Jump to content
the_winner

Golf 4 - Προβλήματα με το Immobilizer ?

Recommended Posts

Καλημέρα ,

Έχουμε στην οικογένεια ένα golf 4 1.6 2000 μοντέλο , σκυλί είναι το κακομοιρο αλλα εδώ και μια εβδομάδα μας έχει βγάλει την πίστη . Το οδηγαει 99% ο πατέρας μου , με παίρνει ένα απόγευμα και μου λέει ότι έμεινε γιατί μόλις το βάζει μπροστά αμεσωσω του Σβήνει πήγε εκει που ειχε μείνει γνωστός μας που έχει συνεργείο με vag και του έδειχνε σφάλματα απο το immobilizer όταν ήρθε η οδική όλος τυχαία πήρε μπρος . Το πήγε συνεργείο επι μια μέρα το δοκίμασαν και πάντα έπαιρνε οπότε και το πήρε απο το συνεργείο .

Σήμερα με ξύπνησε κ μου είπε ότι 5 φορές του έκανε το ίδιο . Πάω να βάλω μπρος αμέσως πήρε κ έμεινε με ανοιχτό το στόμα . Είχε δοκιμάσει και με τα δυο κλειδιά . Σήμερα το φέραμε στο συνεργείο θα βγει καντραν και θα μπει άλλο .

Είναι αυτο ή τσαμπα λεφτά ; Περιμένω την γνώμη σας

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

απλα τα πραγματα.....κωδικοποιηση κλειδιων ξανα ενα προς ενα για αρχη και μετα αλλαζετε κοντερ.....πηγαινε αντιπροσωπεια παντα για ονλινε κωδικοποιηση με γερμανια

οταν σου βγαζει ιμοβιλαιζερ εχει να κανει με την κωδικοποιηση,μαλλον την εχασε και στα δυο κλειδια....

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια .

Στο συνεργειο που το εχουμε παει(οχι επισημο) μου ειπαν οτι προγραμματισε τα κλειδια 2 φορές και το μονο που μένει ειναι καντραν.

Τωρα ψαχνουμε για καντραν . Μου ειπε πρεπει να βρω ολοιδιο με ιδιο κωδικο VDO αλλα και κωδικο ανταλλακτικου .

Πρεπει οπωσδηποτε ο κωδικος VDO να ειναι ιδιος? Γιατι δεν βρισκω ιδιο ενω καντραν με κωδικο ανταλλακτικου βρισκω ιδιο

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι καλητυχη!!!εγω τα περασα προ βδομαδας,στα ξαφνικα...αλλα ηταν κλειδια....

Link to comment
Share on other sites

και εμενα το κανει αυτο περνει και σβηνει και δεν ειναι τα κλειδια

Link to comment
Share on other sites

αλαξα καντραν και δουλεψε μα ειναι να μενει απο καντραν σε ποιον να το πεις και μην σου κανει πλακα

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως ξεμπερδεψες!

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι ευτυχως ξεμπερδεψα μια χαρα ειναι τωρα το 4σαρι φου φου σκορδα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.