Jump to content
Antonio

Παράδοση Νέου Αυτοκινήτου

Recommended Posts

Γεια χαρα σε όλους.Αναμενω απο μέρα σε μέρα το νεο μου polo,

Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε για το που να εστιάσω την προσοχή μου κατα την παράδοση;

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε κ με το καλό -

 

Εγώ θα κοιταζα τα χλμ όχι ,ότι αλλάζει κάτι αλλά έχω ακουσει και κατι κουφα ,πχ 25 κμ+

 

Εμένα αν θυμαμαι καλα είχε 5χλμ -

 

Τεσπα κατα τα αλλα το κοιτας γυρω γυρω εξονυχιστικα μην το εχουν γδαρει πουθενα καθως το φορτωνουν ξεφορτωνουν στο φορτηγο,κοιτας βασικα να ειναι η εκδοση που εχεις παραγγειλει και τον εξοπλισμο ότι είναι οκ ,δευτερο κλειδι manual ,βιβλιο service κλπ

 

Ρώτα για στρωσιμο ,1ο service αν και τα αναφερει το manual -

 

Αυτα εν ολιγοις ,τώρα δε μου ρχεται κάτι άλλο ,άντε με το καλό !

 

 

υγ Ωραία φάση μόλις παιρνεις το αυτοκινητο του κουτιου ,αυτο η μυρωδια του καινουριο και γενικοτερα όλη η αισθηση είναι το κάτι άλλο

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλοταξιδο,μονο απροβληματιστες ξενοιαστες χαρες να  σου προσφερει το νεο εργαλειο φιλε μου!!!

Στην παραλαβη κοιταμε να τηρηθουν κατα γραμμα οι αναμεταξυ συμφωνιες και δεν υπογραφουμε αν δεν τσεκαρουμε σχολαστικα το αυτοκινητο.

Επισης βαζουμε μπροστα για τυχον θορυβο κινητηρα και ζηταμε απο τον πωλητη να μας εξηγησει τα παντα.

Αφου παραλαβης ολη την χαρτουρα να ξερεις οτι θα σε βαλει να τον αξιολογησης με ετοιμο ερωτηματολογιο...

Αυτα απο εμενα και καλοριζικο!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοτάξιδο να ειναι!!!

+φωνώ με τα παιδιά παραπάνω

Να συμπληρώσω να κοιτάξεις καλά τον αριθμό πλαισίου με την άδεια του αυτοκίνητου. Και να προσέξεις πολύ καλά αν όλα τα συστήματά του λειτουργούν σωστά. Πχ εμένα το ένα το ηχειο πίσω δεν λειτουργούσε σωστά έκανε σαν καμένο. Και απο την μεριά του οδηγού τα πλήκτρα των παραθύρων ήθελε να τα πιέσεις με πολύ δύναμη για να λειτουργήσουν.

Να το βάλεις μπροστά και να ακούσεις την μηχανή του πως δουλεύει και οτι θόρυβος δεν εινα οικείος στο αυτί σου μπορείς να τον διευκρινίσεις!

Αλλά και πάλι οτιδήποτε δεν το προσέξεις εκείνη την στιγμή δεν υπάρχει πρόβλημα διότι για όλα τα αναλώσιμα έχεις εγγύηση μέχρι τα 10.000χλμ.

Όσο για τα χιλιόμετρα εμένα είχε 15χλμ. όταν το παρέλαβα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι Καλορίζικο και καλοτάξιδο να ΄ναι!!!! Τώρα από συμβουλές ό,τι είπαν τα παιδιά προηγουμένως + την παραλαβή να την κάνεις μέρα (για να μπορείς να ελέγξεις εξονυχιστικά το αυτοκίνητο εξωτερικά)!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρε μαζι σου εναν φακο και κοιτα καλα ολο το αυτοκινητο εξωτερικα για τυχον γρατσουνιες..

Κοιτα τα τελειωματα των πορτων μην εχουν καποιο χτυπημα..

Επισης να ξερεις οτι κατα 99% στο χρωμα του αυτοκινητου σου θα εχει δημιουργηθει αραχνη γιατι το πλενουν κατα την αποκερωση και χρησιμοποιουν δερματα,λεπιδες σιλικονης και ava..

Θα το δεις με την βοηθεια του φακου..

Μπορεις να τους ζητησεις να στο γυαλισουν γιατι ειναι κι αυτο ενα ειδος ζημιας..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο καλοταξιδικο ... οπως ειπαν οι παραπανω να κοιταξεις τον αριθμο πλαισιου και γρατζουνιες εαν το εχεις παρει απο εξουσιοδητημενο vw αντιπροσωπεια δεν εχεις θεμα . 

 

υ.γ : Πηρες το νεο πολο που σε ειδοποιει για την αποσταση που εχεις απο τον μπροστινο και αλλα τετοια συστηματα αυτα ειναι καλα εκανες ... εγω εχω του 2010 που δεν τα εχει αυτα . 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλοτάξιδο φίλε μου, και εγω μέσα στην εβδομάδα περιμένω το δικό μου ΠΟΛΑΚΙ.
Αντε κ καλές μας βόλτες. :w00t:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλοτάξιδο φίλε μου, και εγω μέσα στην εβδομάδα περιμένω το δικό μου ΠΟΛΑΚΙ.

Αντε κ καλές μας βόλτες. :w00t:

Σ ευχαριστω πολυ!

Μετα απο 4 μήνες σχεδόν αναμονής! Αύριο μεσημέρι η παράδοση!

Καλοτάξιδο κ σε σένα καλές βόλτες κ προσοχή!Αναμενω εντυπώσεις!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πόσες μέρες μένει το αυτοκίνητο στο τελωνείο?

 

Καλορίζικο και καλοτάξιδο σε όσους το πήραν η θα το πάρουν τώρα.

Edited by sokratis91
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.