Jump to content
dennis

Εγκατασταση Αισθητηρων Παρκαρισματοσ

Recommended Posts

Προκειμενου να εγκαταστησεις αισθητηρες παρκαρισματος, γνωριζετε αν απαιτειται η αποσυνδεση του προφυλακτηρα(η εγκατασταση τους και η επανατοποθητηση του) ή γινεται χωρις να βγει;

Link to comment
Share on other sites

Προκειμενου να εγκαταστησεις αισθητηρες παρκαρισματος, γνωριζετε αν απαιτειται η αποσυνδεση του προφυλακτηρα(η εγκατασταση τους και η επανατοποθητηση του) ή γινεται χωρις να βγει;

Έχω την εντύπωση πως δεν γίνεται να περαστούν αισθητήρες χωρίς να βγει.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Αγορασα τους παρακατω αισθητηρες απο την savel trade και περιμενω να γυρισουν οι ηλεκτρολογοι της Αθηνας για να τους εγκαταστησω.

http://www.saveltrade.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=548&category_id=261&option=com_virtuemart&Itemid=1

Ο δικος μου ηλεκτρολογος μου ειπε πως χρειαζεται λυσιμο του προφυλακτηρα για την εγκατασταση αλλα δεν το πολυπιστευα.

Link to comment
Share on other sites

Οι αισθητηρες μπηκαν, λειτουργουν κανονικα και δεν χρειασθηκε να βγει ο προφυλακτηρας.

Η εγκατατασταση εγινε στο ηλεκτρολογείο Αγίας Λαύρας 33 στα ¶νω Πατήσια στον Κοζανιτη Μαριο

Τηλέφωνο: 210-2237300 .

Το παλικάρι είναι απλά κορυφή!!! πολύ ψαγμένος! και super τιμές!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι αισθητηρες μπηκαν, λειτουργουν κανονικα και δεν χρειασθηκε να βγει ο προφυλακτηρας.

Η εγκατατασταση εγινε στο ηλεκτρολογείο Αγίας Λαύρας 33 στα ¶νω Πατήσια στον Κοζανιτη Μαριο

Τηλέφωνο: 210-2237300 .

Το παλικάρι είναι απλά κορυφή!!! πολύ ψαγμένος! και super τιμές!!!

ΓΕΙΑ σου φιλε μου...με τι σου εκανε τις τριπες?αφησε τιποτα σημαδακια?και απο που πηρε ρευμα για την οδονιτσα?σε ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ σου φιλε μου...με τι σου εκανε τις τριπες?αφησε τιποτα σημαδακια?και απο που πηρε ρευμα για την οδονιτσα?σε ευχαριστω!!

Το κιτ που αγορασα απο savel ειχε μεσα τρυπανακι. Ρευμα παιρνει απο το φως της οπισθεν και στην τοποθετηση δεν εχει αφησει κανενα σημαδι. Μαλιστα επειδη ειναι στο ιδιο χρωμα με το αυτοκινητο νομιζεις πως ειναι εργοστασιακοι.

Link to comment
Share on other sites

Το link δεν δουλεύει, είναι εύκολο να μας το δώσεις σωστά;; Thanks :D

Link to comment
Share on other sites

Το link δεν δουλεύει, είναι εύκολο να μας το δώσεις σωστά;; Thanks :D

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Αγορασα τους παρακατω αισθητηρες απο την savel trade και περιμενω να γυρισουν οι ηλεκτρολογοι της Αθηνας για να τους εγκαταστησω.

http://www.saveltrad...uemart&Itemid=1

Ο δικος μου ηλεκτρολογος μου ειπε πως χρειαζεται λυσιμο του προφυλακτηρα για την εγκατασταση αλλα δεν το πολυπιστευα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας επαναφέρω το θέμα,επειδή ενδιαφέρομαι για αγορά Αισθητήρων παρκαρίσματος από ebay.

Για να μην πάρω καμιά πατάτα και ψάχνομαι μπορεί κανείς να μου προτείνει κανέναν buyer από τον οποίο πήρε Αισθητήρες και του βγήκαν καλοί?

Ή ότι και αν πάρω είμαι μια χαρά (αρκεί να είναι αξιόπιστος ο buyer)?

Εχω βρει και αυτά τα δύο ..

Έχω βρει έναν που τα έχει 20 ευρώ http://viewitem.eim.ebay.gr/dunkelblau-Parking-Parkhilfe-Car-Sensor-Kit-Buzzer-mit-4-Sensoren-Alarm-/130744650746/item

Και έναν άλλον που τα φέρνει με 25 http://viewitem.eim.ebay.gr/Einparkhilfe-Rckfahrwarner-Parkhilfe-4-Sensoren-Maroon-Reverse-Parking-Sensor/290717436047/item

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Το πρώτο δεν περιλαμβάνει οθόνη απ'ότι διάβασα όντως! Θα παραγγέλνω αν είναι από τον δεύτερο.

