Jump to content
atrias

Καλά συνεργεία στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Recommended Posts

Καλησπέρα!

το TSi μου συμπληρώνει 30.500 χιλιόμετρα περίπου και θέλω να του κάνω το δεύτερο service. Επειδή στο πρώτο στην ΕΤΕΑ με ξύρισαν κανονικά (170 ? για μια αλλαγή λαδιών!!! ) θέλω να το πάω κάπου έξω...

όμως... νομίζετε ότι θα ήταν σωστό να εμπιστευτώ ειδικά για TSI (που είναι καινούρια τεχνολογία) κάποιον από Μπάτζιο, Σιφναίο ή εν πάσει περιπτώσει κάποιο άλλο αξιόλογο συνεργείο που να ειδικεύεται σε VW;

Ο Μπάτζιος είναι πολύ καλός μάστορας, και θα στο προσέξει πιο πολύ από την αντιπροσωπεία...

Είναι στην πυλαία στο δρόμο που είναι και η Ζ΄εφορία.

Edited by scorpionn
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους!

προσωπικα εχω εμπειρια μονο απο αντιπροσωπειες, ετεα και μανδυλα. στο 2ο μου φερθηκαν καλυτερα (θα μπορουσαν να ξαναλαξουν ιμαντα χρονισμου μιας και δεν ηξερα οτι τον αλλαξε η μητερα μου οταν ειχε παει για σερβις αλλου μερικους μηνες πριν και να με ξαναχρεωσουν) μου εξηγησαν και για παρομοιες εργασιες με χρεωσαν λιγοτερο απο την ετεα.

επειδη ειμαι σε αναζητηση νεου αυτοκινητου και με καιει το θεμα της εγγυσης, αν παω καπου εκτος αντιπροσωπειας χανω την εγγυηση ? πχ στο exelixis στο ωραιοκαστρο η σε καποιον απο αυτους που αναφεατε πριν.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Guest nionios-gorilaki
Ο Μπάτζιος είναι πολύ καλός μάστορας, και θα στο προσέξει πιο πολύ από την αντιπροσωπεία...

Είναι στην πυλαία στο δρόμο που είναι και η Ζ΄εφορία.

διαφωνω καθετα μαζι σου γιατι ειχα παει το δικο μου εκει για το σερβις των 30.000χλμ και το εκανε το αμαξι μην πω πως,και σην τελικη μου λεει εγω δεν μπορω να το κανω πηγαινε το στην αντιπροσωπεια

ασε που ειναι κατα 20 ευρω πιο φτηνος απο οποιαδηποτε αντιπροσωπεια

σου συνιστω να τον αποφυγεις

Link to comment
Share on other sites

Bonjour!

Για την αντιπροσωπεια του κιλκις εχει ακουσει κανεις κατι ? μια συνεδελφος που δουλευει στο κιλκις πηγε το πολο της εκει και μου ειπε πως πληρωσε λιγοτερα για σερβις λαδιων (αλλαγη λαδιων και φιλτρων υποθετω) εκει απο οτι στην ετεα.

Αν καποιος εχει παει και εμεινε ευχαριστημεος, μπορουμε να το δοκιμασουμε (αλλωστε απο δυτικη θεσσαλονικη ειναι το ιδιο ειτε πας στο κιλκις ειτε ψαχνεις στη τουμπα/πυλαια κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

διαφωνω καθετα μαζι σου γιατι ειχα παει το δικο μου εκει για το σερβις των 30.000χλμ και το εκανε το αμαξι μην πω πως,και σην τελικη μου λεει εγω δεν μπορω να το κανω πηγαινε το στην αντιπροσωπεια

ασε που ειναι κατα 20 ευρω πιο φτηνος απο οποιαδηποτε αντιπροσωπεια

σου συνιστω να τον αποφυγεις

Εγώ δεν το έχω πάει εκεί για service γιατι μου πέφτει μακρια.

Έχω άτομα δικά μου που παν εκεί τα δικά τους κ είναι πάρα πολύ ευχαριστημένοι κ από τιμές καμιά σχέση με αντιπροσωπεία..

Link to comment
Share on other sites

για να πήγε τόσο μάλλον θα αλλάχτηκε ιμάντας χρονισμού σωστά?

είναι και τα χιλιόμετρα κοντά για τέτοια δουλειά..

Link to comment
Share on other sites

Guest nionios-gorilaki
για να πήγε τόσο μάλλον θα αλλάχτηκε ιμάντας χρονισμού σωστά?

είναι και τα χιλιόμετρα κοντά για τέτοια δουλειά..

