Jump to content
theonik

Έχει Βάλει Κανείς Usb Στο Polo Του?

Recommended Posts

Έχει κανείς βάλει την προαιρετική θύρα USB (media in) με το RCD 310?

Είναι εύχρηστη? Βγαίνουν στην οθόνη κανονικά οι τίτλοι των φακέλων?

Μέχρι πόσο GB USB stick αναγνωρίζει?

Link to comment
Share on other sites

Εχω τοποθετήσει aftermarket media/iphone in της Dension στο RCD310. Αναγνωρίζει usb stick και σκληρό δίσκο εώς 250 GB. Εμαφνίζει κανονικά τίτλους απο φακέλους και αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Εχω τοποθετήσει aftermarket media/iphone in της Dension στο RCD310. Αναγνωρίζει usb stick και σκληρό δίσκο εώς 250 GB. Εμαφνίζει κανονικά τίτλους απο φακέλους και αρχεία.

Πόσο κάνει αυτό και που το πήρες φίλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κάνει αυτό και που το πήρες φίλε μου?

Eίναι AYTO , το αγόρασα τον Μάιο απο τον αντιπρόσωπο τους στην Αθήνα. Αχαρνών και Χαλκίδος 20 στα Ανω Πατήσια. Τιμή 220Ε

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς βάλει την προαιρετική θύρα USB (media in) με το RCD 310?

Είναι εύχρηστη? Βγαίνουν στην οθόνη κανονικά οι τίτλοι των φακέλων?

Μέχρι πόσο GB USB stick αναγνωρίζει?

Αρκετά εύχρηστη η θύρα usb, αρκεί να συνηθίσεις ότι είναι σε κάποια απόσταση από τον οδηγό (στο ντουλαπι του συνοδηγου) αλλα δεν εχει πολλη σημασια για μενα, με ενα στικ των 4 γιγα μονιμα βαλμενο παιζει τελεια (για παραπανω χωρητικοτητες δεν ξερω)

Τίτλοι φακέλων δεν φαίνονται καθόλου :roadrage: πάει κατευθείαν στο πρώτο κομμάτι κάθε φακέλου (απ ότι βλέπω τον λίγο καιρό που το χρησιμοποιώ)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η θύρα USB είναι παρα πολύ χρήσιμη !! ναι μεν βέβαια είναι στο ντουλαπάκι αλλά χωράει τόση μουσική σε ένα φλασάκι που δεν χρειάζεται να βάζεις-βγάζεις την ώρα που οδηγάς ούτως ή άλλως...Τώρα όσον αφορά στα υπόλοιπα:

1)τον πρώτο καιρό χρησιμοποιούσα ένα φλασάκι 32 GB που λόγω του οτι είχα βάλει μέσα της παναγιάς τα μάτια απο μορφές αρχείων και ήταν και γεμάτο,μερικές φορές δεν το φόρτωνε η αργούσε και μου έσπαγε τα νεύρα :startle: ...Τώρα που χρησιμοποιώ ένα με 4 GB και έχω μόνο μουσική αρχειοθετημένη σε φακέλους δεν έχω κανενα απολύτως πρόβλημα όλα τέλεια..δε θα σου συνιστούσα λοιπόν για ευκολία να πετάξεις επάνω κανα σκληρό δίσκο(δεν απαγορεύεται όμως)!!

2)Οι τίτλοι των φακέλων εννοείται οτι φαίνονται απο την στιγμή που έχεις φτιάξει εσύ φακέλους από το PC σου..μπορείς να αλλάξεις

τραγούδι με το κουμπί "TRACK" και φάκελο με το "FOLDER" για γρήγορες αλλαγές..Επίσης μπορείς να πλοηγηθείς και στους φακέλους και στα τραγούδια με το "BROWSE" αν θες να βρείς κάτι συγκεκριμένο.. κάτι σαν επισκόπηση φαντάσου όπως και στα MP3 χειρός (απο τον γενικότερο φάκελο (music π.χ) στους υποφακέλους.. και το αντίστροφο)

Αυτά συνοπτικά για το RCD-310 με USB θύρα ..αξίζει να την βάλεις και ελπίζω να βοήθησα :thumbsup:))

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο να αργεί να φορτώσει έστω και 32 GB. Λογικά θα έπρεπε να φτιάχνει μια db την πρώτη φορά που θα το κούμπωνες και μετά να έπαιζε άμεσα. Βέβαια δεν ξέρω πως λειτουργεί το εργοστασιακό σε σχέση με το δικό μου κι ας το φτιάχνει η ίδια εταιρία (dension) Eγώ μία φορά κούμπωσα 250GB κι έκτοτε με το που ανοίγω το RCD συνεχίζει να παίζει απο εκεί που είχε σταματήσει χωρίς να χρειάζεται να διαβάσει ξανά όλα τα αρχεία.

