Jump to content
liaz

Golf Gt Τωρα Πάει Και Η Μηχανή

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, είμαι κάτοχος ενός golf gt 2008 στα 40 χιλιόμετρα ενώ ήμουν παρκαρισμένη και πήγα να φύγω βλέπω όλα τα λάδια μου στο δρόμο με αποτέλεσμα γυρνώντας στην αντιπροσωπεία να μουν πουν πως η βαλβίδα των λαδιών από κάτω ήταν ελαττωματική όπως ήρθε από το εργοστάσιο και μου κράτησαν το αμάξι 2 μέρες για να αλλαχτεί.Στις 30000χιλιόμετρα χρειάστηκε αλλαγή καδένας.Και τώρα στα 67000 χιλιόμετρα μου έμεινε η μηχανή στο χέρι.Χωρίς καμία ένδειξη και ενώ ήμουν στη μέση του περιφερειακού άρχισε το αμάξι να τρέμει ολόκληρο και μέχρι να βγω δεξιά ΓΕΙΑ ΣΑΣ!το αποτέλεσμα είναι σπασμένη μηχανή που η αντιπροσωπεία μου λέει πως μπορεί να ήρθε προβληματικό το αμάξι μπορεί κάποιο ανταλλακτικό που μου άλλαξαν να είχε πρόβλημα ΑΛΛΑ δεν ξέρουν τι μπορεί να γίνει.(την αλλαγή μηχανής θα την πληρώσω προς το παρών από την τσέπη μου)είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα?ένας γνωστός είπε μαιλ στην γερμανία vw και να παραπονεθώ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι του 2007 και ήδη το αμάξι όχι απλά δεν το έχω χαρεί αλλά βλαστημάω και την ώρα και τη στιγμή!στην αντιπροσωπεία μου κάναν και τους κινέζους και ούτε την τιμή της μηχανής δεν μου λένε.αν στείλω θα βγεί τίποτα η θα μου που ότι κλείνω 5 χρόνια με το αυτοκίνητο και δεν μπορώ να κάνω τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

από τη στιγμή που έχουν περάσει 5 χρόνια μόνο εάν αποδειχτεί ότι υπήρχε κατασκευαστικό πρόβλημα στη μηχανή μπορείς να κάνεις κάτι αλλιώς από την τσέπη σου καλό κουράγιο

Link to comment
Share on other sites

Ναι πες ότι την αλλάζω από την τσέπη μου!Μπορώ να κάνω τίποτα στέλνοντας μαιλ από τη στιγμή που το αμάξι μου έχει βγει προβληματικό για τυχόν μελλοντικά προβλήματα?δεν θα αντέξω να βγάλει πάλι τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Περιεργα πραγματα........Χωρις καμια ενδειξη να σκασει το μοτερ?????Υποπτα πραγματα.....Αναμενουμε ενημερωση για ποιον λογο εγινε αυτο,τι θα σου πουν στο συνεργειο.

Link to comment
Share on other sites

Μονο μην βιαστείς να προχωρήσεις στην αλλαγη κινητηρα και τα πληρωσεις απο την τσεπη σου ΕΞΑΝΤΛΗΣΕ ολες τις πιθανοτητες να στο αλλαξουν ΔΩΡΕΑΝ και ετσι πρεπει!!!!στειλε mail ηρεμα και γλυκα με ωραια λογια, με αποδειξεις οτι απο την αρχη ειχες προβληματα κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Άουτς...

Σε μια παρόμοια περίπτωση που ξέρω είναι πως η τρόμπα λαδιού σταμάτησε να δουλεύει με αποτέλεσμα να διαλυθεί το μοτέρ...

Δεν έπρεπε να διαβάσω αυτό το νήμα, μεθαύριο παραλαμβάνω το δικό μου. :\

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών το αυτοκίνητο είναι σε άλλο συνεργείο για να μάθω από τι έγινε γιατί στην αντιπροσωπεία δεν υπήρχε περίπτωση να μουν πουν πιστεύω τον κανονικό λόγο και έτσι πήγα πρώτα σε γνωστό το αμάξι με οδική και μετά θα το μεταφέρω στην αντιπροσωπεία !και όμως δεν έβγαλε καμία ένδειξη παραμόνο με το που μου έμεινε το αυτοκίνητο άναψε το λαμπάκι της μηχανής και ο μηχανικός της αντιπροσωπείας με το που πήρα τηλ ενώ περιμενα την οδική μου λέει έεεελα μωρέ από βενζίνες θα είναι

Link to comment
Share on other sites

εσυ γραφτηκες εδω για να μας γραψεις πρωτο σου ποστ ενα προβλημα που μονο στην αντιπροσωπεια μπορουν να στο λυσουνε? και τι προβλημα, οτι εσκασε η μηχανη...χαχαχα .

Link to comment
Share on other sites

εσυ γραφτηκες εδω για να μας γραψεις πρωτο σου ποστ ενα προβλημα που μονο στην αντιπροσωπεια μπορουν να στο λυσουνε? και τι προβλημα, οτι εσκασε η μηχανη...χαχαχα .

Δηλαδη πως θα επρεπε να ειναι ενα πρωτο ποστ?

Το αστειο που ειναι?

Link to comment
Share on other sites

nick_1987 συγνώμη τι έπρεπε να είναι το πρώτο μου ποστ δεν κατάλαβα!απλά αν δεν σου άρεσε μπορούσες να μην απαντήσεις όχι να μπεις να ειρωνευτείς !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.