Jump to content
eliasj

Golf - Κιβώτιο DSG [Γενική Συζήτηση - Προβλήματα - Λύσεις]

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολύ και εσένα Alex...Πλέον πείστηκα ότι θα στραφώ στο χειροκίνητο...Σκέφτομαι αργότερα και το θέμα της βελτίωσεις κ απ'ότι διάβασα το dsg 7 αντέχει σε συγκεκριμένα κιλά ροπής...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εβγαινε το mk5 gt με dsg7? Θα ξεχασω κι αυτα που νομιζω οτι ξερω...

Στάλθηκε από το GT-I8190 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ντάξει ρε κώστα. Dsg 6 βάλε !

Ενα λαθος εκανε το παλικάρι κι αμεσως οι έξυπνοι να βγουν μπροστά.

Ρε νταλκά πρωινιάτικα..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει προβλημα. Απλα στο τοπικ αναφερονται πραγματα που δεν ισχυουν για το dsg6. Για να μην μπερδευτει λοιπον το παλικαρι ας τα διευκρινισουμε.

Στάλθηκε από το GT-I8190 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει προβλημα. Απλα στο τοπικ αναφερονται πραγματα που δεν ισχυουν για το dsg6. Για να μην μπερδευτει λοιπον το παλικαρι ας τα διευκρινισουμε.

Στάλθηκε από το GT-I8190 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γράψε λοιπόν την άποψή σου αν δεν σου ναι κόπος.

Λες οτι τα dsg ιδίως του 2008 είναι απροβλημάτιστα;

Μπαινεις και δεν λες τίποτα.

Ακούμε λοιπόν την γνώμη σου με επιχειρήματα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

Να γίνει διόρθωση τότε και να λέει DSG 6. 

 

Νόμιζα  DSG 7 είχε το GOLF 5 1.4tsi.......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα..Ο φιλος μου εχει το συγκεκριμενο αυτοκινητο και ειναι dsg 6 και αυτο εδω που ειναι ακριβως το ιδιο,γραφει στα χαρακτηριστικη του οτι ειναι dsg7  http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/5032955/..Το συγκεκριμενο αυτοκινητο βγαινει dsg 7?

Edited by giwrgos_
Link to comment
Share on other sites

Το 7 ειναι η πιο καινουργια εκδοση. Αυτοκινητο του 2008 φοράει dsg 6.

Ο καθε πωλητής ή εμπορος στο *μη επιτρεπόμενο @ URL* μπορεί να γράφει ειτε σκοπίμως είτε λόγω άγνοιας, ότι θέλει !! Δεν σημαίνει οτι ισχύουν όλα όσα χαρακτηριστικά αυτ/των περγράφουν, πρέπει ο κάθε αγοραστής να είναι προσεκτικός και επιφυλακτικός.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα κ σε ευχαριστω...Να ρωτησω τα dsg για το συγκεκριμενο μοντελο δημιουργουν προβληματα φιλε Χρηστο?

Edited by giwrgos_
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιθανό να βγάλουν πρόβλημα όπως αναφέρθηκε και παραπάνω.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επειδη και εγω το golf gt που εχω το πηρα με χειροκινητο κιβωτιο θα σου προτινα να μην παρεις σε dsg

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας γιατι καιγομαι στα αληθεια.

εδω ειναι η ιστορια μου με το dsg στο πολακι μου gti 6r1 ( http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=53124&p=566082 )

με πηραν τηλεφωνο απο τον Λατση στην Πατρα και μου ειπε οτι ειναι το αντιστοιχο δισκο-πλατο που εχουν τα κανονικα σασμαν και οτι το κοστος ειναι 610 € τα ανταλλακτικα και 300€ η εργασια τους.. εχω καποιο πατημα να ζητησω αντικατασταση η οχι? τα θεωρω κοροιδια 900 € για αμαξι 3 χρονων και ειδικα σε dsg σασμαν.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας γιατι καιγομαι στα αληθεια.

εδω ειναι η ιστορια μου με το dsg στο πολακι μου gti 6r1 ( http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=53124&p=566082 )

με πηραν τηλεφωνο απο τον Λατση στην Πατρα και μου ειπε οτι ειναι το αντιστοιχο δισκο-πλατο που εχουν τα κανονικα σασμαν και οτι το κοστος ειναι 610 € τα ανταλλακτικα και 300€ η εργασια τους.. εχω καποιο πατημα να ζητησω αντικατασταση η οχι? τα θεωρω κοροιδια 900 € για αμαξι 3 χρονων και ειδικα σε dsg σασμαν.

