Jump to content
Golf mk5 GT

Σπασίμο Σασμαν Σε Golf Gt 170Ps

Recommended Posts

Παιδία σας καλησπερήζω σαν νέο μέλος του VWClub και δυστήχος με δυσάρεστο θέμα.. :sorry:

Χθές λοιπον πήγα στον μηχανικό μου για να δω απο που χάνω βαλβολινες..Και για να μην τα πολυ λογώ είδαμε πως εχει ραγήσει το διαφορικό :wacko: .. Έχει σύμβει κατι παρόμειο σε καποιον αλλον απο εδω..??

Ή ο μονος που κατάφερα να κάνω κατι τετοιο ειμαι εγω..?(δυστηχος) .. Και αυτο που ποναει ακομη περισσοτερο ειναι η τιμη για ενα αλλο σασμαν,που κυμαίνεται στα 1000-1200 ευρο ..

Ευχαρήστω πολύ Σώτος..

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως φιλε Σωτο αυτο εχει συμβει σε πολλους μεσα σε αυτο το CLUB και σε ακομα περοσσοτερους κατοχους VW εκτος CLUB. Δεν ειναι κατι σπανιο για τα αυτοκινητα μας. Eγω (golf 4) το σαζμαν το βρηκα 450 ευρω μεταχειρισμενο. Δεν ξερω ποσο κανει το δικο σου αλλα ψαξε στις μαντρες με τα μεταχειρισμενα μπορει να βρεις καποια καλυτερη τιμη.Κριμα παντως γιατι δεν ειναι καιρος για τετοια εξοδα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μιλαμε για Tsi ...Αυτου του ειδους η βλαβη ειναι εξαιρετικα σπανια...και οχι συνηθησμενη. Συνηθες ηταν τα χαλασμενα συγχρονιζε οπου και απο εκει προεκυπταν προβληματα ...Αλλα να σπασει σασμαν ...οταν απο θεμα ροπης αντεχει τα αντερα του...? Δυστηχως ετυχε. Κοιτα σε μεταχειρησμενα μπορει να βρεις και με 900Ε

Link to comment
Share on other sites

Γραφτηκες στο φορουμ και στο πρωτο σου ποστ ποσταρεις για σπασιμο σασμαν.Οκ δεν εισαι ο πρωτος που κανει εγγραφη με αφορμη καποιο προβλημα που αντιμετωπιζει.Μονο που το 100% αυτων που κανουν εγγραφη εξαιτιας καποιου προβληματος που εχουν, το κανουν επειδη ψαχνονται για μια λυση.Π.χ. να ρωτησουν τι μπορει να φταιει αν δεν ξερουν τη βλαβη, να ρωτησουν που μπορουν να βρουν ανταλλακτικο σε καλη τιμη, να ρωτησουν για καποιο συνεργειο με λιγα εργατικα ή που νακανει καλη δουλεια και γενικα ρωτουν και ψαχνονται.Εσυ γραφτηκες, μας ειπες οτι σου εσπασε το σασμαν και αυτο ηταν.Αδερφε, μου μυριζεις μαιμου.....

Edited by Νasos_p
Link to comment
Share on other sites

Το διαφορικό είπε και όλας

Γραφτηκες στο φορουμ και στο πρωτο σου ποστ ποσταρεις για σπασιμο σασμαν.Οκ δεν εισαι ο πρωτος που κανει εγγραφη με αφορμη καποιο προβλημα που αντιμετωπιζει.Μονο που το 100% αυτων που κανουν εγγραφη εξαιτιας καποιου προβληματος που εχουν, το κανουν επειδη ψαχνονται για μια λυση.Π.χ. να ρωτησουν τι μπορει να φταιει αν δεν ξερουν τη βλαβη, να ρωτησουν που μπορουν να βρουν ανταλλακτικο σε καλη τιμη, να ρωτησουν για καποιο συνεργειο με λιγα εργατικα ή που νακανει καλη δουλεια και γενικα ρωτουν και ψαχνονται.Εσυ γραφτηκες, μας ειπες οτι σου εσπασε το σασμαν και αυτο ηταν.Αδερφε, μου μυριζεις μαιμου.....

+1

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απο όλα φιλε Νικο οχι δε το κοπάνισα πούθενα..Δευτερων για το αν ειμαι μαιμου η οχι λες οτι νανε..Το vwclub το παρακολουθώ καιρό απλά δεν έτυχε μεχρι στιγμής κατι και απλά δεν εγεινά μελός και τελος για ποιον λογο να κανω τον κοπο να κατσω να ποσταρω κατι τεττοιο..

