Jump to content
JPMike

Mikegti6-Golf Mkvi Gti Revo Και Προχωράμε...

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, τους φανατικούς οπαδούς VW!!! Αυτό το post είναι αφιερωμένο σε όλους αυτούς που γουστάρουνε το tuning!! :blink:

Έχοντας το νέο μου αυτοκίνητο περίπου 2 εβδομάδες, αποφάσισα να τραβήξω μερικές φότο και να σας δείξω το 6άρι μου.

Προς το παρών φοράει, Pipercross Carbon Intake, Revo Stage 1 ECU Remap και έφτασε στα 280-285 άλογα με μικτή ρύθμιση. Του έβαλα 30αρα φίμα στα τζάμια εκτός απο παρμπρίζ, Xenon HID, Led στην πίσω πινακίδα και parktronic (όχι μαμά).

Προσεχώς, GTI Red/chrome front and rear emblems, επετειακές ζάντες 18άρες του 30th anniversary Golf MKV (ακόμα το σκέφτομαι, απλά θέλω να παίξω μαύρες ζάντες), μαύρισμα των καθρευτών, κόκκινος φωτισμός στη πλαφονιέρα στα φώτα των ποδιών, μαύρισμα των VW emblems σε matte μαύρο και Golf R 20 cherry red tinted Led rear taillights.

Σίγουρα, αργότερα Revo Stage 2 ECU Remap, Μilltek Full Exhaust, Forge Σκάστρα και Custom Intercooler απο τη Revo.

Ιδού και το κτήνος:

dscn0707.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dscn0705a.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dscn0742y.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dscn0740c.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dscn0743h.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dscn0749i.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dscn0748ch.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ελπίζω να σας αρέσουν! :drinks:

Edited by MikeGTI6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, τους φανατικούς οπαδούς VW!!! Αυτό το post είναι αφιερωμένο σε όλους αυτούς που γουστάρουνε το tuning!! :D

Έχοντας το νέο μου αυτοκίνητο περίπου 2 εβδομάδες, αποφάσισα να τραβήξω μερικές φότο και να σας δείξω το 6άρι μου.

Προς το παρών φοράει, Pipercross Carbon Intake, Revo Stage 1 ECU Remap και έφτασε στα 280-285 άλογα με μικτή ρύθμιση. Του έβαλα 30αρα φίμα στα τζάμια εκτός απο παρμπρίζ, Xenon HDI, Led στην πίσω πινακίδα και parktronic (όχι μαμά).

Προσεχώς, GTI Red/chrome front and rear emblems, επετειακές ζάντες 18άρες του 30th anniversary Golf MKV (ακόμα το σκέφτομαι, απλά θέλω να παίξω μαύρες ζάντες), μαύρισμα των καθρευτών, κόκκινος φωτισμός στη πλαφονιέρα στα φώτα των ποδιών, μαύρισμα των VW emblems σε matte μαύρο και Golf R 20 cherry red tinted Led rear taillights.

Σίγουρα, αργότερα Revo Stage 2 ECU Remap, Μilltek Full Exhaust, Forge Σκάστρα και Custom Intercooler απο τη Revo.

Ιδού και το κτήνος:

Ελπίζω να σας αρέσουν! :laugh:

Οι φωτογραφίες γιατί δεν ανέβηκαν? :console:

ώσπου να βρώ τρόπο να φτιάξω τα links, ορίστε το album που έφτιαξα στο προφιλ μου.

Album GTI

ουτε απο το αλμπουμ ανοιγουν φωτο.....

Link to comment
Share on other sites

Μπραβω φιλε μου!

το αμαξι σου πρεπει να ειναι υπέροχο.

να το χαρεις οσο μπορεις σου ευχομαι

σχετικα με τον intercooler μπορεις να δεις για το cooler του S3 ή αν εχεις όρεξη να τα σκάσεις Forge (παραλληλο με το μαμα) FMIC ή της APR.

Μπράβω για τις επιλογές σου σε ολους τους τομείς μεχρι τωρα θα εκανα ακριβως τα ιδια αν ειχα λευκο ΜΚ6 GTI οσο αφορα το look

καλως ήρθες σε αυτη την μεγάλη παρέα του VW club!!!!

αν θέλεις φιτάξε ενα account εδω -> http://photobucket.com/ και κανε upload τις Photo σου για να τις βλεπουμε και εμεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, Dynamite. Χαίρομαι που το κλίμα είναι τόσο ζεστό και φιλόξενο!! =@

Πραγματικά το χαίρομαι, ειδικά όταν οι δρόμοι δεν είναι γεμάτοι και κυρίως το βράδυ. :pardon:

Μίλαγα με έναν δικό μου, και του έλεγα για τις επιλογές που είχα για Intercooler, σκεφτόμουνα το Twintake της Forge, ή για το intercooler του S3. Αλλά μου πρότεινε να πάμε σε Custom για ακόμα καλύτερη απόδοση τουλάχιστον με τα λεγόμενα του.

