Jump to content
MadBull

Αλλαγη Κινητηρα Σε Golf V Gti Απο 2.0 Tfsi Σε 1.8 Tsi...... Γινεται?

Recommended Posts

συμφωνω απολυτα.απλα ρωταω τον εαυτο μου αν δεν μας τα παρουν πως θα μας τα δωσουν?παιδεια περιθελψη αστυνομια στρατος και και και

δηλαδη τωρα που πληρωνουμε τα κλεψιμεϊκα του του πασοκ και της ν.δ απολαμβανουμε ιατρικη περιθαλψη η παιδεια??η τα περιφανα γηρατεια που μας καμαρωνουν,το δικαιο φορολογικο συστημα που το πας!!ολα να τα επομιζετε η μικρη και μεσαια ταξη,η εθνικη κυριαρχια συρικνωνετε,ο δημοσιος πλουτος πωλειτε εναντη πινακιου φακης και μετα απο ολα αυτα σου αρεσει που σου τα περνουν?...εσυ μαλλον ζεις σε αλλον κοσμο δεν εξηγητε αλλιως...η μπορει να εισαι απο τους τελευταιους εναπομηναντες πρασινομάπες κολοπασόκους που μείνανε..

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τωρα που πληρωνουμε τα κλεψιμεϊκα του του πασοκ και της ν.δ απολαμβανουμε ιατρικη περιθαλψη η παιδεια??η τα περιφανα γηρατεια που μας καμαρωνουν,το δικαιο φορολογικο συστημα που το πας!!ολα να τα επομιζετε η μικρη και μεσαια ταξη,η εθνικη κυριαρχια συρικνωνετε,ο δημοσιος πλουτος πωλειτε εναντη πινακιου φακης και μετα απο ολα αυτα σου αρεσει που σου τα περνουν?...εσυ μαλλον ζεις σε αλλον κοσμο δεν εξηγητε αλλιως...η μπορει να εισαι απο τους τελευταιους εναπομηναντες πρασινομάπες κολοπασόκους που μείνανε..

δεν σε προσβαλα ανεστη...συμφωνω απολυτα μαζι σου πρωτη φορα αχαα.αν το φορολογικο συστημα ηταν δικαιο θα πληρωνες με ευχαριστηση?τεσπα φιλε θα σου λεγα να κατεβεις πιο κατω απο τα 1.8 να χεις και ενα μαξιλαρακι ασφαλειας....

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

καταλαβαινεις τι λεω....τεσπα..το αμαξακι μου πλεον δεν εχει αξια μεγαλη για να φορολογειται ετσι...η κυβερνηση θελω να πεσει και ας πεσω στα 1000...κ.ε.κ

Link to comment
Share on other sites

Ε πως γινετα? ...οριστε απλα τα πραγματα: http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=16295&subid=2&pubid=112351158 ...τωρα αμα σου κατασχεσουν το αυτοκινητο, σε στειλουν στα δικαστηρια ή το χειροτερο σεναριο σε ενδεχομενο ατυχημα με σοβαρο τραυματισμο ανακαλυψει την παρατυπια η ασφαλιστικη και δεν αποζημειωνει, τοτε ασε τα κλειδια του σπιτιου σου απο τωρα στο θυμα του τροχαιου, και να δουμε αν θα φτασει και αυτο ή θα χρειαστει και για τα επομενα εικοσι χρονια να δουλευεις και να τους πληρωνεις. Καθε πραξη εχει και τις συνεπειες της, λες σε μενα θα τυχει? λεω ...κι αν σου κατσει? και σιγουρα οι πιθανοτητες ειναι κατα πολυ περισσοτερες απο το να σου κατσει το τζοκερ. Σκεφτητε και πραξτε αναλογως.
Edited by soukos
Link to comment
Share on other sites

Οικονομικο πολεμο, συμφωνω με τον Νικο (karaman)... Οτι αναφερει και η δανειακη συμβαση, να μην μας ανοικει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Off Topic

Δεν πειραζει ρε, την Κυριακη ετοιμασου εχουμε meeting με surprise συμμετοχες... χαχα
Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

επαναλαμβανω πως θελω να αλλαξω τον κινητηρα του golf μου και οχι τα χαρτια.... το ξερω οτι ειναι ρισκο μεγαλο και δεν θελω να το παρω.....

