Jump to content
Stelios Papadam

ΠΡΟ ΑΓΟΡΑΣ ΖΑΝΤΕΣ/ΛΑΣΤΙΧΑ

Recommended Posts

ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

ΕΧΩ ΤΟ GOLF V 1.6FSI ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟ ΑΓΟΡΑΣ ΖΑΝΤΩΝ/ΛΑΣΤΙΧΩΝ.

ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕΙ ΟΙ ΖΑΝΤΕΣ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΓΙΑ BMW: ΡΕΠΛΙΚΑ 5-ΜΠΡΑΤΣΕΣ 17" ΜΕ ΑΠΟΛΙΞΕΙΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΣΑ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΛΑΣΤΙΧΑ CONTINENTAL. ΠΗΓΑΙΝΑ ΓΙΑ 215/45/17, ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ 225/45/17.

ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΤΟ ΠΕΛΜΑ 225 ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ 'Η ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΒΗΜΑ?! ΣΟΣ!!!!

ΕΠΙΣΗΣ, ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΣΙΠΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΓΚΑΖΟ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ Ο "BOULEKOS"? ΨΗΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

225-45-17 βαλε ,ετσι βγαινει και απο το εργοστασιο..

να ξερεις το αμαξι θα κοψει ομως με 17ρια πανω.

εισαι σιγουρος οτι θελεις να βαλεις ζαντα ομως που ναι κλασσικο σχεδιο για bmw πανω στο golf σου?

κριμα ειναι ρε συ..

Link to comment
Share on other sites

225-45-17 βαλε ,ετσι βγαινει και απο το εργοστασιο..

να ξερεις το αμαξι θα κοψει ομως με 17ρια πανω.

εισαι σιγουρος οτι θελεις να βαλεις ζαντα ομως που ναι κλασσικο σχεδιο για bmw πανω στο golf σου?

κριμα ειναι ρε συ..

+1

το 225/45/17 μονόδρομος αν πας σε 17άρα.δεν σου αρέσει τουλάχιστον κάποιο σχέδιο της audi φίλε?δεν μπορώ να φανταστώ πως θα δείχνει με ζάντα bmw..βέβαια στο αμάξι του οτι γουστάρει ο καθένας κάνει, αν το έχεις δει κάπου κ σου άρεσε κάντο! η τουλάχιστον δοκίμασε πως κάθεται κ δείχνει πάνω στο αμάξι η συγκεκριμένη ζάντα πριν την πάρεις.

φίλε ούνκα κόβει πολύ με τα 17άρια?γιατί κι εγώ ψάχνομαι τελευταία,θα δείξει πολύ το αμάξι,αλλά αν είναι να μην πάει βήμα.. thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα 15ρια πριν κ μου φανηκε πιο αισθητη η διαφορα..

με αυτοκινητο που επαιρνα μια κενη ισως παραπανω τωρα ειμαι πισω..

δυο κενες σε καθε ταχυτητα πρεπει να ναι σε σχεση με 15ρια.

δεν υπαρχει φυσικα τροπος σωστου υπολογισμου.

οχι οτι δε παει κ βημα αλλα σιγουρα κοβει..αλλα δε γινεται να τα εχουμε ολα δικα μας..

ειτε ομορφια,ειτε κ τη μεγιστη καλυτερη αποδοση..

Link to comment
Share on other sites

οχι οτι δε παει κ βημα αλλα σιγουρα κοβει..αλλα δε γινεται να τα εχουμε ολα δικα μας..

ειτε ομορφια,ειτε κ τη μεγιστη καλυτερη αποδοση..

Σωστός!! να σου πώ λιγάκι παραπάνω με ενδιαφέρει η ομορφιά, δεν με απασχολούν τόσο πολύ οι υψηλές επιδόσεις, αλλά απο την άλλη θέλω να κινείται και αξιοπρεπώς.. μάλλον θα βάλω όμως 17άρια αργότερα, το πολύ-πολύ του βάζω καμια σκούπα ή εξάτμιση να αντισταθμίσω κάπως την απώλεια! thanx!

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

ΕΧΩ ΤΟ GOLF V 1.6FSI ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟ ΑΓΟΡΑΣ ΖΑΝΤΩΝ/ΛΑΣΤΙΧΩΝ.

ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕΙ ΟΙ ΖΑΝΤΕΣ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΓΙΑ BMW: ΡΕΠΛΙΚΑ 5-ΜΠΡΑΤΣΕΣ 17" ΜΕ ΑΠΟΛΙΞΕΙΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΣΑ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΛΑΣΤΙΧΑ CONTINENTAL. ΠΗΓΑΙΝΑ ΓΙΑ 215/45/17, ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ 225/45/17.

ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΤΟ ΠΕΛΜΑ 225 ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ 'Η ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΒΗΜΑ?! ΣΟΣ!!!!

ΕΠΙΣΗΣ, ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΣΙΠΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΓΚΑΖΟ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ Ο "BOULEKOS"? ΨΗΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!! :D

Γεια σου φιλε μου.Καλη χρονια.Εγω εβαλα προσφατα ζαντες και λαστιχα 17αρες με 225/45.Πριν ειχα 15αρες (τασια) και αισθανθηκα οτι εκοψε το αμαξι.Μη φανταστεις οτι δεν παει μια αλλα εκοψε.Παει καλα και παλι.Τωρα για bmw ζαντες που λες δεν θα το εκανα εγω.Αν θες παρε καμια ιδεα απο τα ατομα του club,αλλα η επιλογη δικη σου.

