Jump to content
takispapas

Προβλημα Με Τη Λυχνια Της Ζωνης Στο Καντραν

Recommended Posts

Εψαξα στο φορουμ και δεν βρηκα κατι αναλογο... Συγκεκριμενα η λυχνια για τη ζωνη μενει σβηστη ειτε φοραω τη ζωνη ειτε δεν τη φοραω στη θεση του οδηγου..  Η λυχνια δουλευει κανονικα καθως οταν καθεται ο συνοδηγος αναβει και σβηνει οταν αυτος φοραει τη ζωνη του. Καμμια ιδεα? Υπαρχει καποιος ιδιαιτερος λογος να το παω στην αντιπροσωπεια να το κοιταξουν?

Link to comment
Share on other sites

kalησπερα το προβλημα σου ειναι στο κλειστρο τησ ζωνησ του οδηγου η μενη κολημενο το διακοπτακι του κλειστρου τησ ζωνησ η καποιο καλοδιο δεν κανει απαφη η ειναι κομενο.

Link to comment
Share on other sites

προβλημα δεν θα σου δημιουργηση καπου αλλου απλα δεν θα σου αναβη η ενδειξη τησ ζωνησ.

 

πιστευω οτι θα του δημιουργησει προβλημα.

νομιζω οτι οταν το λαμπακι ειναι αναμενο (δεν φορας ζωνης) οι αεροσακοι δεν ανοιγουν.

νομιζω οτι με καποιο συστημα οι αεροσακοι ανοιγουν μονο οταν φορας ζωνη. διορθωστε με αν κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα που λέει ότι η λυχνία παραμένει σβηστή,δηλαδη ο αισθητήρας νομίζεις ότι φοράει ζώνη.Αρα κανένα πρόβλημα με τον αερόσακο.

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι θα του δημιουργησει προβλημα.

νομιζω οτι οταν το λαμπακι ειναι αναμενο (δεν φορας ζωνης) οι αεροσακοι δεν ανοιγουν.

νομιζω οτι με καποιο συστημα οι αεροσακοι ανοιγουν μονο οταν φορας ζωνη. διορθωστε με αν κανω λαθος

 

Ίσα ίσα που λέει ότι η λυχνία παραμένει σβηστή,δηλαδη ο αισθητήρας νομίζεις ότι φοράει ζώνη.Αρα κανένα πρόβλημα με τον αερόσακο.

 

Ναι! Η λυχνια παραμενει σβηστη σαν να φορας παντα ζωνη!

Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα που λέει ότι η λυχνία παραμένει σβηστή,δηλαδη ο αισθητήρας νομίζεις ότι φοράει ζώνη.Αρα κανένα πρόβλημα με τον αερόσακο.

 

μα για ακριβως αυτο το λογο σου αναβοσβηνει. αν ο εγκεφαλος διαβαζει μονιμα οτι εσυ φορας ζωνη σκεψου την στιγμη που δεν θα φορας (εκτος και αν παντα φορας) να χρειαστει να ανοιξει ο αεροσακος.μπορει και να σε σκοτωσει.

ο αεροσακος δουλευει συναρτηση της ζωνης. ζωνη + αεροσακος = πιθανοτητες να ζησεις. οποιοσδηποτε αλλος συνδυασμος απλα ειναι στην τυχη τι θα συμβει.

και δεν το παιζω εξυπνος μαλιστα στο δικο μου αμαξι εχω βαλει σκετο το βισμα της ζωνης για να μην χτυπαει και δεν την φοραω πολλες φορες και ξερω οτι κανω μαλακι

Link to comment
Share on other sites

μα για ακριβως αυτο το λογο σου αναβοσβηνει. αν ο εγκεφαλος διαβαζει μονιμα οτι εσυ φορας ζωνη σκεψου την στιγμη που δεν θα φορας (εκτος και αν παντα φορας) να χρειαστει να ανοιξει ο αεροσακος.μπορει και να σε σκοτωσει.

ο αεροσακος δουλευει συναρτηση της ζωνης. ζωνη + αεροσακος = πιθανοτητες να ζησεις. οποιοσδηποτε αλλος συνδυασμος απλα ειναι στην τυχη τι θα συμβει.

και δεν το παιζω εξυπνος μαλιστα στο δικο μου αμαξι εχω βαλει σκετο το βισμα της ζωνης για να μην χτυπαει και δεν την φοραω πολλες φορες και ξερω οτι κανω μαλακι

 Οχι νταξει! τη ζωνη τη φοραω παντα :p

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου είχα το ίδιο πρόβλημα στο κάθισμα του συνοδηγού, και ήταν από τη βάση του αισθητήρα βάρους μέσα στο κάθισμα. Τρεις φορές μου το έχουν αλλάξει γιατί ήταν κακοσχεδιασμένο σαν ανταλλακτικό. Μια δουλεύει, μια δε δουλεύει...

Με διαβεβαίωσαν πάντως ότι ο αερόσακκος παίρνει εντολή από το κλείστρο της ζώνης, οπότε αν φορά ζώνη θα ανοίξει..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.