Jump to content
FSI V

Eswteriko Sportline

Recommended Posts

epeidi pira ta teleutaia 1.4 fsi pou eixan meinei pira trendline ekdosi.piga stin antiprosopia kai rwtisa an mporw na allaksw ton eswteriko xwro kai na ton kanw san tin sportline ekdosi kai den tous eida polu prothimous.....kserete an mporw na kanw kati tetoio?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται

ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΥΤΟΙ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΧΛΩΜΟ....(ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ ΤΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΒΑΡΙΟΤΑΝ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΕ ΜΟΝΟ......)

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΥΨΗΛΟ ΚΟΣΤΟΣ......ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΟ ΤΗΛ. ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΛ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ....

ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ...

Link to comment
Share on other sites

Guest CLakis

Οι διαφορές που φαίνονται με την πρώτη ματιά είναι:

Τιμόνι τριάκτινο,φύλλα αλουμινίου γύρω γύρω, ημίbucket καθίσματα..

Τα 2 πρώτα μπορείς να τα βάλεις πιστεύω, πόσο μεγάλο κόστος μπορεί να έχουν??Ε όταν γεμίσει πάλι η τσέπη tongue.gif πας και βάζεις

και τα καθισματάκια.Δεν κατάλαβα όποτε έχουν όρεξη αυτοί θα φτιάχνουμε τα αυτοκίνητά μας?Πιεσέ τους λεφτά θα πάρουν!

Good luck!

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΦΎΛΛΑ ΑΛΟΥΜΙΝΊΟΥ ΘΈΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΣΤΙΣ ΠΌΡΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΑΜΠΛΌ, ΤΙΜΌΝΙ ΚΑΙ ΜΑΡΣΠΙΈ ΣΤΙΣ ΠΌΡΤΕΣ ΜΕ ΛΟΓΌΤΥΠΟ.ΛΊΓΟ ΜΕΡΙΚΈΣΛΕΠΤΟΜΈΡΕΙΕΣ ΔΗΛΑΔΉ.ΜΑΛΛΟΝ ΜΕ ΒΛΈΠΩ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΜΟΝΟΣ ΣΤΟ TMTUNING ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΊΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΒΑΛΟΥΝ.ΕΛΠΊΖΩ ΝΑ ΤΟ ΜΠΟΡΟΎΝ ΑΥΤΌ...

ΈΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΓΟΡΑ ΑΠΌ ΈΞΩ????

Θα σε παρακαλουσα να χρησιμοποιεις μικρους ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα με τους ορους χρησης του φορουμ.

Edited by konstantinos passat
@To post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακο και το trend να παρεις του βαζεις οτι θες ΚΑΙ εκ των υστερων

Ασε δε που , και τα μαμα bucketakia να μη βαλεις , βαζεις μετα 2 bucket τρελα κ το κανεις απιστευτο machinegun.gif

Αν και τα μαμα Sportline ειναι πολυ ωραια :angry2:

Συμβουλη , μην πεσεις στην παγιδα να βαλεις τοσα xtra , και σου βγει στο τελος το trend -> sport σε λεφτα. Ειναι κριμα... :huh:

Απο internet βρισκεις τα παντα... λεφτα να χεις... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι πασιφανείς διαφορές ειναι τα φιλέτα αλουμινίου, τα καθίσματα και το δερμάτινο τιμόνι/χειρόφρενο.

Το τιμόνι των trendline από τέλη του '05 είναι και αυτό τριάκτινο.

¶ποψη μου: Μην αλλάξεις καθίσματα (μεγάλο κόστος) μια χαρά είναι και του trend.

Πήγαινε στην autoplus και πάρε τα φιλετάκια αλουμινίου της Prewoodec (γύρω στα 150ευρώ)

Πήγαινε στην Carrera leathers και με 230ευρό ντύνουν τιμόνι κ χειρόφρενο.

Βάλε και με 30ευρώ την πλαφωνιέρα που έχει και τα κόκκινα τα led και είσαι άρχοντας...

