Jump to content
playmaker

Επιλογη Εξατμισης Golf Iv 1.6

Recommended Posts

για golf tfsi tsi ειναι η καλυτερη και το ξερουν ολοι ειδικα στο εξωτερικο....Μπορει με μικρη διαφορα απο καποια αλλη αλλα ειναι....ειναι αντικειμενικο αυτο δυστηχως..........

Η καλύτερη είναι η supersprint :twitch:

Link to comment
Share on other sites

για golf tfsi tsi ειναι η καλυτερη και το ξερουν ολοι ειδικα στο εξωτερικο....Μπορει με μικρη διαφορα απο καποια αλλη αλλα ειναι....ειναι αντικειμενικο αυτο δυστηχως..........

εισαι εξωτερικο η μιλας με ατομα απο εξωτερικο που ειναι κατοχοι golf TSI 1.4?

γεια σου ρε Playmaker με την αντικειμενικοτητα σου.

ο καθε ενας που την επελεξε το εκανε γιατι την θεωρει καλη η και καλυτερη, εγω δεν λεω οτι δεν ειναι καλη μια χαρα ειναι.απλα αλλες κατα την γνωμη μου ειναι καλυτερες

πχ ο στελιος ειπε μια εξισου καλη επιλογη(με καλυτερη σχεδιαση κ πολυ ομορφο ηχο)

Link to comment
Share on other sites

και πόσο κάνει η supersprint κομπλέ?

πήρα στην supersprint και μου είπαν κομπλέ περίπου πάει κοντα στα 3000?πάμε καλά?μου είπαν ξεχωριστά τιμές για κάθε κομμάτι

Link to comment
Share on other sites

πήρα στην supersprint και μου είπαν κομπλέ περίπου πάει κοντα στα 3000?πάμε καλά?μου είπαν ξεχωριστά τιμές για κάθε κομμάτι

2.100-2.300 κάνει ανάλογα με το αν θα βάλεις μεσαίο η όχι. Είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί τουλάχιστον όσων αφορά τον ήχο.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

2.100-2.300 κάνει ανάλογα με το αν θα βάλεις μεσαίο η όχι. Είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί τουλάχιστον όσων αφορά τον ήχο.

Ασε που ελληνες handmade εξατμισαδες την εχουν ως προτυπο και βασιζονται σ'αυτην.... :(

Link to comment
Share on other sites

εισαι εξωτερικο η μιλας με ατομα απο εξωτερικο που ειναι κατοχοι golf TSI 1.4?

γεια σου ρε Playmaker με την αντικειμενικοτητα σου.

ο καθε ενας που την επελεξε το εκανε γιατι την θεωρει καλη η και καλυτερη, εγω δεν λεω οτι δεν ειναι καλη μια χαρα ειναι.απλα αλλες κατα την γνωμη μου ειναι καλυτερες

πχ ο στελιος ειπε μια εξισου καλη επιλογη(με καλυτερη σχεδιαση κ πολυ ομορφο ηχο)

μιλαω με φιλους 2.0tsi tfsi!κατα τη γνωμη μου δεν υπαρχει η top εξατμιση!υπαρχουν οι top μακρες.αλλα για καθε κινητηρα καποια ξεχωριζει ως προς αποδοση κτλ.

ε η miltek σαυτους του κινητηρες ειναι οτι καλυτερο,με μεγαλη διαφορα?για ενα τσακ?το ποσο της διαφορας δεν ειναι αντικειμενικο.οχι οτι οι αλλες δεν ειναι καλες...κατα τη γνωμη τι δικια μου και πολλων αλλων :(

να μου λεγατε eisenmann,bastuck Οκ..αλλα ειδικα οι supersprint?????????????πολυ δευτερες πραγματικα.....για μπακαλικο.θυμαμαι φιλους με 4αρια που τι βαζαν και ειχαν ονειρο παντα μια bastuck....

supersprint δεν θα εβαζα ουτε στο τελειωμα στο τζακι μου

Link to comment
Share on other sites

μιλαω με φιλους 2.0tsi tfsi!κατα τη γνωμη μου δεν υπαρχει η top εξατμιση!υπαρχουν οι top μακρες.αλλα για καθε κινητηρα καποια ξεχωριζει ως προς αποδοση κτλ.

