Jump to content
alex19871987

Servic Golf 6-160

Recommended Posts

-Γρατσιας

service:170euro ολα δικα του

73euro εργατικα και φιλτρο,λαδια δικα μου

-Φιλιπαιος

service:140euro ολα δικα του

60euro εργατικα και φιλτρο,λαδια δικα μου

-Μπουρμας

service:120-140euro ολα δικα του(αναλογα ποσο λαδι θα παρει)

35+18euro εργατικα και φιλτρο,λαδια δικα μου

-Φιλοσιδης

service:150euro ολα δικα του,μειον 15% εκπτωση

80euro εργατικα και φιλτρο,λαδια δικα μου(μειον 15% εκπτωση)

-Auto Marin

service:130-140euro ολα δικα του

70-80euro εργατικα και φιλτρο,λαδια δικα μου

-Karenta,Μαρουσι

service:160euro ολα δικα του

80euro εργατικα και φιλτρο,λαδια δικα μου

-Autoclub

service:130euro ολα δικα του

45+16,5euro εργατικα και φιλτρο,λαδια δικα μου

-Karenta,Αργυρουπολη

service:160euro ολα δικα του

42+18euro εργατικα και φιλτρο,λαδια δικα μου

-Karenta,Πατησια

service:160euro ολα δικα του

30+ΦΠΑeuro εργατικα και 15Εeuro φιλτρο,λαδια δικα μου

-Karenta,Πειραιας

service:150euro ολα δικα του

35+15euro εργατικα και φιλτρο,λαδια δικα μου

και μια αντιπροσωπεια στην επαρχια ετσι για το γαμωτο

-Μπροφας Λιβαδεια

service:120euro ολα δικα του

26-27euro εργατικα και 16-17euro φιλτρο,λαδια δικα μου

Edited by alex19871987
Link to comment
Share on other sites

Εργατικα πανω απο 30 ευρω ειναι κλεψιμο ...ελεος ποιος δουλευει με 30 ευρω την ωρα ρε κυριοι ? Η μηπως ειναι ολοι αποφοιτοι πολυτεχνικης σχολης μηχανολογιας ? Ε? Που δεν ξερουν τι θα πει ροποκλειδο ?

Εγω εχω κανει σερβις μονο Χαλκιδα και Σερρες και ειναι τα 2 που προτεινω, Σερρες εργατικα νομιζω καπου στα 18-22 ευρω και λιγο παραπανω χαλκιδα.

Ακου 70 ευρω εργατικα για θεμα μισης ωρας.... Ασε που πλεον δεν χρειαζεται να πηγαινεις στην αντιπροσωπεια για τα μικρα service

Link to comment
Share on other sites

Εργατικα πανω απο 30 ευρω ειναι κλεψιμο ...ελεος ποιος δουλευει με 30 ευρω την ωρα ρε κυριοι ? Η μηπως ειναι ολοι αποφοιτοι πολυτεχνικης σχολης μηχανολογιας ? Ε? Που δεν ξερουν τι θα πει ροποκλειδο ?

Εγω εχω κανει σερβις μονο Χαλκιδα και Σερρες και ειναι τα 2 που προτεινω, Σερρες εργατικα νομιζω καπου στα 18-22 ευρω και λιγο παραπανω χαλκιδα.

Ακου 70 ευρω εργατικα για θεμα μισης ωρας.... Ασε που πλεον δεν χρειαζεται να πηγαινεις στην αντιπροσωπεια για τα μικρα service

οι μηχανικοί που δουλευουν στις αντιπροσωπείες τόσα και λιγοτερα παίρνουν τα υπόλοιπα είναι κέρδος της αντιπροσωπείας.

Link to comment
Share on other sites

μόλις μου έστειλε μήνυμα η autoclub και όπως λέει ακριβώς το μήνυμα

"για το δικό σας golf λιπαντικό service 110€ και γενικό service 178€"

και δεν έχω πάει ποτέ εκεί για service που βρήκαν το κινητό μου?

Link to comment
Share on other sites

η αλλαγη λαδιών είναι πολύ απλή....

Αρχικα θελω να πω οτι σε οποιοδηποτε συνεργειο και να πατε δεν προκειτε να χασετε την εγγυηση σας... υπάρχει ΝΟΜΟΣ.Οποτε πηγαινετε σε ενα οποιδηποτε συνεργειο με δικα σας λαδια και φιλτρο και εργασια max 15 ευρώ. Ομως για να ισχυει η εγγυηση πρεπει το σερβις να γινει με τα ανταλλακτικα βάσει προδιαγραφών VW και στην ώρα που εχει ορίσει η VW και φυσικα να υπάρχουν αποδειξεις για ολα αυτά και να τα γραψει ο μηχανικος του συνεργειου στο book service...Ειδατε πουθενα να λεει οτι εχετε 2 χρονια εργοστασιακη εγγυηση ΜΟΝΟ ΑΝ ΠΑΤΕ ΣΕ VW Συνεργειο?

Εγώ ειμαι στα 1450χμ Σαββατο θα παω για λάδια (θα εχω περι 1700χμ) και φιλτρο σε γνωστό μου συνεργείο που φτιάχνει ολα του group .

Λαδάκια πήρα Mobil 1 ESP 5w30 44 ευρω 4 μονόλιτρα και φιλτρο εχει αυτός 13 ευρώ . Εργασιά σχεδον τίποτα μιας παω εκει τον αφήνω να πιει το καφεδακι του και τα αλλαζω μονος μου . Μια βιδα ειναι ολη και ολη και το φιλτρο....

