Jump to content
poen

Προβλημα Φωτισμου - Καντραν Και Αλλα.

Recommended Posts

λοιπον τα γνωστα golf 5 tsi 122 2008 / 48000 χιλιομετρα

το αφησα με αλαρμ για 5 λεπτα επεστρεψα ΚΑΙ..

δεν αναβαν τα βελακια στο καντραν ουτε ακουγα τον σπαστικο ηχο αλλα ηταν αναμενα.

προσπαθουσα να τα σβησω να φυγω δεν εσβηναν.. ουτε το κοκκινο τριγωνακι νεκρο και αυτο.

μετα απο 3-4 λεπτα παλης με το τριγωνο κουμπακι εσβησαν.

εβαλα μπρος να φυγω ανοιγω τα φωτα ανοιγουν ΑΛΛΑ το καντραν δεν φωτιζει βγαζω φλας ,αναβει αλλα ΔΕΝ το βλεπω στο καντραν.. ΔΕΝ φωτιζει ουτε το RCD ωταν ανοιγω το φωτα.

ΤΙ ΕΠΑΘΕ??? με το που ανοιξω τα φωτα για καποιο δικο του λογο κανει το βεντιλατερ σαν να ειναι αεροπλανο ακουγετε πολυ... τι εχει παιξει??? αυτο το last με το βεντιλατερ ειναι θεοκουφο.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω...

πραγματικα με κουφανε σημερα το golf.

μπορει να κανει διαμαρτυρια γιατι εχω να το πλυνω απο το Meeting στη Λαρισσα :drinks:

θα κατεβω κατω να δω μηπως του περασε.

μπορει να κανει και ζηλιες που θα παρω το Polo

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω...

πραγματικα με κουφανε σημερα το golf.

μπορει να κανει διαμαρτυρια γιατι εχω να το πλυνω απο το Meeting στη Λαρισσα :drinks:

θα κατεβω κατω να δω μηπως του περασε.

μπορει να κανει και ζηλιες που θα παρω το Polo

Αυτό είναι, σίγουρα. new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

αν αυτο με το βεντιλατερ ηταν τυχαιο και ειναι αλλο προβλημα ξεχωριστο,

τα αλλα δενουν με το να εχει καει καποια ασφαλεια?

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ VW!!!!

πηγα τωρα κατω και ως δια μαγιας ολα ηταν οκ.

αναβαν ολα σαν να μην επαθε τπτ. new_killpc.gif

δεν μπορω να καταλαβω..

μονο τα vw κανουν τετοια..

φυσικα πριν το τεσταρω εκατσα μεσα 1-2 λεπτα και του ειπα πως το αγαπαω και περασα πολυ ωραια μαζι του.

του ειπα πως θα περασουμε 6 μηνες ακωμη μαζι μεχρι τελος του χρονου (μπορει και μετα την 1/1) θα κανω παραγγελια το polo Και πως θα κανει μηνες να ερθει..

του ειπα μαλιστα πως θα ψαξω να βρω καποιον γνωστο να το παρει και θα τα λεμε..

τι να πω ΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑχα

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι, σίγουρα. new_lol.gif

χαχαχα +1 !

ΟΚ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ VW!!!!

πηγα τωρα κατω και ως δια μαγιας ολα ηταν οκ.

αναβαν ολα σαν να μην επαθε τπτ. new_killpc.gif

δεν μπορω να καταλαβω..

μονο τα vw κανουν τετοια..

φυσικα πριν το τεσταρω εκατσα μεσα 1-2 λεπτα και του ειπα πως το αγαπαω και περασα πολυ ωραια μαζι του.

του ειπα πως θα περασουμε 6 μηνες ακωμη μαζι μεχρι τελος του χρονου (μπορει και μετα την 1/1) θα κανω παραγγελια το polo Και πως θα κανει μηνες να ερθει..

του ειπα μαλιστα πως θα ψαξω να βρω καποιον γνωστο να το παρει και θα τα λεμε..

τι να πω ΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑχα

χαχαχαχαχαχα κάνε και δυο ίδιες κορνίζες με την ίδια φωτο μέσα . Η φωτο θα είναι εσύ και το golf ! Την μια θα την βάλεις πίσω στην εταζέρα και την αλλη στο δωμάτιο σου κάπου !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Για να μην ανοίγω νέο θέμα, έχω πρόβλημα με τον φωτισμό στο ντουλαπάκι του συνοδηγού, δεν ανάβει.

Έβγαλα το λαμπάκι και το δοκίμασα , δεν είναι καμένο.

Οι ασφάλειες είναι όλες καλές. (στο manual δεν αναφέρει κάτι για ασφάλειες και φωτισμός στο ντουλαπάκι)

Ο υπόλοιπος φωτισμός της καμπίνας δουλεύει κανονικά.

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Για να μην ανοίγω νέο θέμα, έχω πρόβλημα με τον φωτισμό στο ντουλαπάκι του συνοδηγού, δεν ανάβει.

Έβγαλα το λαμπάκι και το δοκίμασα , δεν είναι καμένο.

Οι ασφάλειες είναι όλες καλές. (στο manual δεν αναφέρει κάτι για ασφάλειες και φωτισμός στο ντουλαπάκι)

Ο υπόλοιπος φωτισμός της καμπίνας δουλεύει κανονικά.

Καμιά ιδέα;

Κοίταξε την πλαφονιέρα πρέπει να έχει ενσωματωμένο διακόπτη, δες μήπως αυτός σου κάνει την ζημία, διαφορετικά δοκίμασε με ένα πολύμετρο εάν σου φέρνει ρεύμα η φύσα της πλαφονιέρας έτσι ώστε να διαπιστώσεις εάν είναι από πλαφονιέρα ή από καλωδίωση.

Υγ: Το διακοπτάκι μπορείς να το ψεκάσεις με λίγο σπρέι καθαρισμού επαφών.

Φιλικά

Μιχάλης

Edited by dj_michel
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε τα φωτα και μετα ανοιξε και το ντουλαπακι το ιδιο προβλημα ειχα και εγω μεχρι που ανακαλυψα πως δουλευει και φυσικα κουφαθηκα γιατι αλλιως περιμενα να δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

παιδες εγω εχω πρόβλημμα με το κουμπι της πλαφονιέρας...χρειαζεται αλλαγη ολοκληρη?? δεν αναβουν τα φωτακια ουτε οταν ανοιγουν οι πορτες.....

Link to comment
Share on other sites

παιδες εγω εχω πρόβλημμα με το κουμπι της πλαφονιέρας...χρειαζεται αλλαγη ολοκληρη?? δεν αναβουν τα φωτακια ουτε οταν ανοιγουν οι πορτες.....

δυστυχώς ναι ... από 30-60 € ανάλογα με τον κωδικό της πλαφονιέρας που φοράει τώρα το αμάξι ...

Link to comment
Share on other sites

μπορω δηλαδη να βαλω και αλλη πλαφονιερα...αν εχει αυτην με τα 60ευρω μπορω να βαλω και την πιο φτηνη???

Link to comment
Share on other sites

Το κουμπί της πλαφονιέρας δεν έχει απόλυτη σχέση με την αυτόματη λειτουργία της κατά το άνοιγμα της πόρτας.

οταν ειναι ανοιχτες οι πορτες ... και ο φωτισμος ειναι σβηστος ακουμπωντας απλα τ κουμπι αναβει για λιγο... μπορει να τ πετυχω και σε θεση και να μεινουν και ανοιχτα...το κουμπι επισης δε πατιεται σωστα στισ θεσεισ Ι και Ο .. δε κουμπωνει δηλαδη σε αυτες τισ θεσεις..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.