Jump to content

Recommended Posts

Βλασφημε να κλεισω το στοματακι της μπουμπους??? Αστηνα να ωρυετε εκει χωρια οτι αμα το κανω πλαγιο θα λαμπαδιασει κανενας περαστικος...ενω τωρα σε καθε αλλαγη κρατανε αποστασεις....

Link to comment
Share on other sites

Και ιδου τι γινετε στο μετωπο του σαλονιου ο μαστορας τελειωσε με τις ενισχυσεις και τα ραψιματα και μονταρει ωστε μεχρι αυριο να παραλαβουμε καθισματα και μενουν μονο τα πλαινα...

 

golf54c.jpg
 

golf56d.jpg
 

golf55.jpg
 

Edited by Acidarrow
Link to comment
Share on other sites

Βλασφημε να κλεισω το στοματακι της μπουμπους??? Αστηνα να ωρυετε εκει χωρια οτι αμα το κανω πλαγιο θα λαμπαδιασει κανενας περαστικος...ενω τωρα σε καθε αλλαγη κρατανε αποστασεις....

Χαχαχαχαχα δν πειραζει ας λαμπαδιαστει θα βγαζει πιο δυνατο ηχο αν μικρυνεις την αποληξη και πιο ξερο η μπουμπου !!! το σαλονι γινεται τελειο η ενισχυση μου αρεσει παρα πολυ γινεται σε ολα τα καθισματα ?

Link to comment
Share on other sites

Μωρε αμα θελει ο μαστορεας γινετε...μεχρι ειδικο εργαλειο πηρε ο μαυρος απο την VW για να τα φτιαξει...κοιτα τα καθισματα ηταν bucket recaro ετσι και αλλιως και οποτε δεν εγινε πολυ ενισχυση ουτως η αλλως...αλλα απο οτι μου ειπε  και ο κυρ-Βασιλης ναι γινετε σε ολα...

 

Και το backpressure τι θα το κανω βρε???θα μου ερθει η τουρμπινα κολλαρο σε κανα σκασιμο δευτερας

Link to comment
Share on other sites

Μωρε αμα θελει ο μαστορεας γινετε...μεχρι ειδικο εργαλειο πηρε ο μαυρος απο την VW για να τα φτιαξει...κοιτα τα καθισματα ηταν bucket recaro ετσι και αλλιως και οποτε δεν εγινε πολυ ενισχυση ουτως η αλλως...αλλα απο οτι μου ειπε  και ο κυρ-Βασιλης ναι γινετε σε ολα...

 

Και το backpressure τι θα το κανω βρε???θα μου ερθει η τουρμπινα κολλαρο σε κανα σκασιμο δευτερας

Backpressure τα τουρμπατα εχουν αφθονο δν ειναι σαν τα ατμοσφαιρικα που τα γεμιζεις καζανακια απο κατω για συμπιεση φιλος μου εχει 20ντ big turbo gtx3071 και η αποληξη ειναι 70αρα καντο αυτο που σου λεω και θα με θυμηθεις ασε που με τη στενη αποληξη η φλογα θα βγαινει 20 ποντους εξω απο το καζανι !!!

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζουμε ακαθεκτοι...και ποιος μας πιανει...το αυτοκινητο βγηκε απο τον φουρνο και ξεκινησαμε τα τριψιματα στα σοκορα για γινουν οι λεπτομερειες...συγγνωμη για την ποιοτητα των φωτο...αλλα ειχα λερωμενα τα χερια...παντως προχωραμε γρηγορα...

 

οι πορτες θα βαφουνε και εσωτερικα ωστε να μην φαινετε τιποτα απο το παλιο χρωμα...

 

20130409151038.jpg

 

το ιδιο και το καπω...

 

20130409141930.jpg

Στα πλαγια...

 

20130409141925.jpg

ετσι ενα κλατς απο τα πλαγια...

 

20130409141913.jpg

 

και βαμος πορτα αλα πλαγια χωρις

 

20130409151032.jpg
 

Και το σαλονι τελειωμενο....θα βγαλω καλυτερες το πρωι γιατι το πηρα προολιγου και το εχω σπιτι και η Βαλιντε Σουλταν φωναζει...εχει γινει κουκλι και ανυπομονω να το δω επανω στο αμαξι...αλλα υπομονη να τελειωσουμε...

 

20130409211939.jpg
 

 

20130409211927.jpg
 

Edited by Acidarrow
Link to comment
Share on other sites

Κούκλα φίλε το σαλόνι σου!!!!Περιμένουμε και το τελικό αποτέλεσμα μετά το βάψιμο με ανυπομονησία.

Link to comment
Share on other sites

Όσο αναφορά το θέμα ζάντες τι θα επιλέξεις ;

 

Εδω το θεμα εχει να κανει με πολλους παραγοντες...προς το παρον μολις τελειωσουμε με την φανοποιεια θα μεινω με τις 17ρες...μολις ξεκινησω με τα μηχανικα...(να ξεκουραστω και λιγο) θα δειξει γιατι εχουμε ενα θεμα με τα φρενα...τα φρενα που εχω ειναι απο porsche GT3 και απο μαμας αυτην η κυρια φοραει 19ρες...και το θεμα λαστιχα ειναι ανασταλτικος παραγοντας...εαν με παιρνει για 18" θα παω καρφι για BBS τριαιρουμενη...

 

CH-R-schwarz.jpg

 

αλλιως παμε σε κατι τετοιο και 19"

 

Orange-Porsche-911-GT3-RS-with-19-inch-R

Κούκλα φίλε το σαλόνι σου!!!!Περιμένουμε και το τελικό αποτέλεσμα μετά το βάψιμο με ανυπομονησία.