Όσο για το look σκεφτόμουνα να βάλω μεμβράνες matte ανθρακί ή λευκό, αλλά πιστεύω δεν αξίζει τόσο το κόπο να το κάνω όλο αυτό.

Υ.Γ. Θα φτιάξω σύντομα account στο photobucket. Μπορείτε να δείτε τις φωτογραφίες που ανέβασα στο άλμπουμ του προφίλ μου??

Edited by MikeGTI6
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς δεν μπορούμε να δούμε φωτογραφίες του αυτοκινήτου σου.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε! Συμφωνώ στο να παίξεις με άσπρο - μαύρο στο look, θα αγριέψει κι άλλο! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

OZ Racing 18' Ultraleggera Matt Black, προσθέθηκαν. Αναμονή, κόκκινων εμβλημάτων GTI μέσα στην εβδομάδα.

Φωτογραφίες σύντομα.

Edited by MikeGTI6
Link to comment
Share on other sites

n1 επιλογη!!!!

Πρεπει να παρεις και εμβληματα vw μαυρα μπρος πισω.

Η αν πιανουν εστω και λιγο τα χερια σου βαψε τα μονος σου. υπαρχει σχετικο τοπικ με φωτο απο αλλα μελη και απο εμενα πως θα το κανεις ειναι πανευκολο και θα το χαρεις ποιο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

n1 επιλογη!!!!

Πρεπει να παρεις και εμβληματα vw μαυρα μπρος πισω.

Η αν πιανουν εστω και λιγο τα χερια σου βαψε τα μονος σου. υπαρχει σχετικο τοπικ με φωτο απο αλλα μελη και απο εμενα πως θα το κανεις ειναι πανευκολο και θα το χαρεις ποιο πολυ.

Έχω πάρει ένα matt για μπροστά και το περιμένω μαζί με τα εμβλήματα. Το συγκεκριμένο:

blackseriesgolf61.jpg

Αλλά σκέφτομαι το συγκεκριμένο μπροστά και πίσω:

p1040944.jpg

Πραγματικά, δεν ξέρω έχω κολλήσει. Δεν θέλω να πάω στο matt, δηλαδή τους καθρέφτες λέω να τους κάνω gloss(γυαλιστερό) μαύρο, όπως και την οροφή (το σκέφτομαι) και το spoiler πίσω, που σκέφτομαι να το επεκτείνω. Απο την άλλη μου αρέσει και η ιδέα του carbon, που πάλι είναι γυαλιστερό.

Όσο αφορά τη ζάντα δεν επηρεάζει καθόλου το γεγονός ότι είναι matt.

Όσο για το βάψιμο των σημάτων, ο δικός μου μπορεί να μου τα βάψει, είτε matt, είτε gloss. Άλλα μου αρέσει το δεύτερο σήμα που έχω βάλει στο link.

Link to comment
Share on other sites

το Δευτερο δεν μου αρεσει καθολου.

για εμενα το καλυτερο ειναι...

gloss οροφη και καθρεπτες οπως και το πισω σποιλερ

(οροφη καλυτερα να βαλεις αυτοκολλητο)

ματ ζαντες φυσικα που ειναι τελειες ματ και τα σηματα vw τα κοκκινα σηματακια που πηρες και τελος....

Δες για τις σιτες στα προβολακια μαζι με οριζοντια λεντ της Revozport.. Δεν ξερω αν μπαινει στον μαμα προφυλακτηρα αλλα ειναι πιθανο.

http://www.revozport.com/golf6-Razor.htm

η καλυτερη αισθιτικη αλλαγη σε golf 6 Gti πιστευω.

Πολλα μπραβω για το γουστο σου φιλε πραγματικα θα εκανα ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια σε ενα λευκο golf 6 gti οπως εχω ξαναπει.

Πανος

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

το Δευτερο δεν μου αρεσει καθολου.

για εμενα το καλυτερο ειναι...

gloss οροφη και καθρεπτες οπως και το πισω σποιλερ

(οροφη καλυτερα να βαλεις αυτοκολλητο)

ματ ζαντες φυσικα που ειναι τελειες ματ και τα σηματα vw τα κοκκινα σηματακια που πηρες και τελος....

Δες για τις σιτες στα προβολακια μαζι με οριζοντια λεντ της Revozport.. Δεν ξερω αν μπαινει στον μαμα προφυλακτηρα αλλα ειναι πιθανο.

http://www.revozport.com/golf6-Razor.htm

η καλυτερη αισθιτικη αλλαγη σε golf 6 Gti πιστευω.

Πολλα μπραβω για το γουστο σου φιλε πραγματικα θα εκανα ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια σε ενα λευκο golf 6 gti οπως εχω ξαναπει.

