Jump to content
yositosi

Κοτσαδοροχτύπημα...

Recommended Posts

Εφαγα λοιπόν μια "κοτσαδοριά" με το παρακάτω αποτέλεσμα:

dsc00307vo.jpg

Αφού έβρισα, έριξα κατάρες, τσέκαρα στο ΕΤΚΑ και τελικά ευχαρίστησα το Θεό που τη γλύτωσα φθηνά.

Ενημερωτικά το φλας αποτελείται από ΔΥΟ κομμάτια! Αυτό που έσπασε σε εμένα, και έχει κόστος 15 ευρώ (είναι απλός ανακλαστήρας), και το κυρίως φλας που κοστίζει περί τα 50ευρώ!!! Επομένως, αν μου έσπαγε φλάς μεγαλύτερη ζημιά... αν μου έπαιρνε προφυλακτήρα, ακόμα μεγαλύτερη ζημιά... οπότε αφού αποφάσισε να με κοπανίσει μια χαρά τη γλύτωσα! (μου την έκανε και Passat γ@μώτο τη ζημιά!!!) :faceless:

Link to comment
Share on other sites

Εφαγα λοιπόν μια "κοτσαδοριά" με το παρακάτω αποτέλεσμα:

dsc00307vo.jpg

Αφού έβρισα, έριξα κατάρες, τσέκαρα στο ΕΤΚΑ και τελικά ευχαρίστησα το Θεό που τη γλύτωσα φθηνά.

Ενημερωτικά το φλας αποτελείται από ΔΥΟ κομμάτια! Αυτό που έσπασε σε εμένα, και έχει κόστος 15 ευρώ (είναι απλός ανακλαστήρας), και το κυρίως φλας που κοστίζει περί τα 50ευρώ!!! Επομένως, αν μου έσπαγε φλάς μεγαλύτερη ζημιά... αν μου έπαιρνε προφυλακτήρα, ακόμα μεγαλύτερη ζημιά... οπότε αφού αποφάσισε να με κοπανίσει μια χαρά τη γλύτωσα! (μου την έκανε και Passat γ@μώτο τη ζημιά!!!) :faceless:

Πω νταξει, μολις διάβασα τον τίτλο είπα .... πάει έγινε εμβολισμός .... αλλά ευτυχώς είναι μικρή ..... μην το πεις ούτε του παπά !

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Πω νταξει, μολις διάβασα τον τίτλο είπα .... πάει έγινε εμβολισμός .... αλλά ευτυχώς είναι μικρή ..... μην το πεις ούτε του παπά !

Speedy, το μεγαλύτερο σπασιμο σε τέτοιες καταστάσεις είναι η ταλαιπωρία και το τρέξιμο για να κάνεις την επιδιόρθωση! ΣΥΝ το ότι υπάρχουν τόσα γίδια ανάμεσα μας που νομίζουν ότι έβγαλαν βόλτα τον γάιδαρο τους... και δεν σέβονται την περιουσία του άλλου!!! Ο συγκεκριμένος που με κοπάνησε, πολύ απλα θα σου πω ότι είχε χώρο για 1.5 αμάξι, αλλά αποφάσισε να μπει με την μούρη, να το κόψει πίσω και να πετάξει κώλο πλάγια, και ΑΦΟΥ με κοπάνησε το πηγε μετά 1 μέτρο μπροστά!!! :faceless:

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Speedy, το μεγαλύτερο σπασιμο σε τέτοιες καταστάσεις είναι η ταλαιπωρία και το τρέξιμο για να κάνεις την επιδιόρθωση! ΣΥΝ το ότι υπάρχουν τόσα γίδια ανάμεσα μας που νομίζουν ότι έβγαλαν βόλτα τον γάιδαρο τους... και δεν σέβονται την περιουσία του άλλου!!! Ο συγκεκριμένος που με κοπάνησε, πολύ απλα θα σου πω ότι είχε χώρο για 1.5 αμάξι, αλλά αποφάσισε να μπει με την μούρη, να το κόψει πίσω και να πετάξει κώλο πλάγια, και ΑΦΟΥ με κοπάνησε το πηγε μετά 1 μέτρο μπροστά!!! :faceless:

συμφωνώ για το σπάσιμο που λες και επαυξάνω ... φαντάζομαι πως τον κοιτούσες μόλις την έκανε την πατάτα του .... παλι καλά που ξερεις ποιος την έκανε .... γιατι αν δεν ξερεις και πας να το παρεις και το δεις εκεινη την ώρα..... αστο μην το συζητήσουμε καλύτερα και θυμάμαι κι εγω πράγματα ... :pirate: σε καταλαβαίνω απόλυτα .. sick.gif

φωνάξατε ασφαλιστικές κλπ ή στοιχεία και με το τιμολόγιο θα στα πληρώσει ?