Το οτι ραγησε το διαφορικο σε εμενα οντος συνεβει και απλα δεν ετυχε να το δω πουθενα στο forum και το ετσι το postara..Γιατι απλα και εμενα μου φενεται πολυ περιεργο να συνεβει κατι τεττοιο..Και αν ειναι πλακα η οχι ασε να το ξερω εγω καλητερα που τωρα πρεπει να δοσω 1000 με 1200 ευρο ή εστο 900 ... =@

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απο όλα φιλε Νικο οχι δε το κοπάνισα πούθενα..Δευτερων για το αν ειμαι μαιμου η οχι λες οτι νανε..Το vwclub το παρακολουθώ καιρό απλά δεν έτυχε μεχρι στιγμής κατι και απλά δεν εγεινά μελός και τελος για ποιον λογο να κανω τον κοπο να κατσω να ποσταρω κατι τεττοιο..

Το οτι ραγησε το διαφορικο σε εμενα οντος συνεβει και απλα δεν ετυχε να το δω πουθενα στο forum και το ετσι το postara..Γιατι απλα και εμενα μου φενεται πολυ περιεργο να συνεβει κατι τεττοιο..Και αν ειναι πλακα η οχι ασε να το ξερω εγω καλητερα που τωρα πρεπει να δοσω 1000 με 1200 ευρο ή εστο 900 ... =@

Σε αλλον να απευθυνθείς οχι σε μενα

Link to comment
Share on other sites

Δευτερων για το αν ειμαι μαιμου η οχι λες οτι νανε..Το vwclub το παρακολουθώ καιρό απλά δεν έτυχε μεχρι στιγμής κατι και απλά δεν εγεινά μελός και τελος για ποιον λογο να κανω τον κοπο να κατσω να ποσταρω κατι τεττοιο..

Δε λεω οτι ναναι.Οσοι εχουμε καποια χρονια εδω μεσα ξερουμε περιπτωσεις ατομων που εκαναν τον κοπο να ποσταρουν βλακειες μονο και μονο για να δημιουργησουν εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελος παντον φιλαρακι κι ομως εμενα μου συνεβει αυτο..και οσο περιεργο σου φενεται εσενα και σε ολους αλλο τοσο φενεται σε μενα που εχω παθει την ζημια..στην τελικη το αμαξι μου το πηγαινω σε συγκενικο προσοπο και δεν ειχα χρειαστει κατι μεχρι στιγμης..αλλα τωρα που εγεινε αυτο ξανα λεω μου φανικε τοσο ''κουλο'' που εκανα ενγγραφη και το ποσταρα..τωρα αν συνεχηζεις να πηστευεις πως ειναι ψεμα..ε δεν ξερω τι να πω..παντος οταν ειναι να το κανω θα ανεβασω κ φωτογραφιες..

Και ο λογος που εκανα ενγγραφη ειναι για να συζητησω για το προβλημα μου..και οχι για να συζηταω ολα τα παραπανο.. :nea:

Link to comment
Share on other sites

και πιο πανω εγραψες δεν εχει διαφορικο..τωρα λες ειρωνικα ''μαγκα πισωκινητο?΄΄ .. Αν εισαι ασχετος και δε ξερεις να δωσεις μια απαντιση η να πεις κατι χρησημο καλυτερα τοτε να μην απαντας τουλαχιστον ειρωνικα ..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Σώτο επειδη είναι μεγαλο το ποσό ,θα έλεγα σίγουρα να παρεις και μια δευτερη γνωμη ,ποτε δεν ξέρεις τι γίνεται ,μπορει να υπαρχει ενναλακτικη καλυτερη-

Κάτι αναλογο έχει παθει συγγενικο μου προσωπο με 1,6 fsi ,το έπαθε εν κινησει και μάλιστα εβγαζε καπνους απο πισω οι οποίοι είχαν δημιουργηθει απο τις βαλβολινες που χυνοντουσαν και καιγοντουσαν στην εξατμιση,,

Αν πας για σασμαν κοιτα μηπως βρεις κανενα ελαφρα μεταχειρισμενο απο κανα τροπετο με λιγα χλμ

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως η πρωτη φραση που ειπες,την χρησιμοποιουν οσοι ειναι μουφα κ γραφονται εδω για να κραξουν

Παιδία σας καλησπερήζω σαν νέο μέλος του VWClub και δυστήχος με δυσάρεστο θέμα.. :sorry:

