Jump to content
Black Widow

Πως τις αλλάζεις αυτές τις *&@%#ψείρες στο 5άρι....

Recommended Posts

Ρε παίδες.... Στο 4άρι δεν έμπαινε χέρι για να αλλάξεις λάμπα, και στο 5άρι αλλάζουν πανεύκολα... Και είναι και οι 6 (πορείας, προβολείς, προβολάκια) Η7... Τις ψείρες όμως, τα φώτα θέσης κοινώς, πώς στο διάολο τα αλλάζεις;;; Χέρι δεν μπαίνει για να βγει το βυσματάκι στο φανάρι. Ούτε στο δεξί, ούτε στο αριστερό...

Οποιος το έχει καταφέρει, ή ξέρει τρόπο (εκτός να κατεβάζεις προφυλακτήρες!) ας μου δώσει τα φώτα του!!

Link to comment
Share on other sites

Τις ψείρες όμως, τα φώτα θέσης κοινώς, πώς στο διάολο τα αλλάζεις;;; Χέρι δεν μπαίνει για να βγει το βυσματάκι στο φανάρι. Ούτε στο δεξί, ούτε στο αριστερό...
Ακριβώς όπως το είπες φίλε μου! ΒΑΖΕΙΣ ΧΕΡΙ!!! Μια χαρά χωράει το χέρι... με προσοχή μόνο μη το γδάρεις... Edited by k_t_g
Link to comment
Share on other sites

με προσοχη, επιμονη κ υπομονη βγαινουν αρη! μονος μου τις ειχα αλλαξει, δεν θυμαμαι μονο αν χρειαζεται να στριψεις έλαφρα τη φισα για να ξεκουμπωσει. προσπαθησε κ θα τα καταφερεις, δεν ειναι πολυ δυσκολο.. μη γδαρεις το χερι σου ομως προσεχε! :D

Link to comment
Share on other sites

κουλαδι!οταν βρεθουμε θα στις αλλαξω

Ρε Χρονη εσυ δεν εχεις προβλημα με τα χέρια σου? tongue.gif ....απο κατι κολλάνε δεν ξερω ομως τι.. :D

Latousakis οντως είναι λιγο δυσκολο να αλλαχθουν αλλα πρεπει να βαλεις το χέρι βαθειά οπως είπανε και οι προλαλησαντες.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε... Ευχαριστώ! Με σώσατε όλοι σας :o

Ηδη το έχω φάει το χέρι μου!

Ευτυχώς που ο Χρόνης είπε πως θα μου τις αλλάξει αυτός! :o:o:o

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οντως δυσκολο και μαλιστα οταν τις ειχα αλλαξει εγω μου ειχε φυγει και ενα καλωδιακι απο το βυσμα το οποιο και ξαναμπηκε και ευκολα.Anyway μην βαλεις LEDακια γιατι θα σου δειχνει καμμενες τις λαμπες.

Link to comment
Share on other sites

λατου αν δεν ειναι ομως εκεινες που αλλαζουν χρωμα και αναβοσβηνουν δε τις αλλαζω να ξερεις.... :lol:

Μα ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ φλούφλης πια;! :huh:B)rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χρειάζεται να τις στρίψεις για να ξεκουμπώσουν? Προσπάθησα κι εγώ σήμερα και δεν τα κατάφερα. Προσπάθησα και με μυτοτσίμπιδο και πήγε να στραβώσει ο καθρέφτης του φαναριού!

Edit: Τα κατάφερα τελικά. Απλώς χρειάζονται λίγο παραπάνω δύναμη για να ξεκουμπώσουν. Δε χρειάζονται στρίψιμο.

Edited by Cool GTI
Link to comment
Share on other sites

Τελικά χρειάζεται να τις στρίψεις για να ξεκουμπώσουν? Προσπάθησα κι εγώ σήμερα και δεν τα κατάφερα. Προσπάθησα και με μυτοτσίμπιδο και πήγε να στραβώσει ο καθρέφτης του φαναριού!

Edit: Τα κατάφερα τελικά. Απλώς χρειάζονται λίγο παραπάνω δύναμη για να ξεκουμπώσουν. Δε χρειάζονται στρίψιμο.

ΤΙς εβγαλα κ εβαλα led αλλα εκτος οτι αναβει η ενδειξη μολης περασουν 5 δευτερολεπτα :D σβινουν,

ξερει κανεις τον λογο?

εβαλα παλι της ΜΑΜΑ :D

ΓΙΑ 5αρι μιλαω παντα

Edited by BAD BOY
Link to comment
Share on other sites

ΤΙς εβγαλα κ εβαλα led αλλα εκτος οτι αναβει η ενδειξη μολης περασουν 5 δευτερολεπτα :D σβινουν,

ξερει κανεις τον λογο?