Link to comment
Share on other sites

Οι πασιφανείς διαφορές ειναι τα φιλέτα αλουμινίου, τα καθίσματα και το δερμάτινο τιμόνι/χειρόφρενο.

Το τιμόνι των trendline από τέλη του '05 είναι και αυτό τριάκτινο.

¶ποψη μου: Μην αλλάξεις καθίσματα (μεγάλο κόστος) μια χαρά είναι και του trend.

Πήγαινε στην autoplus και πάρε τα φιλετάκια αλουμινίου της Prewoodec (γύρω στα 150ευρώ)

Πήγαινε στην Carrera leathers και με 230ευρό ντύνουν τιμόνι κ χειρόφρενο.

Βάλε και με 30ευρώ την πλαφωνιέρα που έχει και τα κόκκινα τα led και είσαι άρχοντας...

πλαφωνιέρια με κόκκινα led??

τι ακριβώς εννοείς.την διαφορετική κονσόλα που έχει ουσιαστικά το sportline?

Link to comment
Share on other sites

πλαφωνιέρια με κόκκινα led??

τι ακριβώς εννοείς.την διαφορετική κονσόλα που έχει ουσιαστικά το sportline?

Μπορεί να βάλει κάποιος μια φωτό ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είπα να μην κάνω καινούριο topic και γεμίζουμε το forum μας οπότε έψαξα και βρήκα αυτό το αρχαίο.

Έχω Golf trendline και στις θέσεις που το sportline/GT έχουν επενδύσεις σε χρώμα αλουμινίου ή μαύρο, το δικό μου έχει ένα σκληρό φτηνής υφής σαγρέ πλαστικό. Οπότε πήγα στην αντιπροσωπεία να ρωτήσω για το πόσο κοστίζουν τα φιλέτα αλουμινίου για το ταμπλώ πάνω από το ντουλαπάκι και τις πόρτες. Η απάντηση ήταν πως δεν υπάρχει κωδικός ανταλλακτικού για αυτά τα φιλέτα, δεν έρχονται σκέτα και πάνε μόνο παραγγελία με ταμπλώ ή εσωτερικές επενδύσεις της πόρτας ;) Αποκλείεται να το πιστέψω αυτό το πράγμα .- Ο πωλητής επέμενε πως έτσι και αλλιώς δεν θα γίνεται να κολλήσουν τα φιλέτα πάνω στο υπάρχον πλαστικό withstupid.gif

Έχετε καμιά ιδέα αν μπορώ να τα βρω κάπου και πόσο κοστίζουν;

Edited by Nismo
Link to comment
Share on other sites

1ujdevgx2lzxqs2cuvdo_thumb.jpg

Διάλεξε και πάρε...

Ευχαριστώ πολύ, ήμουν σίγουρος πως θα υπάρχει.

Αυτό είναι το ένα κομμάτι , για την κονσόλα. Υπάρχουν άλλα δύο, στο κάθισμα του οδηγού και του συνοδηγού που πρέπει να βρω κωδικούς.

Αυτόν τον κωδικό που μου έδωσες πάντως θα πάω από Τρίτη να του το τρίψω στη μούρη :blink: Να'σαι καλά φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λόγια να σε ευχαριστήσω φίλε.

Για να δούμε τι θα πουν τώρα :lol:

Τριψτα στη μουρη του, για να ανοιξει τα γκαβα του. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Είπα να μην κάνω καινούριο topic και γεμίζουμε το forum μας οπότε έψαξα και βρήκα αυτό το αρχαίο.

