Jump to content
DrYiD PanoRamiX

Διακοσμητικα μασπιε με το λογοτυπο Golf

Recommended Posts

Εγω τα δοκιμασα ολα (σε τετραπορτο) αλλα παντα ξεκολλανε.

Την τελευταια φορα τους εβαλα σιλικονη (παραλληλα με τις αυτοκολλητες ταινιες), τα αφησα φυσικα ενα βραδυ να στεγνωσει, και μου κρατησαν αρκετους μηνες. Μετα παλι ξεκολλησαν και τα εβγαλα. Δεν ξερω τι να τα κανω.

Σημειωτεον οτι και το πλαστικο υλικο του Γκολφ που πρεπει να κοληθουν ειναι καπως σαγρε που δεν βοηθαει καθολου.

Πριν κολληθεί στο πλαστικό, πρέπει να ελεγθεί το κλείσιμο της πόρτας. Αν "βρίσκει" στα λάστιχα στεγανοποίησης της πόρτας, με τον καιρό θα ξεκολλάει.

Το σαγρέ όντως δεν βοηθάει καθόλου.

Αλήθεια η σιλικόνη σου άφησε σημάδια?

Link to comment
Share on other sites

Απλά έτσι μου τα πήρα δεν εφαρμόζουν καλα.Σαν να έχουν ένα πολύ μικρο περιθώριο από την πλευρά του καθίσματος που είναι γυαλιστερό.Οπότε αν αυτο δεν έρθει σωστά ότι αυτοκόλλητο και να βάλω θα ξεκολλάει μάλλον.Εκτος έκει που έχει το κενό βάλω 2-3 αυτοκόλλητα και σφίξει. Θα το παλέψω αρκετά πάντως γιατί το ομορφαίνουν αρκετά και τα θέλω πάνω!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν κολληθεί στο πλαστικό, πρέπει να ελεγθεί το κλείσιμο της πόρτας. Αν "βρίσκει" στα λάστιχα στεγανοποίησης της πόρτας, με τον καιρό θα ξεκολλάει.

Το σαγρέ όντως δεν βοηθάει καθόλου.

Αλήθεια η σιλικόνη σου άφησε σημάδια?

Οχι.

Βεβαια αφησε κατι ιχνη στο πλαστικο αλλα εφυγαν ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει η 3Μ μια κολλα για να κολλανε πλαστικα με μεταλλικα.Ειναι σε σωληναριο σαν την UHU kaiκανει πολυ καλη δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

Eγώ τα εχω κολήσει με ζεστή σιλικόνη δεν ξερω πόσο θα αντέξουν αλλα αν ξεκολλήσουν μαλλον θα χρησιμοποιήσω κάτι από 3Μ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα εβαλα με ζεστή σιλικόνη δεν ξερω ποσο θα κρατήσουν σε περίπτωση που ξεκολλήσουν θα χρησιμοποιήσω κάτι από 3Μ

Link to comment
Share on other sites

Εγω πολυ καιρο τα ειχα απλα σφηνομενα αναμεσα στο λαστιχο και το πλαστικο. Τον τελευταιο καιρο επειδη εβγαινα απροσεκτα με αποτελεσμα να τα παιρνω μαζι μου

εβαλα ταινια διπλης οψης απο χρωματοπωλειο. Οχι την απλη ομως μια που εναι σπογγωδης και πιανει πολυ καλα. Νομιζω ηταν της 3Μ

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω πηρα και της 3μ και παλι ξεκολανε....το μονο που εχει κατσει περιεργως ειναι του οδηγου...ολα τα αλλα μου τα δινουν στο χερι ο συνοδηγος και οι αλλοι επιβατες..το κορυφαιο μια φορα επεσε με τετοιο τροπο η μαλακια τοιυ συνοδηγου που τρυπησε την κοπελα μου στο ποδι της..τι ακουσα.....

επισης μακροχρονια τι αλλο κραταει???για γκολφακι?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως τιποτα.

Αντε με σιλικονη (μπολικη) να κρατησει λιγο περισσοτερο.

Καποια στιγμη θα τα ξαναπαρεις στα χερια.

Ωραια, φτηνα αλλα...

Εχω τα ιδια, τελικα τα εβγαλα, τα εχω σε ενα ραφι και σκονιζονται.

Link to comment
Share on other sites

Χθες αγορασα αυτα http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...4&viewitem=

Αντε να δουμε πως θα τα κολλησω...

Είχα αγοράσει μαρσπιέ πριν λίγο καιρό και δοκίμασα να τα τοποθετήσω αλλά βρίσκουν λιγάκι σε ένα πλαστικό στην πόρτα. Είναι βέβαιο ότι αν δεν βρώ λύση συνεχώς θα ξεκολλάνε.

Τα συγκεκριμένα μαρσπιέ είχαν από κάτω ταινία διπλής όψεως κι εγώ λέω να προσθέσω λίγη ακόμη για ενίσχυση.

Δοκίμασε κι εσύ το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

ωραια ειναι αλλα προεβη σε αυτα εγω ,μηπως και ηρεμησω απτα ξεκολληματα,γιατι οσο και να γυαλιζει τι να το κανω με το που βγαινει ο αλλος και το παρει μαζι του σε κοιταζει λες και μπηκε σε ετοιμορροπο γιαπι...

αυτα πηρα

http://www.tmtuning.com/HOME/catalog/produ...ult_product=899

για 5νταπορτο ομως...περιμενω ακομη δεν εχουν ερθει..

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω τα δικα μου.

Καλα ρε παιδια με τι τα κολλατε και δεν πιανει;

Εγω πηρα απο Μαρινοπουλο κολλα uhu power και μιλαμε δεν κουνιουντε με τιποτα.

Πιο ευκολα θα μου ξεκολλησει το τιμονι παρα αυτα.

Οταν μπορεσω θα ανεβασω και φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.