Jump to content
Nikos_25

Τέλη Κυκλοφορίας Για Golf 5 Gti

Recommended Posts

Σαν νέος που γουστάρω τρελά το gti και εγώ θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας σαν κάτοχοι golf gti.Αρχικά διαβάζω αγγελίες με golf gti που λένε σήμα 270ευρώ ή χαμηλά τέλη κυκλοφορίας ενώ είναι 5άρια και μοντέλα του 2006...πως γίνετε αυτό??ειλικρινά θα το εκτιμούσα πολύ αν με βοηθούσατε να βγάλω μια άκρη σε αυτή την πονεμένη ιστορία που λέγετε "τέλη κυκλοφορίας"

Link to comment
Share on other sites

Σαν νέος που γουστάρω τρελά το gti και εγώ θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας σαν κάτοχοι golf gti.Αρχικά διαβάζω αγγελίες με golf gti που λένε σήμα 270ευρώ ή χαμηλά τέλη κυκλοφορίας ενώ είναι 5άρια και μοντέλα του 2006...πως γίνετε αυτό??ειλικρινά θα το εκτιμούσα πολύ αν με βοηθούσατε να βγάλω μια άκρη σε αυτή την πονεμένη ιστορία που λέγετε "τέλη κυκλοφορίας"

http://www.autoblog.gr/2011/09/21/teli-kykloforias-2012-teli-kikloforias-2012/

http://www.4troxoi.gr/default.php?pname=Article&cat_id=3&art_id=11959

Link to comment
Share on other sites

Το GOLF GTi ειναι 1.984 cc αρα βασει τις κλίμακας που αναφερει πιο πανω ο Στελιος εισαι στα 660 ευρωπουλακια!!!

Τωρα αν βαλεις κατι έκτακτες εισφορες(ποτε δεν ξερεις :tongue: ) ασφαλειες, συντηρηση κλπ μάλλον πρεπει να εχεις αρκετα ευρα περισσευούμενα για την ενίσχυση του κράτους και των εμπλεκομένων με αυτο :laugh: .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας αλλά αυτά τα τέλη κυκλοφορίας τα γνώριζα και εγώ όπως και για την έκτακτη εισφορά το θέμα είναι ότι όπως σας είπα πιο πάνω υπάρχουν σε αγγελίες στο *μη επιτρεπόμενο @ URL* golf gti 5άρια τα οποία μιλούν για μικρά τέλη κυκλοφορίας πως γίνετε αυτό???και κάτι άλλο ένα αμάξι εισαγωγής που θα βγάλει άδεια στην Ελλάδα τώρα ταξινομείτε σύμφωνα με τους ρύπους???

Link to comment
Share on other sites

660 και 270 εκτακτη εισφορα επειδη ειναι 2λιτρο μετα το 2006 η 189 ευρο εκτακτη αν ειναι πριν το 2006.το 270 τελει απλα δεν υπαρχει εκτος αν ειναι μετατροπη και δεν εχει δηλωθει σαν 2λιτρο..η ειναι απο οδδυ.

Link to comment
Share on other sites

Να ένα gti το οποίο λέει 270 ευρώ το σήμα...

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/1778277/

Ξέρει κανείς σας παιδιά τι γίνετε με τα εισαγωγής???αν εισάγω τώρα ένα gti του 2008 θα έχει τέλη σύμφωνα με τους ρύπους???

Link to comment
Share on other sites

Να ένα gti το οποίο λέει 270 ευρώ το σήμα...

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/1778277/

Ξέρει κανείς σας παιδιά τι γίνετε με τα εισαγωγής???αν εισάγω τώρα ένα gti του 2008 θα έχει τέλη σύμφωνα με τους ρύπους???

Γιατι δεν τον ρωτας πως γινεται αυτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Νικο το συγκεκριμενο ειναι δηλωμενο σαν 1800...και καλα εχει δηλωσει μικροτερο μοτερ.

και πως γινεται αυτο, μετατροπη ειναι?

Link to comment
Share on other sites

κι ομως γινεται..ας πουμε αγοραζεις ενα μοτερ με αριθμο Χ το δηλωνεις στο μηχανολογικο οτι εχεις αλλαξει κινητηρα και πλεων φορας τον Χ με 1800 κεκ,αλλα εσυ ουδεποτε φορεσες αυτο το μοτερ...πολλα παλια μερσεντες 200αρια που ητανε διλιτρα το κανανε καποτε.

Link to comment
Share on other sites

κι ομως γινεται..ας πουμε αγοραζεις ενα μοτερ με αριθμο Χ το δηλωνεις στο μηχανολογικο οτι εχεις αλλαξει κινητηρα και πλεων φορας τον Χ με 1800 κεκ,αλλα εσυ ουδεποτε φορεσες αυτο το μοτερ...πολλα παλια μερσεντες 200αρια που ητανε διλιτρα το κανανε καποτε.

μμμμ αρχικα φαινεται καλο!!!