Έχω Golf trendline και στις θέσεις που το sportline/GT έχουν επενδύσεις σε χρώμα αλουμινίου ή μαύρο, το δικό μου έχει ένα σκληρό φτηνής υφής σαγρέ πλαστικό. Οπότε πήγα στην αντιπροσωπεία να ρωτήσω για το πόσο κοστίζουν τα φιλέτα αλουμινίου για το ταμπλώ πάνω από το ντουλαπάκι και τις πόρτες. Η απάντηση ήταν πως δεν υπάρχει κωδικός ανταλλακτικού για αυτά τα φιλέτα, δεν έρχονται σκέτα και πάνε μόνο παραγγελία με ταμπλώ ή εσωτερικές επενδύσεις της πόρτας :lol: Αποκλείεται να το πιστέψω αυτό το πράγμα .- Ο πωλητής επέμενε πως έτσι και αλλιώς δεν θα γίνεται να κολλήσουν τα φιλέτα πάνω στο υπάρχον πλαστικό withstupid.gif

Έχετε καμιά ιδέα αν μπορώ να τα βρω κάπου και πόσο κοστίζουν;

Λοιπόν αφού βρήκα τα φιλέτα του sportline από (άψογα εξυπηρετικό) μέλος του forum μας (αν θέλει να πει ο ίδιος ποιος είναι tongue.gif) προσπάθησα να τα τοποθετήσω και για μία φορά στα χρονικά βρήκε η αντιπροσωπεία να έχει απόλυτο δίκιο :lol:

Το trendline έχει κάποια πλαστικά φιλέτα που είναι κολλημένα στη θέση των ασημί του sportline με τη διαφορά πως δεν υπάρχουν κλιπάκια από πίσω για να κουμπώσουν. Κοινώς το εσωτερικό πλαστικό της πόρτας είναι διαφορετικό :cry: Οπότε γι αυτό μου λέγανε πως πρέπει να παραγγείλουν ολόκληρη την εσωτερική επένδυση. Το ίδιο συμβαίνει και στο ταμπλώ. ¶ρα δεν γίνεται να βάλεις τα φιλέτα αυτά σε trendline με νορμάλ τρόπο.

Αυτό που θα δοκιμάσω είναι να αφαιρέσω τα ποδαράκια από τα φιλέτα ώστε να μπορούν να πατήσουν πάνω στο ήδη υπάρχον πλαστικό και μετά να τα κολλήσω (αν ξέρετε κάποια κόλλα ειδική για τέτοιες χρήσεις ρίχτε καμιά ιδέα). Ελπίζω να εφάπτονται καλά έτσι, θα ενημερώσω όταν προχωρήσω :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα δοκιμάσω είναι να αφαιρέσω τα ποδαράκια από τα φιλέτα ώστε να μπορούν να πατήσουν πάνω στο ήδη υπάρχον πλαστικό και μετά να τα κολλήσω (αν ξέρετε κάποια κόλλα ειδική για τέτοιες χρήσεις ρίχτε καμιά ιδέα). Ελπίζω να εφάπτονται καλά έτσι, θα ενημερώσω όταν προχωρήσω :)

Η τοποθέτηση έγινε μετά κόπων και βασάνων (έχει πάρα πολλή δουλειά για να αφαιρεθούν τα ποδαράκια και να λειανθούν οι επιφάνειες ώστε να εφάπτονται σωστά). Τα σταθεροποίησα με αφρώδη ταινία διπλής όψεως για πλαστικές επιφάνειες και μέχρι τώρα όλα φαίνονται εντάξει και το οπτικό αποτέλεσμα δεν ξεχωρίζει από το εργοστασιακό ενώ είναι (ακόμα - ελπίζω και σε βάθος χρόνου) απόλυτα σταθερά. Σαν διαδικασία όμως είναι πολύ κουραστική και θέλει υπομονή και προσοχή.

Ελπίζω πλέον να έχω το πρώτο trendline με φιλέτα εσωτερικού sportline tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Μηπως επρεπε να βαλεις τιποτα σιλικονη για να τα κολλησεις???

Λεω εγω τωρα... :)

Δεν θα ειχες πιο σταθερο αποτελεσμα??

Link to comment
Share on other sites

Μηπως επρεπε να βαλεις τιποτα σιλικονη για να τα κολλησεις???

Λεω εγω τωρα... ;)

Δεν θα ειχες πιο σταθερο αποτελεσμα??

