Jump to content
BECKMAN

Αγορα Ζαντασ Οζ(Ultraleggerα) Γνωμη Για Polo 1.2 Tsi

Recommended Posts

γεια σας παιδια θελω να βαλω στο πολακι μου αυτην την ζαντα σε μαυρο ματ τι λετε θα του πηγαινει στο αμαξι μου???απλα εγω φοραω 16αρα ζαντα...λετε να βαλω 17αρα??μηπως ξερετε ποσο θα μου κοστισουνε οι ζαντες αυτες??

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιες ζαντες!!

Αυτο που ξερω σιγουρα γιατι ηθελα και εγω να τις βαλω ειναι οτι οι 17αρες δεν κανουν για το πολο. ( εγω εχω το gti )

Τωρα για τις 16αρες δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

ελα φιλαρακι οταν ειχα παει να πρωτοπαρω το αμαξι με ειχανε ρωτησει στην αντιπρωπεια αν ηθελα 17αρες ζαντες αλλα τους ειχα πει οχι γτ ητανε λιγο παραπανω τα λεφτα απλα τωρα ετσι απο περιεργεια ηθελα να βαλω 17αρες θα ειναι πολυ ομορφο πιστευω ξερεις τι τιμη παιζει πανω κατω???

Link to comment
Share on other sites

ελα φιλαρακι οταν ειχα παει να πρωτοπαρω το αμαξι με ειχανε ρωτησει στην αντιπρωπεια αν ηθελα 17αρες ζαντες αλλα τους ειχα πει οχι γτ ητανε λιγο παραπανω τα λεφτα απλα τωρα ετσι απο περιεργεια ηθελα να βαλω 17αρες θα ειναι πολυ ομορφο πιστευω ξερεις τι τιμη παιζει πανω κατω???

δες τις τιμες φιλε μου εδω http://www.tpauto.gr/store/car_ads_categories_models_tyres.asp?modelID=271 οι 17αρες πανε στο 1000ρικο χωρις λαστιχα,υπαρχει μια πιθανοτητα να δωσω τις δικες μου (16αρες με λαστιχα σε παρα πολυ καλη κατασταση)..αν ενδιαφερεσαι στειλε μου πμ ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγω 17αρες εβγαλα ( τις gti τις μαμα) και 17αρες θα βαλω!!

Εννοειτε οτι περνει 17αρες απλα για τους ελληνικους δρομους οι περισοτεροι προτιμανε 16αρες!

Link to comment
Share on other sites

βασικα το site ποθ μοθ εστειλες τις εχει ολες τις ζαντες με 4 μπουλονια :-( εμενα φοραει με 5 μπουλονια ζαντα...σε τιμες καλες ειναι οι 16 αρες

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το εψαξα πολυ φιλε θα σου πω τι εχω καταλαβει.Ολοι μα ολοι αγοραζουν τις ζαντες απο τον ιδιο αντιπροσωπο.Αν ειπαρχουν ετοιμοπαραδοτες ελλαδα εχει καλος διαφορετικα κοιτανε μηπως ειπαρχουν πουθενα στην ευρωπη και χρεωνεσαι εσυ τα μεταφορικα...Αλλιως περιμενεις τουλαχιστον ενα μηνα για καινουριες.Εκπτωση μην φανταστεις οτι κανουν δηλαδη ο Α για παραδειγμα να σου κοψει 50€ ενω ο Β 100€.Την εκπτωση την κερδιζεις ουσιαστικα απο το ποσο θα σου παρουν τις παλιες σου ζαντες!!Εγω γυρισα πολους ζανταδες και ο πιο "θεος" ηταν ο ζανιας που ηθελε να μου παρει ζαντες polo gti 1500 χιλιομετρων για 50€!!Δεν το ειπε ξεκαθαρα απλα επειδη πηγα κ σε πολλους αλλους και ολοι εποικινονουσαν με τον ιδιο αντιπροσωπο, την τροχοεξελιξη νομιζω, ειδα τι συνολικη τιμη μου ειπε!!Οποτε αν εισαι αθηνα μακρια απο ζανια!!!Τελος δεν θα αναφερθω στο μαγαζι που κατεληξα αλλα μου ειπε ξεκαθαρα οτι μπορει να μου τις πουλησει μεχρι 500€

Edited by akamatis
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το εψαξα πολυ φιλε θα σου πω τι εχω καταλαβει.Ολοι μα ολοι αγοραζουν τις ζαντες απο τον ιδιο αντιπροσωπο.Αν ειπαρχουν ετοιμοπαραδοτες ελλαδα εχει καλος διαφορετικα κοιτανε μηπως ειπαρχουν πουθενα στην ευρωπη και χρεωνεσαι εσυ τα μεταφορικα...Αλλιως περιμενεις τουλαχιστον ενα μηνα για καινουριες.Εκπτωση μην φανταστεις οτι κανουν δηλαδη ο Α για παραδειγμα να σου κοψει 50€ ενω ο Β 100€.Την εκπτωση την κερδιζεις ουσιαστικα απο το ποσο θα σου παρουν τις παλιες σου ζαντες!!Εγω γυρισα πολους ζανταδες και ο πιο "θεος" ηταν ο ζανιας που ηθελε να μου παρει ζαντες polo gti 1500 χιλιομετρων για 50€!!Δεν το ειπε ξεκαθαρα απλα επειδη πηγα κ σε πολλους αλλους και ολοι εποικινονουσαν με τον ιδιο αντιπροσωπο, την τροχοεξελιξη νομιζω, ειδα τι συνολικη τιμη μου ειπε!!Οποτε αν εισαι αθηνα μακρια απο ζανια!!!Τελος δεν θα αναφερθω στο μαγαζι που κατεληξα αλλα μου ειπε ξεκαθαρα οτι μπορει να μου τις πουλησει μεχρι 500€

Λάθος πληροφορία φίλε :help:

Link to comment
Share on other sites

Τοτε η τροχοεξελιξη φιλε ειναι για τις Team Dynamics!!

