sites

douma εβαλες αυτες που ελεγες στην πανελληνια?τις πηρες απο εκει που σου ειπα η τις βρηκες αλλου πιο φτηνα?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εψαχνα προσφατα για 225/40/18 ειχα βρει τα Conti sc3 στον Καρλη για 600 ευρω.

Αν δεν ημουν οπαδος της Michelin (που ξαναπηρα εστω και ακριβοτερα) θα ειχα βαλει τα Conti που ηταν η δευτερη επιλογη μου.

Link to comment
Share on other sites

όχι όχι τάσο....άλλο εντελώς....αλλά θα στο δείξω φορεμένο πάνω.... από αμερική τελικά...

Aναμενω....το τουμπανιασες πολυ καλα αφου σκεφτομουνα να σου ξηλωσω μερικα κομματια στην πανελληνια να τα βαλω στο δικο μου:)

ΥΓ στειλε κ κανενα λινκ για να κανω κ εγω καμια αγορα

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.