ελα ρε ταφυ και ιμαντα να αλλαξε δεν δικαιολογειται τοσο πολλα

εγω με το δικο μου σερβις στα 90.000χλμ στον μανδυλα και με αλλαγη προσεξε τωρα βαλβιδας ανακυκλωσης καυσαεριων μου βγηκε 400+κατι

Link to comment
Share on other sites

Guest nionios-gorilaki
ιμάντα εκκεντροφόρου

ιμάντα δυναμό

μπουζί

ολα τα φίτρα

μπροστινά μπαλάκια

αντιψικτικά αυταααααα

για πείτε καλά ήταν

και παλι τσιμπημενη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αφού τράβηξα τα απίστευτα από την Ε.Τ.Ε.Α. ακολούθησα συμβουλή φίλου του πατέρα μου και πιστού οπαδού των γερμανικών αυτοκινήτων και το πάω πλεον

Διστόμου 11

τηλ: 2310 949 177

Χαριλάου

Πάμε όλα τα οικογενειακά οχήματα τα τελευταία 2,5 χρόνια και ποτέ μα ποτέ δεν είχαμε κανένα πρόβλημα.

Ο τύπος είναι πολύ οκ και στα service κάνει ακριβώς όσα χρειάζονται, τίποτα λιγότερο και τίποτα παραπάνω.

Η Διστόμου είναι κάθετη στην Παπαναστασίου, 2 δρόμους πριν την Μπότσαρη με κατεύθυνση προς κέντρο αν θυμάμαι καλά.

καλο συνεργειο αλλα εχω ακουσει οτι....τσιμπαει λιγακι στην τιμη ε?

επισης παιδια γνωμη μου ειναι..μακρυα απου το συνεργειο με το ΤΕΡΑΣΤΙΟ σημα της VW στην περιχη των νεκροταφειων στην Θερμη (μετα το LIDL).ο τυπος κατεβασε σασμαν στο δικο μου,το ξαναεβαλε χωρις να εφαρμοσει καλα την φλαντσα και φυσικα εχανε βαλβολινη...!του το ξαναπηγα πισω και αφου το κρατησε ακομη μια ολοκληρη μερα για να νομιζω οτι κατι εκανε,αντιληφθηκα οτι δεν κατεβασε παλι το σασμαν για να εφαρμοσει σωστα την φλαντσα αλλα το πλακωσε γυρο γυρο στην φλαντσοκολλα και ολα μια χαρα!!! απαραδεκτος!!!αυτο εχω να πω μονο! rocket.gif

Edited by exo_polo
Link to comment
Share on other sites

Πώς περνούν τα χρόνια, ε ?

Πάντως το ότι υπάρχει ακόμα το συνεργείο είναι μάλλον θετικό...

αστα να πανε δικε μου... ;)

εχει πολυ δουλεια δεν το συζηταμε...απλως συγκριτηκε με αλλους ειναι λιγακι τσιμπιμενες οι τιμες του νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πλησιάζει η ώρα για το πρώτο service, θέλω να ρωτήσω σε ποιά από τις 3 αντιπροσωπείες της πόλης μας μπορούμε να είμαστε παρόντες έστω για να βλέπουμε αν αλλάζουν ότι λένε και πόση ώρα ασχολούνται με το αμάξι μας για έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πάγια πολιτική και των 3 αντιπροσωπειών να μην επιτρέπουν την πρόσβαση στο χώρο του σέρβις. Βέβαια τώρα εσύ βρίσκοντας κάποια πρόφαση ή δήθεν για να κάνεις κάποια ερώτηση μπορείς να πας για λίγα λεπτά κοντά στο αυτοκίνητο. Τώρα σχετικά με τα ανταλλακτικά του πρώτου σέρβις(φίλτρο λαδιού και ροδέλλα κάρτερ)ζητάς να σου τα δείξουν μετά την αλλαγή τους και όσον αφορά τα λάδια αγοράζεις δικά σου οπότε δεν έχουν κανένα συμφέρον να μην σου τα αλλάξουν. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Είναι πάγια πολιτική και των 3 αντιπροσωπειών να μην επιτρέπουν την πρόσβαση στο χώρο του σέρβις. Βέβαια τώρα εσύ βρίσκοντας κάποια πρόφαση ή δήθεν για να κάνεις κάποια ερώτηση μπορείς να πας για λίγα λεπτά κοντά στο αυτοκίνητο. Τώρα σχετικά με τα ανταλλακτικά του πρώτου σέρβις(φίλτρο λαδιού και ροδέλλα κάρτερ)ζητάς να σου τα δείξουν μετά την αλλαγή τους και όσον αφορά τα λάδια αγοράζεις δικά σου οπότε δεν έχουν κανένα συμφέρον να μην σου τα αλλάξουν. B)

Οπως και να έχει δεν εμπιστεύομαι τι λάδια θα βάλουν ακόμα και αν πάω δικά μου. Τα ξέρω εκ των έσω από αντιπροσωπεία άλλης εταιρείας για αυτό είμαι ιδιαίτερα επιφυλακτικός. Και εννοείται αν ζητήσω το φίλτρο λαδιού ότι θα έχουν κάποιο παλιό να μου δείξουν ακόμα και αν δεν έχουν αλλάξει το δικό μου... Θέλω να είμαι παρών. Μήπως ξέρεται σε γειτονικές πόλεις π.χ. Βέροια,Κατερίνη αν εξουσιοδοτημένο service Komocar επιτρέπει τη παρουσία στο χώρο?

