Jump to content
Σπύρος

Αφαίρεση κουτσουλιάς & ρετσινιάς

Recommended Posts

Για τις θαμπαδες υπαρχουν αρκετα καλα προϊοντα καθαρισμου και γυαλισματος οποτε no problem.

Προτεινέ μας κανένα εσύ που τα ξέρεις για να της βγάλουμε.

Link to comment
Share on other sites

ΓΡΡΡ... τα 'θελα και τα 'παθα..

Πριν μια μιάμιση βδομάδα, δε ξερώ πως, πρέπει να είχα παρκάρει κάτω από τα ουρητήρια των γνωστών μας πτηνών, μου έκαναν την περιοχή γύρω από τους προβολείς *όμορφη*..

Μέσα στο χαμό στην εξεταστική ο *βλάκας* δε τα έβγαλα αμέσως..

Σήμερα το έπλυνα, τα εξωτερικά έφυγαν όλα, ΑΛΛΑ έχω ΠΟΛΛΕΣ και αρκετά ευδιάκριτες στο γαλάζιο χρώμα θαμπάδες.. στο γνωστό σχήμα να μην αφήνει αμφιβολία από που προηλθαν.. καταστροφή.. φαίνεται παρά πολύ!!

Τι να κάνω?? Λαδακι τώρα και ότι γίνει? Αν δε βγουν οι θαμπάδες τι αλοιφές να δοκιμάσω??

Edited by trv
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα....των πουλιων εχουν φοβερα οξεα! ειναι οτι χειροτερο υπαρχει αυτη τη στιγμη για το χρωμα.

ΣΤοιλακοοοο κουτο αγορι τσ τσ με το λαδι θα την βγαλει πιο ευκολα....με το χοντρο γυαλιστικο που ειπες ας κανει το γυαλισμα μετα..

εγω ειχα αφησει στο τζιπ μια 3 μηνες τωρα η οποια ηταν και μωβ ...οταν το πλενα ειπα να ναι καλα η Chips Away που θα οτ βαψει τοπικα...τελικα...ομως δεν ειχε γινει τπτ.... προφανως οταν κουτσουλησε το πουλι ειχε ηδη ενα τονο σκονη επανω και δεν επιασε!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Thundercat

Εγώ κάθε μέρα παρκάρω το αυτοκίνητό μου στο Δεληολάνη στο Παγκράτι επειδή δεν υπάρχουν και αλλού θέσεις... Το θέμα είναι όμως ότι αυτή η γειτονιά είναι το στέκι των περιστεριών και κάθε μέρα με κ-α-τ-α-χ-έ-ζ-ο-υ-ν-ε! Τί να κάνω, σιγά μη κάθομαι κάθε μέρα να σκουπίζω τα σκ@Τ@ των πουλιών! δεν είχα άλλη δουλειά! Αφου την επόμενη θα ξαναλερωθεί...

--> Ευτυχώς που το αυτοκίνητό μου είναι ασημί και δεν φαίνεται.. Εξάλλου έχει κολλήσει μέχρι και τσιμέντο πάνω στο καπό. Δεν φαίνεται να το πείραξε και πολύ...χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Guest Sir B

Υπομονηηή... Όταν γίνει live demonstration, θα σταματάς περίπτερο για εφημερίδα και θα βάζεις την κουκούλα ;)

Κατά τ' άλλα, το μαύρο μπορεί να λερώνει με το παραμικρό, να φαίνονται τα πάντα, αλλά όταν είναι πλυμμένο...είναι το πιο νταβατζίδικο χρώμα!!!

Το χρώμα των πλουσίων, που λένε κι οι Αλβανοί... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά το ρετσίνι μόνο με λάδι βγαίνει? Μου φαίνεται λίγο περίεργο, φτάνει μόνο το λάδι? Έχει βγάλει κανείς με λάδι?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή τί να κάνω ρε φίλε να το αφήσω να μουσκέψει? έχει πέσει πολύ ρετσίνι, έχειτο μέγεθος του αντίχειρά μου και είναι ξερό σαν κρατήρας έχει γίνει!

καμιά αλοιφή τίποτα υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε πουστη, οπου Μικε και μωρομαντηλα....Χαχαχα...Για πες ομως τι κοσμο εχουν σωσει...Απο το να καθαρισεις χερια μετα τα σουβλακια απο Ζαχο στο Riba's (ξερουν οι Αθηναιοι)...Ε Νικολακη κολλητε...?

....μεχρι κουτσουλιες, και να καθαρισουμε πινακιδες στην εκθεση προχτες την Κυριακη...και καθαρισματα κινητηρων....

Ειναι must τι να λεμε, για ολες τις δουλειες...Και το κυριοτερο...Ποτε μα ποτε δεν κανουν καμια ζημια...Γιατι πολυ απλα σκεφτειτε για που προοριζονται... :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να προσθέσω ότι τα μωρομάντηλα είναι πολύ χρήσιμα και για όσους "ζουν" στο αυτοκίνητο τους. Βγάζει τους λεκέδες και για την ακρίβεια δεν τους αφήνει να σχηματιστούν καν. :) Για σου Μιχάλη συμβουλάτορα.. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.