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν εγω τωρα που πεσαν οι τιμες απο τα Gti και βρησκεις με ενα 10αρικο Gti του 2005, αν το παρω και το εχω κατω απο το υποστεγο και το βγαζω ενα ΣΚ για να γουσταρω, σημαινει οτι ειμαι ευπορος και τα φυσαω επειδη κυκλοφοραω 2λιτρο.???

ή αυτος που πηρε ενα 2λιτρο με δανειο και δεν το κυκλοφοραει γιατι δεν εχει να το κυκλοφορησει θεωρητε και αυτος ευπορος.???

Θελανε να φορολογισουν τα 2λιτρα και πανω.?? ας κοιταζανε ποιοι εχουν 2λιτρα++ και τι εισοδηματα εχουν και βαση του εισοδηματος να πληρωσουν οσοι εχουν.

Και να δειτε εδω θα μαστε μακαρι να βγω ψευτης, του χρονου θα ποιασουν και τα 18αρια...γιατι σκοπος τους ειναι να μας γονατισουν, αυτο που θελουν δεν ειναι χρηματα αλλα να μας βαλουν ολους φυλακη...να τα πουλησουμε ολα...ειμαστε σε πολεμο και δεν το εχουμε καταλαβει...

φιλε καλα τα λες.απλα τα 2,000 κυβικα καινε κι ολας!αρα εχεις να τα ταιζεις!αρα εχεις ενα εισοδημα!

συμφωνω σε ολα μαζι σου!και δεν ειναι δικαιο!απλα σου λεω υπαρχει και 1 μικρο ποσοστο υπερβολης και απο μας σαν καταναλωτες σε ολα τα αλλα συμφωνω με ανεστη εσενα και τα παιδια!!!!!!!!!!!καταλαβαινεις τι λεω?οτι φταιμε σενα πολυ μικρο ποσοστο βεβαια..........αλλα τι να πεις η κατασταση ειναι τραγικη το λιγοτερο

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

βρε παλικαρι μου σταματα!το καταλαβαμε εισαι κολοπασοκος...μην μας λες παπαριες τωρα καινε τα 2λιτρα και τα εχουν λεφταδες..μαλακιες λες και το ξερεις....μην με νευριαζεις βραδινιατικα εχω γυρισει απο ταξιδι 2600 χμ με το φορτηγο..μην με κανεις να το παρω να κατεβω αθηνα να τα κανω πουτανα στα γραφεια των εθνοπροδωτων που υποστηριζεις.

Link to comment
Share on other sites

βρε παλικαρι μου σταματα!το καταλαβαμε εισαι κολοπασοκος...μην μας λες παπαριες τωρα καινε τα 2λιτρα και τα εχουν λεφταδες..μαλακιες λες και το ξερεις....μην με νευριαζεις βραδινιατικα εχω γυρισει απο ταξιδι 2600 χμ με το φορτηγο..μην με κανεις να το παρω να κατεβω αθηνα να τα κανω πουτανα στα γραφεια των εθνοπροδωτων που υποστηριζεις.

φιλε πραγματικα σε λαθος μερος ξεσπας!θα μπορουσα να σου απαντησω στο ιδιο τονο οτι θα ερθω και θα σε κανω εσενα και τα φορτηγα σου αλοιφη αλλα τι θα κερδισω?

