Jump to content
Foinx

Rcd 300 μπαίνει Usb αντάπτορας?

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά. Αν και παρακολουθώ πολύ καιρό τις συζυτήσεις πρώτη φορά εκφράζω μια απορά μου και θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας. Έχω ένα Golf V TSI 140 PS GT Sport 9ος/2007 και φοράει εργαστασιακό RCD 300. Επειδή βαριέμαι να γράφω και να σβήνω συνέχεια CD ρώτησα στην Karenta (Ηράκλειο Κρήτης) αν συνδέεται πάνω στο RCD 300 αντάπτορας USB για να συνδέω το USB στικάκι και να φορτώνω τραγούδια απο κει. Μου είπαν ότι κάτι τέτοιο δεν έχει προβλεφθεί και δεν υπάρχει. Εγώ πάλι δεν είμαι σίγουρος για αυτό. Επίσης τους ρώτησα να μου αντικαταστήσουν το RCD 300 με το καινούργιο RCD 510 που φοράει πάνω card reader και μου είπαν τρελή τιμή 1000+ € (χίλια ευρώ!!!). Ήθελα πριν απευθυνθώ σε κάποιο μαγαζί απ' έξω να ρωτήσω πρώτα τι παίζει στην αντιπροσωπία αλλά μάλλον είναι οι τελευταίοι που πρέπει να απευθύνεσαι. Έχετε να μου δώσετε καμιά ιδέα αν γίνετε κάτι στην περιπτωσή μου πριν απευθυνθώ απ' έξω??? Και ένα απλός αντάπτορας USB πάνω στο RCD 300 ισως μου έλυνε το πρόβλημα. Εκτός από ιδέες έχει κανεί υπόψιν και τιμές???

Ευχαριστώ κοπέλια!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Αν και παρακολουθώ πολύ καιρό τις συζυτήσεις πρώτη φορά εκφράζω μια απορά μου και θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας. Έχω ένα Golf V TSI 140 PS GT Sport 9ος/2007 και φοράει εργαστασιακό RCD 300. Επειδή βαριέμαι να γράφω και να σβήνω συνέχεια CD ρώτησα στην Karenta (Ηράκλειο Κρήτης) αν συνδέεται πάνω στο RCD 300 αντάπτορας USB για να συνδέω το USB στικάκι και να φορτώνω τραγούδια απο κει. Μου είπαν ότι κάτι τέτοιο δεν έχει προβλεφθεί και δεν υπάρχει. Εγώ πάλι δεν είμαι σίγουρος για αυτό. Επίσης τους ρώτησα να μου αντικαταστήσουν το RCD 300 με το καινούργιο RCD 510 που φοράει πάνω card reader και μου είπαν τρελή τιμή 1000+ ¤ (χίλια ευρώ!!!). Ήθελα πριν απευθυνθώ σε κάποιο μαγαζί απ' έξω να ρωτήσω πρώτα τι παίζει στην αντιπροσωπία αλλά μάλλον είναι οι τελευταίοι που πρέπει να απευθύνεσαι. Έχετε να μου δώσετε καμιά ιδέα αν γίνετε κάτι στην περιπτωσή μου πριν απευθυνθώ απ' έξω??? Και ένα απλός αντάπτορας USB πάνω στο RCD 300 ισως μου έλυνε το πρόβλημα. Εκτός από ιδέες έχει κανεί υπόψιν και τιμές???

Ευχαριστώ κοπέλια!!!

Φίλε μου καλησπέρα,

Αυτλο που χρειάζεσε είναι αυτό ή αυτό (τα ίδια είναι και τα δύο). Το έχω βάλει και εγώ στο δικό μου tsi.

Μπορείς να το περασεις μόνος σου σε 15 λεπτά αρκεί να ακολουθήσεις τις οδηγείες που υπάρχουν εδώ ή εδώ.

Οπότε με 60-65 ευρώ εχεις μέσα στο ντουλαπάκι σου line-in, usb-in, sd-card και είσαι ok. Για Ελλάδα μην το ψάξεις θα το βρείς διπλάσια ή τριπλάσια τιμή.

Αν θελεις κάτι αλλο ρώτα.

Υ.Γ.: Δές και μια φώτο απο το δικό μου.

Edited by Manos83
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου, ήσουν πολύ κατατοπιστικός!!! Κι εγώ κάτι τέτοιο είχα στο νού μου αλλά δεν ήξερα που θα το βρω. Thanks!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου, ήσουν πολύ κατατοπιστικός!!! Κι εγώ κάτι τέτοιο είχα στο νού μου αλλά δεν ήξερα που θα το βρω. Thanks!!!

Επιδή βλέπω οτι είσαι κοντά αν έρθεις καμιά βόλτα απο Χερσόνησο ελα να το δείς απο κοντά.

Link to comment
Share on other sites

www.connects2.com

αυτο τον ανταπτορα εχω βαλει ωεγω και ειμαι πολυ ευχαρηστημενος καθως δεν ειχα κανενα προβλημα εδω και 3 χρονια.

mp3 ειναι

και ipodκαι sc card και φυσικα στικακι usb που προτιμω.

ειναι επωνυμος ανταπτορας, ποιο ακριβος 150 -180 με τοπιθευτηση πριν 3 χρονια τρα μπορει να ειναι πολυ φτηνοτερος.

Link to comment
Share on other sites

το RCD 300 τι κωδικο εχει,ξερει κανεις?το εδωσα σε εναν φιλο μου και δεν ξερουμε τον κωδικο.στη καρτα παντως δεν το γραφει.

Link to comment
Share on other sites

το RCD 300 τι κωδικο εχει,ξερει κανεις?το εδωσα σε εναν φιλο μου και δεν ξερουμε τον κωδικο.στη καρτα παντως δεν το γραφει.

Νομίζω μπορείς να πας στην αντιπροσωπεία και να τους πεις το vin number του αυτοκινήτου σου και σου λέει τον κωδικό .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.