Jump to content
nikoskallithea

New 8" Inch Dvd Gpg Multimedia

Recommended Posts

Που ειναι στην πολυφισα?

Nαι, στο καλώδιο που εχει μέσα στην συσκευασία. Στην πολυφύσα έχει το καλώδιο brake που δεν καταλήγει πουθενά. εκείνο σύνδεσέ το στην γείωση.

Αν θες αύριο θα δω ποιό χρώμα είναι και θα σου πώ.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΘΕΣΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ

8" Inch Dvd Gpg Multimedia

Απο την e-wells.com

Λεπτομέρειες από την Μονικα

http://www.e-wells.com/contact.asp

Οι τιμές είναι οι παρακάτω.

Multimedia machine 8" with ARM 600MHZ.

Price:USD270 for analog TV,with build in GPS,Bluetooth,Canbus,IPOD.

Optional: USD40 for DVB-T.

USD65 for MPEG4.

USD20 for TMC.

Υπάρχει και μια χρέωση για το παυπαλ

best wishes!

monica

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν το βαλω οταν λετε κοντερ τι μπορω να εχω δηλαδη οργανακια που μετρανε τι?

επισης το ραδιοφωνο πιανει χειροτερα?ποσο χειροτερα?

η κεραια που εχει μεσα ο παπας για dtv ειναι καλη?γιατι αλλαζεται?

χρειαζομαι ανταπτορα ραδιοφωνου?θελω καλο σημα γιατι μαρεσει το radio....

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

1.παιδια αν το βαλω οταν λετε κοντερ τι μπορω να εχω δηλαδη οργανακια που μετρανε τι?

2.επισης το ραδιοφωνο πιανει χειροτερα?ποσο χειροτερα?

3.η κεραια που εχει μεσα ο παπας για dtv ειναι καλη?γιατι αλλαζεται?

4.χρειαζομαι ανταπτορα ραδιοφωνου?θελω καλο σημα γιατι μαρεσει το radio....

1.To μηχάνημα τρεχει WinCE οποτε οπως καταλαβαίνεις μπορεις να φορτώσεις και να τρεξεις οποιοδήποτε πρόγραμμα ειναι συμβατο, ενα απο αυτα πχ, ειναι το ταχυμετρο με gps.

2. Το ραδιοφωνο απο λιγο που ειδα ειναι καλο, καλυτερο απο τα προηγουμενα μοντελα

3. Τι αλλαξα γιατι αυτη που εχει μεσα ειναι σαν αυτη, που να την βαλεις

http://www.ebay.com/...=item19cd85afd1

και εβαλα αυτη

http://www.ebay.com/...=item1c221d02ed

4. Ναι χρειαζεσαι, δεν περιεχεται στην συσκευασια.

Εχω καποιες φωτο απο το παλιο μηχανημα μου δες

Ταχυμετρο

dsc02516z.jpg

Παιχνιδακι, οταν εισαι μποτιλιαρισμενος ;)

dsc02585b.jpg

...και κανενα χαρτακι

dsc02518re.jpg

Εδιτ

Εδω θα βρείτε πολλα τετοια προγραμματακια, αν εχετε κεφι κανετε παπαδες.

http://www.filecrop.com/WinCE-Desktop.html

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Για τις κεραίες και τα κοντέρ σου απάντησε ο Νίκος αλλά μπορείς να δεις και εδώ

όσο για το radio είναι πολύ καλύτερο και μπορείς να δεις τι λέει και ο gtse στο post #31

Link to comment
Share on other sites

τον ανταπτορα για τη κεραια που τον βρισκω?ολοι τον εχετε αγορασει δηλαδη?

ευχαριστω πολυ πιαιδα ολα πολυ ωραια...το μονο που δεν μου αρεσει ειναι η τιμη...θα πεσει καθολου λετε?

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

katt aν ειναι free αυτο το κοντερακι δωσε μας κανενα λινκ

Νίκο εδώ http://www.easybytez.com/ox60tj83matf θα βρεις τα κοντεράκια.

Επίσης για να παίζει εν κινήσει dvd κόψε το ροζ καλώδιο και από την μεριά της φίσσας του μηχανήματος σύνδεσέ το στο μαύρο στην γείωσης.

"playmaker" καλώδιο μπορείς να βρείς εδώ http://www.easybytez.com/ox60tj83matf

Για το αν θα πέσει η τιμή, η γνώμη μου είναι ότι όσο πέφτει το ευρώ έναντι του δολαρίου τόσο θα ακριβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο εδώ http://www.easybytez.com/ox60tj83matf θα βρεις τα κοντεράκια.

