Jump to content
takisbrax

Γιατι Τοσα Greκλις Και.........

Recommended Posts

Θελω να ρωτησω κατι πολυ απλο,αλλα συναμα και τοσο ασχημο.

Γιατι να ειμαι υποχρεωμενος να σπαζω τα ματια μου προκειμενου να μπορεσω να καταλαβω τι θελει να πει με τα greekλις του,ο καθε βλαμενος Φεησμπουκακιας που μπαινει και γραφει εδω μεσα????

Και επιτελους ελεος.Οταν μια λεξη πρεπει να την γραψετε στα εγκλεζικα,να μην την γραφετε με ελληνικους χαρακτηρες και προφορα-μεταφραση αγκλικων.

Τοσο δυσκολο ειναι αυτο???????

Link to comment
Share on other sites

λολ αφου ειναι η μαστιγα της δεκαετιας μας...τι λεμε τωρα...αυτο δεν αλλαζει οσο και να χτυπιομαστε εμεις....

Link to comment
Share on other sites

οντως ειναι πολυ ασχημο αυτο. εγω οταν βλεπω καποιο σχολιο στα γκρικλις απλα το προσπερναω. για να πω την αληθεια και γω οταν αρχισα να ασχολουμε με φβ εγραφα ετσι αλλα ευτυχως το εκοψα αμεσως. οι παρισσοτεροι γραφουν ετσι γιατι φοβουνται τα ορθογραφικα λαθη. αλλα αν δεν γραφεις ελληνικα, απλα δεν μαθαινεις ποτε να γραφεις σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω κατι πολυ απλο,αλλα συναμα και τοσο ασχημο.

Γιατι να ειμαι υποχρεωμενος να σπαζω τα ματια μου προκειμενου να μπορεσω να καταλαβω τι θελει να πει με τα greekλις του,ο καθε βλαμενος Φεησμπουκακιας που μπαινει και γραφει εδω μεσα????

Και επιτελους ελεος.Οταν μια λεξη πρεπει να την γραψετε στα εγκλεζικα,να μην την γραφετε με ελληνικους χαρακτηρες και προφορα-μεταφραση αγκλικων.

Τοσο δυσκολο ειναι αυτο???????

Συμφωνώ μαζί σου με αυτό Τάκη και ως ομάδα διαχείρισης είτε διορθώνουμε -όσο προλαβαίνουμε- είτε ενημερώνουμε τα μέλη.

Αν αυτά δε συμμορφώνονται, σημαίνει πως παραβιάζουν τους κανόνες λειτουργίας του Forum και κινδυνεύουν με αποκλεισμό από την σελίδα.

Αυτό που θα προτείνω τόσο σε εσένα όσο και σε όλα τα άλλα μέλη του forum είναι να μας ενημερώνετε κάνοντας χρήση του "report" που εμφανίζεται κάτω από κάθε δημοσίευση.

Έτσι λαμβάνουμε άμεσα ενημέρωση για το θέμα που θέλετε και μπορούμε να δράσουμε πιο άμεσα και σαφώς καλύτερα (καλό είναι να βάζετε και ένα σχετικό σχόλιο σε αυτό).

ΜΦΧ,

Κωνσταντίνος Κ.

Link to comment
Share on other sites

οντως ειναι πολυ ασχημο αυτο. εγω οταν βλεπω καποιο σχολιο στα γκρικλις απλα το προσπερναω. για να πω την αληθεια και γω οταν αρχισα να ασχολουμε με φβ εγραφα ετσι αλλα ευτυχως το εκοψα αμεσως. οι παρισσοτεροι γραφουν ετσι γιατι φοβουνται τα ορθογραφικα λαθη. αλλα αν δεν γραφεις ελληνικα, απλα δεν μαθαινεις ποτε να γραφεις σωστα.

Και εγω Ηλια κανω αρκετα ορθογραφικα,αλλα τουλαχιστον θα καταλαβεις τι ενοω απο τα γραφομενα μου,που ειναι στα ωραια ελληνικα.Αν ομως γραφει καποιος με γκρικλις και ειναι σε ενα τοπικ που με ''καιει''να μαθω εξελιξεις (π.χ επισκευη με λιγα λεφτα, λεμε τωρα),θα προσπαθησω να βγαλω τα ματια μου, γιατι μπορει ο φεησμπουκακιας να εβγαλε λαγο στην τελικη κατι που το χρειαζομαστε ολοι μας.

αν εσυ τους βλεπεις βλαμενους μην ασχολεισαι με βλαμενους.

Και εγω βρε συνονοματε μπαινω στα φεης-μπουκια,αλλα γραφω σαν ανθρωπος,ωστε να μπορει να παρει πρεφα ο αλλος τι θελω να πω.Εξαλου δεν ειμαστε εμεις εδω μεσα,η γενια του φι-μπι,ωστε να μην ξερουμε να γραφουμε ελληνικα..Δοξα τον θεο εμεις φαγαμε και καμια μπατσα απο τον δασκαλο(εγω μπολικες μαλιστα καθοτι ειμουνα απο ''καλα παιδια'' :p ) και βλεποντας τα κακος κειμενα της σημερινης νεολερας χε χε, θα πρεπει να κανουμε κατι για να εξαλιψουμε αυτη την μαστια που ονομαζεται γκριλις.

Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικιο αλλα απο τη μερια μου δε νομιζω οτι ειναι σωστο να χαρακτηριζουμεκαι ος βλαμενους αυτος ομως φιλαρακι

παντα φιλικα Δημητρης.

Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικιο αλλα απο τη μερια μου δε νομιζω οτι ειναι σωστο να χαρακτηριζουμεκαι ος βλαμενους αυτος ομως φιλαρακι

παντα φιλικα Δημητρης.

o κ,αντε να μην τους λεμε βλαμενου.Τι ονομα προτεινεις εσυ????

Αν εσυ του γραφεις στα ελληνικα και εκεινος σου απανταει με κορακιστικα γκρικλις,πως θα τον ελεγες???

Ασχετο.....ωραιο το μουτρο απο το γκολφακι σου φιλε,πολυ το γουσταρο.!!!

Link to comment
Share on other sites

Και όπως είπα και πριν, να χρησιμοποιείτε το REPORT! (ή αλλιώς Aναφορά). Και η ομάδα διαχείρισης θα κάνει το καλύτερο δυνατό για να "καθαρίζουμε" από τα greeklish.

Το θέμα θεωρείται λήξαν οπότε και θα κλειδωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.