Το ίδιο ισχύει και για τα mp3s που έχει μέσα το iphone.

Edited by Overhauled
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο να αργεί να φορτώσει έστω και 32 GB. Λογικά θα έπρεπε να φτιάχνει μια db την πρώτη φορά που θα το κούμπωνες και μετά να έπαιζε άμεσα. Βέβαια δεν ξέρω πως λειτουργεί το εργοστασιακό σε σχέση με το δικό μου κι ας το φτιάχνει η ίδια εταιρία (dension) Eγώ μία φορά κούμπωσα 250GB κι έκτοτε με το που ανοίγω το RCD συνεχίζει να παίζει απο εκεί που είχε σταματήσει χωρίς να χρειάζεται να διαβάσει ξανά όλα τα αρχεία.

Το ίδιο ισχύει και για τα mp3s που έχει μέσα το iphone.

Εμένα μου πρότειναν από την αντιπροσωπία της dension (αυτή στα πατήσια) το Gateway 5 με 10-20 ευρώ διαφορά από το 300 το οποίο έχει και bluetooth αλλά πρέπει να παραγγείλω και χειριστήρια τιμονιού για να δουλεύει πλήρως το bluetooth. Οπότε αναμονή πάλι 3 μήνες. Απλά το πιο σημαντικό για μένα είναι το να δουλεύει!

Μάλλον βλέπω να παραγγέλνω χειριστήρια τιμονιού και να πάρω της dension το gateway 5.

Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον μίλησες με τον Αντώνη. Ηθελα κι εγώ το 500 αλλά το iphone 2G που έχω δεν υποστήριζε πρωτόκολλο AD2P κι έτσι πήρα το 300. Εχω βάλει και τον δίσκο με Velcro κάτω απο το ντουλαπάκι του οδηγού για να μην φαίνεται αφενός κι αφετέρου να έχω ευκολη πρόσβαση αν θελήσω να κουμπώσω stickάκι. Για να τρυπούσα το ντουλαπάκι και να το έβαζα μέσα ήταν μεγάλη μανούρα κι έτσι προτίμησα αυτή τη λύση που μάλλον είναι και η καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον μίλησες με τον Αντώνη. Ηθελα κι εγώ το 500 αλλά το iphone 2G που έχω δεν υποστήριζε πρωτόκολλο AD2P κι έτσι πήρα το 300. Εχω βάλει και τον δίσκο με Velcro κάτω απο το ντουλαπάκι του οδηγού για να μην φαίνεται αφενός κι αφετέρου να έχω ευκολη πρόσβαση αν θελήσω να κουμπώσω stickάκι. Για να τρυπούσα το ντουλαπάκι και να το έβαζα μέσα ήταν μεγάλη μανούρα κι έτσι προτίμησα αυτή τη λύση που μάλλον είναι και η καλύτερη.

Άλλο το 500 και άλλο το 5! Πρέπει μέχρι αύριο να αποφασίω. Είδομεν!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ενδέχεται το RCD 310 να μην εμφανίζει τους τίτλους των τραγουδιών και των φακέλων όταν έχω τοποθετήσει το εργοστασιακό ???

Link to comment
Share on other sites

Τους τίτιλους των mp3 θα στους εμφανίζει κανονικά. Το έχω δει σε Tiguan με RCD 310 και media in. Για τους φακέλους σου απάντησε κάποιο παλικάρι πιο πάνω οτι εμφανίζονται. Εγώ στη θέση σου θα προτιμούσα το Dension.