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω 225 45 17 σιγουρα εχω να σου πω το εξης μην περιμενεις να πηγαινει οπως με τα 15αρια.

σιγουρα με ενα 225 εχεις τρελα κρατηματα και καλο φρεναρισμα λογω μεγαλυτερης τριβης.

τα 17 ειναι μια πολυ καλη λυση παντως και αισθητικα μετρανε πολυ στο γκολφακι.

οσο για το `ηλεκτρογκαζο` δεν πιστευω πως αξιζει να το βγαλεις...

δεν θα εχει διαφορα...

οσο για τις ζαντες απο bmw κανε οτι θελεις το θεμα δεν ειναι να αρεσει στο club αλλα σε σενα...εγω θα σου προτεινα momo wrs , oxigin , replica απο audi ή vw ,atp, bbs. ριξε μια ματια σε sites των εταιριων αυτων.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Στέλιο, πριν ένα μήνα εγώ έβαλα 225/45/17 BBS RF και δείχνεί πολύ ωραία στο αμάξι (όταν είναι πλυμμένο :wub::wub: ).

Θα σου πρότεινα να διαλέξεις κάτι που είναι δοκιμασμένο και να πηγαίνει στο golf. Για το αν θα κόψει το αμάξι μην φανταστείς τίποτα σπουδαίο.

Σε τελική απο τα 215 περιπού που είχα τώρα πάει 205.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι με μια 7αρα ζαντουλα κ με 205/50 η 215/45 θα χασεις λιγο :)

225/45/17 για 1.6? κριμα ειναι εκτος κ το θες μονο για μουρη ;)

R32 Vαρι που ειδα χτες κ ειχε 225/40?/18 :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι με μια 7αρα ζαντουλα κ με 205/50 η 215/45 θα χασεις λιγο :)

225/45/17 για 1.6? κριμα ειναι εκτος κ το θες μονο για μουρη ;)

R32 Vαρι που ειδα χτες κ ειχε 225/40?/18 :mellow:

ενταξει δεν εχει να κανει αυτο..

και το corsa εχει 90 αλογα και βγαινει με 17ρια..το ιδιο και για το grande punto..

Link to comment
Share on other sites

Οτι κοβει κοβει..

οτι δειχνει πολυ καλυτερα απο οτι με 16ρια επισης σιγουρο..

οσο για το κοστος αν δεν αλλαζεις μια τετραδα καθε 8 μηνες που λεει ο λογος δε νομιζω οτι ειναι τραγικη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι με μια 7αρα ζαντουλα κ με 205/50 η 215/45 θα χασεις λιγο :lol:

225/45/17 για 1.6? κριμα ειναι εκτος κ το θες μονο για μουρη ;)

R32 Vαρι που ειδα χτες κ ειχε 225/40?/18 :lol:

Αν δεν κάνω λάθος το αντίστοιχο λάστιχο 205/55 απο 16" σε 17" είναι το 225/45, γιαυτό και του φίλου μας του πρότειναν αυτό το νούμερο.

Και όσο αφορά αν κόβει το αμάξι αν δείς το post που έχω πιο πάνω θα δείς. Και μούρη έχω και κράτημα καλύτερο, χαλάλι τα 10 km που έχασα.

Link to comment
Share on other sites

ποια η γνωμη σας για 17αρα oz ultraleggera ανθρακι σε σκουρο πρασινο golf iv???

wheel_tuner_silver.gif

εγκρίνω!! αν σε παίρνει κιόλας για 18αρα οπως ειπε κι ο ουνκας όσον αφορά χρήματα&ιπποδύναμη ..go for it!!!

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

ΕΧΩ ΤΟ GOLF V 1.6FSI ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟ ΑΓΟΡΑΣ ΖΑΝΤΩΝ/ΛΑΣΤΙΧΩΝ.

ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕΙ ΟΙ ΖΑΝΤΕΣ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΓΙΑ BMW: ΡΕΠΛΙΚΑ 5-ΜΠΡΑΤΣΕΣ 17" ΜΕ ΑΠΟΛΙΞΕΙΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΣΑ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΛΑΣΤΙΧΑ CONTINENTAL. ΠΗΓΑΙΝΑ ΓΙΑ 215/45/17, ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ 225/45/17.

ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΤΟ ΠΕΛΜΑ 225 ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ 'Η ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΒΗΜΑ?! ΣΟΣ!!!!

ΕΠΙΣΗΣ, ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΣΙΠΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΓΚΑΖΟ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ Ο "BOULEKOS"? ΨΗΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!! ;)

Φιλε μου οι ζαντες αυτες ειναι μια απο τις καλυτερς επιλογες γι' αυτο το αμαξι! :wub: Οσον αφορα το τσιπακι του Μπουλεκου για το ηλεκτρογκαζο γνωστο και ως sprint booster εχω ακουσει αρκετα θετικα σχολια αφου βελτιωνει αρκετα την αποκριση! B)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.