Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

Ναι αλλά είναι φορητό χωρίς pc και ιδιαίτερες γνώσεις . Το vag com θέλει τουλάχιστον βασικές γνώσεις και υπολογιστή κοντά και καλωδιο μα συνδέσεις δικο του με κόστος και αυτό .


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είναι φορητό χωρίς pc και ιδιαίτερες γνώσεις . Το vag com θέλει τουλάχιστον βασικές γνώσεις και υπολογιστή κοντά και καλωδιο μα συνδέσεις δικο του με κόστος και αυτό .


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια εγω εχω ηδη το vagcom...τι να το κανω που την κωδικοποιηση για το video την σπαει μονο αυτο...την εχει βρει κανεις εδω μεσα εδω και 47 σελιδες γιατι δεν το δει πουθενα γραμμενο.εγω για διαγνωση εχω ηδη το vagcom απτο γκολφ και το λαπτοπ το μπλιμπλικι το περνω για τα βιντεο και τα παραθυρα που θελω να ανεβαινουν  χωρις να εχω παρατεταμενο το κλειδι οπως ηδη γινεται στο γκολφ μου...οι βασικες γνωσεις υπολογιστη δεν το συζηταμε καν.απλα την κωδικοποιηση με το Vagcom να σπαει την προστασια του βιντεο εν κινηση δεν εχωβρει ακομη.τα credits ok σου λεει ανα μια ημερα αμα ενεργοποιεις τις διαφημισεις περνεις 5 credits  ημερησιως.ολα θελουν απο 10 credits για να γινουν.το σπασιμο του βιντεο θελει πχ 100 μοναδες...αλλα με την pro εκδοση δεν πληρωνεις νομιζω πλεον αλλιως θα ερχεται ηδη φορτωμενο κατι τετοιο καταλαβα,..και αυτο τα εχει ετοιμα αυτα....σπασμενα...

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα τα παντα στο arona android auto,youtube auto.carstream.δε παιζει τιποτα και δεν αναγνωριζει τιποτα σα βιντεο.δε ξερω κιολας αν η οθονη του arona παιζει βιντεο.με βλεπω να παιρνω και εγω το obdeleven...μηπως θελει κανα ξεκλειδωμα

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Το pro απλά ανοίγει κάποιες δυνατότητες . Αν θες πολλά credits απλά αγοράζεις Με χρήμα !! Για έτοιμες κωδικοποησειες πληρώνεις . Αλλιώς με ψάξιμο αφού ξέρεις vag com .


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το pro απλά ανοίγει κάποιες δυνατότητες . Αν θες πολλά credits απλά αγοράζεις Με χρήμα !! Για έτοιμες κωδικοποησειες πληρώνεις . Αλλιώς με ψάξιμο αφού ξέρεις vag com .


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το pro απλά ανοίγει κάποιες δυνατότητες . Αν θες πολλά credits απλά αγοράζεις Με χρήμα !! Για έτοιμες κωδικοποησειες πληρώνεις . Αλλιώς με ψάξιμο αφού ξέρεις vag com .


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το pro απλά ανοίγει κάποιες δυνατότητες . Αν θες πολλά credits απλά αγοράζεις Με χρήμα !! Για έτοιμες κωδικοποησειες πληρώνεις . Αλλιώς με ψάξιμο αφού ξέρεις vag com .


Sent from my iPhone X using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να δουλεψει στο xionouli να μου το πουλησει αν δε θελει το obdeleven.

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να δουλεψει στο xionouli να μου το πουλησει αν δε θελει το obdeleven.

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα εγω ευελπιστω οτι θα ξεκλειδωσει ...το autoandroid το κατεβασα στο κινητο μου και μου λεει οτι δεν μπορει να δουλεψει στην χωρα σου...τωρα τι να πω...και εκει θα πρεπει να μπω με καμια πατεντα πχ ip απο αλλη χωρα...ουτε καν..κουραστηκα να θελω να παιξει κατι και να πρεπει να κανω 10 πραγματα,,για αυτο κατεληξα στο Obdeeven..θελω επιτελους μια και καλη ξεκλειδωμα και νετα..δεν ειμαι πλεον καθε φορα που μπαινω στο αμαξι να ανοιγω 2 εφαρμογες κτλ...θελω να παιζουν μοναχα τους...

