Jump to content
diver86

seat arona xcellence launch edition 1.0 115hp

Recommended Posts

56 λεπτά πριν , OMINUS said:

Κοίτα σε γενικές γραμμές όλες η εταιρίες έχουν νόμιμες μεμβράνες για τα μπροστινά τζάμια.

 

Είναι η μεμβράνες που είναι ποιο διάφανες σε απόχρωση (Να το πω έτσι) άλλο το αν ΔΕΝ σε υποχρεώνει το κάθε κατάστημα να βάλεις την νόμιμη. 

Μιλάω πάντα για για τα μπροστά παράθυρα, οδηγού-συνοδηγού 

 

Στο μπαρμπριζ απαγορεύετε ούτος ή άλλος γενικά όλα τα είδη μεμβράνης.(Μόνο λωρίδα φιμε επιτρέπετε και εκείνη σε συγκεκριμένη διάσταση)

 

 

Μόνο μια εταιρία υπάρχει στην αγορά που βάζει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΆ της νόμιμες μεμβράνες στα μπροστά παράθυρα.

 

Και είναι η carglass που βάζει μεμβράνες της madico 

Σύμφωνα με τη νομοθεσία ο ελάχιστος συντελεστής μετάδοσης φωτός των εγκεκριμένων υαλοπινάκων (χωρίς προσθήκη μεμβράνης) των κυκλοφορούντων οχημάτων καθορίζεται σε:

α) 75% για τον εμπρόσθιο ανεμοθώρακα.

β) 70% για τους υαλοπίνακες εκατέρωθεν της θέσης του οδηγού.

γ) 70% για τους πίσω πλευρικούς υαλοπίνακες και τον οπίσθιο ανεμοθώρακα, εφόσον το όχημα δεν φέρει πλευρικούς καθρέφτες.

Σύμφωνα με τη νομοθεσία δεν επιτρέπεται σε κανένα όχημα τόσο στον εμπρόσθιο ανεμοθώρακα όσο και στους υαλοπίνακες εκατέρωθεν της θέσης του οδηγού, η επικόλληση μεμβρανών οι οποίες μεταβάλλουν το συντελεστή μετάδοσης φωτός των εδαφίων (α) και (β), αλλά επιτρέπεται η επικόλληση μεμβράνης περιορισμού υπεριώδους ακτινοβολίας.

 

Ότι απομένει από τα παραπάνω ποσοστά % δεν βγαίνει σε μεμβράνη του εμπορίου. Ακόμη και στο site της Llumar αναφέρει τα καρκινικά προβλήματα από τον ήλιο που μπορεί να πάθουμε αλλά πουθενά ότι είναι νόμιμο και περνάς κτεο. Το ξέρω εκ των έσω και στο αναφέρω. Βέβαια με ένα ωραίο έντυπο από δερματολόγο ξεγελάς λίγο τον ελεγκτή και είσαι οκ.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago , Yiannis_2 said:

Σύμφωνα με τη νομοθεσία ο ελάχιστος συντελεστής μετάδοσης φωτός των εγκεκριμένων υαλοπινάκων (χωρίς προσθήκη μεμβράνης) των κυκλοφορούντων οχημάτων καθορίζεται σε:

α) 75% για τον εμπρόσθιο ανεμοθώρακα.

β) 70% για τους υαλοπίνακες εκατέρωθεν της θέσης του οδηγού.

γ) 70% για τους πίσω πλευρικούς υαλοπίνακες και τον οπίσθιο ανεμοθώρακα, εφόσον το όχημα δεν φέρει πλευρικούς καθρέφτες.

Σύμφωνα με τη νομοθεσία δεν επιτρέπεται σε κανένα όχημα τόσο στον εμπρόσθιο ανεμοθώρακα όσο και στους υαλοπίνακες εκατέρωθεν της θέσης του οδηγού, η επικόλληση μεμβρανών οι οποίες μεταβάλλουν το συντελεστή μετάδοσης φωτός των εδαφίων (α) και (β), αλλά επιτρέπεται η επικόλληση μεμβράνης περιορισμού υπεριώδους ακτινοβολίας.

 

Ότι απομένει από τα παραπάνω ποσοστά % δεν βγαίνει σε μεμβράνη του εμπορίου. Ακόμη και στο site της Llumar αναφέρει τα καρκινικά προβλήματα από τον ήλιο που μπορεί να πάθουμε αλλά πουθενά ότι είναι νόμιμο και περνάς κτεο. Το ξέρω εκ των έσω και στο αναφέρω. Βέβαια με ένα ωραίο έντυπο από δερματολόγο ξεγελάς λίγο τον ελεγκτή και είσαι οκ.