σε προσβαλα?εσυ γιατι το κανεις?ειναι το πιο ευκολο πραγμα πισω απο μια οθονη.....τι χαρακτηρισμοι ειναι αυτοι?και ποιος σου δωσε το δικαιωμα να πεις τι ειμαι και που ανηκω!γι αυτο δεν θα παει μπροστα αυτη η χωρα γιατι λεει καποιος κατι για το λαο αμεσως ειναι αριστερος,λεει κατι για μετναστες?ειναι δεξιος!ποτε θα σταματησουμε να χαρακτηριζουμε και να δουμε οτι η σωστη πολιτικη εχει απο ολα μεσα?

ειπα απλα οτι ενας που θα επιλεξει 2000+κυβικα ΘΑ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΑΙΣΜΑ ΜΕ ΤΗ ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ ΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΒΕΝΖΙΝΗ! δεν διαφωνω σε τιποτα αλλο με κανενα!ολοι σωστα τα λετε!ο καθενας εχει την οπτικη του!απλα ειναι δυνατον καποιος που επιλεγει πολλα κυβικα να μην εχει σκεφτει οτι καινε? σε αλλες εποχες θα λεγαμε οκ εκανε χαζομαρα αλλα δυστηχως εδω που ζουμε τετοιες αποφασεις εχουν φτασει να ειναι τραγικες!επειδη αυτοι το θελουν ετσι.....και ξερεται κατι?στις εκλογες παλλοι το πασοκ θα βγει η η νεα δημοκρατια γιατι ετσι ειναι οι ελληνες!αυτοι ειμαστε!

υ.γ.δεν μπορω να καταλαβω αυτα τα ξεσπαματα σου ανεστη.....κανεις δεν ειπε οτι ειναι δικαιο!ειπα απλα οτι οταν παιρνεις πολλα cc δεν εισαι και για το δρομο!

αυτο σε καμια περιπτωση δεν δικαιολογη τη φορολογικη βαναυσοτητα.,,,

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Μιας και η '' κυβερνιση '' μας αποφασισε οτι οι εχοντες αυτοκινητα τα οποια ειναι ανω των 1924 κ.ε ειναι εγκληματιες , λαμογια , κλεφτες, εχοντες κτλ κτλ χωρης να ρωταει πως τα πηραμε και ποιες θυσιες κανουμε για να τα εχουμε και να τα συντηρουμε ... αποφασισε να βαλει υπερμετρα τελοι κυκλοφοριας και εκτακτες εισφορες με αποτελεσμα οι εχοντες τα εν λογο αυτοκινητα να τα σκωτονουν... και παλι να μην τα αγοραζει ουδεις ( και πως αλλωστε ...) τελος παντον στο θεμα μας ... Εχω ενα golf v gti 2006 μοντελο και σκεφτομουνα να αλλαξω τον κινητηρα μπας και καταφερω και κρατισω το αμαξι μου.... μιας και ξερω πως το μοτερ του 1.8 tsi στο golf vi ποσο δυσκολο θα ηταν να μπει και πανω απο ολα να δηλωθει κανονικα στο golf μου... εχει καποιος καποια εμπειρια πανω στο θεμα???

Λογω διαφορετικης γενιας ηλεκτρικων αναμεσα σε V και VI , εκτιμω οτι ειναι δυσκολη μια τετοια μετατροπη . Ο ενας κινητηρας ειναι με MED9.1 , ο αλλος με MED17.5 . τα 2 μοντελα εχουν διαφορετικους εγκεφαλους στο υπολοιπο αυτοκινητο ( ΑΒS - ESP - κλπ ) και πρεπει να ειναι ηλεκτρολογικος γολγοθας η σωστη μετατροπη που θα λειτουργουν ολα . Νομιζω οτι θα πρεπει να το αποφυγεις .

Link to comment
Share on other sites

Λογω διαφορετικης γενιας ηλεκτρικων αναμεσα σε V και VI , εκτιμω οτι ειναι δυσκολη μια τετοια μετατροπη . Ο ενας κινητηρας ειναι με MED9.1 , ο αλλος με MED17.5 . τα 2 μοντελα εχουν διαφορετικους εγκεφαλους στο υπολοιπο αυτοκινητο ( ΑΒS - ESP - κλπ ) και πρεπει να ειναι ηλεκτρολογικος γολγοθας η σωστη μετατροπη που θα λειτουργουν ολα . Νομιζω οτι θα πρεπει να το αποφυγεις .

