Jump to content
kostas_the

Καπνος Απ Την Εξατμιση!

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα!!!!

 

Εχει περιπου ενα μηνα που παρατηρησα ασπρο καπνο απ την εξατμιση οταν ειμαι σταματημενος στο φαναρι 1-2 λεπτα,μολις ξεκιναω δηλαδη βλεπω ενα συννεφακι,αλλα μετα χανεται!Στο πατα ας πουμε δεν βγαζει!
Μηπως αρχισε η τουρμπινα μου και την ακουει?

Σας εχει τυχει???

Και λεμε οτι βγαζει τουρμπινα!Να ξαναβαλω παλι 03s ή να βαλω Κ04?

Αξιζει να ανοιξω τετοια δουλεια?

 

(golf 4 gti 180hp με 140.000χλμ) Ηρθε η ωρα της ετσι????

 

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

άσπρος καπνός σημαίνει ότι περνάει νερό από τον χώρο καύσης νομίζω..

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλλο βενζινάδικο και παρατήρησε άν το κάνει μονο το πρωί που είναι κρύος ο κινητήρας ή η θερμοκρασία έξω είναι χαμηλή.

 

Τώρα για την τουρμπίνα.

Άν ο στόχος σου είναι μέχρι 240-250 άλογα ή ko3s τα βγάζει,αν πάς και σε μπέκ μάφ s3 τότε φτάνεις ΤΣΙΤΑ τα 270-275.

Αν θέλεις παραπάνω,ανεβαίνεις κατηγόρια σε τουρμπίνα κλπ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ασπρος καπνος βγαζει οταν εχει κρυο και σημαινει οτι το αμαξι κανει τελεια καυση φιλε αστο στο ρελαντι καμποση ωρα και πατα γκαζι αν πεταξει ασπρο καπνο κατεβαζει λαδια η τουρμπινα αν οχι τοτε ειναι επειδη δεν εχει μπει καλα το καλοκαιρι ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Ο ασπρος καπνος που λεω ειναι απο λαδια,αντε δεν ειναι ασπρος ειναι ασπροσιελ!

Τα λαδια τα αλλαξα την προηγουμενη βδομαδα και δεν παιζει ρολο εαν εχουν 1000χλμ ή 10000χλμ,παλι θα τα καψει!Το πιο πιθανο ειναι να περναει λαδια απ τον αξονα της τουρμπινας και να τα καιει!

Αν δεν ειναι καλη η βενζινη θα εβγαζε μαυρο καπνο,ακαυτα δλδ!!!Το βαζω μονο κατοσαρα ΕΚΟ και την καιει πολυ καλα!!!

 

Απλα εγω ανεφερα το προβλημα μηπως σε καποιον εχει συμβει το ιδιο ή εχει βαλει setup απο s3 κομπλε,μαζι με τουρμπινα μαφ μπεκ κτλ για να δω το κοστολογιο.

Link to comment
Share on other sites

Ο ασπρος καπνος που λεω ειναι απο λαδια,αντε δεν ειναι ασπρος ειναι ασπροσιελ!

Τα λαδια τα αλλαξα την προηγουμενη βδομαδα και δεν παιζει ρολο εαν εχουν 1000χλμ ή 10000χλμ,παλι θα τα καψει!Το πιο πιθανο ειναι να περναει λαδια απ τον αξονα της τουρμπινας και να τα καιει!

Αν δεν ειναι καλη η βενζινη θα εβγαζε μαυρο καπνο,ακαυτα δλδ!!!Το βαζω μονο κατοσαρα ΕΚΟ και την καιει πολυ καλα!!!

Απλα εγω ανεφερα το προβλημα μηπως σε καποιον εχει συμβει το ιδιο ή εχει βαλει setup απο s3 κομπλε,μαζι με τουρμπινα μαφ μπεκ κτλ για να δω το κοστολογιο.

Για setup s3 θες

Σκαστρα

Πολλαπλη

Τουρμπινα

Αγελαδα

Ιντερκουλερ

Μπεκ

Μαφ

Σωληνακια τουρμπινας

Προγραμμα

Edited by nikdev
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.