Jump to content
louros

Περίεργος Ήχος Όταν Δεν Έχω Ταχύτητα

Recommended Posts

Παίδες θα τρελαθώ.Οταν την έχω την golfara(Golf 5 Tsi gtsport) στο κενό και δεν πατάω γκάζι ακούγεται από μπροστά ένα κλακ κλακ κλακ κλακ με γρήγορη συχνότητα και όταν βάζω ταχύτητα σταματάει.Εχετε ιδέα τι μπορεί να είναι?το είχα πάει παλιά στο φιλοσίδη να το ακούσει και μου έιπε ότι δεν έχει κάτι,αλλά ο ήχος πλέον είναι αρκετά πιο έντονος.Με ανησυχεί και δεν ξέρω τι να κάνω οπότε pls συμβουλέψτε με.

Edited by louros
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ λήγει η εγγύησή μου το Δεκέμβρη και για αυτό πρέπει να δράσω γρήγορα! Κάτι παίζει να έχει χαλαρώσει,δε νομίζω να είναι από το μοτέρ.

Link to comment
Share on other sites

Αν σταματαει μολις πατατε συμπλεκτη (δε χρειαζεται να βαλετε και ταχυτητα) τοτε ειναι ρουλεμαν.Γνωστο προβλημα και να επιμεινετε για αντικατασταση ή τελοσπαντων να ψαξουν να βρουν τι ειναι.Μη σας λενε οτι ειναι φυσιολογικο γιατι φιλοι μου μολις ληξει η εγγυηση θα το βρουν αμεσως τι φταιει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου! Εμένα μου το βγάζουν φυσιολογικό.Θα πάω εκεί και θα τους κάνω ιστορία μέχρι να μου το δουν.Αυτό κανονικά αν δεν είχα εγγύηση θα ήταν πολλά λεφτά?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου! Εμένα μου το βγάζουν φυσιολογικό.Θα πάω εκεί και θα τους κάνω ιστορία μέχρι να μου το δουν.Αυτό κανονικά αν δεν είχα εγγύηση θα ήταν πολλά λεφτά?

Δε γνωριζω ποσα θα χρειαστεις αλλα ειναι αρκετα.Διαβασε κι εδω : http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=45569&st=0&p=445851&hl=%CF%81%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B5%CE%BC%CE%B1%CE%BD&fromsearch=1entry445851

Link to comment
Share on other sites

Μη σας λενε οτι ειναι φυσιολογικο γιατι φιλοι μου μολις ληξει η εγγυηση θα το βρουν αμεσως τι φταιει.

καλα ρε παιδια γτ οταν λιγει η εγγυηση τα βρισκουνε ολα αποσο εχω ακουσει? δλδ τι? δεν πληρωνονται απο την μαμα vw αυτοι? ψυχικο μας κανουνε?

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια γτ οταν λιγει η εγγυηση τα βρισκουνε ολα αποσο εχω ακουσει? δλδ τι? δεν πληρωνονται απο την μαμα vw αυτοι? ψυχικο μας κανουνε?

Τωρα με συγχωρεις, "εξουσιοδοτημένος" θα πει, οτι σαφως και πληρώνομε απο την μαμα αλλα και οτι ακολουθώ τις οδηγίες της.

Αυτος που πληρωνει εχει τον πανω λογο.

Μετα γιατι να εχουν προβλημα και ο κινητήρας να τους πεις οτι εχει πρόβλημα θα στον αλλάξουν. Αφου εσυ πληρωνεις :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβαινω καλα,επειδη το εχω παθει,πρεπει να ειναι ηλεκρτρομαγνητικη αντλια του κομπρεσορα!αλλα πηγαινε και σε ενα αλλο εξουσιοδοτημενο να το δουνε,ενα απλο ελεγχο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.