ε η miltek σαυτους του κινητηρες ειναι οτι καλυτερο,με μεγαλη διαφορα?για ενα τσακ?το ποσο της διαφορας δεν ειναι αντικειμενικο.οχι οτι οι αλλες δεν ειναι καλες...κατα τη γνωμη τι δικια μου και πολλων αλλων :(

να μου λεγατε eisenmann,bastuck Οκ..αλλα ειδικα οι supersprint?????????????πολυ δευτερες πραγματικα.....για μπακαλικο.θυμαμαι φιλους με 4αρια που τι βαζαν και ειχαν ονειρο παντα μια bastuck....

supersprint δεν θα εβαζα ουτε στο τελειωμα στο τζακι μου

Είσαι βαθειά νυχτωμένος. StarTrekGoodNight.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Για Να Μην Υπάρχουν Παρεξηγήσεις Όταν Η Milltek Έβγαλε Εξάτμιση Μελετημένη Για Τα Αυτοκίνητά Μας Η Άλλη Ψαχνόντουσαν Λυπάμαι Όμως Γιατί Συνεχίζω Να Λέω Πως Έχει Μακράν Το Καλύτερο Ήχο,Όσο Για Τις Επιδόσεις Θα Το Κρίνουν Οι Κάτοχοι.Αυτά!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Για Να Μην Υπάρχουν Παρεξηγήσεις Όταν Η Milltek Έβγαλε Εξάτμιση Μελετημένη Για Τα Αυτοκίνητά Μας Η Άλλη Ψαχνόντουσαν Λυπάμαι Όμως Γιατί Συνεχίζω Να Λέω Πως Έχει Μακράν Το Καλύτερο Ήχο,Όσο Για Τις Επιδόσεις Θα Το Κρίνουν Οι Κάτοχοι.Αυτά!!!

Πανε στις supesprint ρε του μπακαλι.ουτε τωρα μπορει να εχουν μελετη!βλεπεις μελετη?η supersprint απλα τι πλασαρουν εξατμισαδες στην ελλαδα και εχουν παραμυθιασει το κοσμο!διτε αλλα site για golf πολυ μεγαλυτερα απο το δικο μας golfmkv ενα γερμανικο δεν θυμαμαι κτλ...τεσπα εγω φταιω ας μη βαλετε Miltek Να μινουμε λιγοι.οσο λιγοτεροι βαζουν χαιρομαι που μενει μοναδικο το αμαξακι μου :D πχ σε αλλο μου αμαξι ψαχνω bastuck.για τον tsi ομως ειναι η καλυτερη κατα τη γνωμη μου...για βρειτε μου μελετη με αλογα κτλ της supersprint....οτι βαζει στα αλλα αμαξια βαζει και στο golf...η miltek ειναι ειδικα φτιαγμενη για σενα.ειναι η καλυτερη!το ξερουμε εμεις το ξερετε και εσεις το ξερουνε και οι αλλοι!ειπε και κατι σωστο ο erick!αχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

έχει κανένας κανά βίντεο με την δική του να την ακούσω?πόσα λεφτά κάνει περίπου?και αν έχετε να προτείνετε κανά καλό μαγαζί

θα προσπαθησω να σου βγαλω φιλε μου.εγω εχω miltek non resonated.ειναι ησυχη μεχρι να το πατησεις :D στα χαμηλα εχει το πιο ποιοτικο ηχο που εχω ακουσει.και απο αποδοση...εκανα δυναμομετρηση.οτι καλυτερο μπορεις να βαλεις στο αμαξι σου.1600 ευρο

Link to comment
Share on other sites

Αλλήθεια, Όλοι Όσοι Λένε Για Μάρκες Όπως Supersprint κ.α. Έχει Κανείς Βίντεο Με Ήχο.Στέλιο Τι Να Ακούσεις Δεν Θυμάσαι Την Δικιά Μου Που Την Είχα Αθόρυβη;;ΕΕΕΕ Τώρα Σκέψου Ότι Την Έκανα Θορυβώδες.

Link to comment
Share on other sites

πήρα στην supersprint και μου είπαν κομπλέ περίπου πάει κοντα στα 3000?πάμε καλά?μου είπαν ξεχωριστά τιμές για κάθε κομμάτι

Αφού δεν σου πανε ανταλλαγή με το αμάξι για να πάρεις την εξάτμιση πάλι καλά!! Μια ζωή φαρμακείο ήταν η Supersprint, είχε μεν κάποια χταπόδια "έργα τέχνης" για ατμοσφαιρικά αυτοκίνητα, αλλά ήταν πάντα πανάκριβη... ...και η Remus καλύτερη και με πιο ωραίο μπάσο ήχο..

Έχω βάλει και Remus & Supersprint & Sebring στα προηγούμενα αυτοκίνητα, η Supersprint που είχα βάλει στο Polo ήταν ότι πιο φλωρέξ από ήχο.

Αν θα βάλω στο Golf μόνο Milltek θα έβαζα, 1η φορά που συμφωνώ με της ακραίες απόψεις (καφρίλα δηλ. χαχα) του Playmaker.