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Speedy, είναι τόσο μικρό το κόστος που πρακτικά θα μου κόστιζε πολύ περισσότερο τόσο σε χρόνο όσο και σε βενζίνες το να ασχοληθώ για να τα πάρω τα λεφτά! Κοινώς φάγαμε το λεγόμενο "νταβατζιλικι".

Όπως και να έχει, τέτοια να είναι τα προβλήματα μας :faceless:

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Speedy, είναι τόσο μικρό το κόστος που πρακτικά θα μου κόστιζε πολύ περισσότερο τόσο σε χρόνο όσο και σε βενζίνες το να ασχοληθώ για να τα πάρω τα λεφτά! Κοινώς φάγαμε το λεγόμενο "νταβατζιλικι".

Όπως και να έχει, τέτοια να είναι τα προβλήματα μας :faceless:

Δίκαιο έχεις αλλά εάν η ζημιά είναι μικρή , όπως τωρα δλδ .... γιατι εαν είναι κανένα 200€ ή κανενα χιλιάρικο τότε 4 υπογλώσσια .....

Link to comment
Share on other sites

Η ουσία στην όλη υπόθεση είναι ότι αν δεν είχα το ΕΤΚΑ να το τσεκάρω είμαι 100% σίγουρος ότι θα με "τσιμπούσαν" στην αντιπροσωπεία και θα προσπαθούσαν να μου πασάρουν ως "σετ" και το φλας που δεν έχει παθει τίποτα! :pirate:

Για αυτό άλλωστε το πόσταρα, ώστε να είμαστε σε τέτοια θέματα ενήμεροι και να το ψάχνουμε λίγο (ακόμα και ρωτώντας άλλους αν δεν έχουμε ΕΤΚΑ).

Παλαιότερα σε άλλο αμάξι του ομίλου, μετά από χτύπημα είχα ανοίξει το πλευρικό μπαλόνι (καθίσματος). Η αντιπροσωπεία μου έλεγε σετ κάθισμα αλλαγή και 1500ευρώ γιατί ΜΟΝΟ έτσι παει! Το ΕΤΚΑ έδινε κωδικό ανταλλακτικού ξεχωριστά για το μπαλόνι στα 250ευρώ. Εγώ επέμενα, αυτοί τα δικά τους. Στο τέλος τους είπα ότι εφόσον ζητάω συγκεκριμένο κωδικό, τότε να μου το παραγγείλουν από έξω να έρθει έτσι. Αφού είδαν ότι άκρη δεν θα έβγαινε, μια χαρά μου έδωσαν σκέτο το μπαλόνι :faceless:

Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό όλα καλά.:thumbsup:

Έβαλες και τις λάμπες στα προβολάκια???

Δεν τα έβαλα ακόμα. Παραγγείλαμε το ανταλλακτικό, και Τρίτη Τετάρτη θα το περάσω... οπότε όλα μαζί μια και μια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα έβαλα ακόμα. Παραγγείλαμε το ανταλλακτικό, και Τρίτη Τετάρτη θα το περάσω... οπότε όλα μαζί μια και μια.

:thumbsup::good:

Link to comment
Share on other sites

to νταβατζιλικι τι εννοεις???δεκτηκε που σε χτυπησε η οχι?και απο οτι καταλαβα τον εβλεπες την ωρα που παρκαριζε ?η στο περιεγραψε μετα αυτος?

Link to comment
Share on other sites

Οχι, καμία σχέση. Εϊναι ένα πασσατ στην περιοχή της δουλειάς που το οδηγάει ένας μπάρμπας... και τον έχω δει ξανά και ξανά όταν παρκάρει να σταματάει όχι με το "μάτι" αλλά με τους νόμους της φυσικής (όταν δηλαδή βρίσκει εμπόδιο είτε μπροστά είτε πίσω).

