Jump to content
dimis_konto

Κολλαρα Σιλικόνης

Recommended Posts

ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει βάλει κόλλαρα σιλικονης σε tsi μοτέρ η αν έχει να προτείνει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

φίλε είχα αναρωτηθει και εγώ ,αλλά δεν έβγαλα ακρη

http://www.vwclub.gr...showtopic=43973

δηλαδη δεν υπαρχει κατι ε. το αφησες τελικα ετσι

Link to comment
Share on other sites

παιδια για μενα εβγαλε πριν λιγο καιρο η forge ολοκληρο κιτ και νομιζω ειναι για ολα τα σωληνακια νερου-λαδιου-ειαγωγης-τουρμπινασ κτλ.αυτο που προσφερει ειναι μεγαλυτερη αντοχη στ χρονο απο τα εργοστασιακα και ειναι πολυ καλυτερα για τις υψηλες θερμοκρασιες που αναπτυσσονται εκει μεσα..εψαξα και για σας με τα γκολφακια αλλα δε βρηκα κατι σε forge και samco που νομιζω ειναι οι κορυφαιες :sorry:

αυτο ειναι για μενα

http://www.ebay.de/itm/FORGE-Silikon-Schlauchkit-VW-Polo-6R-GTi-1-4TSi-/120758811655?pt=DE_Autoteile&hash=item1c1dc93c07

λιγο ακριβο βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

παιδια για μενα εβγαλε πριν λιγο καιρο η forge ολοκληρο κιτ και νομιζω ειναι για ολα τα σωληνακια νερου-λαδιου-ειαγωγης-τουρμπινασ κτλ.αυτο που προσφερει ειναι μεγαλυτερη αντοχη στ χρονο απο τα εργοστασιακα και ειναι πολυ καλυτερα για τις υψηλες θερμοκρασιες που αναπτυσσονται εκει μεσα..εψαξα και για σας με τα γκολφακια αλλα δε βρηκα κατι σε forge και samco που νομιζω ειναι οι κορυφαιες :sorry:

αυτο ειναι για μενα

http://www.ebay.de/i...=item1c1dc93c07

λιγο ακριβο βεβαια...

δεν ειναι τα ίδια τα μοτέρ; δεν εχω δει του πολο οπότε δεν ξερω αλλά ιδιος κινητήρας ειναι.

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν θα κανει για το 6αρι και το 5αρι?σιγουρα!επισης ποιος τα βαζει??????????????/οεο?δεν ειναι επιφοβα αν καιτ δνε βαλουν καλα?????παιδια μαθετε και πειτε μου σας παρακαλω δεν εχς πια καθολου χρονο και βλεπω φθορα σε καποια group buy!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τα ίδια τα μοτέρ; δεν εχω δει του πολο οπότε δεν ξερω αλλά ιδιος κινητήρας ειναι.

ιδιος κινητηρασ ειναι αλλα θα σε γελασω αν ολα τα μερη ειναι ακριβως ιδια..πχ εμαθα οτι η τουρμπινα η δικια μου δεν ειναι ιδια με το 160αρι το γκολφ..αλλα δε ξερω σε τι ακριβως διαφερει.πιστευω ενα mail στη forge θα ελυνε ολες τις αποριες.

επισης δε νομιζω η τοποθετηση να ειναι κατι τραγικα δυσκολο.φιλος μου εχει το corsa opc και περασε ενα τετοιο ολοκληρο κιτ της samco μονος του.

Edited by dimaras
Link to comment
Share on other sites

ιδιος κινητηρασ ειναι αλλα θα σε γελασω αν ολα τα μερη ειναι ακριβως ιδια..πχ εμαθα οτι η τουρμπινα η δικια μου δεν ειναι ιδια με το 160αρι το γκολφ..αλλα δε ξερω σε τι ακριβως διαφερει.πιστευω ενα mail στη forge θα ελυνε ολες τις αποριες.

επισης δε νομιζω η τοποθετηση να ειναι κατι τραγικα δυσκολο.φιλος μου εχει το corsa opc και περασε ενα τετοιο ολοκληρο κιτ της samco μονος του.

Η τουρμπίνα του Polo GTI είναι πράγματι διαφορετική από του Golf TSI 160ps.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εστειλα εμαιλ στην samco κ forge η δευτερη μου απάντησε οτι δεν υπαρχει κατι για μας αλλα μπορει να βγαλει.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια νομιζω οτι κανουν για golf 6 και 5 tsi γιατι λεει απο κατω οτι ειναι για turbo kompressor η forge ειστε σιγουροι οτι με το πολο εχουμε διαφορες στους σωληνες?αυτους?

Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ από την φωτογραφία βλέπω ότι είναι μόνο νερου λαδιου και όχι για μετα την τουρμπίνα ή για πριν και μετα το i/c

Link to comment
Share on other sites

Ας μάθει κάποιος για αυτές τις κωλάρες της forge. Πρέπει να μπαίνουν και στα δικά μας...

Link to comment
Share on other sites

Ας μάθει κάποιος για αυτές τις κωλάρες της forge. Πρέπει να μπαίνουν και στα δικά μας...

και εγω αυτο λεω νικο μπαινουν....να παμε και ολοι μαζι καμια μερα σε καποιον να μας τα βαλει! Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.