Link to comment
Share on other sites

11 ευρώ με ΦΠΑ x4=44 χωρίς μεταφορικά (πηγα απο εκει και τα πηρα) με μεταφορικά πηγεναν 49 ευρώ

http://www.e-antallaktika.com.gr/mobil-1-esp-formula-sae-5w30-1-lt.html

Το βρηκα καθως εψαχνα για αλλο eshop μιας και ο trade-wind εχει ελειψη και δεν ξερει ποτε θα φερει... υπαρχει αλλο ενα που εχει εξησου φτηνα

http://www.automoto-eshop.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=1172

Παιδες παντα αναζητηση!!!! εγω δεν ειχα ψαξει και απλα κοιτουσα στο trade-wind και στο g-market Που αυτα προτείνετε εσεις.

Για το e-antallaktika που πηρα τα δικα μου μπορώ να πω οτι ειναι ΑΨΟΓΟΙ .... πληρωσα με Paypal και μετα απο 20 λεπτα με πηραν τηλεφωνο για επιβεβαιωση της παραγγελειας και για το ποτε μπορω να περασω να τα παρω

Και τα λαδια φρεσκα

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να κάνω το δεύτερο Service στο Golf μου, το οποίο έχει κλεισει 2 χρόνια και 20.000 χλμ.

Με μια σύντομη τηλεφωνική αναζήτηση οι τιμές που πήρα ήταν οι ακόλουθες:

Karenta: 380 € (170 € με τα αναλώσιμα δικά μου)

Γρατσίας: 380€ (170 € με τα αναλώσιμα δικά μου)

Φιλοσίδης: 285€ (Δεν μου έδωσαν ακόμα τιμή με τα αναλώσιμα δικά μου)

Μια ακόμη επιλογή που με βολεύει γιατί είναι κοντά στην δουλειά μου είναι η Auto Club, αλλα δεν έχω άποψη για το τι είδους δουλειά κάνουν. Πάντως ψάχοντας και σε άλλα θέματα στο forum είδα οτι είναι οι πιο φτηνοί.

Τους ξέρει κάποιος ? Είναι σοβαροί ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να κάνω το δεύτερο Service στο Golf μου, το οποίο έχει κλεισει 2 χρόνια και 20.000 χλμ.

Με μια σύντομη τηλεφωνική αναζήτηση οι τιμές που πήρα ήταν οι ακόλουθες:

Karenta: 380 € (170 € με τα αναλώσιμα δικά μου)

Γρατσίας: 380€ (170 € με τα αναλώσιμα δικά μου)

Φιλοσίδης: 285€ (Δεν μου έδωσαν ακόμα τιμή με τα αναλώσιμα δικά μου)

Μια ακόμη επιλογή που με βολεύει γιατί είναι κοντά στην δουλειά μου είναι η Auto Club, αλλα δεν έχω άποψη για το τι είδους δουλειά κάνουν. Πάντως ψάχοντας και σε άλλα θέματα στο forum είδα οτι είναι οι πιο φτηνοί.

Τους ξέρει κάποιος ? Είναι σοβαροί ?

Ευχαριστώ

Ούτε στην Ελβετία να είμασταν!!!Οι αντιπροσωπείες στον κόσμο τους......

Φίλε μου σέρβις θέλεις να κάνεις όχι να αλλάξεις μηχανή......

Καταρχάς έχεις διανύσει πολύ λίγα χλμ για να κάνεις 2ο σέρβις.Άλλαξε μόνο τα λάδια σε κάποιο συνεργείο με κόστος εργατικών 10 ευρώ και πήγαινε του χρόνου σε κάποιο εξουσιοδοτημένο συνεργείο για αλλαγή όλων των φίλτρων και των ελαίων. συμπεριλαμβανόμενων και των υγρών φρένων.

Link to comment
Share on other sites

Κυριε καθηγητά έτσι είναι όπως τα λέτε.

Η πλάκα είναι οτι σε παλιά posts που διάβασα σε αντίστοιχα θέματα για service, η τιμή πέρισυ ήταν 330€. Δήλαδή φέτος βάλανε και καπέλο 50€ !

Πάντως με την AutoClub που μίλησα, μου είπαν κόστος 230€ εργασία/ανταλλακτικά ή 100€ εργασία με τα ανταλλακτικά δικά μου.W

Πληροφοριακά (αν τα χρειαστεί και κάποιος άλλος φίλος), το δεύτερο Service προβλέπει τα παρακάτω ανταλλακτικά:

1) Λάδια. Ο καθένας βάζει οτι θέλει. Εγώ αυτή τη φορά λέω να δοκιμάσω Mobil 1 έτσι για την εμπειρία, αφού με τα Castrol δεν έχω κανένα πρόβλημα.

2) Φίλτρο Λαδιού W712/90 ή W712/91 αναλόγως το έτος κατασκευής του αυτοκινήτου (ο πρώτος κωδικός για κατασκευή έως και Ιούνιος 2010, ο δεύτερος για κατασκευή μεταγενέστερη)

3) Φίλτρο Καμπίνας: CUK2939

4) Φίλτρο Βενζίνης: WK69

5) Φίλτρο Αέρα: C35154

Τέλος, αυτό που λες με το Service δεν ξέρω αν γίνεται. Θα περασω απο κοντά για να τους ρωτήσω. Δεν ξέρω αν θα έχω πρόβλημα με την εγγύηση ή την επέκταση της που έχω αγοράσει.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.