Και μιας και ανέφερες για bluetooth , υπάρχει κανείς με RCD310 που να έχει καταφέρει να συνδέσει το κινητό του; Εχω δοκιμάσει 3 διαφορετικά τηλέφωνα και δεν αναγνώρισε κανένα. Παλιότερα είχα διαβάσει οτι συνδέεται με κάποια Nokia μόνο αλλά δεν είμαι σίγουρος οτι αυτό ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Για να κλείσω όμορφα το θέμα το οποίο άνοιξα απλά θέλω να σας ενημερώσω πως το polo μου ήρθε με to RCD310 και media in εντός. έχω τοποθετήσει ένα φλασάκι των 16GB (όχι γεμάτο βέβαια) αλλά παίζει ταχύτητατ και απροβλημάτιστα αρκεί τα

τραγούδια να έχουν μπει όμορφα σε φακέλους (πχ albums). Γενικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος :notfair:

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το RCD210 και θα βαλω το RCD310 μεταχειρισμενο και media in καινουριο (το media in ειναι ο λογος που θα βαλω το 310..), εχω ηδη χειριστηρια στο τιμονι και αφου την εγκατασταση θα μου την κανουν απο εκει που πηρα το αμαξι φανταζομαι δεν θα υπαρχει καποιο προβλημα ασυμβατοτητας σωστα?

πρεπει να ρυθμισουν κατι για το bluetooth ή με το που θα μπει θα ειναι ετοιμο?

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το RCD210 και θα βαλω το RCD310 μεταχειρισμενο και media in καινουριο (το media in ειναι ο λογος που θα βαλω το 310..), εχω ηδη χειριστηρια στο τιμονι και αφου την εγκατασταση θα μου την κανουν απο εκει που πηρα το αμαξι φανταζομαι δεν θα υπαρχει καποιο προβλημα ασυμβατοτητας σωστα?

πρεπει να ρυθμισουν κατι για το bluetooth ή με το που θα μπει θα ειναι ετοιμο?

Δεν νομίζω οτι θα σου δουλεύει το bluetooth. Εμένα τουλάχιστον που μου το παρέδωσαν με το 310 ως δώρο δεν δουλεύει ή τέλος πάντων δεν είναι συμβατό με όποιο τηλέφωνο έχω δοκιμάσει κατά καιρούς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι θα σου δουλεύει το bluetooth. Εμένα τουλάχιστον που μου το παρέδωσαν με το 310 ως δώρο δεν δουλεύει ή τέλος πάντων δεν είναι συμβατό με όποιο τηλέφωνο έχω δοκιμάσει κατά καιρούς.

Ευχαριστω για την απαντηση, ειδα και απο παλαιοτερα posts σου οτι το εψαχνες να το καταφερεις.

Δεν καιγομαι για το bluetooth αλλα ο φοβος μου ειναι μηπως οταν βαλω το μεταχειρισμενο Rcd 310, που προκειται να αγορασω, δεν λειτουργουν τα χειριστηρια στο τιμονι! Δεν ειμαι σε θεση να χασω ουτε ενα ευρω (πλησιαζει και το μεγαλο service...) οποτε αν δεν λειτουργουν καλυτερα να εμενα με το 210!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το ξέρω. Ισως να χρειάζεται κάποια κωδικοποίηση μέσω του διαγνωστικού για να δουλέψουν τα χειριστήρια του τιμονιού. Το μόνο που μπορείς να κάνεις φυσικά είναι να το δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το ξέρω. Ισως να χρειάζεται κάποια κωδικοποίηση μέσω του διαγνωστικού για να δουλέψουν τα χειριστήρια του τιμονιού. Το μόνο που μπορείς να κάνεις φυσικά είναι να το δοκιμάσεις.

Ναι αυτο ειναι το λογικοτερο.. απλα αν δεν δουλευουν τα χειριστηρια τοτε θα μου μεινει το RCD στο χερι... ευτυχως θα γινει η εγκατασταση στην αντιπροσωπεια που πιστευω να κανουν ο,τι καλυτερο και ευτυχως το μεταχειρισμενο RCD προερχεται απο polo gti (δεν ξερω αν αυτο θα βοηθησει την ολη κατασταση)

αν γινει βλακεια και δεν δουλεψουν τα χειριστηρια, δεν θα μπορω να βρισω την αντιπροσωπεια και ουτε να τους πω φερτε μου αλλο... θα μου μεινει στο χερι!

απο την αλλη δεν μπορω να πω τιποτα ουτε στο παιδι που το πουλαει γιατι για χαρη μου χωρις να δωσω 1 ευρω προκαταβολη το "εκλεισε" σε μενα και μαλιστα για να μην χρεωθω μεταφορικα ειναι προθυμος να κανουμε χερι-χερι την συναλλαγη οταν ερθει αθηνα!

ελπιζω ολα να πανε καλα και σε κανα μηνα να σας λεω τις εντυπωσεις μου απο το USB στο Polo μου (οπως λεει και ο τιτλος)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.