Jump to content
nick_1987

ΚΟΨΙΜΟ ΠΙΣΩ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ (golf Tsi)

Recommended Posts

-

Αντε να παίρνω σειρα και γω σιγα σιγά!!Θα πάρω το κομματι του gti και σκεφτομαι να αλλάξω ολη την εξάτμιση σε οβάλ και όχι διπλή.Συμφωνω οτι και γω έχω βαρεθεί τις διπλές μπουκες και ειδικα σε golf.Καθε μερα τα βλέπω!!Βέβαια γούστα ειναι αυτα και εμεις όλοι λεμε απλα την γνώμη μας...Αλλα επειδη με καλεί η μαμα πατρίδα δεν γνωριζω πότε θα καταφέρω να το κάνω!!!!Κατι ασχετο τα πλαινα του gti πόσο κάνουν;Τα spoiler κατω απο τις πόρτες δεξια και αριστερά...

Link to comment
Share on other sites

Αντε να παίρνω σειρα και γω σιγα σιγά!!Θα πάρω το κομματι του gti και σκεφτομαι να αλλάξω ολη την εξάτμιση σε οβάλ και όχι διπλή.Συμφωνω οτι και γω έχω βαρεθεί τις διπλές μπουκες και ειδικα σε golf.Καθε μερα τα βλέπω!!Βέβαια γούστα ειναι αυτα και εμεις όλοι λεμε απλα την γνώμη μας...Αλλα επειδη με καλεί η μαμα πατρίδα δεν γνωριζω πότε θα καταφέρω να το κάνω!!!!Κατι ασχετο τα πλαινα του gti πόσο κάνουν;Τα spoiler κατω απο τις πόρτες δεξια και αριστερά...

120 ευρω κανουν τα πλαινα σποιλερ :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Κατ'αρχάς συγγνώμη από τους admins/mods για το τρελό ξέθαμα του -10έτιας- thread, αλλά είμαι σε αναζήτηση για κόψιμο προφυλακτήρα και φτιάξιμο τελικού εξάτμισης, ούτως ώστε το 5άρι TSI Golf μου να φαίνεται σαν GTI.

Έχω ρωτήσει διάφορους εξατμισάδες, έχω πάρει προσφορές μέχρι 250 (.....) ευρώ, ενώ μάλιστα ένας αρνήθηκε να το αναλάβει γιατί όπως είπε έχει τρελή δουλειά!

 

Αν και θέλω να προχωρήσω στην παραπάνω αλλαγή, από το να πάω σε κάποιον άγνωστο και να γίνει προχειροδουλειά, προτιμώ να το αφήσω ως έχει.

 

Θα μπορούσατε να μου προτείνετε συνεργεία -κατά προτίμηση Νότια Προάστια Αττικής- που έχουν εμπειρία πάνω στο συγκεκριμένο θέμα, έχουν δηλαδή ξανακόψει προφυλακτήρα και φτιάξει το τελικό, έστω και σε πμ αν είναι να θεωρηθεί διαφήμιση;

Επίσης, με βάση τα όσα έχω διαβάσει, μία λογική τιμή θα ήταν γύρω τα 100€. Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη, όσα αυτοκίνητα έχω πάει τα έκανα τσάμπα.

Πήγαινε κάνε εξάτμιση και θα στο κάνει ο εξατμισας αρκεί να το χει ξανακάνει.

 

Το κάτω κομμάτι δεν είναι ιδιαίτερα ακριβό, να βάλεις από Gti. <100E

Link to comment
Share on other sites

Γιά το θέμα του πίσω προφυλακτήρα του απλού γκολφ5 ρίξε μια ματιά στο θέμα αλλαγή πίσω προφυλακτήρα , έχει συζητηθεί πολύ και με πολλές πληροφορίες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νίκο ευχαριστώ για την απάντηση.
Αν κατάλαβα καλά προτείνεις αντί να κοπεί ο προφυλακτήρας του TSI να αντικατασταθεί με το κάτω μέρος ενός GTI;


Ναι ειναι πιο ομορφο. Προσωρινα κοψτο και μετα τον αλλαζεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.