 

 

Όσο αναφορά το θέμα ζάντες τι θα επιλέξεις ;

 

Ευχαριστω παιδια να ειστε καλα

Link to comment
Share on other sites

Αν θες αλητεία η λύση είναι μια

http://www.wheels.uk.com/acatalog/alloy-wheels-azev-a.html

Αν θες κάτι πιο εκλεπτυσμένο 

http://www.vividracing.com/blog/announcing-new-products-specials-and-info/bbs-lm-wheels-freshly-powder-coated/

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο που θελω ειναι Wolfsburg...η δευτερη ειναι ολα τα λεφτα...τριαιρουμενη μαυρη και να τα σπαει...

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ η δεύτερη είναι κ πανάκριβη όμως.Η Azev σε μαύρη με τα φρένα απο μέσα να κάνουν μπαμ και τέρμα χαμηλωμένο με το μπουρί απο πίσω θα ναι πολύ αλητεία!Ταιριάζουν πιο πολύ με τον χαρακτήρα του project πιστεύω!Σκέψου το

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι ειναι πανακριβη...αλλα εδω σε εχω...τις εχει ενας φιλος που πηγε να κανει πατεντα σε σκαραβαιο και το project του απετυχε δυστυχως (ελλειψη χρηματων και κρισης)...εκλεισε και το μαγαζι του και ξεπουλαει οτι ειχε παρει για τον σκαραβαιο...τωρα τον ψηνω να μου τις δωσει σε καλη τιμη...

Link to comment
Share on other sites

και το καλυτερο ειναι το μεταβαλλομενο offset που σημαινει οτι θα μπορω να βαλω στην μπουμπου μου τακουνακι πισω να μοιαζει κιουρια και δεν θα εχω αναγκη απο αποστατες...

 

αληταμπουρας

 

g4bbslmb.jpg

Edited by Acidarrow
Link to comment
Share on other sites

Αδερφε μη ξεχασεις να βαλεις το νυχακι απο το cupra 38 ευρωπαικα εχει θα δειξει πολυ ομορφο και απο ζαντες ψηφιζω BBS CH !!!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=517612114963320&set=a.156044101120125.31323.121240984600437&type=1&theater

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε μη ξεχασεις να βαλεις το νυχακι απο το cupra 38 ευρωπαικα εχει θα δειξει πολυ ομορφο και απο ζαντες ψηφιζω BBS CH !!!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=517612114963320&set=a.156044101120125.31323.121240984600437&type=1&theater

 

Εαν εννοουσες για πλαγια εξατμιση σαν αυτην που εδειξες στην φωτο ψηνομαι αγρια...

Link to comment
Share on other sites

Εγω ζάντες ψηφίζω της azev 8αρες εμπρός 9αρες πίσω..τις εχω δει σε κυππαρισι 4αρι και ακομα δεν το εχω ξεχάσει .Τις δεύτερες bbs τις είχα φορέσει ασύμμετρες και αυτές 8εμπρος 9πισω.πολυ καλη επιλογή και αυτές!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ζάντες ψηφίζω της azev 8αρες εμπρός 9αρες πίσω..τις εχω δει σε κυππαρισι 4αρι και ακομα δεν το εχω ξεχάσει .Τις δεύτερες bbs τις είχα φορέσει ασύμμετρες και αυτές 8εμπρος 9πισω.πολυ καλη επιλογή και αυτές!!

Έχουμε ίδιο γούστο με τον Ανέστη.Τα λέγαμε την άλλη φορα...

Link to comment
Share on other sites

αν και ειμαι mk5 lover ενα πραγμα εχω να πω για το golf..........respect :bow:  :bow:

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω σας εχω ζαλισει...βαζω βαζω φωτο και ακομα στα ιδια ειμαστε αλλα πλεον εχουμε μπει στο τελευταιο 1000ρι της πορειας μας ξεκιναμε να βαφουμε απο αυριο και δευτερα...ελπιζω μεχρι τεταρτη να εχουμε ξεκινησει μονταρισματα και καθαριοτητες...

 

Εχουμε και λεμε...σημερα βγηκε και το πορτμπαγκαζ και τριφτικαν σοκορα και γδυθηκε απο ολα τα μηχανικα-ηλεκτρικα...

 

golf62.jpg
 

golf60.jpg
 

Το υπολοιπο αμαξακι εγινε kinder εκπληξη...

 

golf61i.jpg

golf58h.jpg <------ΠΑΤΑΤΑΚΙΑ!!!!!! ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ
 

golf57.jpg

 

golf59.jpg

 

ναι ξερω δεν βαλαμε αρκετο χαρτι χοχοχοχοχο...αλλα προκειμενου να προφυλαξουμε τα υπολοιπα απο αχνα και ανεπιθυμητες βαφες επρεπε να το φασκιωσουμε...

 

Φτιαξαμε την πρωτη φουρνια απο χρωμα για να κανουμε τις απαραιτητες δοκιμες με αποτελεσμα να φυγουμε απο το gun metal και να παμε σε ενα custom χρωμα με πολυ περλα και νοτες μπλε και χρυσου χαμαιλεωντα αλλα και πολλα μεταλλα...εχω την συνταγη κρατημενη ως κορη οφθαλμου...παιξαμε με mgrams πλεον για να κανουμε ενα χρωμα δικο μας...

 

golf65.jpg

 

Ο Νικος Μαντης επι το εργον με πολλα μερακια σημερα...
 

golf64.jpg

 

golf66.jpg
 

Απο αυριο φωτο με ουσια...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.