Jump to content
giannakhc

Υποτιθέμενο Ραντάρ Και Κλήσεις

Recommended Posts

φιλε που εχεις το θεμα. εφοσον δεν σου αφαιρεσαν επι τοπου το διπλωμα κανε μου μια χαρη

δες αν στην κληση στο σημειο που λεει <<αφαιρεθηκαν ............... >> τι εχουν γραψει. εχουν γραψει κατι? θα το βρεις στην μεση της κλησης και προς τα κατω

αν οχι δες εκει που λεει <<στοιχεια διπλωματος>> αν εχουν γραψει κατι.

επισης κατω απο το κειμενακι που εχουν γραψει θα δεις ποια αρθρα του κοκ σου εβαλαν. πες μας λιγο ποια σου εβαλαν ακριβως.

 

αν μπορεις να αντιγραψεις το κειμενακι να σε βοηθησουμε στο τι συνεπειες προκειται να εχεις.

 

 με βαση το προστιμο το συνολικο οι παραβασεις που μας λες ειναι οι εξης:

 

οριο ταχυτητας -> 350 ευρω συν 60 μερες διπλωμα

μη συμμορφωση --> 150 ευρω / 2 , δηλαδη 75 ευρω συν 20 μερες διπλωμα + 20 στοιχεια κυκλοφοριας

ζωνη επιβατη--> 80 ευρω /2, δηλαδη 40 ευρω συν 20 διπωμα + 20 στοιχεια κυκλοφοριας

συνολο ---> 465 ευρω , 100 μερες διπλωμα , 40 μερες αδεια πινακιδες.....

το οτι δεν στα αφαιρεσαν επι τοπου δεν λεει κατι. μπορει σε κανα χρονο η και λιγοτερο να σου ερθει χαρτι σπιτι να πας στην τροχαια που ανηκεις-περιοχη που μενεις, να τα καταθεσεις.

υ.γ

πωπω σε ξεκ@λιασαν!!


Το οτι το πλήρωσα δεν σημαίνει πως είμαι σύμφωνος με τις μα..ιες τους! Σορρυ παιδιά αν είμαι απότομος αλλά αυτο το θέμα με έχει βγάλει απο τα ρουχα μου
Αν εχεις πλήρωσει την κλήση δεν μπορείς να κάνεις ένσταση εστω για διαμαρτυρία?

αν οντως εκανες τις παραβασεις , δεν εχεις κανενα λογο να εχεις βγει απο τα ρουχα σου. ξερω ειναι σκληρο και αυστηρο αλλα αν το εχεις κανει τοτε δεν υπαρχει λογος να νευριαζεις.

μπορεις να κανεις ενσταση τουλαχιστον ως προς τις αφαιρεσεις μπας και γλιτωσεις τιποτα ( αν και για ταχυτητα χλωμο)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απο τα ρουχα μου βγαίνω γιατί την παράβαση για μη συμορφωση δεν την έκανα δεν είχαν καυι που μπορουσα να διακρονω πως ηταν αστυνομία για την ταχύτητα δεν ξερω αν ειμουν οντως με 101 η με 90 η με 80

Τελωσπαντων έμπλεξα

Πηρα τηλ στην τροχαία και ρώτησα αν θα με καλέσουν απο το τμήμα για να παραδώσω το δίπλωμα το παλικάρι μου απάντησε πως αν ειναι απο φωτογραφικό ναι αν ειναι απο πιστόλι και δεν στο πήραν εκεινη την στιγμή η δεν γράφει τίποτα στο πρόστιμο τότε δεν έχω θέμα αλλά δεν φάνηκε να τα ξέρει και πολύ καλά ισχύει αυτό η θα τρεχω αύριο μεθαύριο?

Link to comment
Share on other sites

οτι σου ειπε. αν δεν το εχουν γραψει στην κληση δυσκολα θα σου βγαλουν αποφαση.

ομως μην το δενεις κομπο.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ τωρα ειδα το πάνω μήνυμα σου

Εκει που λεει 2.παραβαση

A)αρθ 104 και 20.33.3ξ1 (συο τελευταίο δεν τα βγαζω καλα τα γράμματα) κ.ο.κ. διοικητικο προστιμο στον οδηγο 465€ μπλα μπλα μπλα

Και μετα στο β) αρθ. 107 κοκ η παραβαση περιλαμβανεται στο σεσο έχει τικαρει στο ναι στους βαθμους και στο οχι τιποτα ουτε στα ποιο κατω στο γ και στο δ δν έχει γραψει κατι

Το τελευταιο που έχει γραψει είναι εκει που λεει καταβάλλεται εντος 10ημερων σε καταστημα ελτα η στο ταμειο του δημου που εγινε η παραβαση εκει εχει τικαρει με χ

Προσπάθησα να σας το περιγράψω όσο καλύτερα μπορούσα βγαζεται ακρη?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με είχα γράψει στην Πάτρα, συγκεκριμένα στην πλατεία Γεωργίου 80 ευρώ για παρκάρισμα και μου αφαίρεση πινακίδων για 1 μήνα. Κοιτάω την κλήση με είχαν γράψει ακριβώς 5 λεπτά πριν πάω στο αυτοκίνητο. Κοιτάω τα υπόλοιπο αυτοκίνητα που ήταν δεν είχαν γράψει κανέναν και όλοι με πατρινες πινακίδες. Τραβάω μια φωτογραφία πάω στην τροχαία, ζητάω τον διοικητή, του λέω ακριβώς τι έγινε , και μου την έσβησε.

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τιποτα απλα θα στους περασουν κανονικα αλλα εσυ δεν θα ξερεις ποσους εχεις.

μπορεις να το δεις στο γκουγκλ. αν γκουγκλαρεις τα αρθρα των παραβασεων που σου εβαλαν ενα ενα τη φορα , θα σου βγαλει για την καθε παραβαση ποσο ειναι οι ποντοι. στους 25 ποντους κατασχεται το διπλωμα τελειως. αν θυμαμαι καλα καθε 2 χρονια μηδενιζουν οι ποντοι

το αρθρο 20 του κοκ δεν εχει ποντους (η ταχυτητα δηλαδη)

τα αλλα δυο που εβαλαν εχουν αλλα σκαρτα να βγαζουν 7 ποντους και τα δυο μαζι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.