Γιατι αρχικα ενα μοντελο απο team dynamics εψαχνα αλλα επειδη ηθελαν 3μηνες αναμονη αλλαξα γνωμη!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια τελικα αποφασισα τι θα κανω με τις ζαντες πηγα σημερα το απογευμα στον θειο μου που φτιαχνω εκει το αμαξι και του ειπα για τις ζαντες και μου ειπε να τις δωσουμε αυτες και να τις βαψουμε τις μαμα ζαντες που φοραω και θα ειναι πιο καλο θα τις βαψω μαυρο ματ τι λετε??

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το μαύρο ματ είναι καλά. Όμως επειδή είμαι σίγουρος ότι μετά από λίγο κι αυτό θα το βαρεθείς, αντί να τις βάψεις δεν τις ψεκάζεις με plasti dip που βγαίνει μετά ότι ώρα θελήσεις;

Με το ίδιο υλικό σου πρότεινα να βάψεις και το σήμα στο άλλο θέμα που άνοιξες κι εκεί σου έβαλα και μερικούς συνδέσμους από βίντεο για να δεις πως γίνετε.

Πάντως όταν το κάνεις βάλε και καμιά φωτογραφία. ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

Κοίτα το μαύρο ματ είναι καλά. Όμως επειδή είμαι σίγουρος ότι μετά από λίγο κι αυτό θα το βαρεθείς, αντί να τις βάψεις δεν τις ψεκάζεις με plasti dip που βγαίνει μετά ότι ώρα θελήσεις;

Με το ίδιο υλικό σου πρότεινα να βάψεις και το σήμα στο άλλο θέμα που άνοιξες κι εκεί σου έβαλα και μερικούς συνδέσμους από βίντεο για να δεις πως γίνετε.

Πάντως όταν το κάνεις βάλε και καμιά φωτογραφία. ;)

Εχω παθει πλακα?????? :w00t: δεν ηξερα οτι υπαρχει τετοιο πραγμα, το βρησκουμε εδω ή απο εξω?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να το βρείτε από οπουδήποτε σας κάνει καλύτερα η τιμή του και συνήθως σε καταστήματα με χρώματα αλλά και είδη μοντελισμού. Ορίστε και μερικά παραδείγματα τόσο από Ελλάδα όσο και από το εξωτερικό.

Ελλάδα

Παράδειγμα 1ο, Παράδειγμα 2ο,

Εξωτερικό

Παράδειγμα 1ο, Παράδειγμα 2ο

Κι επειδή οι καιροί είναι χαλεποί, οι εταιρείες στις οποίες οδηγούν οι σύνδεσμοι είναι ενδεικτικές και ούτε διαφήμιση τους κάνω αλλά ούτε έχω και καμία σχέση μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

Μπορείτε να το βρείτε από οπουδήποτε σας κάνει καλύτερα η τιμή του και συνήθως σε καταστήματα με χρώματα αλλά και είδη μοντελισμού. Ορίστε και μερικά παραδείγματα τόσο από Ελλάδα όσο και από το εξωτερικό.

Ελλάδα

Παράδειγμα 1ο, Παράδειγμα 2ο,

Εξωτερικό

Παράδειγμα 1ο, Παράδειγμα 2ο

Κι επειδή οι καιροί είναι χαλεποί, οι εταιρείες στις οποίες οδηγούν οι σύνδεσμοι είναι ενδεικτικές και ούτε διαφήμιση τους κάνω αλλά ούτε έχω και καμία σχέση μεταξύ τους.

Ωραιος! θα πειραματιστω μαλλον!

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιλογή το plastic dip όταν το είδα πρώτη φορά νόμιζα ότι μόνο εξωτερικό το βρίσκουμε! :good:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την γνώμη σας για την εν λόγω ζάντα: http://www.kosmo*μη επιτρεπόμενο @ URL*/Accessories/shop/index.php?iso=el&pid=1454&e=2050

και κυρίως την γνώμη κάποιου ειδικού,όπως ο koumparos!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την γνώμη σας για την εν λόγω ζάντα: http://www.kosmocar....pid=1454&e=2050

και κυρίως την γνώμη κάποιου ειδικού,όπως ο koumparos!

Η ζάντα είναι όμορφη και θα ταιριάζει, αλλά....................

ούτε γι' αστείο δε θα έδινα 4Χ200,99 ευρώ για 16άρες

Δε θα πλήρωνα τα κερατιάτικα της αντιπροσωπείας ούτε για πλάκα :diablo:

Με τα ίδια λ7 θα έβαζα μια 18άρα επώνυμη after market :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτά είναι όντως αρκετά και κερατιάτικα.Δεν είναι υπερβολή όμως η 18άρα σε ένα τέτοιο αυτοκίνητο φίλε?

Όχι, όχι, δεν με κατάλαβες :give_rose:

Δεν εννοούσα 18άρα στο polo

Το κόστος μιας 16άρας vw με μια 18άρα after market σύγκρινα, απλώς

Οι 16άρες after market παίζουν γύρω στα 500

Και γύρω στα 600 παίζουν οι 17άρες

Το polo μπορεί να σηκώσει και την 17άρα,

με μια υποχώρηση στην άνεση

Link to comment
Share on other sites

Να μια πολύ καλή επιλογή επώνυμης ζάντας για polo

Team Dynamics Racing Monza R (High Power Silver)

16άρα 5Χ100 - offset 37

Παραδοτέα με 560 ευρώ

monza_r.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.