Jump to content
nilasgr

Λαστιχα 205 55 R16 V 205 50 R16

Recommended Posts

Μιας και ξαναγυρνάς στο θέμα ... Θα έπρεπε καταρχήν να αναγνωρίσεις οτι μερικά σπο τα ποστ σου ήταν λάθος και ατοπα όσον αφορά τους χαρακτηρισμους σε προσωπικό επίπεδο ....κάτι που δεν έκανες....

Όσον αφορά την αναβάθμιση σου εχει να κάνει με ένα jetta tsi (1.4;;; ) (που έχεις ανεβάσει και φωτός) η υπογραφή σου όμως αναφέρει οτι έχεις Αυdi...... Η apr δεν εχει καμμια αναβάθμιση για jetta .

Πρόσφατα κάποιος ρώτησε κάτι στην ενότητα φρένα για golf tsi και τον παρέθεσαν σε ένα μεγάλης διαρκειας ποστ με την οδύσσεια κάποιου που ήθελε αναβάθμιση 312... Διάβασε να δεις τι απέγινε με abs κτλ....κτλ

Σημασία δεν εχει τι λέω εγω ... Δεν σου κάνει εντύπωση όμως πως καμμιά απο τις εταιρίες αναβαθμισεων φρενών δεν παρουσιάζουν συγκρητικα τεστ για το πόσο κοντύτερα τα φρένα τους σταματούν σε σχέση με τα εργοστασιακά;;; Σίγουρα θα πωλούσαν πολύ περισσότερο έτσι ... ( σου υπενθυμίζω οτι σε αρχικό μου ποστ ανέφερα .... Οτι παίζει να έχεις μακρύτερο stopping distance με την μετατροπή σου)

Αυτά απο εμένα

Ουκ εν τω πολλω το ευ

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

να κάνω και εγω μια ερωτηση γιατι έχω μπερδευτή εάν και το τοπικ ειναι για τα λάστιχα αλλα αναφερεστε και στα φρενα. καταρχην δεν ειμαι μηχανικος η καποιο επαγγελμα κοντα σε αυτό.

 

αφου ειναι επικυνδυνο να γινονται αλλαγες στα φρενα γιατι για παραδειγμα το golf 5 gt 170hp φοράει τα ίδια φρένα με το gti αλλά abs και τα παρεμφερεί είναι ίδιοι κωδικοί με το 140αρι????

 

και γιατί σε όλες τις βελτιωσεις που γίνονται στα αυτοκίνητα όχι μονο του club βελτιώνουν και τα φρένα? μηπως κάποιος θα πρέπει να τους πει οτι βαζοντας μεγαλυτερα φρενα σταματάτε αργότερα και μην πετανε τσαμπα τα λεφτα τους αλλά και σημαντικότερα σε περίπτωση ατυχήματος γιατι τα μεγαλύτερα φρεαν σταματησαν αργότερα????

 

 

sorry για το offtopic

Link to comment
Share on other sites

Για να μείνω και στο θέμα ...της νηστειας

Τα ράσα δεν κάνουν τον παπά (πολλοί τον ....έφαγαν με αναβαθμησεις)

Οι ειλικρινείς μεταξύ μας το παραδέχονται

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Και για να σου απαντήσω το κουτί abs εχει τον ίδιο κωδικό το τι κανεις με τις ρυθμίσεις του εχει να κάνει με το κουτορνηθι το μυαλό του δες το βίντεο πιο κάτω για την ρύθμιση του abs ... Το ίδιο κουτί ρωτάει για ποιο auto με θέλεις; με ποια φρένα; Με ποια μηχανή με ποια μετάδοση; ... Και τσουπ ρυθμίζεται...

( απλά απάντησα ... Γιατί ειμαι στο Ίντερνετ ... Ψάχνω αετο για την Δευτέρα ....

με ανθρακονηματα)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και για να σου απαντήσω το κουτί abs εχει τον ίδιο κωδικό το τι κανεις με τις ρυθμίσεις του εχει να κάνει με το κουτορνηθι το μυαλό του δες το βίντεο πιο κάτω για την ρύθμιση του abs ... Το ίδιο κουτί ρωτάει για ποιο auto με θέλεις; με ποια φρένα; Με ποια μηχανή με ποια μετάδοση; ... Και τσουπ ρυθμίζεται...

( απλά απάντησα ... Γιατί ειμαι στο Ίντερνετ ... Ψάχνω αετο για την Δευτέρα ....

με ανθρακονηματα)

 

ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.