εβαλα παλι της ΜΑΜΑ :D

ΓΙΑ 5αρι μιλαω παντα

:cry::wacko::lol: Θελετε και vwclub ουτε μια λαμπα δεν ξερετε να αλλαξετε.... :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

:D:D:cry: Θελετε και vwclub ουτε μια λαμπα δεν ξερετε να αλλαξετε.... :wacko::lol::lol::lol::lol:

ΕΓΩ ΤΙς ΑΛΛΑΞΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΑΝ ΔΕΝ ΤΙς ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ!!!

ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΑΣ ΠΕΙ ΤΟ ΛΟΓΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΤΙς ΑΛΛΑΞΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΑΝ ΔΕΝ ΤΙς ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ!!!

ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΑΣ ΠΕΙ ΤΟ ΛΟΓΟ!!!

ναι αλλα προσπαθησα κι εγω. ... αυτο δεν το λες... μιας και το χερακι μου φτανει καλυτερα.... :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν τις βλεπει επειδη δεν εχουν αντισταση τα λεντακια

φιλε μου εχουν αντισταση τα λεντ αλλιως δεν θα αναβαν καθολου,

αυτα αναβουν για 3-εδευτερολεπτα κ σβινουν μετα.

Link to comment
Share on other sites

τα led εχουν πολυ μικροτερη καταναλωση ρευματος σε σχεση με τις απλες "ψειρες" με αποτελεσμα ο εγκεφοαλος να διαβαζει μηδενικη καταναλωση...

κοινως καμμενη λαμπα.. γι αυτο το λογο αναβει η ενδειξη στον πινακα οργανων...

λυση?υπαρχει...

αγοραζεις ψειρες ειτε ΡΙΑΑ ειτε καποια αλλη μαρκα και εχεις το κεφαλι σου ησυχο και τα φωτα σου ομορφοτερα!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχουν αντισταση τα λεντ αλλιως δεν θα αναβαν καθολου,

αυτα αναβουν για 3-εδευτερολεπτα κ σβινουν μετα.

Λαθος διατυπωση τοτε.Δεν εχουν την αντισταση που εχουν οι κανονικες λαμπες και γι'αυτο ο εγκεφαλος οταν ανοιγεις τον διακοπτη σου και στελνει παλμους για να δοκιμασει τις λαμπες,δεν διαβαζει πτωση τασης στην γραμμη με αποτελεσμα να θεωρει την λαμπα καμμενη και γι'αυτο μετα απο λιγο σταματαει να την τροφοδοτει με ρευμα.Οχι δεν τις καιει τις λαμπες λεντ.Καλυτερα τωρα?

Edited by DrYiD PanoRamiX
Link to comment
Share on other sites

Anyway μην βαλεις LEDακια γιατι θα σου δειχνει καμμενες τις λαμπες.

Η μοναδική λυση για να μη δείχνουν τα ledακια καμμένες τις λάμπες είναι να βάλει λάμμπες xenon 6000Κ και θα είναι αρχηγος.......ΧΕ ΧΕ ΧΕ ΧΕ ΧΕ tongue.gifB)tongue.gif;););)tongue.gifB)tongue.gif

Edited by TNT Lamia Power
Link to comment
Share on other sites

Επειδη λοιπον ειναι απορια πολλων εδω εχω βρει τη λυση για να βαλουμε LEDακια στα 5αρια μας... :lol:

Εχω ενα GTI V και ,καθως εχω βαλει Xenon αντιπροσωπειας,φαινοταν ασχημα η διαφορα τα 'κιτρινα' λαμπακια.

Ομως υπάρχει τρόπος ! ! !

Πρέπει να βάλετε παράλληλα τα μαμά λαμπάκια εσωτερικά (και καλυτερα να τα μονωσετε για να μην καει το πλαστικο μεσα στο φαναρι).Ετσι αναβουν τα μονωμενα μαμα λαμπακια(τα οποια δεν θα φαινονται) και τα LEDακια κανονικα,και ουτε καμμενα θα σας φαινονται στο ταμπλω ουτε τιποτα! Το εχω κάνει εδω και ενα μηνα και δεν εχω κανενα προβλημα. Μπορειτε ολοι να το κανετε μονοι σας...

Edited by getsagal
Link to comment
Share on other sites

Ομως υπάρχει τρόπος ! ! !

Πρέπει να βάλετε παράλληλα τα μαμά λαμπάκια εσωτερικά (και καλυτερα να τα μονωσετε για να μην καει το πλαστικο μεσα στο φαναρι).Ετσι αναβουν τα μονωμενα μαμα λαμπακια(τα οποια δεν θα φαινονται) και τα LEDακια κανονικα

δεν καταλαβα τπτ μπορεις να το κανεις ποιο λιανα?

παραλληλα με τι?και τι εννοεις εσωτερικα?δεν καταλαβενω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.