Jump to content
smynik76

Passat 1,4 Tsi Ή 1,8Tsi ;

Recommended Posts

Γεια χαρά σε όλους, είμαι καινούργιος στο φόρουμ, και ζητάω προκαταβολικά Συγνώμη αν κάνω λάθος.

Έχω ένα passat 1600 μοντέλο του ’98 και όπως καταλαβαίνετε πάει για απόσυρση, και θέλω να αγοράσω άλλο, αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είμαι μεταξύ του 1,4tsi & 1,8tsi μεταχειρισμένα μοντέλα από το 2007 και μετά ποια είναι η γνώμη σας;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους, είμαι καινούργιος στο φόρουμ, και ζητάω προκαταβολικά Συγνώμη αν κάνω λάθος.

Έχω ένα passat 1600 μοντέλο του ’98 και όπως καταλαβαίνετε πάει για απόσυρση, και θέλω να αγοράσω άλλο, αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είμαι μεταξύ του 1,4tsi & 1,8tsi μεταχειρισμένα μοντέλα από το 2007 και μετά ποια είναι η γνώμη σας;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας!

το θεμα ρε φιλε ειναι εσυ τι θες .εαν θες βελτιωση και γκαζια παρε το 1.8 εαν θες απλως ενα αμαξι μεγαλο και οικονομικο παρε το 1,4 βαλτου και ενα προγραμμα καντο 155 ιππους και τελος εισαι καλυμενος απο ολες τις πλευρες απλως εαν θες να βγαζει φωτιες στο δρομο παρε το 1.8 και φτιαξτο αλλιως και το 1,4 ειναι μια χαρα και απο αποδοση και ειναι βολικο :D

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλωσορισες στην παρεα!!Αν θελεις κανε και μια παρουσιαση σου στα νεα μελη.

Οι λογοι επιλογης των δυο αυτων κινητηρων πιστευω ειναι αρκετοι.Εσυ σε γενικες γραμμες τι θελεις απο το αμαξι?Θα πρεπει να δεις επισης και την διαφορα στα χρηματα των δυο εκδοσεων αυτων.

Προσωπικα,αν δεν υπηρχε ζητημα διαφορας χρηματων μεγαλο,θα επελεγα το 1.8

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου του ότι πας σε μεταχειρισμένο δώσε περισσότερη έμφαση στην έκδοση, τα extras και την κατάσταση του κάθε αυτοκινήτου και άσε για το τέλος τον κινητήρα. Αν σε ενδιαφέρει το να "μετακινείσαι" παίρνεις το 1,4 και κερδίζεις και σε οικονομία. Αν σε ενδιαφέρει το να "οδηγείς", γλυκοκοιτάζεις το 1,8 που κατά την γνώμη μου ταιριάζει περισσότερο στο βαρύ κατά τ'άλλα Passat.

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου του ότι πας σε μεταχειρισμένο δώσε περισσότερη έμφαση στην έκδοση, τα extras και την κατάσταση του κάθε αυτοκινήτου και άσε για το τέλος τον κινητήρα. Αν σε ενδιαφέρει το να "μετακινείσαι" παίρνεις το 1,4 και κερδίζεις και σε οικονομία. Αν σε ενδιαφέρει το να "οδηγείς", γλυκοκοιτάζεις το 1,8 που κατά την γνώμη μου ταιριάζει περισσότερο στο βαρύ κατά τ'άλλα Passat.

+1

Εγώ θα κοιτούσα για δερμάτινο σαλόνι, ηλιοροφή, ξένον,οθόνη στο καντράν, πακέτο ηχείων, navigator, ζάντες, κάποιο πακέτο Rline κλπ

Link to comment
Share on other sites

Guest tanasi

Αν είσαι ήρεμος γενικά οδηγός, καλύτερα να επιλέξεις το 1.4 και πάρε περισσότερα extras αντισταθμιστικά.

Αν σε πιάνουν "ανησυχίες" στο τιμόνι, το 1.8 θα το ευχαριστηθείς περισσότερο.

Λάβε επίσης υπόψη σου, ότι σε ένα αμάξι παίζει μεγάλο ρόλο η ενεργητική ασφάλεια που σου προσφέρει.

Όχι ότι το 1.4 δεν τα βγάζει πέρα, ίσα ίσα σε σχέση με το 1.6 ατμόσφαιρα που είχες θα σου φανεί πολύ δυνατό...

Το 18άρι πάντως δεν καίει σε ταξίδι,να ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντίσεις σας να είστε πάντα καλά, κατάληξα σε passat 1,8tsi. Αντε και καλές μας βόλτες, και καλά ταξίδια σε όλους. Και πάλι ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντίσεις σας να είστε πάντα καλά, κατάληξα σε passat 1,8tsi. Αντε και καλές μας βόλτες, και καλά ταξίδια σε όλους. Και πάλι ευχαριστώ!!!

Πάρτι με δέρμα. Ειπναι αμαρτία να το πάρεις γυμνό από θέμα εκδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.