Jump to content
tomgolfgt

Golf V Gt Revo Stage2 95-100 Βενζινη

Recommended Posts

Έχω το golf v gt revo stage2 το πρόγραμμα είναι ρυθμισμένο για 100αρα αν βάλω 95αρα θα δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα? διάβασα για τα πειράκια αυτο ισχύει αν βάλω 95 νοθευμένη η το πρόβλημα είναι οτι θα μπει 95αρα

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να βάλεις 95 απλά πήγαινε να σου αλλάξουν το πρόγραμμα, με το υπάρχον πρόγραμμα μπορείς να δημιουργήσεις διάφορα προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να βάλεις 95 απλά πήγαινε να σου αλλάξουν το πρόγραμμα, με το υπάρχον πρόγραμμα μπορείς να δημιουργήσεις διάφορα προβλήματα

Αν μου το γυρισουν σε 95 μπορω να βάζω και 100 για ταξιδια?

Link to comment
Share on other sites

Με το σεταπ για 100σταρα που εχεις τωρα μπορεις να βαλεις 95αρα βενζινη αρκει να μη το σκιζεις στο δρομο...αν εχεις σκοπο να το σκιζες πηγαινε κ βαλε προγραμμα για 95αρα με το οποιο μπορεις να βαζεις κ 100αρσ χωρις κανενα προβλημα.υπαρχει βεβαια κ revo select με το οποιο μπορεις να γυριζεις μονος σου το προγραμμα για 95 η 100 οκτανια χωρις να χρειαζεται να πας στο προγραμματιστη σου το οποιο στοιχιζει απ οτι θυμαμαι γυρω στα 180 ευρα

Link to comment
Share on other sites

Βαλε καλυτερα το 95 αρι εαν θες να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.100αρι file με 95αρα βενζινη ειναι λαθος.

 

Υπαρχει και το 98αρι που ειναι κατι ενδιαμεσο.Οπου παλι το 95 οκτανια ειναι για περιπτωσεις που δεν ζοριζεις το αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου προτείνω ότι και ο Πάτροκλος. Καλύτερα το 95αρι και μπορείς να βάζεις και 98αρα άφοβα(όπως κάνω και εγώ).

Edited by Volkswagen1992
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 95αρα και δεν έχω πυράκια. Από'σω ξέρω εξαρτάται από την ποιότητα της βενζίνης.

Link to comment
Share on other sites

Αν οδηγείς αργά δεν έχεις ιδιαίτερο θέμα αλλά αν το πηγαίνεις τέρμα γκάζι μέχρι κόφτη πχ 4η σίγουρα θα χεις κοψίματα

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω revo για 95αρα σε golf 5 tsi 122 και με 95αρα έχω τρελά πυράκια, δοκιμασμένο με πολλές 95άρες. Γι'αυτό βάζω 100άρα, άλλωστε η φτηνή 100αρα έχει +10 λεπτά περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω revo για 95αρα σε golf 5 tsi 122 και με 95αρα έχω τρελά πυράκια, δοκιμασμένο με πολλές 95άρες. Γι'αυτό βάζω 100άρα, άλλωστε η φτηνή 100αρα έχει +10 λεπτά περίπου.

Από κατανάλωση είχες παραπάνω με την 95αρα?

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω γιατί 1-2 φορές που έβαλα και είχα πυράκια αμέσως το γέμισα με 100αρα. Πάντως σε σχέση με πριν βάλω το πρόγραμμα δεν έχω παρατηρήσει αύξηση κατανάλωσης.

Edited by Nrgakos3
Link to comment
Share on other sites

Έχω το golf v gt revo stage2 το πρόγραμμα είναι ρυθμισμένο για 100αρα αν βάλω 95αρα θα δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα? διάβασα για τα πειράκια αυτο ισχύει αν βάλω 95 νοθευμένη η το πρόβλημα είναι οτι θα μπει 95αρα

Ρυθμισμένο Revo σε 95

Βάζεις 95/100 , η 100 όμως δεν κάνει καμία διαφορά.

 

Ρυθμισμένο Revo 98/100

Βάζεις 100άρα μόνο. Ειδικά για 100άρι file θέλει καλή 100άρα και όχι Cheapoil.

Σε περίπτωση ανάγκης που μπεί 95oct βενζίνη πας χωρίς να πιέζεις το αμάξι καθόλου και χωρίς βυθίσματα στο γκάζι και υψηλές στροφές.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.