 

Στην carglass ΑΛΛΑ ΜΌΝΟ ΕΚΕΊ σου βάζουν μεμβράνες που ορίζει ο κοκ. 

Με χαρτί κτλ .

 

Έχουν βάλει φίλη μου και έχουν της νόμιμες στα μπροστά παράθυρα. Αν κάνεις μια ερώτηση θα σου πουν

 

Το αναφέρουν ότι βάζουν συγκεκριμένη μεμβράνη

Και μάρκας madico

 

https://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/Sthn-Carglass-kai-gia-tis-anthliakes-membranes-toy-I-X--sas_117782.asp

 

https://www.carglass.gr/επιπλέον-υπηρεσίες/μεμβράνες-αυτοκινήτου

 

Edited by OMINUS
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Να και οι εξατμισουλες.σε καποιο σημειο οι ατιμοι μετα το ειδα καπως εχουν τσακισει το πλαστικο το ασημι πανω στην ενωση και φαινεται καπως.μονο εγω βεβαια το ειδα.στο σπιτι που ρωταγα δε το εβλεπε κανεις.ατζαμηδες.

Να ρωτησω και κατι αλλο.θελω αυτον εδω το κωδικο 6C0853688MFOD.ειναι το logo beats audio απο vw polo.στη seat δε του βγαζει κωδικο.σε μια αντιπροσωπεια ρωτησα vw αλλα μου ζητανε πλαισιο.και τους εξηγω δεν εχω vw θελω μονο το κωδικο.μου λεει δε γινεταιc082247bf2b84462fa58af023a0d1d8d.jpg

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναιιιιιι.κοστος ηθελα να μαθω και διαθεσιμοτητα

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται ψευτικες...χαχα.αποφασισα να κρατησω το εργοστασιακο look

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βουαλα.σημερα μπηκε και το ψηφιακο καντραν...991d20995429faad256582889cbbd799.jpg

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή με τρόμαξες.... Δεν είδα καλά τα χιλιόμετρα και λέω καλα; αυτός ποτέ έκανε 237.097 χιλιόμετρα...:lol:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχα καλοοο.για 2μιση χρονια καλα ειναιι.χοχο

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε τα χιλιόμετρα δηλαδή που έχεις,  είναι αυτά που γράφει το κοντέρ όντως....

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε.τα μετεφερε απο τ αναλογικο στ ψηφιακο.αν ηταν μεταχειρο το ψηφιακο δε θ γινοταν η μεταφορα

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν , diver86 said:

Ναι βρε.τα μετεφερε απο τ αναλογικο στ ψηφιακο.αν ηταν μεταχειρο το ψηφιακο δε θ γινοταν η μεταφορα

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αααα καινούργιο έβαλες δηλαδή 

Link to comment
Share on other sites

Παντααα.παει τ χαρτζηλικι μμ

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Για δώσε καμία πληροφορία,  δηλαδή αν πάω στην VW και τους πω θέλω το κοντέρ το αναλογικό με την έγχρωμη οθόνη καινούργιο.

 

Θα περάσουν τα ίδια χιλιόμετρα με το δικό μου που έχει τώρα? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λογικα ναι.δε θα λεει μηδεν το καινουργιο καντραν

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Κανα 1000αρικο περιπου

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, diver86 said:

Κανα 1000αρικο περιπου

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

:shok:πάλι καλά

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οντως τιμη γ γερα νευρα...

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , diver86 said:

Κανα 1000αρικο περιπου

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όσο 2 δόσεις αυτοκινήτου...

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως το εχω ξοφλησει...

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2020 at 12:01 ΜΜ, diver86 said:

Κανα 1000αρικο περιπου

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μήπως τελικά είχες πάρει την επόμενη έκδοση με τόσα που φόρτωσες;

Έχεις κάνει σούμα;

Link to comment
Share on other sites

Το αμαξι τ πηρα 18900 με τ κλειδι στ χερι.με ολο τ καταλογο μεσα.βαλε οθονη συν παμε 19900.καλα ημαστε

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα φωτα σας παιδια...βαζω πλοηγηση και μιλαει η τυπισσα μονο στα αγγλικα.ελληνικα τιποτα.παω αλλαζω γλωσσα ξαναβαζω ελληνικα και μου βγαζεια αυτο το μηνυμα.εκανα reset.εβγαλα πολο αλλα παλι τα ιδια.εβαλα αλλες γλωσσες και μιλαει μεχρι ισπανικα εκτος απο ελληνικα7685e0d627fc13f6a99e004011857d7f.jpg

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.