Πανος

Σε ευχαριστώ πολύ. Θέλω το αυτοκίνητο να φαίνεται όμορφο, "ξεχωριστό" αλλά όχι υπερβολικό.

Προτείνεις το matt σήμα(πρώτο) απο τα δύο?? ή ολόμαυρο gloss σήμα?? Ξέρω οτι είναι καθαρά προσωπικό γούστο αλλά θα ήθελα γνώμες επι του θέματος.

Όσο για τα RevoZport, ο μπροστινός προφυλακτήρας Razor και το καπό με ψήνουνε πάρα πολύ κυρίως το καπό. Δηλαδή, με το που τα είδα, έπαθα πλάκα.

Όσο για το πίσω προφυλακτήρα, ωραίος μεν αλλά πιστεύω παραπάει. Υπάρχει και το add-on kit, που προσθέτεις ουσιαστικά. Που είναι και αυτό μία ωραία λύση, βέβαια οι τιμούλες τους είναι λίγο τσιμπημένες.

Μπορώ να πω οτι συμφωνούμε απόλυτα σε όλα τα mods, χεχε. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει ένα matt για μπροστά και το περιμένω μαζί με τα εμβλήματα. Το συγκεκριμένο:

Αλλά σκέφτομαι το συγκεκριμένο μπροστά και πίσω:

Πραγματικά, δεν ξέρω έχω κολλήσει. Δεν θέλω να πάω στο matt, δηλαδή τους καθρέφτες λέω να τους κάνω gloss(γυαλιστερό) μαύρο, όπως και την οροφή (το σκέφτομαι) και το spoiler πίσω, που σκέφτομαι να το επεκτείνω. Απο την άλλη μου αρέσει και η ιδέα του carbon, που πάλι είναι γυαλιστερό.

Όσο αφορά τη ζάντα δεν επηρεάζει καθόλου το γεγονός ότι είναι matt.

Όσο για το βάψιμο των σημάτων, ο δικός μου μπορεί να μου τα βάψει, είτε matt, είτε gloss. Άλλα μου αρέσει το δεύτερο σήμα που έχω βάλει στο link.

To 2o σήμα που το έχω δει φορεμένο σε μαύρο αμάξι δεν με ενθουσίασε. Καλύτερα ματ νομίζω.

Δες και την Osir πάντως για τα αεροδυναμικά :

http://www.zmaxautosport.com/golfgtimk6.html

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πω οτι με εντυπωσίασε και η Osir, σαν design.

Εκεί που έχω κολλήσει, είναι να πάω για μαύρο gloss ή carbon gloss στα κομμάτια (καθρέφτες, οροφή και spoiler) τα οποία θέλω να μαυρίσω???

Παρεπιμτόντως, όλα τα ωραία είναι και ακριβά και οι τιμές τις Osir είναι αρκετα υψηλές, άσχετα ότι αμα παραγγείλεις απο USA (Internet) θα πληρώσεις και το τελωνείο μαζί. :S

Edited by MikeGTI6
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Πάνο για gloss.

Έχεις πολύ μελέτη παρακάτω :

golfmk6.com Cosmetic Mods

http://www.golfmk6.c...f=11&order=desc

golfmk6.com Official CANDY WHITE GOLF GTI THREAD

http://www.golfmk6.c...read.php?t=1890

Θάνος.

edit:

διαγραφτηκε η φωτογραφεια μιας και δεν ειναι σωστες οι φωτογραφιες!

Edited by trelaras582
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν απο λίγο έβαλα τα εμβλήματα :frantics: και έβγαλα κάποιες πρόχειρες φωτογραφίες με το κινητό.

Δεν έχω καθόλου χρόνο σήμερα και αύριο για να βγάλω καλύτερες φωτογραφίες, θα σας ανεβάσω καλυτερες την Τετάρτη, προς το παρών δείτε και πείτε μου.

Μαύρο ματτ σήμα και κόκκινο έμβλημα GTI:

img00326201106201629.jpg

Κόκκινο έμβλημα GTI πίσω:

img00327201106201630.jpg

Ζάντα OZ Racing Ultra Leggera Matt Black 18'':

img00325201106201629.jpg

Τώρα περιμένω και το ματτ πίσω έμβλημα.

Συγνώμη για την τελευταία πίσω φωτό, θέλει περιστροφή.

Edited by MikeGTI6
Link to comment
Share on other sites

ΑΣΤΕΡΙΙΙΙΙΙ!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!! Ακόμα δεν έχουμε τελειώσει. Μας μένουνε κάποια εμφανισιακἀ πραγματάκια ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

ουαου!Πολυ ωραιο μεχρι στιγμης το 6αρι σου! απιστευτη η ultra leggera!! keep tunning :laugh:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Έχω ακόμα κάποιες μόντες που θέλω να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.