Jump to content
GC9N

Όργανα κάτω απο το κασετόφωνο

Recommended Posts

Μα αυτή ειναι η δουλεια που μου εκανε ηλεκτρολογοσ και τη πληρωσα 35Ε!!!

Αυτο το Ταυ που μπορω να το βρω? Μπορω να το παραγγειλω μεσω internet?

Εγω μιλαγα για κατι τετοιο:

post-1759-1170093771_thumb.jpg

Edited by geopas
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το Τ ειναι η καλυτερη λυση γιατι μπαινει στο φιλτρο λαδιου και ο μαμα αισθητηρας παραμενει κανονικα στην θεση του και δεν θα αναβει η ενδειξη στο ταμπλω. Το Τ της Auto Pro δεν θα το συστηνα, οπως και καποια ομοια Τ αλλων εταιριων, 1ον γιατι στο σημειο που μπαινει τα πραγματα γινονται αρκετα στεναχωρα για οποιαδηποτε επεμβαση εκει αργοτερα και 2ον διοτι αυτα τα Τ κοβονται ευκολα . Εγω ειχα ασχημη εμπειρια με τετοιο Τ και το αλλαξα 2 φορες και μαλιστα την 2η φορα εσταζε πανω στην προστατευτικο της πλεξουδας που παει στον κινητηρα (ειναι ακριβως απο κατω) με αποτελεσμα να λαμπαδιασει ευτυχως που το πηρα χαμπαρι γιατι θα ψαχνα να βρω πως καηκε..... fire.gif Εχω το αλλο Τ (το πιατακι) εδω και 8 μηνες και δεν εχω κανενα προβλημα. Η τιμη του αν θυμαμαι καλα ειναι γυρω στα 50 ευρω

Link to comment
Share on other sites

:) - σε τορναδορο εδωσα 15 Ε <αγορα του υλικου και τορνος> και πηρα δωρο τις χαλκινες ροδελες ,το εχω 3 χρονια τωρα το εχω βγαλει/ξαναβαλει και ουτε σταγονα κατω (!)
Link to comment
Share on other sites

μα ουτε εμενα χανει σταγονα λαδι, αλλα μου αναβει το λαμπακι που σας ειπα, οποτε θα δοκιμασω και αυτη τη λυση και ελπιζω να τελειωνω με αυτο το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

:lol: - γενικα μιλησα επειδη διαβασα για διορροη απο Ταϋ ,δεν ειναι νομος αν και μπορει καποιος να επεσε στην περιπτωση - οτι και να βαλεις ο περιοδικος ελεγχος πχ σε τετοιο,σε κολαρα νερου κ.ο.κ ειναι καλος
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μολις μου ηρθε sandwich(ετσι νομιζω το λενε), αλλα μπορει να μου πει κανεις τη φιλτρο παιρνει το πολο(9ν 100hp)? Γιατι μου φαινεται μου εστειλε με λαθος διατομη

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αγορασα οπως σας ειπα το πιατακι, αγορασα και ενα φιλτρο αλλα δεν καταφερα να βιδωσω το ενα στο αλλο. Λοιπον το πιατακι στη βιδα που βιδωνει λεει Μ20-P1.5, το οποιο μαλλον απευθεινετε στι διατομη και στισ βολτες γενικα. Μεσα σε ενα φυλαδιακι λεει πως για VW θελει συνηθως 3/4unf-16. Μηπως ξερει κανενας ποιο απο τα δυο ειναι για το Polo 9n 1.4 16v? Pery εσυ που ειπες πως το εχεις, μηπως θυμασαι ποιο απο τα δυο εχεις?

post-1759-1170774654_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να απαντήσω στον εαυτό μου.Τελικά επικοινώνησα με το μαγαζί που το είχα πάρει και μου είπε πως είχε γίνει λάθος και μου έστειλε το σωστό που ταιριάζει μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Εγω σκέφτομαι να βάλω 2 οργανάκια στην κεντρική θήκη της κονσόλας. Polo 9N έχω, αλλά είδα ότι το 9Ν3 την συγκεκριμένη θήκη την έχει με καπάκι. Γιατι λοιπόν να μην βάλουμε μια διπλή θήκη πάνω στο καπάκι, έτσι ώστε και η θήκη να μείνει πρακτική και τα οργανάκια να μπουν σε μια θέση που θα φαίνονται πιο εύκολα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτισει εβαλα το HALMETER κ δουλεβει πολθ φτωχα το πολακι μ. επιδει το περασα μονος μ μηπως ξερεται αν συνδαιετε στον εστιτιρα που ειναι προτου τον καταλιτη η εχει κ αλλον ασθιτηρα στην πολαπλη? αλλα κ παλυ πολυ φτωχα δουλεβει αλλα το αμαξει πεταει πολυ ακαυτη αρα κατι δν παει καλα?

Link to comment
Share on other sites

το Halmeter μπορείς να το βάλεις εάν έχει το χταπόδι σου έχει βάση, η και εάν δεν έχει πάς σε εξατμισά και φτιάχνει βάση και στο προσαρμόζει στο χταπόδι.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστο αλλα δν καταλαβα εγω βρικα 1 εσθιτηρα λ προτου τον καταλυτι αλλα νομιζο οτι δν μπενη εκει αλλα δν κσερς αμα εχει κ αλλον εσθητιρα αθτο θελω να μαθω

Link to comment
Share on other sites

2 εχει φιλε, αλλα το συνδεεις στον δευτερο πριν τον καταλυτη...

οταν ειχα μαμα πολλαπλη εξαγωγης το ειχα το Συνδεδεμενο στον δευτερο πριν καταλυτη αλλα με το χταποδι τον εβαλα εκει

Link to comment
Share on other sites

οχι αφου εχεις το μαμα χταποδι

Link to comment
Share on other sites

Εγω σκέφτομαι να βάλω 2 οργανάκια στην κεντρική θήκη της κονσόλας. Polo 9N έχω, αλλά είδα ότι το 9Ν3 την συγκεκριμένη θήκη την έχει με καπάκι. Γιατι λοιπόν να μην βάλουμε μια διπλή θήκη πάνω στο καπάκι, έτσι ώστε και η θήκη να μείνει πρακτική και τα οργανάκια να μπουν σε μια θέση που θα φαίνονται πιο εύκολα?

Και εγω αυτο ακριβως σκεφτομαι,2 60αρια να βαλω.Εχω φαει τον κοσμο να βρω αν πουλαει καποιος αυτη την βαση για μας γιατι την ειχα δει!!

Aυτη ειναι :

1001874ih2.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

δέν γίνετε να την κατασεκυάσεις μόνος σου η σε κάποιον γνωστό σου που να ξέρει να δουλεύει τον πολυεστέρα?

Link to comment
Share on other sites

αν τη βρεις τη βαση πες μου και εμενα θελω και εγω μια αν και θα προτημουσα με 3 οργανακια..

θα ρωτησω και εγω σε ενα γνωστο μου που ασχολειται με κατασκευες απο carbon...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο ακριβως σκεφτομαι,2 60αρια να βαλω.Εχω φαει τον κοσμο να βρω αν πουλαει καποιος αυτη την βαση για μας γιατι την ειχα δει!!

Aυτη ειναι :

1001874ih2.th.jpg

Παιδιά , εχθες έφαγα το ebay να την βρω για να σας βοηθήσω , αλλα τπτ ! Ουτε για δείγμα τετοια βάση ..

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

εγώ το λέω και ποιο πάνω εάν μπορείνε να την κάνετε custom μόνοι σας, κάπου υπάρχει και ένα How to έδω στο Club αλλά δεν μπορώ να το βρώ... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.