Link to comment
Share on other sites

Μωρε μπραβο... 20 χρονια ιστοριας η Milltek καταφερε να ξεπερασει την σχεδον μισο αιωνα εμπειριας Supersprint.... Λοιπον για να βαλουμε τα πραγματα στη θεση τους, οταν Σαββα μου η Supersprint ειχε TUV approved θυμισε μου αν ειχε καποια αλλη... Επισης δεν κρινουμε ποτε μια εξατμιση απο τον ηχο που πολλες φορες ξεγελαει.. Τελος παντων, απο την στγμη που ειναι κορυφαιες του ειδους και οι δυο, δεν χρειαζεται να αναλωνομαστε στα ιδια.. Οτι αγαπα και διαθετει η τσεπη του καθενος..

υ.γ Α και να μην ξεχνιομαστε, η SS εφοδιαζει τις εργοστασιακες εξατμισεις σε Ferrari και Lamborghini, ε; :)

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Αλλήθεια, Όλοι Όσοι Λένε Για Μάρκες Όπως Supersprint κ.α. Έχει Κανείς Βίντεο Με Ήχο.Στέλιο Τι Να Ακούσεις Δεν Θυμάσαι Την Δικιά Μου Που Την Είχα Αθόρυβη;;ΕΕΕΕ Τώρα Σκέψου Ότι Την Έκανα Θορυβώδες.

Σάββα θέλω να ακούσω μια Milltek από κοντά γιατί στο video της Milltek στο site της δεν φένεται να είναι πολύ καλός ο ήχος.

http://www.millteksport.com/media.file.cfm?fileid=423

Video απο Supersprint :

http://www.youtube.com/watch?v=smPe1XMSVgA

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

βασιλη η ιστορια πολλες φορες δεν λεει κατι!μπορει η supersprint να ειναι η καλυτερη σε αλλους κινητητρες οχι ομως στους δικους μας!καπου ειδα δυναμομετρησεις παιδιων οτι η miltek δινει περισσοτερα αλογα και εχει και πολυ καλυτερη αντοχη.ο καταλυτης ειναι hjs ο ιδιος και στην supersprint?οσο για τον ηχο ναι δεν δινει αλογα κτλ αλλα ειναι ωραιος γιατι θα σε συνοδευει για παντα στο αυτοκινητο και οταν ειναι ωραιος οπως miltek σε πορωνει!της supersprint ειναι πιο λεπτος την miltek πιο μπασος οχι οπως bastuck η remus αλλα δεν ξερω δεν περιγραφεται ειναι αποι αλλο πλανητη!

και tubi(εξατμιση ferrari)βαλτε video απο r8 που βαζει!!!!!λοιπον και tubi να μου λεγανε εγω miltek θα βαζα!Γιατι?γιατι ειναι για το αμαξι μου εγιναν ερευνες και τα αποτελεσματα οι μετρησεις τι δικαιωνουν!φτου φτου σκορδα

stelio:το καταλαβα οταν εψαχνα εξατμιση και σιγουρα το ξερεις και εσυ.στο youtube δεν μπορεις να συγκρινεις εξατμισεις δεν εχουν καμια σχεση αν μου βαζατε να καταλαβω παι ειναι πια θα θελει τεραστια προσοχη..................δεν εχει καμια σχεση με το πως ακουγεται στη πραγματικοτητα και αυτο ισχυει για ολες.παιζουν ρολο το μικροφωνο η αποσταση ενα καρο πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Στέλιο το videaki που έχεις βάλει είναι απο την miltek την resonated και όχι την non resonated -

ακου απο εδω ,το οποιο ο ηχος είναι απο κινητο και είναι μάπα-pump up the volume :)

http://www.youtube.com/watch?v=VxToN5d28gY

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

βασιλη η ιστορια πολλες φορες δεν λεει κατι!μπορει η supersprint να ειναι η καλυτερη σε αλλους κινητητρες οχι ομως στους δικους μας!καπου ειδα δυναμομετρησεις παιδιων οτι η miltek δινει περισσοτερα αλογα και εχει και πολυ καλυτερη αντοχη.ο καταλυτης ειναι hjs ο ιδιος και στην supersprint?οσο για τον ηχο ναι δεν δινει αλογα κτλ αλλα ειναι ωραιος γιατι θα σε συνοδευει για παντα στο αυτοκινητο και οταν ειναι ωραιος οπως miltek σε πορωνει!της supersprint ειναι πιο λεπτος την miltek πιο μπασος οχι οπως bastuck η remus αλλα δεν ξερω δεν περιγραφεται ειναι αποι αλλο πλανητη!