Αν εχεις κανει τετοια δουλεια ο τυπος το αυτοκιμητο ειναι "παράτυπο" είτε λαδωσε είτε δεν ξερω και εγω πως εχει επανω τον δικο του κινητήρα και αδεια με αλλο αριθμό κινητήρα, εκτος αν ειναι πραγματι 1800 αλλα και πάλι αλλαγη κινητήρα εχει κανει.

Μπρος γκρεμός και πισω ρεμα, ου μπλέξεις

Οποτε για μενα μακρια απο τετοια αυτοκίνητα γιατι μετα τα παντρεύεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

μμμμ αρχικα φαινεται καλο!!!

Αν εχεις κανει τετοια δουλεια ο τυπος το αυτοκιμητο ειναι "παράτυπο" είτε λαδωσε είτε δεν ξερω και εγω πως εχει επανω τον δικο του κινητήρα και αδεια με αλλο αριθμό κινητήρα, εκτος αν ειναι πραγματι 1800 αλλα και πάλι αλλαγη κινητήρα εχει κανει.

Μπρος γκρεμός και πισω ρεμα, ου μπλέξεις

Οποτε για μενα μακρια απο τετοια αυτοκίνητα γιατι μετα τα παντρεύεσαι!!

Συμφωνώ και γω.Μακριαααααά!!!!!!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

κι ομως γινεται..ας πουμε αγοραζεις ενα μοτερ με αριθμο Χ το δηλωνεις στο μηχανολογικο οτι εχεις αλλαξει κινητηρα και πλεων φορας τον Χ με 1800 κεκ,αλλα εσυ ουδεποτε φορεσες αυτο το μοτερ...πολλα παλια μερσεντες 200αρια που ητανε διλιτρα το κανανε καποτε.

Θεωρητικα δεν γινετε...Βεβαια ελλαδα εισαι και με γνωστους κτλπ ολα γινονται!Το 5αρι δεν εβγαινε ποτε 1.8...Για να δηλωσεις μοτερ πλεον περνεις χαρτι απο την kosmocar οτι το συγκεκριμενο πλαισιο εβγαινε και με αυτο το μοτερ(που δεν υπαρχει 1.8 στο 5αρι) και τοτε σου λενε οτι μπορεις να προχωρησεις να το δει μηχανολογος κτλπ κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Off Topic

Για να συνεχισω το offtopic, εχω ακουσει καλυτερο σεναριο περι "χτυπημενων" αριθμων. Και δεν φαινεται πουθενα το οτιδηποτε.. Κατι χοντακια συνηθως το κανουν για να βαλουν b-series
Link to comment
Share on other sites

Off Topic

Για να συνεχισω το offtopic, εχω ακουσει καλυτερο σεναριο περι "χτυπημενων" αριθμων. Και δεν φαινεται πουθενα το οτιδηποτε.. Κατι χοντακια συνηθως το κανουν για να βαλουν b-series

ναι αλλα προσφατα σταματησαν φιλο μου με μετατροπη χοντα απο 1.4 σε β18 κ ψαγμενος στρουμφ κοιταξε κατευθειαν το μοτερ που εγραφε σε σε ενα σημειο β18 κ τον τσεκουρωσε κανονικα..
Link to comment
Share on other sites

Προσεξτε με αυτες τις μαϊμουδες παιδια. Πρωτον το golf δεν βγαινει με κινητηρα 1800, αρα το διλιτρο δηλωθει 1600 ( θα τα σκασετε πιο χοντρα γιαυτο) Ο αριθμος του κηνητηρα ομως δεν θα ειναι αυτος που θα γραφεται στην αδεια, αρα δεν μπορει ποτε να πουληθει.

Αν προλα αυτα καποιος ενδιαφερεται και παιρνει το ρισκο, εχω τηλεφωνο διεκπαιρεωτη που μπορει να το αναλαβει.

ναι αλλα προσφατα σταματησαν φιλο μου με μετατροπη χοντα απο 1.4 σε β18 κ ψαγμενος στρουμφ κοιταξε κατευθειαν το μοτερ που εγραφε σε σε ενα σημειο β18 κ τον τσεκουρωσε κανονικα..

Επισης σταματουν κ ελεγχουν κινητηρες μετα τα 2α διοδια στην αθηνων-λαμιας ( σταματησαν φιλο μου)
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

το gti τώρα το 2012 τι τέλη κυκλοφορίας πληρώνει,και έχει τεκμήρια,εκτακτες εισφορες και άλλα τέτοια?

Επίσης,gti μεταχερισμενο με 8-10 χιλιαρικα μπορώ να το έχω στο ονομα μου?δεν εχω εισοδημα τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω θα θες γύρω 1.500 euro το χρόνο (τελη κυκλοφορίας, ασφάλεια κτλ.) μόνο για να το κυκλοφορείς χωρίς τις βενζίνες. Επίσης νομίζω πως δεν μπορείς να το γράψεις στο όνομα σου αν δεν έχεις το ελάχιστο εισόδημα 8.800 euro.

http://www.autoblog.gr/2011/12/29/tekmiria-ix-autokiniton-2012/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.