Μπορει ομως να βαλει 1.400!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε πραγματικα σε λαθος μερος ξεσπας!θα μπορουσα να σου απαντησω στο ιδιο τονο οτι θα ερθω και θα σε κανω εσενα και τα φορτηγα σου αλοιφη αλλα τι θα κερδισω?

σε προσβαλα?εσυ γιατι το κανεις?ειναι το πιο ευκολο πραγμα πισω απο μια οθονη.....τι χαρακτηρισμοι ειναι αυτοι?και ποιος σου δωσε το δικαιωμα να πεις τι ειμαι και που ανηκω!γι αυτο δεν θα παει μπροστα αυτη η χωρα γιατι λεει καποιος κατι για το λαο αμεσως ειναι αριστερος,λεει κατι για μετναστες?ειναι δεξιος!ποτε θα σταματησουμε να χαρακτηριζουμε και να δουμε οτι η σωστη πολιτικη εχει απο ολα μεσα?

ειπα απλα οτι ενας που θα επιλεξει 2000+κυβικα ΘΑ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΑΙΣΜΑ ΜΕ ΤΗ ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ ΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΒΕΝΖΙΝΗ! δεν διαφωνω σε τιποτα αλλο με κανενα!ολοι σωστα τα λετε!ο καθενας εχει την οπτικη του!απλα ειναι δυνατον καποιος που επιλεγει πολλα κυβικα να μην εχει σκεφτει οτι καινε? σε αλλες εποχες θα λεγαμε οκ εκανε χαζομαρα αλλα δυστηχως εδω που ζουμε τετοιες αποφασεις εχουν φτασει να ειναι τραγικες!επειδη αυτοι το θελουν ετσι.....και ξερεται κατι?στις εκλογες παλλοι το πασοκ θα βγει η η νεα δημοκρατια γιατι ετσι ειναι οι ελληνες!αυτοι ειμαστε!

υ.γ.δεν μπορω να καταλαβω αυτα τα ξεσπαματα σου ανεστη.....κανεις δεν ειπε οτι ειναι δικαιο!ειπα απλα οτι οταν παιρνεις πολλα cc δεν εισαι και για το δρομο!