Μίλα με κεντρικά- Kosmocar

Αν και δεν καταλαβαινω τι προβλημα εχει το αμαξι αφου πλεον δεν πατηναρει

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα κανω αδερφε!! θα επανελθω με νεωτερα αυριο!!

Στάλθηκε από το HTC One mini μου

Ποσα χλμ εχει το αμαξι?να φανταστω δεν εχεις κανει επεκταση εγγυησης ετσι?

86.700 εχω κανει!! οχι δεν εκανα γιατι οταν ελειξε η εγγυηση ακομα το ξεχρεωνα!!

Στάλθηκε από το HTC One mini μου

Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα απο το Λατση να δω τι θα γινει.. μου ειπε οτι το αμαξι δεν εχει προβλημα αν πηγαινω νορμαλ αλλα σε καμια προσπεραση πχ θα πατηναρει.. 

ενας ηλεκτρολογος αυτοκινητων φιλος μου ειπε οτι τα σασμαν εχουν 4 χρονια εγγυηση.. ισχυει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα απο το Λατση να δω τι θα γινει.. μου ειπε οτι το αμαξι δεν εχει προβλημα αν πηγαινω νορμαλ αλλα σε καμια προσπεραση πχ θα πατηναρει.. 

ενας ηλεκτρολογος αυτοκινητων φιλος μου ειπε οτι τα σασμαν εχουν 4 χρονια εγγυηση.. ισχυει αυτο?

Οχι δεν ισχυει ! 2 Χρονια ειναι η εγγυηση .

Δοκιμασε το αμαξι αν πατιναρει φιλε μου . Αν δεν πατιναρει αστο !

Τοσα χιλιομετρα που εχεις κανει εισαι με τον πρωτο δισκο?

Link to comment
Share on other sites

Αν το αφησω ομως και παθει μεγαλυτερη ζημια??

Ναι δεν εχω ξανα αλλαξει!!

Στάλθηκε από το HTC One mini μου

Δηλαδη στα τοσα χιλιομετρα που εχεις κανει ο δισκος δεν σου παρουσιαζει σκορτσαρισμα / τρεμουλο οταν εισαι με λιγα χιλιομετρα και πατας γκαζι να φυγεις και εχει 2α μεσα?

Μπορει να ηταν καποια στιγμιαια δυσλητουργια και να πατιναρε ο δισκος , δοκιμασε να πατησεις με 5η ή 6η απο χαμηλα να δεις αν σου πατιναρει. Αν πατιναρει θελεις δισκο !

Με τα κεντρικά μίλησες?

Edited by the_winner
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καταλαβει κατι τετοιο!! Αντε κανα 2 φορες στα 3,5 χρονια!! Αυριο θα παω δελτα καρ και αν δεν βρω ακρη εκει θα παρω κοσμοκαρ τηλεφωνο!! Πιστευεις οτι νπορω να βρω ακρη φιλε;

Στάλθηκε από το HTC One mini μου

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καταλαβει κατι τετοιο!! Αντε κανα 2 φορες στα 3,5 χρονια!! Αυριο θα παω δελτα καρ και αν δεν βρω ακρη εκει θα παρω κοσμοκαρ τηλεφωνο!! Πιστευεις οτι νπορω να βρω ακρη φιλε;

Στάλθηκε από το HTC One mini μου

Αμα τους πιεσεις ολα γινονται !, μην ξεχνας μιλαμε για αυτοματο κιβωτιο αρα δεν φταις εσυ σε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το πηρα απο τον Λατση και το πηγα στην δελτα καρ!! Ειναι μια αποσταση 12 χιλιομετρων περιπου με πολλες ευθειες!! Του ηπια το αιμα!! Δεν αφησα ουτε ταχυτητα απατητη/αζοριστη!! Η θερμοκρασια λαδιου εφτασε 107 βαθμους!! Πατησα απο σταση απο 2ες απο οπου μπορουσα και ο δισκος δεν εκανε κιχ!! Ανεβαζα κατεβαζα συνεχεια ταχυτητες και δουλευε ρολοι!! Το αφησα δελτα καρ και περιμενω τηλεφωνο τους!!

Στάλθηκε από το HTC One mini μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.