Μια μέρα που πάρκαρα σε πολύ κεντρικό δρόμο, πηγα να το πάρω μετά τη δουλειά βράδυ, και τον είδα μπροστά μου, λοξά πεταμένο, 1 μέτρο ΣΥΝ απόσταση (ο κοτσαδόρος του ΕΥΘΕΙΑ με το χτύπημα). Εκανα μια γύρα αλλά βραδιάτικα αυτό δεν φαίνεται εκεί κάτω και βράδυ. Το επόμενο πρωί που πάρκαρα ξανά στη δουλειά το είδα το χτύπημα με το φως της ημέρας, και επιτόπου πηγα εκεί που είχα παρκάρει την προηγούμενη μέρα και βρήκα στο δρόμο το κομματάκι από το γυαλάκι. Τρείς μέρες μετά, τον πέτυχα τον μπ@γλ@μά, του πάτησα μια φωνή... αλλά σιγά μην παραδεχόταν τίποτα ο μπαρμπα-μπεν!

Οπως ανέφερα, μικρό το όλο κόστος, και πρακτικά το όλο σκηνικό είναι τόσο το "μ@μώτο" του γιατί να μην νοιαζονται οι άλλοι για την περιουσία των γύρω τους, και φυσικά το ότι πρέπει να τραβιέμαι να το περάσω το εξάρτημα. Ευτυχώς γλύτωσα το διπλό πήγαινε έλα μιας και οι Πορφύρηδες με εξυπηρέτησαν παραγγέλνοντας το για εμένα διότι διαφορετικά θα έπρεπε να παω να παραγγείλω, και μετά να ξαναπάω να το περάσω, ενώ τωρα πολύ απλα το άλλο Σάββατο στη χειρότερη, ή ένα απόγευμα εντός εβδομάδος θα παω μια και μια.

Link to comment
Share on other sites

οκ...δωσε λιγο χρονο και μετα σκαστου τα λαστιχα....ετσι απο ευγενια:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

οκ...δωσε λιγο χρονο και μετα σκαστου τα λαστιχα....ετσι απο ευγενια:thumbsup:

Χαχαχαχαχα. Μπα φίλε μου, και δεν θα αλλάξει κάτι, και το μόνο που θα ρισκάρω είναι να με δει και κανείς και να τον κάνω και μάγκα! Ολο και από κάπου θα το βρει, εγώ πάντα έτσι πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

Κι εκεί που τα λέγαμε εχθές, κατεβαίνω να πάρω το αμάξι σήμερα και βλέπω την κάτω κεντρική γρίλια(ανάμεσα από τα προβολάκια) σπασμένη ! όχι τελείως αλλά μια σειρά είχε σπάσει σε ένα σημείο .... ;)

Link to comment
Share on other sites

Κι εκεί που τα λέγαμε εχθές, κατεβαίνω να πάρω το αμάξι σήμερα και βλέπω την κάτω κεντρική γρίλια(ανάμεσα από τα προβολάκια) σπασμένη ! όχι τελείως αλλά μια σειρά είχε σπάσει σε ένα σημείο .... :growl:

Η εποχή τους είναι??? :growl: :growl: Ελπίζω να είναι σε σημείο που μπορεί να κολληθεί χωρίς να φαίνεται και να γλυτώσεις τα έξοδα! :blush:

Link to comment
Share on other sites

....το κακο ειναι οτι δεν τους πετυχαινεις μ@μω!!!!!!!!!!! :blush:

......μια φορα ειδα ενα μπαρμπα να "παιρνει" κ να κατεβαζει καθρεφτη κ τον γυρισα πισω ν αφησει στοιχεια.......γιατι δεν καταλαβαινουν οτι γι αυτο τις πληρωνουμαι τις ασφαλειες?!

Link to comment
Share on other sites

Η εποχή τους είναι??? :sorcerer: :sorcerer: Ελπίζω να είναι σε σημείο που μπορεί να κολληθεί χωρίς να φαίνεται και να γλυτώσεις τα έξοδα! :thumbsup:

τι να πεις .... ευτυχώς το έβαλα όπως ήταν πριν... αλλιώς απ' ότι είδα καμιά 40άρα θα μας πήγαινε ...

....το κακο ειναι οτι δεν τους πετυχαινεις μ@μω!!!!!!!!!!! :whistling:

......μια φορα ειδα ενα μπαρμπα να "παιρνει" κ να κατεβαζει καθρεφτη κ τον γυρισα πισω ν αφησει στοιχεια.......γιατι δεν καταλαβαινουν οτι γι αυτο τις πληρωνουμαι τις ασφαλειες?!

καλά τον έκανες ! :startle:

Link to comment
Share on other sites

ζωα ολοι τους ρε!!!δεν τους νοιαζει τιποτα!δε πα να εκανες 5 δουλειες

για να παρεις το αμαξακι σου????

οταν κυκλοφορουν κατι τετοιοι ειναι να κανεις τον σταυρο σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.