Jump to content
sodimitris

Απορια Για Αγορα Απο Ebay.Gr.Προβλημα?

Recommended Posts

παιδια καλησπερα προ 4-5 ημερων παραγγειλα απο το εβαυ ενα ργαλειο απο εναν αγοραστη πο ελεγε 100% θετικη και εστελνε στη χωρα μας προιοντα και ελεγεκανονικα τιμη + αποστολη 85ΕΥΡΩ και εγω ειχα μεσα κανονικα περιπου 200,

μου στελνει για αρχη το αυτο:

zdvj.jpg

μετα αυτο:

11111111uw.jpg

ολα οκ μεχρι που μου εστειλε το εβαυ αυτο

2222lp.jpg

εστειλα πριν καν το αγορασω ενα μαιλ στον πωλητη πριν 20 μερεσ και καλα να των ρωτησω ποσες μερες θα μου παρει μεχρι να το παραλαβω και δεν πειρα απαντηση........αλλα μπορει ναμην πειρα εγω το παραγγειλα, του εστεθιλα εχθεσ να τον ρωτησω αν εχουμε καπιο προβλημα στην εξεληξη της παραγγελια και παλι καμια απντηση..τι γινεται?δεν εχω εμπειρια στο εβαυ μεγαλη αλλα την αγορα την εκανε ενας φιλος που συχνα εχει αγορασει διαφορα...μηπως ειναι οκ και ανυσηχω τσαμπα???τα φωτα σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σου έχει κάνει την χρέωση στην κάρτα? μπορείς να το δείς απο το mbanking σου h στο paypal? Πιστωτική είναι?

Edited by naruel
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε τον λογαριασμό σου στο ebay, πήγαινε στο myebay και από το υπομενού στο purchase history (ιστορικό αγορών), μόλις ανοίξει το ιστορικό αγορών θα δεις όπως στην παρακάτω εικόνα σε ποιο στάδιο βρίσκεται η αγορά σου.

Στο φωτογραφεία που βάζω φαίνεται ότι η παραγγελία έχει πληρωθεί (πρώτο εικονίδιο) και ότι έχει αναχωρήσει για τον τελικό προορισμό (δεύτερο εικονίδιο). Αν βάλεις τον κέρσορα επάνω στα εικονίδια σου δείχνει και την ημερομηνία που έγινε.

ebayyn.jpg

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι μωλις γυρισα απο τραπεζα και ειδα οτι τελικα μου εχουν τραβιξει τα χρηματα απο το λογαριασμο μου..τι γινεται????@rivol τηα το ελεγξω το βραδυ γτ δεν εχω τους κωδικους εδω που ειμαι

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό που σου λέει ο rivol. Το πιο πιθανό είναι να είναι όλα καλά. Από τη στιγμή που σου ήρθαν τα πρώτα emails και έγραφαν paid kai transaction completed είναι όλα οκ. Μήπως εκτός από αυτήν την παραγγελία που έκανες και πλήρωσες κανονικά, πιο πριν είχες κάνει buy now, μετά είχες επιλέξει PayPal, αλλά τελικά δεν το προχώρησες; γιατί έτσι εξηγείται το τελευταίο email. Μπες και στο PayPal σου στο history να δεις την συναλλαγή. Πάντως ότι και να είναι με eBay και PayPal δεν έχεις να ανησυχείς για τίποτα. Αν έχει γίνει κάποιο λάθος θα το κοιτάξουν αμέσως.

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ρε παιδια ελπιζω να ειναι ολα κομπλαδουρα,το μονο που με ανυσυχει ειναι οτι δεν απαντα στα εμαιλ ο πωλητης.επεισης λεει οτι ερχετε απι αγγλιακαπια πολη της ποσες μερες κανει περιποου παιδια???

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

Στο eBay στην ενότητα postage and payments γράφει με ποιο τρόπο έγινε η αποστολή, αν είναι με απλό ταχυδρομείο και αναλόγως από που έρχεται μπορεί να κάνει και δυο βδομάδες.

Μην τρελαίνεσαι θα έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη την εχω πατησει κ εγω οχι με τετοιο ποσο το δικο μου ητανε κανενα 10 ευρο οταν μπορεσεις παρε να τα πουμε.

Link to comment
Share on other sites

mhn

παιδια καλησπερα προ 4-5 ημερων παραγγειλα απο το εβαυ ενα ργαλειο απο εναν αγοραστη πο ελεγε 100% θετικη και εστελνε στη χωρα μας προιοντα και ελεγεκανονικα τιμη + αποστολη 85ΕΥΡΩ και εγω ειχα μεσα κανονικα περιπου 200,

μου στελνει για αρχη το αυτο:

zdvj.jpg

μετα αυτο:

11111111uw.jpg

ολα οκ μεχρι που μου εστειλε το εβαυ αυτο

2222lp.jpg

εστειλα πριν καν το αγορασω ενα μαιλ στον πωλητη πριν 20 μερεσ και καλα να των ρωτησω ποσες μερες θα μου παρει μεχρι να το παραλαβω και δεν πειρα απαντηση........αλλα μπορει ναμην πειρα εγω το παραγγειλα, του εστεθιλα εχθεσ να τον ρωτησω αν εχουμε καπιο προβλημα στην εξεληξη της παραγγελια και παλι καμια απντηση..τι γινεται?δεν εχω εμπειρια στο εβαυ μεγαλη αλλα την αγορα την εκανε ενας φιλος που συχνα εχει αγορασει διαφορα...μηπως ειναι οκ και ανυσηχω τσαμπα???τα φωτα σας!!!!

μην τρελαινεσαι φιλος,

απο ebay εχω παρει πανω απο 100 πραγματα απο αγγλια, κινα,

απο αγγλια κανει συνηθως 7-10 εργασιμες,

το καλο ειναι οτι το πηρες σε καλη τιμη λιρας-ευρω ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Δημήτρη, όλα καλά λοιπόν !!!!

Δεν μας είπες τι πήρες όμως ????

Link to comment
Share on other sites

επειδη κανω ανακατασκευη σε ενα Nissan micra κ11 που εχει η μανα μου που ηταν σε αθλια καασταση πειρα ενα πιστολι βαφης επαγγελματικο devilbiss μιας και ειμαι "αρρωστος" με τη βαφη πειρα ενα καλο,να και καπιες φωτος.!

img0722dl.jpg

img0723gu.jpg

75907270.jpg

88408786.jpg

97998706.jpg

23370221.jpg

66085398.jpg

66731337.jpg

84371202.jpg

92725882.jpg

24872915.jpg

93283379.jpg

ΕΤΟΙΜΟ!!!!!!!!!!!!

61416242.jpg

18055397.jpg

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ!!!!!!!!!

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Δημήτρη, καταπληκτικό. Ένα φούρνο χρειάζεσαι τώρα και θα είσαι κομπλέ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ebay / paypal είνaι aρκετά aξιόπιστa (ως πάρa πολύ) μιaς κaι το paypal aνήκει στο ebay οπότε δύσκολο νa γίνει aπaτεωνιά aπό εκεί.

Aπό εκεί κaι πέρa... moving it under the appropriate section.

--KK

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.