Jump to content
sakasgolf

Golf 4 Gti - Φρένα

Recommended Posts

Μιας και τα τακακια μου τα εχουν φτησει καθος και οι δισκοι ειναι για πεταμα......τι τακακια μου προτεινεται απο δισκους να βαλω τους μαμα η να παω σε χαρακτους???????μπαινουν μεγαλητεροι δισκοι στις δαγκανες που εχω τορα?????

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω πολυ θα αλλαξω και τα υγρα αμα ειναι ποια μου προτεινεις????για δισκους τακακια ποσο λεφτα θα μου ωγει πανο κατο????

Μπρος πισω περίπου 200 ευρώ για ΑΤΕ τακάκια + δίσκους και αν βάλεις μπροστά ΑΤΕ χαρακτούς υπολόγιζε 30 με 40 ευρώ πάνω + την εργασία φυσικά

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να βαλω μεγαλιτερους δισκους στις μαμα δαγκανες??????απο τακακια δεν υπαρχει καποια καλλiτερη μαρκα???????καλα λογια εχω ακουσει για τα ferodo ds2500.............Επισης καλλητερα δεν ειναι να βαλω χαρακτους δισκους???????

Edited by sakasgolf
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σαν τα μαμά δεν υπάρχουν. Αν κάνεις συνδυασμούς θα έχεις σφυρίγματα, θα τρώγονται τακάκια ή δίσκοι γρηγορότερα εκτός και άμα πας σε μια ολοκληρωμένη after market λύση, brembo, galfer κτλ. και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

για αυτη την αλλη λυση ομως θελω αρκετα λεφτα.......οποτε να παω στους μαμα ATE δισκους με μαμα τακακια??????και μονο τακακια θα εχω αυτες τις φθορες???????για ΑΤΕ χαρακτους??????

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να βαλω δισκους απο s3?????????αφου θα αγορασω που θα αγορασω δισκους ας παρω τουλαχιστον απο s3 που ειναι και μεγαλητεροι........το θεμα ειναι αμα μπαινουν εχω ακουσει οτι αν παρω αλλες βασεις για τις δαγκανες οι δισκοι μπαινουν δεν ειμαι σιγουρος ομως.........να παω σε αφτη τη λυση μαζι με τακατια ferodo ds2500??????????

Link to comment
Share on other sites

Πάρε κομπλέ από S3 8l ή Cupra r και βάλτους δεν θα έχεις πρόβλημα.

Βάλτα με τα εργοστασιακά τακάκια. Προσοχή όμως να είναι τα original

Βγαίνουν 2 σετ 1 κανονικό και ένα 4πίστονο.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

θέλω κ εγώ να αλλάξω δίσκους και τακάκια σε ΜΚ4 GENERATION. Δεν έχω βγάλει όμως άκρη τι διάσταση είναι οι δίσκοι: 256mm ή 280mm.

στις δαγκάνες είδα ότι γράφει FS-III.

τελικά αυτά που φοράει από τη μαμά είναι της ATE ή άλλης μάρκας?

Link to comment
Share on other sites

λιπον παιδια θελω να κανω μια ερωτιση εγω εχω το 1.6 8v sr τι δισκους φοραει το δικο μου και αν μπορω να περασω επανω απο το 1.8t εμπρος πισω οστε να φρεναρει καλυτερα απο οτι φρεναρει τωρα

Link to comment
Share on other sites

λιπον παιδια θελω να κανω μια ερωτιση εγω εχω το 1.6 8v sr τι δισκους φοραει το δικο μου και αν μπορω να περασω επανω απο το 1.8t εμπρος πισω οστε να φρεναρει καλυτερα απο οτι φρεναρει τωρα

 

Μπροστα φοραει 256 αν θυμαμαι καλα.

Για να βαλεις απο 1.8Τ (δισκους-δαγκανες) πανω θελεις αλλα ακρα-βασεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σημερα μπηκαν επιτελλους τα 312...θα τα αφησω στην ηρεμια τους για μερικες μερες και οταν τα δοκιμασω θα πω εντυπωσεις!

οπτικα παντως ειναι πολυ ωραια!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.