Jump to content
avenger

Nissan Vs Passat

Recommended Posts

Eνα ωραιο πρωινο που λετε παιδες σουλατσαριζα με την passatoumpa μου στους δρομους της πολης μου. Λουσατο το αυτοκινητο να γιαλιζουν οι χρωμιομενες ζαντες το μαυρο περλε χρωματακι του.Και εκει που πηγαινα με 20χλμ μεσα απο ενα στενακι και παραβιαζοντας το stop ερχεται κατα πανω μου ενα Nissan Navara με μεταλλικες μπαρες στον προφυλακτηρα του. ΜΠΑΜ φρεναρω , κατεβαινω και βλεπω τη μιση πορτα απ την πλευρα μου και ολο το φτερο βουλιαγμενο. (Αργοτερα διαπιστωθηκαν επισης στραβωμενο ψαλιδι και ζαντα).Kαι εκει που εβραζα σαν το καζανι :thumbsu: κατεβαινει απ το Nissan με απαθεια ενας γεροντακος γυρω στα 67 και μου λεει ΜΑ ΔΕ ΜΕ ΕΙΔΕΣ? Και για να μην τον σκοτωσω στο ξυλο (καθοτι και σωματαρας :laugh: ) αρχισω να χτυπαω κλοτσιες ενα δεντρο διπλα μου.Για καλη μου τυχη ακριβως κατω απ το συμβαν ηταν το αστυνομικο τμημα. Ακουγοντας το μπαμ βγηκαν εξω οποτε τους ειχα και ως αυτοπτες μαρτυρες. Εντος τμηματος αργοτερα διαπιστωθηκε οτι το διπλωμα του γερου ειχε ληξει (εγινε κατασχεση) οπως και η ασφαλεια του (εκανε επιτοπου νεα) και πληρωσε και προστιμο 400ε για παραβιαση stop. (To Navara ειχε κατι γρατσουνιες στον προφυλακτηρα). Καλα τα οσα τραβηξα αργοτερα με αντιπροσωπειες και λοιπα απλως τα αφηνω ασχολιαστα. Το διδαγμα της ολης υποθεσης ειναι πως οσο και αν προσεχετε στο δρομο οσο και αν συντηρητε τα αυτοκινητα σας οσο και αν γενικα τηρητε τον ΚΟΚ παντα καπου εκει εξω θα υπαρχει ενας γεροντακος με Navarra.

Edited by poisoneddagger
Link to comment
Share on other sites

περαστικά σου φίλε και όλα γίνονται. να λες πάλι καλά που δεν είχε και καμιά γυναίκα του δίπλα γιατί αυτή θα σου έσπαζε τα νεύρα περισσότερο και πιστεψέμε εκεί θα την σκότωνες....

Link to comment
Share on other sites

οσο και αν συντηρητε τα αυτοκινητα σας οσο και αν γενικα τηρητε τον ΚΟΚ παντα καπου εκει εξω θα υπαρχει ενας

Δυστυχώς έτσι είναι ... εύχομαι περαστικά να είναι ! Σήμερα στις 06:45 εκεί που καθόμουν ακούγεται από έξω ένα μπαμ όπως όταν πέφτει απότομα το καπάκι του κάδου απορριμάτων ... λέω κανένας γείτονας θα πέταξε σκουπίδια και θα ξεχάστηκε ... με τα λίγα και τα πολλά ένα corsa κτύπησε το προπορευόμενο όχημα(ascona) στην πίσω αριστερή μεριά και το ascona έπεσε πάνω σε ένα κανονικά παρκαρισμένο astra cabrio ... το ascona μικρές ζημιές , το άστρα όλη η αριστερή πλευρά μέσα στο χρώμα του ascona και μια λακκούβα στην πόρτα του οδηγού .... κάτω στο δρόμο νερά, πλαστικά, γυαλιά κλπ .... το corsa έπαθε τη μεγαλύτερη ζημιά ....