Τεσπα..Οπως ειπε κ ο Δημητρης απο πανω,καλυτερα να βρεις κανενα ελαφρα μεταχειρισμενο..Θα γλιτωσεις καποια χρηματα ετσι

Link to comment
Share on other sites

παιδια φτανει με αυτο το μουφα..ελεος εχω φαει τερμα μεγαλη ξενέρα..τα vw τα γουσταρω τερμα και δεν θελω να κραξω τιποτα..απλα ξανα λεω πως μου φενεται πολυ κουλο να ραγησω το διαφορηκο..το αμαξι ναι δε λεω οταν το ''σπαω'' ναι το ''σπαω'' οσο γινεται,το να ειχα σπασει το σασμαν θα μου φαινοταν πολυ ποιο λογικο απτο να ραγησω το διαφορικο..ο ανθρωπος που επεισκευαζει το αυτοκινητο μου ειναι θειος μου και η απαντιση του στο πως προκληθηκε αυτο ηταν..απτα σπηνιαρησματα τα χειροφρενα και ολα αυτα,σε εκεινο το σημειο μου ειπε τρωει το ποιο πολυ ζορι και απλα καπου ζοριστηκε πολυ (ισως πανω σε σπηνιαρισμα) και ραγησε..

Και η ποιο χαμιλη τιμη σασμαν που βρηκα ειναι μεσω internet .. στα 900 ευρο..

βεβαια θελω να ψαχτω να δω μηπως μπορω με πατεντα να κανω κατι να το κολησω..αν και δεν νομηζω να γινεται κατι τεττοιο.. :aggressive:

ΥΓ:τα 1000-1200 ευρο που ελεγα και τωρα τα 900 ευρο ειναι παντα για μεταχειρισμενο σασμαν..η τιμη ενος καινουργιου δεν εχω καν ιδεα ποσο ειναι..

Edited by Golf mk5 GT
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη να ανεβασω τωρα φοτο πολυ δυσκολο..το αμαξι το εφερα κατω απτο σπιτι μου..το ραγησμα ειναι εκει που κουμπονει το ημιαξονιο στο σασμαν/διαφορικο..εκει ακρηβος που κουμπονει απο την πανω πλευρα..και ειναι περιπου 3-4 ποντοι (το ραγησμα) ..

Link to comment
Share on other sites

παιδια φτανει με αυτο το μουφα..ελεος εχω φαει τερμα μεγαλη ξενέρα..τα vw τα γουσταρω τερμα και δεν θελω να κραξω τιποτα..απλα ξανα λεω πως μου φενεται πολυ κουλο να ραγησω το διαφορηκο..το αμαξι ναι δε λεω οταν το ''σπαω'' ναι το ''σπαω'' οσο γινεται,το να ειχα σπασει το σασμαν θα μου φαινοταν πολυ ποιο λογικο απτο να ραγησω το διαφορικο..ο ανθρωπος που επεισκευαζει το αυτοκινητο μου ειναι θειος μου και η απαντιση του στο πως προκληθηκε αυτο ηταν..απτα σπηνιαρησματα τα χειροφρενα και ολα αυτα,σε εκεινο το σημειο μου ειπε τρωει το ποιο πολυ ζορι και απλα καπου ζοριστηκε πολυ (ισως πανω σε σπηνιαρισμα) και ραγησε..

Και η ποιο χαμιλη τιμη σασμαν που βρηκα ειναι μεσω internet .. στα 900 ευρο..

βεβαια θελω να ψαχτω να δω μηπως μπορω με πατεντα να κανω κατι να το κολησω..αν και δεν νομηζω να γινεται κατι τεττοιο.. :aggressive:

ΥΓ:τα 1000-1200 ευρο που ελεγα και τωρα τα 900 ευρο ειναι παντα για μεταχειρισμενο σασμαν..η τιμη ενος καινουργιου δεν εχω καν ιδεα ποσο ειναι..

Δεν ειπα εγω οτι ειναι μουφα οσα λες,απλα οτι τα παιδια πιθανον να ισχυριζονται κατι τετοιο επειδη οι περισσοτεροι που μπαινουν εδω μεσα κ αναφερονται σε περιεργο προβλημα με το πρωτο τους ποστ,μπαινουν για την "πλακα" τους..Στο ξαναλεω δεν υποστηριζω κατι τετοιο κ με σενα,για του λογου το αληθες πριν γραψω το προηγουμενο ποστ,ειχα διαβασει την αγγελια σου στο car...Καλως να το λυσεις το προβλημα σου με οσο το δυνατον μικροτερο κοστος ;)

τα vw τα γουσταρω τερμα

Δικος μας κ εσυ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.