αυτο σε καμια περιπτωση δεν δικαιολογη τη φορολογικη βαναυσοτητα.,,,

σοβαρα τωρα..μενεις μεσα στα γραφεια του πασοκ και καταλαβες οτι θα σε λιντσαρω??χαχαχαχα γιατι αν διαβασες σωστα...ειπα για το μερος των εθνοπροδωτων....οχι για το σπιτι σου..εκτος αν το σπιτι σου ειναι εκει!..η Ελλαδα δεν θα παει μπροστα οσο θα υπαρχουν τα σημερινα λιστρικα κομματα των εθνοπροδωτων και ανθρωπακια σαν εσενα που ανηκουν στο σημερινο σαπιο ξεπουλημενο και προσκυνημενο στις ξενες δυναμεις συστημα..δεν ειμαι ρε ουτε δεξιος ουτε αριστερος ουτε ακροδεξιος πασοκος σαν εσενα...δεν ανηκω πουθενα ειμαι ελευθερος! και αγαπαω την πατριδα μου!.πραγμα που εσενα σου ειναι αδιαφορο.ουτε φανταρος δεν πηγες καλα καλα,ουτε φορολογικη,ουτε δουλεψες τιμια μερα νυχτα για να σε αφηνουν νυστικο στις 17 του μηνατι να πεις ρε καρμιρι για τα κιββικα και την οικονομικη δυνατοτητα του καθενος??εε??...θες να μου πεις οτι ενας που πειρε ενα gti me 30000 ευρω ειναι πιο πλουσιος απο τον αλλον που πειρε 200αρα μερσεντες με 60000ευρω??η πιο πλουσιος απο σενα που πειρες το gt με 27?εισαι *μη επιτρεπόμενη λέξη* η το παιζεις ρε??μπορεις να καταλαβεις την λειλασια που γινετε απο την χουντα του πασοκ σημερα?..καταλαβαινεις ΡΕ τι ειναι να πουλας κατι το οποιο αξιζει 100 για 10??επειδη καποιος σε διορισε για να το πουλησεις και μετα να ληστευει τον λαο που προδωσες που προοριζεται για αιωνια δουλια??και να σου λενε οι πασοκοι φταις και καλα κανουμε και σε γαμαμε??που να το καταλαβεις ΡΕ!....δεν τα ξερεις αυτα γιατι μαλλον η φορολογικη δηλωση του μπαμαπακα σου θα ειναι καμια πρασινη μιας και πλεον απο τα λεγομενα σου ειναι σιγουρο οτι επροκειτο για καλο(κολο)βολεμενη οικογενεια του κομματος.Υπηρετησα αυτην την πατριδα στις ειδικες δυναμεις ωστε οταν κατι συμβει να δωσω και τη ζωη μου για την ελευθερια και την ανεξαρτησια της χωρας μου...το μετανιωνω γιατι σημερα καταλαβα πως ΟΛΑ ανηκουν στο συστημα που αλλοι εφτιαξαν για να με εξαφανισουν,καθε μερα κλαιει η καρδια μου και ποναει για τις απανωτες μαχαιριες που τρωει η πατριδα,στους δρομους πλεον βλεπω γεροντακια να ψαχνουν στα σκουπιδια,οι ανθρωποι σταματησανε να γελανε,και ψαχνουν διεξοδο για δουλεια εξω απο την Ελλαδα...ειμαι σιγουρος πλεον πως ολα αυτα τα προκαλεσαν τα κομματα και τα κοματοσκυλα τους εδω και 30 χρονια...αλλα οσο και να εχεις βολευτει και να μηλας με τοση ασφαλεια για τα κιβικα και τα αμαξια,θυμησου πως μια μερα το ιδιο πολιτικο συστημα που στηριζεις θα ερθει και θα σε φαει...γιατι εισια μια μαριονετα..μολις παιχτει η παρασταση θα σε πεταξουν στον διαολο...και τοτε θα κατεβεις εδω μαζι μας..στην κολαση.Αν νομιζεις πως αυτα στα λεω απο το πληκτρολογιο και κρυβομαι κανεις λαθος....μπορεις να το διαπιστωσεις αν θελεις.καλα μυαλα σου ευχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει ομως να βαλει 1.400!!!

γινεται αυτο???

Λογω διαφορετικης γενιας ηλεκτρικων αναμεσα σε V και VI , εκτιμω οτι ειναι δυσκολη μια τετοια μετατροπη . Ο ενας κινητηρας ειναι με MED9.1 , ο αλλος με MED17.5 . τα 2 μοντελα εχουν διαφορετικους εγκεφαλους στο υπολοιπο αυτοκινητο ( ΑΒS - ESP - κλπ ) και πρεπει να ειναι ηλεκτρολογικος γολγοθας η σωστη μετατροπη που θα λειτουργουν ολα . Νομιζω οτι θα πρεπει να το αποφυγεις .

ευχαριστω για την απαντηση οποτενες ο 1.8tsi απορριπτεται ...θελει ποοολλλυυυ δουλεια και συγουρα μεγαλο κοστος....

Link to comment
Share on other sites

γινεται αυτο???

ευχαριστω για την απαντηση οποτενες ο 1.8tsi απορριπτεται ...θελει ποοολλλυυυ δουλεια και συγουρα μεγαλο κοστος....

ε ναι ιδια ηλεκτρικα κτλ!ρωτα το νομιζω ειναι η καλυτερη επιλογη!!!!!!!

