Jump to content
mikespi

Προσοχη Στις Αλλαγές Ελαστικών

Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι αυτοκινητιστές,

οφείλω να σας ενημερώσω για να μη την πατήσει και άλλος.Μετά από αλλαγή ελλαστικών,έχουμε τέσσερις(4) ζάντες χτυπημένες με σημάδια και γρατζουνιές.Η απάντηση τους,τα κλασικά "Ελληνικά" όπως "αποκλέιεται να το κάναμε εμείς....","εγω εχω 30 χρόνια μαγαζί.....","θα μου πεις εσύ εμένα...." και άλλα τέτοια γνωστά και αναμενόμενα με υφάκι και τσαμπουκά.Αυτό που δεν μπορώ να εξηγήσω ακόμα είναι πως κατάφερε το σαΐνι να γδάρει και το σήμα της ζάντας (VW) στο κέντρο της κάθε ρόδας.Συμπληρώνω ότι ήταν η πρώτη αλλαγή ελλαστικών μετά της μαμάς του.

Έχετε το νου σας γιατί τις δυσκολές αυτές εποχές μετράς ευρώ ευρώ τις οικονομίες σου,πας στον ποιο φτηνό έμπορα και μετά το βρίσκεις μπροστά σου.

Αυτά. :sorry:

Edited by mikespi
Link to comment
Share on other sites

Για να αποφύγεις τέτοιου είδους περιπέτειες στο μέλλον:Πηγαίνεις με πλυμένες πεντακάθαρες ζάντες και παρουσία του μάστορα του τις επιδεικνύεις.Του αναφέρεις ότι είναι σε άψογη κατάσταση και τις θέλεις στην ίδια μετά την αντικατάσταση των ελαστικών.Σε περίπτωση που προκαλέσει φθορά είναι υποχρεωμένος να αντικαταστήσει τη ζάντα.Αν δεν γουστάρει την κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια,αν συμφωνήσει και είμαι βέβαιος γι αυτό με την αναδουλειά που έχει να είσαι σίγουρος ότι θα τις προσέξει και δεν θα προκαλέσει καμιά ζημιά. ;):cool:

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ, οι ζάντες να είναι πλυμμένες κι από μέσα,

για να μην κάθομαι να τις πλένω εγώ για να κολλήσουν τα αυτοκόλλητα αντίβαρα :drinks:

Professor, πλάκα κάνω, με διάθεση για χιούμορ :db:

Απορώ πως κατάφερε ο συνάδελφος να γρατζουνήσει και τις 4 φίλε :suicide:

Κανονικά, στην 1η έπρεπε να σταματήσει και να αλλάξει τις ρυθμίσεις στον ξεμονταριστή του

Σου είναι εύκολο να ανεβάσεις φωτό ?

Θέλω να δω το σχέδιο της ζάντας

Link to comment
Share on other sites

Για να αποφύγεις τέτοιου είδους περιπέτειες στο μέλλον:Πηγαίνεις με πλυμένες πεντακάθαρες ζάντες και παρουσία του μάστορα του τις επιδεικνύεις.Του αναφέρεις ότι είναι σε άψογη κατάσταση και τις θέλεις στην ίδια μετά την αντικατάσταση των ελαστικών.Σε περίπτωση που προκαλέσει φθορά είναι υποχρεωμένος να αντικαταστήσει τη ζάντα.Αν δεν γουστάρει την κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια,αν συμφωνήσει και είμαι βέβαιος γι αυτό με την αναδουλειά που έχει να είσαι σίγουρος ότι θα τις προσέξει και δεν θα προκαλέσει καμιά ζημιά. ;):cool:

Δυστυχώς έβρεχε εκείνη τη μέρα και ήταν λίγο λερωμένες οι ζάντες.Το σκέφτηκα και εγώ αυτό που λές.Έχεις δίκιο έπρεπε να το πάω πλυμένο.