και tubi(εξατμιση ferrari)βαλτε video απο r8 που βαζει!!!!!λοιπον και tubi να μου λεγανε εγω miltek θα βαζα!Γιατι?γιατι ειναι για το αμαξι μου εγιναν ερευνες και τα αποτελεσματα οι μετρησεις τι δικαιωνουν!φτου φτου σκορδα

stelio:το καταλαβα οταν εψαχνα εξατμιση και σιγουρα το ξερεις και εσυ.στο youtube δεν μπορεις να συγκρινεις εξατμισεις δεν εχουν καμια σχεση αν μου βαζατε να καταλαβω παι ειναι πια θα θελει τεραστια προσοχη..................δεν εχει καμια σχεση με το πως ακουγεται στη πραγματικοτητα και αυτο ισχυει για ολες.παιζουν ρολο το μικροφωνο η αποσταση ενα καρο πραγματα

Σ' αυτο συμφωνω και ειναι ενας σοβαρος λογος να την προτιμησεις... Οχι ομως για τον ηχο!! Σαν τα παιδια με τα yamaha Z ή Suzuki FX που βαζουν εξατμισεις κ λενε "πωπω πως ακουγεται, πηγαινει γ@μιωντας!!"... :):crazy:

Πανο, βαλε ρε συ λινκ απο dynos, ενα θεμα οταν ανοιγεται πρεπει να τεκμηριωνεται σωστα.. Αφου ειδες λοιπον dynos συγκρισης, βαλε τα να τα δουμε και να αποφασισουν σωστα οι ενδοιαφερομενοι...

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Στέλιο το videaki που έχεις βάλει είναι απο την miltek την resonated και όχι την non resonated -

ακου απο εδω ,το οποιο ο ηχος είναι απο κινητο και είναι μάπα-pump up the volume :D

http://www.youtube.com/watch?v=VxToN5d28gY

non resonated για κανενα λογω τι κανονικη θα εχεις λιγοτερο ηχο και απο τη μαμα.

Link to comment
Share on other sites

Σ' αυτο συμφωνω και ειναι ενας σοβαρος λογος να την προτιμησεις... Οχι ομως για τον ηχο!! Σαν τα παιδια με τα yamaha Z ή Suzuki FX που βαζουν εξατμισεις κ λενε "πωπω πως ακουγεται, πηγαινει γ@μιωντας!!"... :D:D

Πανο, βαλε ρε συ λινκ απο dynos, ενα θεμα οταν ανοιγεται πρεπει να τεκμηριωνεται σωστα.. Αφου ειδες λοιπον dynos συγκρισης, βαλε τα να τα δουμε και να αποφασισουν σωστα οι ενδοιαφερομενοι...

Ρε Συ Θες Να Με Τρελάνεις Εγώ Έβαλα Εξάτμιση Milltek Πρώτα Για Ήχο Και Μετά Για Όλα Τα Άλλα.Πίστεψέ Με Βασίλη Ήταν Ένα Σοβαρό Θέμα Για Εμένα.Οπότε Δεν Μπορείς Να Κρίνεις Το Τι Θέλουν Οι Ενδιαφερόμενοι Άλλοι Το Θέλουν Για Ήχο Άλλοι Για Ποιότητα Και Άλλη Για Απόδοση.Εγώ Την Πήρα Πρώτα Για Τον Ήχο Μετά Για Την Ποιότητα Και Τέλος Για Την Απόδοση.Τώρα Τι Σχέσει Έχει Όλα Αυτά Που Μου Είπες Ποιο Πάνω Για Τα Χρόνια Εμπιρίας Δεν Το Καταλαβαίνω,Αν Εννοείς Που Είπα Ότι Ήταν Η Πρώτη Που Ασχολήθηκε Με Tsi Κινητήρες Αποκλειστικά Για Τα Αυτοκίνητά Μας Και Μελέτημένες,Συνεχίζω Να Υποστηρίζω Πως Η Milltek Ήταν Αυτή Που Πρώτη Έβγαλε Την Εξάτμιση Αποκλειστικά Για Τον Κινητήρα Μου.Τώρα Όποιος Θέλει Ας Αποφασίσει Το Τι Θέλει Να Βάλει.

Link to comment
Share on other sites

Ειπα και το αλλο ομως, οτι αγαπα και διαθετει η τσεπη του καθενος... Επισης δεν εκρινα το τι θελουν οι ενδοιαφερομενοι, απαντησα στον Πανο που ειπε οτι η supersprint δεν εχει κανει μελετη.. Γι'αυτο και μιλησα για την πορεια στον χρονο των δυο εταιρειων...

Η εξατμιση ειναι καθαρα υποκειμενικο tuning part στο αυτοκινητο του καθενος.. Αλλο ζητας εσυ κι αλλο ο Πανος ή ο Στελιος ή εγω....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.