σοβαρα τωρα..μενεις μεσα στα γραφεια του πασοκ και καταλαβες οτι θα σε λιντσαρω??χαχαχαχα γιατι αν διαβασες σωστα...ειπα για το μερος των εθνοπροδωτων....οχι για το σπιτι σου..εκτος αν το σπιτι σου ειναι εκει!..η Ελλαδα δεν θα παει μπροστα οσο θα υπαρχουν τα σημερινα λιστρικα κομματα των εθνοπροδωτων και ανθρωπακια σαν εσενα που ανηκουν στο σημερινο σαπιο ξεπουλημενο και προσκυνημενο στις ξενες δυναμεις συστημα..δεν ειμαι ρε ουτε δεξιος ουτε αριστερος ουτε ακροδεξιος πασοκος σαν εσενα...δεν ανηκω πουθενα ειμαι ελευθερος! και αγαπαω την πατριδα μου!.πραγμα που εσενα σου ειναι αδιαφορο.ουτε φανταρος δεν πηγες καλα καλα,ουτε φορολογικη,ουτε δουλεψες τιμια μερα νυχτα για να σε αφηνουν νυστικο στις 17 του μηνατι να πεις ρε καρμιρι για τα κιββικα και την οικονομικη δυνατοτητα του καθενος??εε??...θες να μου πεις οτι ενας που πειρε ενα gti me 30000 ευρω ειναι πιο πλουσιος απο τον αλλον που πειρε 200αρα μερσεντες με 60000ευρω??η πιο πλουσιος απο σενα που πειρες το gt με 27?εισαι *μη επιτρεπόμενη λέξη* η το παιζεις ρε??μπορεις να καταλαβεις την λειλασια που γινετε απο την χουντα του πασοκ σημερα?..καταλαβαινεις ΡΕ τι ειναι να πουλας κατι το οποιο αξιζει 100 για 10??επειδη καποιος σε διορισε για να το πουλησεις και μετα να ληστευει τον λαο που προδωσες που προοριζεται για αιωνια δουλια??και να σου λενε οι πασοκοι φταις και καλα κανουμε και σε γαμαμε??που να το καταλαβεις ΡΕ!....δεν τα ξερεις αυτα γιατι μαλλον η φορολογικη δηλωση του μπαμαπακα σου θα ειναι καμια πρασινη μιας και πλεον απο τα λεγομενα σου ειναι σιγουρο οτι επροκειτο για καλο(κολο)βολεμενη οικογενεια του κομματος.Υπηρετησα αυτην την πατριδα στις ειδικες δυναμεις ωστε οταν κατι συμβει να δωσω και τη ζωη μου για την ελευθερια και την ανεξαρτησια της χωρας μου...το μετανιωνω γιατι σημερα καταλαβα πως ΟΛΑ ανηκουν στο συστημα που αλλοι εφτιαξαν για να με εξαφανισουν,καθε μερα κλαιει η καρδια μου και ποναει για τις απανωτες μαχαιριες που τρωει η πατριδα,στους δρομους πλεον βλεπω γεροντακια να ψαχνουν στα σκουπιδια,οι ανθρωποι σταματησανε να γελανε,και ψαχνουν διεξοδο για δουλεια εξω απο την Ελλαδα...ειμαι σιγουρος πλεον πως ολα αυτα τα προκαλεσαν τα κομματα και τα κοματοσκυλα τους εδω και 30 χρονια...αλλα οσο και να εχεις βολευτει και να μηλας με τοση ασφαλεια για τα κιβικα και τα αμαξια,θυμησου πως μια μερα το ιδιο πολιτικο συστημα που στηριζεις θα ερθει και θα σε φαει...γιατι εισια μια μαριονετα..μολις παιχτει η παρασταση θα σε πεταξουν στον διαολο...και τοτε θα κατεβεις εδω μαζι μας..στην κολαση.Αν νομιζεις πως αυτα στα λεω απο το πληκτρολογιο και κρυβομαι κανεις λαθος....μπορεις να το διαπιστωσεις αν θελεις.καλα μυαλα σου ευχομαι.