Είπα στην αρχή ότι,όμορφα και ωραία φορώντας το καλύτερο χαμόγελό μου του γνωστοποίησα την κατάσταση και η απαντήσεις με ύφος και τσαμπουκά ήταν οι παραπάνω.Από 'κει και πέρα.....άβυσσος!

Παρακαλώ, οι ζάντες να είναι πλυμμένες κι από μέσα,

για να μην κάθομαι να τις πλένω εγώ για να κολλήσουν τα αυτοκόλλητα αντίβαρα :drinks:

Professor, πλάκα κάνω, με διάθεση για χιούμορ :db:

Απορώ πως κατάφερε ο συνάδελφος να γρατζουνήσει και τις 4 φίλε :suicide:

Κανονικά, στην 1η έπρεπε να σταματήσει και να αλλάξει τις ρυθμίσεις στον ξεμονταριστή του

Σου είναι εύκολο να ανεβάσεις φωτό ?

Θέλω να δω το σχέδιο της ζάντας

Ναι αυτή είναι και εμένα η απορία μου! Και τις 4? Το σχέδιο είναι το κλασικό VW 16" από Golf 5 Tsi GT Sport.Θα προσπαθήσω να ανεβάσω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα του Admin του Forum,για προσωπικούς λόγους,να διαγράψουν το θέμα.

Ευχαριστώ για την φιλοξενία.

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι αληθεια δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να σβηστει το θεμα?δηλαδη αποτελει στοιχειο δησφημισης για τον εν λογω κυριο?Δεν καταλαβαινω. Καλα εκανε και ανεφερε το περιστατικο ο φιλος. Ο ρολος του κλαμπ ειναι η ενημερωση. κανω λαθως??Αν σβηστει το θεμα θα παρακαλουσα για λογους ευγενειας τουλαχιστον να ενημερωθουμε δημοσιως και οι υπολοιποι..

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε georgek7 έχεις δίκιο.

Αγαπητοί φίλοι,οι προθέσεις μου είναι και ήταν καθαρά ενημερωτικές.Δεν έχω κατάστημα ελαστικών και δεν είμαι ανταγωνιστής του κυρίου.Πιστεύω ότι τα forum υπάρχουν για να επικοινωνούν τα μέλη εκφράζοντας ελεύθερα τις απόψεις τους.Αν θίγεται κάποιος μπορεί να απαντήσει,να πει την γνώμη του και τα υπόλοιπα μέλη κρίνουν.Δυστυχώς όμως δεν είμαστε τόσο ελεύθεροι όσο νομίζουμε.Μπορεί απλά εκφράζοντας την άποψή σου να βρεθείς κατηγορούμενος ότι είσαι συκοφάντης.Θα πρότεινα λοιπόν στους Admin αν δεν διαγράψουν το θέμα,να το μετονομάσουν σε "Προσοχή στις αλλαγές ελαστικών" ή κάτι τέτοιο.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχα, δεν φτάνει που προκαλούν ζημιές στις ξένες περιουσίες, ζητάν και τα ρέστα μετά..

Link to comment
Share on other sites

Αφού σχεδόν όλα τα κινητά έχουν και δυνατότητα "video", μια βιντεοσκόπηση με την παράδοση να υπάρχουν και τεκμήρια. Γιατί "ο φόβος φυλάει (και) τα ήρεμα"...

/ ΒΣ

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα στον δημιουργο του θεματος εχεις την δυνατοτητα κ ν αλλαξεις τον τιτλο αλλα κ τα ποστ σου,

αν εσυ τωρα ζητας το θεμα να κλεισει η να σβηστει η οτι αλλο στειλε μου ΠΜ καθως ειναι 2 διαφορετικα πραγματα

".Θα πρότεινα λοιπόν στους Admin αν δεν διαγράψουν το θέμα,να το μετονομάσουν σε "Προσοχή στις αλλαγές ελαστικών" ή κάτι τέτοιο."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.