Link to comment
Share on other sites

Για τη Κατερινη που ξερω, ναι μεν τυπικα δεν επιτρεπεται (ετσι λενε στις πινακιδες, δεν μου εχει πει κανεις τιποτα) αλλα ειναι ετσι ο χωρος που βλεπεις κανονικα τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

επειδη οπου να ναι φτανει το service των 30000 για το πολακι μου γνωριζει κανεις να μου πει κανενα καλο συνεργειο στην περιοχη της κατερινης εκτος αντιπροσωπειας???

Edited by chrispolo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω ένα Polo 6Ν 1,4 16V, το οποίο πρέπει να εισαχθεί επειγόντως για αλλαγή ρουλεμάν στο κιβώτιο.

Ξέρει κανείς κανένα καλό συνεργείο κατά προτίμηση δυτικά;

Διάβασα όλο το thread, αλλά είπα να το επικαιροποιήσω λίγο, γιατί μερικές πληροφορίες είναι αρκετά παλιές.

Για παράδειγμα, το συνεργείο του Θεοδωριδη, που αναφέρουν κάποιοι, κοντά στα ΚΤΕΛ, υπάρχει ακόμα;

Γιατί περασα πρόσφατα να δω και το μόνο που είδα ήταν ένα με το όνομα Αφοι Αγγελόπουλοι, επίσης όμως για VAG.

Επίσης, αν γνωρίζει κανείς πόσο περίπου θα κοστίσει η αλλαγή των ρουλεμάν.

Διευκρινίζω ότι πρόκειται για τα ρουλεμάν στους άξονες του κιβωτίου και όχι στον επιλογέα.

Το συνεργείο που το πήγαινα μέχρι τώρα και έκανε τη διάγνωση της βλάβης, μου είπε περίπου 450 ¤.

Λόγω μετακόμισης όμως αναζητώ νέο συνεργείο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω ένα Polo 6Ν 1,4 16V, το οποίο πρέπει να εισαχθεί επειγόντως για αλλαγή ρουλεμάν στο κιβώτιο.

Ξέρει κανείς κανένα καλό συνεργείο κατά προτίμηση δυτικά;

Διάβασα όλο το thread, αλλά είπα να το επικαιροποιήσω λίγο, γιατί μερικές πληροφορίες είναι αρκετά παλιές.

Για παράδειγμα, το συνεργείο του Θεοδωριδη, που αναφέρουν κάποιοι, κοντά στα ΚΤΕΛ, υπάρχει ακόμα;

Γιατί περασα πρόσφατα να δω και το μόνο που είδα ήταν ένα με το όνομα Αφοι Αγγελόπουλοι, επίσης όμως για VAG

Αυτό που λές το Αφοι Αγγελόπουλοι , έχει κλησει , αλλα δεν ήταν συνεργείο , πουλούσε μεταχειρισμένα μαλλον !

Ο Θεοδωρίδης είναι απο το πλάι του Αφοι Αγγελόπουλοι στον παράδρομο που βγάζει για Ε.Ο. στο φανάρι της Λαχαναγοράς ! Ασπρη ταμπέλα με μπλέ γραμματα ! στα εγγλεζικα ομως ! Theodoridis Tuning γράφει εαν θυμάμαι καλα ! Λογικά θα είναι ανοιχτό , γιατί καθε μέρα που περνούσα απο εκεί τον έβλεπα ανοικτό με κάτι φτηνά αμάξια απ έξω tongue.giftongue.gif , αλλα έχω να περάσω καιρό απο κει !

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

ΚατΆ αρχήν ευχαριστώ φίλε Speedy για την απάντηση.

Το Αφοι Αγγελόπουλοι το είδα την προηγούμενη εβδομάδα και μου φάνηκε ανοικτό.

Επίσης δεν μου φάνηκε για μάντρα αλλά για συνεργείο.

Είναι πάνω στο roundabout των ΚΤΕΛ, στο δεξί σου χέρι πηγαίνοντας προς Ε.Ο.

Τέλος πάντων, νομίζω ότι κατάλαβα με τις οδηγίες που μου έδωσες που είναι το Theodoridis Tuning...

Αν υπάρχει και καμία άλλη πρόταση για την ευρύτερη περιοχή ευπρόσδεκτη.

Και αν έχει αλλάξει κανείς τα ρουλεμάν του κιβωτίου, ας μου δώσει μία ιδέα για το κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα τι να κάνω και είπα να σου κάνω έναν χάρτη ! :D

43822549yc8.th.jpgthpix.gif

55845471qe3.th.jpgthpix.gif

Νομίζω πως τα στοιχεία και η διεύθυνση του είναι αυτά , αλλα νομίζω ειναι 28ης και όχι 26ης !

THEODORIDIS TUNING

Μετατροπές, Βελτιώσεις, Service

Αξεσουάρ, Προγραμματισμός Εγκεφάλων

Τέρμα 26ης Οκτωβρίου

Τηλ/Fax: 2310 705 113

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.