και μολις μου ηπιε το αιμα ενα bmw x1...ψαρωσα και ανοιξα μια 2τερα τριτη και τριτη με πατησε κατω...αυτα τα χ1 βλεπω απο 180+αλογα ειναι τα ατιμα..και 1.8 μεχι 2.3 κυββικα....εσκυψα το κεφαλι...και προσπαθησα ναπισω τον ευατο μου να μην το σκαλισω αυτο το αυτοκινητο...εχε χαρη με τον χιονουλη δεν μου κολλαει κανενα suv ....τωρα με το τιγκι ξεκινησαμε..με βρηκανε μικρο εκει.. 2φορες κιολας τωρα μια σε φαναρια αλλα και μια βολτα στον παρνασσο παλι ενα χ1 ασπρο προφυλακτηρα και να θελει να περασει απο πανω μου...

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

παντα θα υπαρχει κατι πιο γρηγορο...
δε γινεται να τα εχουμε ολα.οταν ειχα ενα gsxr1000 του 7 νομιζα πως ειμαι ο βασιλιας.μια νυχτα καλοκαιρινη πηγαινα διημερο μεσολογγι μ ενα φιλο.εθνικη αθηνων κορινθου αριστερη λωριδα 150 χλμ.αμαξι απο πισω και μου κολλαει.180 εγω απο πισω αυτος.230 απο πισω αυτος.299 δε πηγαινε αλλο απο πισω ο αλλος.κοβω κανω δεξια και βλεπω μια μαουνα μερσεντες και απλωνε κι αλλο.ξενερωσα.το τιγκι σου τα σπαει.απολαυσε το οπως ειναι

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παντα θα υπαρχει κατι πιο γρηγορο...
δε γινεται να τα εχουμε ολα.οταν ειχα ενα gsxr1000 του 7 νομιζα πως ειμαι ο βασιλιας.μια νυχτα καλοκαιρινη πηγαινα διημερο μεσολογγι μ ενα φιλο.εθνικη αθηνων κορινθου αριστερη λωριδα 150 χλμ.αμαξι απο πισω και μου κολλαει.180 εγω απο πισω αυτος.230 απο πισω αυτος.299 δε πηγαινε αλλο απο πισω ο αλλος.κοβω κανω δεξια και βλεπω μια μαουνα μερσεντες και απλωνε κι αλλο.ξενερωσα.το τιγκι σου τα σπαει.απολαυσε το οπως ειναι

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παντα θα υπαρχει κατι πιο γρηγορο...
δε γινεται να τα εχουμε ολα.οταν ειχα ενα gsxr1000 του 7 νομιζα πως ειμαι ο βασιλιας.μια νυχτα καλοκαιρινη πηγαινα διημερο μεσολογγι μ ενα φιλο.εθνικη αθηνων κορινθου αριστερη λωριδα 150 χλμ.αμαξι απο πισω και μου κολλαει.180 εγω απο πισω αυτος.230 απο πισω αυτος.299 δε πηγαινε αλλο απο πισω ο αλλος.κοβω κανω δεξια και βλεπω μια μαουνα μερσεντες και απλωνε κι αλλο.ξενερωσα.το τιγκι σου τα σπαει.απολαυσε το οπως ειναι

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

παντα θα υπαρχει κατι πιο γρηγορο...
δε γινεται να τα εχουμε ολα.οταν ειχα ενα gsxr1000 του 7 νομιζα πως ειμαι ο βασιλιας.μια νυχτα καλοκαιρινη πηγαινα διημερο μεσολογγι μ ενα φιλο.εθνικη αθηνων κορινθου αριστερη λωριδα 150 χλμ.αμαξι απο πισω και μου κολλαει.180 εγω απο πισω αυτος.230 απο πισω αυτος.299 δε πηγαινε αλλο απο πισω ο αλλος.κοβω κανω δεξια και βλεπω μια μαουνα μερσεντες και απλωνε κι αλλο.ξενερωσα.το τιγκι σου τα σπαει.απολαυσε το οπως ειναι

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago , DubbeR_ChRoniS said:

ωχ...αρχισαν τα οργανα

ασε ...μου ξυπνησε μνημες...πως ειχα φτιαξει το χιονουλη...την αφορμη..τοτε ειχα ακουσει απο παρθενικη βολτα κο4 σεταπ  με την αρραβωνιαστικια μου τοτε εν ετη 2010....αφου μας περασε ενα πουντο .(επεσα σε πουντο 350 ιπππων μοτερ απο αλλο αμαξι.στα ιωαννινα..).....τι μαλακιες φτιαχνεται και σε περναει ενα πουντο..χαχαχαα....τωρα απλα ειπε μην διαννοηθεις να τοπειραξεις ...χαχα και καπου εκει αλλαξα σταθμο... .μετα εβγαλα το χιονουλη βολτα...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις android auto 2.9 όχι την 3.0.
Στη συνέχεια την τελευταία έκδοση carstream.
Για να εμφανίζεται το carstream μέσα στο android auto στο τελευταίο δεξιά κουμπι:
Ανοίγεις το android auto στο κινητο
μετα πατάς about, μετά πατάς 10φορές στην κορυφη about android auto,
πας στο settings developer settings και κάτω τσεκάρεις από άγνωστες πηγές.6ebf581b2f688a3cc1ee17d93e0fb8d1.jpg4b73cf49726b461d6e07bb66d2f210c3.jpg

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα μολις το εκανα.την εκδοση carstream τη κατεβασα απο εδω http://www.thekirankumar.com/blog/2017/12/29/play-youtube-video-android-auto-app/
εκδοση 1.8.3.ολα καλα αλλα τζιφος.μπαινει μεν στην εφαρμογη αλλα μου βγαζει αυτο το μηνυμα.2e479405cbefab3c81816d00fd76517f.jpg

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα του vw tiguan! Την προηγούμενη βδομάδα παράγγειλα και εγώ το θυριακι 1.6TDI ADVANCE  έκδοση οπως είναι χωρίς κάτι έξτρα. Η παραγγελία έγινε από Αθήνα μιας και βρίσκομαι επαρχία (Λάρισα).  Σήμερα με ενημέρωσαν ότι έγινε ο εκτελωνισμος και προχωράμε στις διαδικασίες. Οπότε την άλλη βδομάδα καλώς ερχοντων των πραγμάτων Παραλαμβάνω το μαύρο θηρίο. 

Edited by PITvasilis
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.

 

θα σας κανω μια χαζη ερωτηση.

ο διακοπτης των φωτων, οταν τον γυρνατε στα φωτα πορειας αλλαζει ο χρωματισμος του εικονιδιου που εχει?

γιατι ενω μου "κοκκινιζει" το εικονιδιο οταν τον γυρναω στα φωτα θεσεως (ή γυρναει μονο του απο το auto) δεν κανει το ιδιο στα φωτα πορειας παρολο που λειτουργουν κανονικα και εχουν "background" φωτισμο.

 

ευχαριστω.

Edited by nightmare
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago , PITvasilis said:

Καλησπέρα στην ομάδα του vw tiguan! Την προηγούμενη βδομάδα παράγγειλα και εγώ το θυριακι 1.6TDI ADVANCE  έκδοση οπως είναι χωρίς κάτι έξτρα. Η παραγγελία έγινε από Αθήνα μιας και βρίσκομαι επαρχία (Λάρισα).  Σήμερα με ενημέρωσαν ότι έγινε ο εκτελωνισμος και προχωράμε στις διαδικασίες. Οπότε την άλλη βδομάδα καλώς ερχοντων των πραγμάτων Παραλαμβάνω το μαύρο θηρίο. 

Καλώς να το δεχτείς! Θα ευχαριστηθείς ταξίδι και άνεση!

Με το καλό

Link to comment
Share on other sites

38 λεπτά πριν , Frankie-4 said:

Καλώς να το δεχτείς! Θα ευχαριστηθείς ταξίδι και άνεση!

Με το καλό

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Το Tiguan μου άρεσε πολύ από την αρχή αλλά η τιμή του ήταν λίγο αλμυρή σε σχέση μετά αλλά κασκάι, το kuga ήταν στενό στην ίδια τιμή όμως και το grandland στην ίδια τιμή και αυτό αλλά δεν μου άρεσε και πολύ. 

Το μόνο που με χαλάει στο tiguan είναι ότι δεν έχει αναδιπλουμενους καθρέφτες τους οποίους δεν έβαλα σαν extra και τα Led φρύδια που ακόμα και το yiaris έχει. Τεσπα δεν πειράζει. Παραμένω όμως πιστός στο group vag (seat Leon 01/05). 

Έχω μια ερώτηση, αυτή η προσφορά για ασφάλεια που δίνουν τι παραπάνω περιλαμβάνει, γιατί περιμένω τηλ. 

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά τα led ημέρας, προσωπικά προτιμώ τα αλογόνου γιατί πχ στο qashqai όταν ανάβουν τα μεσαία που είναι αλογόνου μένουν αναμμένα τα led  ημέρας και φαίνεται μια αηδία..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.