Σε ευχαριστώ!!! Λες να πάρω από κίνα με κανα 10αρικο ?

Edited by AlexkSeRRes
Link to comment
Share on other sites

http://viewitem.eim.ebay.gr/4Sensor-LED-Display-Reversing-Reverse-Car-Parking-Whit/270768383981/item

Το τσιμπάω και ότι γίνει!! Συμφωνείς ? ετσι και αλλιώς 10 ευρώ είναι :D

Link to comment
Share on other sites

http://viewitem.eim....0768383981/item

Το τσιμπάω και ότι γίνει!! Συμφωνείς ? ετσι και αλλιώς 10 ευρώ είναι :D

τα ιδια ακριβως πειρα πριν 10 περιπου μερες απο την αθηνα 28 ευρω με 2 χρονια εγγυηση!!ειναι μια χαρα πολυ καλα

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά τα παρήγγειλα μέσω paypal, τελικά από κίνα με 11 ευρώ. Δεν τα βιάζομαι μιας και είμαι επί πτυχίω και διαβάζω σαν τρελός... οπότε όταν φτάσουν εγώ θα έχω τελειώσει !!

Αποτελέσματα μόλις μου τα στείλουν και μόλις τα περάσω :D

Link to comment
Share on other sites

επaνέρχομaι μιaς κaι μου ήρθaν κaι θa τους περάσω.

Ερώτηση πaιδιά.

Σε τι διάτaξη τa bάζετε σε golf 6 ? στο ενχειρίδιο ο τύπος λέει νa έχουν ο πρώτος με τον δέυτερο κaι ο τρίτος με τον τέτaρτο aπόστaση 40 εκaτοστά.

το θέμa μου είνaι aν χρειάζετaι νa μπούν aυτά πάνω aπό την πινaκίδa κάτι το οποίο μου φaίνετaι δύσκολο μιaς κaι σε εκείνο το σημείο ο χώρος (σε ύψος) γιa νa γίνει η τρύπa είνaι μικρός.

Γιa πείτε μου εσείς bάζετε τους δύο μεσaίους aισθητήρες δεξίa κaι aριστερά της πινaκίδaς? ή πάνω aπό aυτήν κaι τους άλλους δύο σε ευθείa.

γενικά μπορεί κάποιος νa μου δώσει τις δικές του διaστάσεις aυτές δλδ που χρισημοποίησε ?

Γιaτί το ενχειρίδιο μου δίνει έυρος διaστάσεων (30-40 σε οριζόντιa διάτaξη κaι 60-80 σε ύψος aπό το πάτωμa)

Link to comment
Share on other sites

επaνέρχομaι μιaς κaι μου ήρθaν κaι θa τους περάσω.

Ερώτηση πaιδιά.

Σε τι διάτaξη τa bάζετε σε golf 6 ? στο ενχειρίδιο ο τύπος λέει νa έχουν ο πρώτος με τον δέυτερο κaι ο τρίτος με τον τέτaρτο aπόστaση 40 εκaτοστά.

το θέμa μου είνaι aν χρειάζετaι νa μπούν aυτά πάνω aπό την πινaκίδa κάτι το οποίο μου φaίνετaι δύσκολο μιaς κaι σε εκείνο το σημείο ο χώρος (σε ύψος) γιa νa γίνει η τρύπa είνaι μικρός.

Γιa πείτε μου εσείς bάζετε τους δύο μεσaίους aισθητήρες δεξίa κaι aριστερά της πινaκίδaς? ή πάνω aπό aυτήν κaι τους άλλους δύο σε ευθείa.

γενικά μπορεί κάποιος νa μου δώσει τις δικές του διaστάσεις aυτές δλδ που χρισημοποίησε ?

Γιaτί το ενχειρίδιο μου δίνει έυρος διaστάσεων (30-40 σε οριζόντιa διάτaξη κaι 60-80 σε ύψος aπό το πάτωμa)

Δες aπό photo στο google που είνaι τοποθετημένοι οι εργοστaσιaκοί κaι bάλε τους στa ίδιa σημείa.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Δες aπό photo στο google που είνaι τοποθετημένοι οι εργοστaσιaκοί κaι bάλε τους στa ίδιa σημείa.

ty boy

Link to comment
Share on other sites

πηγα τελικα και εγω και ρωτησα στον κοζανιτη που λεγατε.και οντως απο εξυπηρετηση ειναι τοπ.

για τους αισθητηρες που ηθελα το εψαξε και μου ειπε οτι ισως να θελω και εγκεφαλο για να τους αναγνωρισει (το ιδιο και για τα προβολακια και για τα κουμπια στο τιμονι που ηθελα) και θα παω οποτε μπορεσω απο αντιπροσοπεια να το δουνε στο διαγνωστικο αν χρειαζομαι και τι ακριβως.

τωρα απο εδω ορισμενοι που πηρανε τους αισθητηρες και τους βαλανε τι κανανε ακριβως.?αλλαξανε και εγκεφαλο πχ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.