οκ θα το παρω αλλιως.ειμαι πασοκος και θα στα φαω ολα ρε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

PLAYMAKER καλυτερα να σεβεσαι αυτα που λεει καποιος.με το να απαντας κοροιδευτικα το μονο που κανεις ειναι να δειχνεις το επιπεδο σου,το οποιο δεν λεω πως ειναι χαμηλο αλλα βρισκομαστε πισω απο ενα πληκτρολογιο και δεν ξερει ο αλλος ποιος εισαι και ποσο και αν αξιζεις.δεν ξερω αν εχεις βγει στο κυνηγι εργασιας αλλα οταν θα το κανεις θα καταλαβεις ποσο πολυ σε κλεβουν και ποσο πολυ ισχυουν αυτα που λεει ο fastrabbit.το κρατος δεν ξερει ποσο πολυ εχει δουλεψει καποιος για να παρει καποιο αμαξι για να κανει την καυλα του

Link to comment
Share on other sites

PLAYMAKER καλυτερα να σεβεσαι αυτα που λεει καποιος.με το να απαντας κοροιδευτικα το μονο που κανεις ειναι να δειχνεις το επιπεδο σου,το οποιο δεν λεω πως ειναι χαμηλο αλλα βρισκομαστε πισω απο ενα πληκτρολογιο και δεν ξερει ο αλλος ποιος εισαι και ποσο και αν αξιζεις.δεν ξερω αν εχεις βγει στο κυνηγι εργασιας αλλα οταν θα το κανεις θα καταλαβεις ποσο πολυ σε κλεβουν και ποσο πολυ ισχυουν αυτα που λεει ο fastrabbit.το κρατος δεν ξερει ποσο πολυ εχει δουλεψει καποιος για να παρει καποιο αμαξι για να κανει την καυλα του

ε ναι ρε alex εχω τους φιλους μου εδω μεσα ενας ανθρωπος αν δεν ειναι μαιντανος και εχει προσωπικοτητα δνε μπορει να τα χει καλα με ολους τι να κανουμε...εγω λες να ζω σε αλλο κρατος?γιατι με προσβαλεις ετσι?που ξερεις αν εχω βγει και προδικαζεις?οτι απαντηση δινει ο καθενας τετοια θα παιρνει...και ναι χωρις χιουμορ η ζωη ειναι πολλες φορες απαλευτη.

εσενα σε κλεβουν ε?γι αυτο ψαχνεις για brembo!μακαρι να τους κλεβαν ολους ετσι!και να χαν tsi r line 160 και να θελαν να το αλλαξουν ολο!μαγκια σου!!!!αλλα γιατι κανεις παραπονιεσαι μετα και με κρινεις?φαντασου να μη σε κλεβανε βαρδινογιαννης θα σουν///

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν σε εκρινα το ειπα και πανω.αλλα οταν ο αλλος σου γραφει μια σοβαρη απαντηση μην τον αντιμετωπιζεις σαν να λες στα παπαρια μου.αν με παρεξηγησες συγνωμη.ειπα ομως και πανω δεν λεω πως ειναι χαμηλο αλλα βρισκομαστε πισω απο ενα πληκτρολογιο και δεν ξερει ο αλλος ποιος εισαι και ποσο και αν αξιζεις

και κανεις δεν ξερει ποσο πολυ εχω δουλεψει για να παρω οτιδηποτε και να κανω την καυλα μου οπως επισης και τι θυσιες εκανα...να κοιταει το κρατος ποσα βγαζω και οχι αν εχω κατι ακριβο...δικαιωμα μου να δουλευω και να μαζευω λεφτα για να παρω οτι θελω,εφοσον φορολογουμαι κανονικα...