Η κόλλα σιλικόνης θα αφήσει μόνιμο σημάδι στο ταμπλώ και σε περίπτωση που γίνει οποιοδήποτε λάθος θα είναι χάλια χωρίς τα φιλέτα :)

Η συγκεκριμένη ταινία τα κρατάει εντελώς σταθερά σαν κολλημένα και δεν φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα :) Αν ξεκολλήσει μετά από καιρό κάτι, θα χρησιμοποιήσω σιλικόνη, πάντως προς το παρόν δεν υπάρχει λόγος tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Η τοποθέτηση έγινε μετά κόπων και βασάνων (έχει πάρα πολλή δουλειά για να αφαιρεθούν τα ποδαράκια και να λειανθούν οι επιφάνειες ώστε να εφάπτονται σωστά). Τα σταθεροποίησα με αφρώδη ταινία διπλής όψεως για πλαστικές επιφάνειες και μέχρι τώρα όλα φαίνονται εντάξει και το οπτικό αποτέλεσμα δεν ξεχωρίζει από το εργοστασιακό ενώ είναι (ακόμα - ελπίζω και σε βάθος χρόνου) απόλυτα σταθερά. Σαν διαδικασία όμως είναι πολύ κουραστική και θέλει υπομονή και προσοχή.

Ελπίζω πλέον να έχω το πρώτο trendline με φιλέτα εσωτερικού sportline tongue.gif

Ετσι!!! Να βλεπουμε τα Γκολφακια να ομορφαινουν!!! ;):lol: Ολα καλα απ'οτι βλεπω με την τοποθετηση εεε??? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι!!! Να βλεπουμε τα Γκολφακια να ομορφαινουν!!! ;):lol: Ολα καλα απ'οτι βλεπω με την τοποθετηση εεε??? :lol:

tongue.gif:lol:

Όλα καλά αδερφέ, ευχαριστώ για όλα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβάσεις φωτο απο κοντά, καθώς και κόστος?

Και μένα την ίδια απάντηση μου έδωσαν, πως θέλει αλλαγή καπλαμά μέχρι που τσατίστικα και το έκανα με ......σπρέι!

Μη σου πώ το αποτέλεσμα!

....170Ε για καπλαμά! withstupid.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα αλουμίνια σου δεν εξέχουν πιο έξω ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εξέχουν σχεδόν καθόλου γιατί λείανα όλη την πίσω πλευρά και μείωσα το βάθος και στα πλευρικά τοιχάκια :(

Ορίστε μερικές φωτό

dsc03477jq9.th.jpg

dsc03475zw5.th.jpg

dsc03478hr6.th.jpg

dsc03474eb7.th.jpg

Σύνολο 53.70 ευρώ :cry:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μεράκι!

Ακόμη και αν ξεχωρίζει λίγο, αξίζει respect η δουλειά σου!

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Για κάποιον που ξέρει το Golf καλά (δλδ για τους κατόχους του) είναι εύκολο να ξεχωρίσει τη διαφορά μεταξύ original και κολλημένων φιλέτων γιατί αναγκαστικά το φιλέτο έρχεται πιο έξω αφού πατάει στο ύψος που κανονικά θα έπρεπε να τελειώνει κι έτσι έρχεται 3-4 χιλιοστά πιο έξω.

Ευτυχώς για τους άλλους όμως είναι πρακτικά αδύνατο tongue.gif

¶ξιζε τον κόπο πάντως :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Για κάποιον που ξέρει το Golf καλά (δλδ για τους κατόχους του) είναι εύκολο να ξεχωρίσει τη διαφορά μεταξύ original και κολλημένων φιλέτων γιατί αναγκαστικά το φιλέτο έρχεται πιο έξω αφού πατάει στο ύψος που κανονικά θα έπρεπε να τελειώνει κι έτσι έρχεται 3-4 χιλιοστά πιο έξω.

Ευτυχώς για τους άλλους όμως είναι πρακτικά αδύνατο tongue.gif

¶ξιζε τον κόπο πάντως :D

Εσενα σου αρεσει? Αυτο εχει σημασια!!! η δουλεια σου οντως αξιζει respect :D:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.