Επίσης για να παίζει εν κινήσει dvd κόψε το ροζ καλώδιο και από την μεριά της φίσσας του μηχανήματος σύνδεσέ το στο μαύρο στην γείωσης.

"playmaker" καλώδιο μπορείς να βρείς εδώ http://www.easybytez.com/ox60tj83matf

Για το αν θα πέσει η τιμή, η γνώμη μου είναι ότι όσο πέφτει το ευρώ έναντι του δολαρίου τόσο θα ακριβαίνει.

Μεσα στο ζιπ που κατέβασα, δεν υπάρχει το exe αλλα μόνο τα data και οι εικόνες του κοντέρ.

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο ζιπ που κατέβασα, δεν υπάρχει το exe αλλα μόνο τα data και οι εικόνες του κοντέρ.

Αυτό που ανέβασα είναι το skin. Αν θέλεις ανέβάζω και το πρόγραμμα, αλλά νόμιζα ότι το είχες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ανέβασα είναι το skin. Αν θέλεις ανέβάζω και το πρόγραμμα, αλλά νόμιζα ότι το είχες.

Δεν ξερω αν κανει το δικο μου σε αυτα τα σκιν

Link to comment
Share on other sites

έχω την αίσθηση ότι από τότε που έβαλα το κινεζάκι έχω θέμα με το ρεύμα αλλά δεν έχω τρόπο να το τσεκάρω. τι εννοώ μετά από 3 μέρες ακινησίας το αμάξι παίρνει μπρος με δυσκολία και η μπαταρία είναι καινούρια. ξέρει κανείς εάν μπορώ να το τσεκάρω με κάποιο τρόπο? ο τρόπος που είχα κάνει στο προηγούμενο είναι αντιπροσωπεία αυτοί μπορούν να δουν τι κατανάλωση έχεις αφού σβήσει το αμάξι εάν πέφτει σε sleep mode νομίζω από vagcom δεν μπορείς να το δεις αυτό. εάν ξέρει κάποιος ας μου πει

Link to comment
Share on other sites

τα ίδια φαίνονται και σε μένα το θέμα είναι τη γίνεται εάν το σβήσεις την κατανάλωση που έχει σε αμπέρ και όχι σε βολτ

Link to comment
Share on other sites

τα ίδια φαίνονται και σε μένα το θέμα είναι τη γίνεται εάν το σβήσεις την κατανάλωση που έχει σε αμπέρ και όχι σε βολτ

Βαλε ενα αμπεροματρο εν σειρα κλειστα ολα και μετα απο 10-15 λεπτα δες την τι ρευμα εχεις

Link to comment
Share on other sites

Βαλε ενα αμπεροματρο εν σειρα κλειστα ολα και μετα απο 10-15 λεπτα δες την τι ρευμα εχεις

το προσπάθησα αλλά δεν κατάφερα κατι δεν μου εδειχωε τίποτα το αμπερόμετρο μπορεις να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες?

Link to comment
Share on other sites

το προσπάθησα αλλά δεν κατάφερα κατι δεν μου εδειχωε τίποτα το αμπερόμετρο μπορεις να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες?

H μέτρηση γίνετε όπως ειχαμε πει και πιο παλιά με το παρακάτω τροπο

1)Βγάζεις τη φύσα από το καπό (όπως ειπε και ο Δημήτρης(DiS)) το καπό πρέπει να φαινεται κλειστό (αν το βλέπει ανοιχτό δεν πρόκειται να "κοιμηθεί").

2)Κλειδώνεις

3)Τοποθετείς παράλληλα με την μπαταριά του αυτοκινήτου μια άλλη 12βολτη συνδέοντας την με "κροκοδειλάκια" επάνω στα καλώδια που φεύγουν από την μπαταριά.

4)Αποσυνδέεις τον θετικό (+) πόλο απο την μπαταριά του αυτοκίνητου, χωρίς να σου φύγουν τα "κροκοδειλάκια" από τα καλώδια.

5)Τοποθετείς εν σειρά ένα αμπερόμετρο.

6)Αποσυνδέεις το "κροκοδειλάκια"

Περιμένεις 10 λεπτα+ για να γυρίσει το αυτοκίνητο σε sleep mode και βλέπεις ποσα mA έχει το όργανο.