Edited by alex19871987
Link to comment
Share on other sites

και δεν ξερω που ζειτε αλλα ναι 2000CC ΗταΝ ειΝαι και Θα ειΝαι ακοΜα ΠεριΣΣοτερο Πολυτελεια!και 12.000 Να το ΠΗρες ΜεταΧειριΣΜεΝο δεΝ εκαΝε τοΣο.οΣΣ για τΗ Mercedes δεν εΧει 2000cc αλλα 1800 και εκει υπαρΧει ο φορος πολυτελειας.καλα καυΧιοΣουν ανεΣτΗ για το διλιτρο Σου και κοροιδευες τα 1400 πριν Χρονια και οτι ειΣαι πιο γρΗγορος.Σκεψου ομως για να δωΣει καποιος 27 και 30000 για 1400 αρι ενω Θα πΗγαινε 2λιτρο εΧει κατΣει και εΧει δει τι εΣτι 2000 κυβικα ΣτΗν ελλαδα!μΗ Θελουμε λοιπον και το Σκυλο Χορτατο και τΗ πιτα γεματΗ!ανΘρωποι πινανε.πΗγαινε πες Στο κοΣμακι εξω για 2000 κυβικα και οΧι Σε αμαξοκαβλους να Σου πω εγω!ferrari Νομιζουν οτι ειναι!αν Θεωρεις τα 2000 του κοΣμακι τοτε ζεις Σε αλλο κοΣμο.οΧι απλα ειναι πολυτελεια ειναι πολυ μεγαλΗ πολυτελεια οΣο και να το πΗρε καποιος γιατι ουΣιαΣτικα του ανΗκουν 2000cc!

*****πολυτελεια το Χει κανει Η ελλαδα μας να ειναι,αλλα και Στις αλλες Χωρες δεν βλεπεις τΗ πλοινοτΗτα με 2λιτρα....

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

το κακο είναι πως λες τη γνωμη σου προκλητικα... και πατας πάνω στον πόνο των αλλων!

και ξεχνας μια μεγαλη αλήθεια,οτι εσυ κ γω πήραμε 1,4tsi επειδη δεν μπορουσαμε να πάρουμε 2,0gti αν είχαν ίδια τιμη, gti θα έπερνες και συ ή μηπως απο μικρος είχες όνειρο να παρεις tsi!!!

στην δική σου λογικη κ καποιον ακόμα πατανε οι κυβερνοντες κ κανουν αυτα τα άισχη...

δλδ αν αύριο πούνε έκτακτο τελος μηχανοκινητων οχημάτων,να πληρωσουν όσοι εχουν οτιδηποτε που κινητε 3.000ε ...

δεν θα σε χαλάσει???!!! (γιατι κύριε πήρες αμάξ???ι τα μεσα μαζικης μεταφοράς σε χαλάγανε?αφου σε πάνε παντου, πλήρωνε τωρα!!!!

αυτη είναι όμως η λάθος λογική!!!)

ο κάθε πολίτης βλέπει τα εσοδα του τα έξοδα του κ ανάλογα πράτει...

δλδ εσυ θες να μου πεις οτι πριν 5 χρονια που βγηκαν tsi & gti εσυ γνώριζες οτι:

η βενζινη θα παει απο 1 σε 1,7, θα είσαι άνεργος ή ο μισθος σου θα πέσει στα 2/3, θα πληρωνεις αυτα τα τελη, αυτη την εφορια κτλ κτλ κτλ

Edited by FANIS-TSI-
Link to comment
Share on other sites

Καλα ασχετο απο το τι λεει Και αν Καταλαβαινει τι λεει ο Πανος... Θεωρω πως εδω μεσα ειναι αυτος με την μιΚροτερη ευΘυνη για την Κατασταση της χωρας... Και το ξερετε. για το μελλον της χωρας Θα πρεπει να ανυσηχουμε με ατομα που σΚεφτοντε ετσι..

το οφφτοΠιΚ Που ειΝαι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.