dsc02259r.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eνα ωραιο πρωινο που λετε παιδες σουλατσαριζα με την passatoumpa μου στους δρομους της πολης μου. Λουσατο το αυτοκινητο να γιαλιζουν οι χρωμιομενες ζαντες το μαυρο περλε χρωματακι του.Και εκει που πηγαινα με 20χλμ μεσα απο ενα στενακι και παραβιαζοντας το stop ερχεται κατα πανω μου ενα Nissan Navara με μεταλλικες μπαρες στον προφυλακτηρα του. ΜΠΑΜ φρεναρω , κατεβαινω και βλεπω τη μιση πορτα απ την πλευρα μου και ολο το φτερο βουλιαγμενο. (Αργοτερα διαπιστωθηκαν επισης στραβωμενο ψαλιδι και ζαντα).Kαι εκει που εβραζα σαν το καζανι :thumbsup: κατεβαινει απ το Nissan με απαθεια ενας γεροντακος γυρω στα 67 και μου λεει ΜΑ ΔΕ ΜΕ ΕΙΔΕΣ? Και για να μην τον σκοτωσω στο ξυλο (καθοτι και σωματαρας :whistling: ) αρχισω να χτυπαω κλοτσιες ενα δεντρο διπλα μου.Για καλη μου τυχη ακριβως κατω απ το συμβαν ηταν το αστυνομικο τμημα. Ακουγοντας το μπαμ βγηκαν εξω οποτε τους ειχα και ως αυτοπτες μαρτυρες. Εντος τμηματος αργοτερα διαπιστωθηκε οτι το διπλωμα του γερου ειχε ληξει (εγινε κατασχεση) οπως και η ασφαλεια του (εκανε επιτοπου νεα) και πληρωσε και προστιμο 400ε για παραβιαση stop. (To Navara ειχε κατι γρατσουνιες στον προφυλακτηρα). Καλα τα οσα τραβηξα αργοτερα με αντιπροσωπειες και λοιπα απλως τα αφηνω ασχολιαστα. Το διδαγμα της ολης υποθεσης ειναι πως οσο και αν προσεχετε στο δρομο οσο και αν συντηρητε τα αυτοκινητα σας οσο και αν γενικα τηρητε τον ΚΟΚ παντα καπου εκει εξω θα υπαρχει ενας γεροντακος με Navarra.

67ρης;Μια χαρα εισαι.Που να δεις ογδονταρη και με ανανεωμενο διπλωμα.Διοτι το σοβαρο κρατος στο οποιο ζουμε κρινει οτι ειναι ικανοι να οδηγουν ακομα.Φαινεται οτι ή πρεπει να μεινεις αναπηρος σε χερια-ποδια, ή να πεθανεις ή να τυφλωθεις για να σε κρινουν ανικανο οδηγησης.....

Edited by Νasos_p
Link to comment
Share on other sites

Guest TASOS HN

Δυστυχώς έτσι είναι ... εύχομαι περαστικά να είναι ! Σήμερα στις 06:45 εκεί που καθόμουν ακούγεται από έξω ένα μπαμ όπως όταν πέφτει απότομα το καπάκι του κάδου απορριμάτων ... λέω κανένας γείτονας θα πέταξε σκουπίδια και θα ξεχάστηκε ... με τα λίγα και τα πολλά ένα corsa κτύπησε το προπορευόμενο όχημα(ascona) στην πίσω αριστερή μεριά και το ascona έπεσε πάνω σε ένα κανονικά παρκαρισμένο astra cabrio ... το ascona μικρές ζημιές , το άστρα όλη η αριστερή πλευρά μέσα στο χρώμα του ascona και μια λακκούβα στην πόρτα του οδηγού .... κάτω στο δρόμο νερά, πλαστικά, γυαλιά κλπ .... το corsa έπαθε τη μεγαλύτερη ζημιά ....

dsc02259r.jpg

Ευκαιρία για επιτόπου δόκιμη πόσο έχει προοδεύσει η παθητική και ενεργητική ασφάλεια εντός της ίδιας αυτοκινητοβιομηχανίας

Link to comment
Share on other sites

πολυ θελει να γινει το κακο?

τουλαχιστον να μην χτυπανε ανθρωποι και τα υπολοιπα φτιαχνονται!

Link to comment
Share on other sites

πολυ θελει να γινει το κακο?

τουλαχιστον να μην χτυπανε ανθρωποι και τα υπολοιπα φτιαχνονται!

+10000 εμενα πηγε total loss,το ειχα σαν ερωμενη...και οσο να το προσεχα ενα jeep και τελος...:clapping:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.