Σε κάθε περίπτωση στο μισάωρο πρέπει να δείχνει 50-60mA.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=37779&view=findpost&p=396803

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει τα καλώδια αν εχει κάπου "illum" ώστε να το συνδέσεις κάπου στο αυτοκίνητο πχ τασακι; Σκέφτομαι να το πάρω αλλα με χαλάει πολυ αυτο με τα φώτα!!

Έχει καλώδιο illum και από την μία μεριά είναι στην φίσσα και από την άλλη σε αναμονή. Αν το συνδέσω πχ. στον αναπτήρα μήπως το βραχυκυκλώσω? Το λέω επειδή τα λαμπάκια ανάβουν ήδη. Αν δεν άναβαν τότε θα έπερνε ρεύμα από το illum και θα άναβαν.

Επίσης δεν ξέρω τι παίζει με το canbus, οπότε το αφήνω όπως έχει.

Edited by kattt
Link to comment
Share on other sites

Να και δυο φωτο απο το tiguan.

Αυτο που εγεγα πριν ειναι αυτο που φαινεται στις φωτο, δηλαδη ενω παιζει το ραδιοφωνο, rds και ολα καλα μετα απο μερικα δευτερόλεπτα γυριζει στην δευτερη εικονα και χανει το rds, πέρα αυτού χανεις την οθονη και δεν μπορείς αμεσα να αλλάξεις σταθμο.

Οσο για το καλωδιακι πράγματι ειναι το ροζ που παει στο μαυρο κουτι, ευχαριστω τον @Kattt

20022012452.jpg

20022012454.jpg

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

@katt υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να μην παίρνει την ώρα που εκπέμπει ο σταθμός? δηλαδή έχεις ρυθμισμένη την ώρα και πας σε κάποιο ραδιοφωνικό σταθμό που εκπέμπει την ώρα και χαλάει η ώρα του μηχανήματος

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά πάντα υπάρχει μια λειτουργία "CT" η οποία ρυθμίζει αυτόματα μέσω του σταθμού την ωρα, για ψαξε υπάρχει κατι τετιο και αν υπάρχει απενεργοποίησε το.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά πάντα υπάρχει μια λειτουργία "CT" η οποία ρυθμίζει αυτόματα μέσω του σταθμού την ωρα, για ψαξε υπάρχει κατι τετιο και αν υπάρχει απενεργοποίησε το.

δεν έχω βρει τίποτα για αυτό ρωτάω

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια το 8 αρι καιει την μπταρια????μου εχει μεινει 2 φορες καπουτ απο μπαταρια και επειδη ειχα βαλει και ενα κλιφορδ προσφατα οι υποψιες πεσανε εκει αλλα αποσυνδεσανε τον συναγερμο εντελως και παλι πεφτει,η επομενη αλλαγη που ειχα κανει ηταν η οθονη απο την λιλη....τι κανω για να μην τρωει την μπαταρια????ειχα ακουσει οτι τρωνε κατι τετοιες πηγες αλλα δεν περιμενα και σε μενα...ποια ειναι η λυση?ο τροπος τροφοδοσιας μηπως...εχει και ψηφιακες κεραιες που περνουν ρευμα απο την πλαφονιερα..

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια το 8 αρι καιει την μπταρια????μου εχει μεινει 2 φορες καπουτ απο μπαταρια και επειδη ειχα βαλει και ενα κλιφορδ προσφατα οι υποψιες πεσανε εκει αλλα αποσυνδεσανε τον συναγερμο εντελως και παλι πεφτει,η επομενη αλλαγη που ειχα κανει ηταν η οθονη απο την λιλη....τι κανω για να μην τρωει την μπαταρια????ειχα ακουσει οτι τρωνε κατι τετοιες πηγες αλλα δεν περιμενα και σε μενα...ποια ειναι η λυση?ο τροπος τροφοδοσιας μηπως...εχει και ψηφιακες κεραιες που περνουν ρευμα απο την πλαφονιερα..

Οι κεραίες γιατί παίρνουν ρεύμα από την πλαφονιέρα? Αυτές συνδέονται με το μπλέ καλώδιο του μηχανήματος και όταν κλείνει το μηχάνημα κλείνουν και αυτές. Εμένα 7 μέρες ακούνητο το αυτοκίνητο και πήρε μπρος κανονικά

gtse αυτό που ρωτάς δεν το ξέρω. Αλλά θα το ψάξω.

Edited by kattt
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.