Jump to content
nasos_ea

Facelift στο Tsi

Recommended Posts

εχω την εντυπωση οτι οταν το παραγγειλεις με dsg εχεις και stantar το esp kai μαλιστα και για τις 3 εκδοσεις!μηπως κανο λαθος?ηθελα και εγω πολυ να βαλω τα paddels αλλα θα με πηγαινε ακομα ενα μηνα πισω!ετσι τουλαχιστον γραφει στο φυλλαδιο που που μου εδωσε και ο πωλητης για το esp....εγω δυστυχως το περιμενω απο τις 27/4 και θα περιμενω μεχρι τον σεπτεμβριο!

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι οταν το παραγγειλεις με dsg εχεις και stantar το esp kai μαλιστα και για τις 3 εκδοσεις!μηπως κανο λαθος?ηθελα και εγω πολυ να βαλω τα paddels αλλα θα με πηγαινε ακομα ενα μηνα πισω!ετσι τουλαχιστον γραφει στο φυλλαδιο που που μου εδωσε και ο πωλητης για το esp....εγω δυστυχως το περιμενω απο τις 27/4 και θα περιμενω μεχρι τον σεπτεμβριο!

Μάλλον μιλάς για τις εκδόσεις Highline Trendline & Sportline. Όμως πλέον δεν υφίσταται η Sportline αλλά μόνο η GT Sport οπότε δεν ξέρω τι ισχύει....Πάντως στην GT sport ακόμα και με DSG δεν είναι standard το esp...

Link to comment
Share on other sites

ναι για αυτες μιλαω! εχω παραγγειλει το tsi sportline και ειμαι απο τυχερους που θα το παρω με το facelift αλλα αυτο που λες δεν το ηξερα!σοβαρας μιλας?μεγαλοι απατεωνες..... καλα για ποιον λογο να το αφαιρεσουνε?αφου πηγαινε με το dsg:angry: κριμα παντος....αν ισχυει αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο ότι οι προηγούμενες εκδόσεις TSI είχαν standar esp όταν ήταν εξοπλισμένες με DSG; Δηλαδή με το DSG έκαναν δώρο το ESP; Η VW κιόλας; ^_^ Δεν γνωρίζω, αλλά ακούγεται παράξενο. Α, πριν μερικές μέρες είδα και την πρώτη παρτίδα GT Sport στην VW Ιωαννίνων, καλοτάξιδα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω tsi sportline εκδοση με DSG και ESP.

Στο φυλλαδιο που ειχα κατεβασει απο το site της κοσμοκαρ

αλλα και απο τις ερωτησεις που ειχα κανει στις αντιπροσωπειες μου'χαν πει οτι ειναι srandar το ESP στις εκδοσεις με DSG .

Mε ενδιεφερε και γιαυτο το ειχα ψαξει.

Το αυτοκινητο που πηρα ηταν προπαραγγελια και ειχε extra μονο τον Τεμπελη.

Για το facelift δεν ξερω τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια παντως πιστευω οτι η προσθηκη της μασκας του Gt στο tsi συν τα μαυρισμενα φαναρια ειναι βεβαια ωραια ,αλλα ρε σεις δεν σας φαινεται απο τη μια πολυ αγριο μπροστα κ πολυ soft πισω?Εκαναν που εκαναν την αλλαγη,τουλαχιστον ας εβαζαν κ μια εξατμισουλα πισω.Ας μην εβαζαν την διπλη απολυξη του Gt αλλα τουλαχιστον ας εβαζαν μια εμφανη εξατμισουλα κ να μην την κρατουσαν κρυμμενη κ στο Gt sport.Ετσι για να δεσει καπως το μπροστινο μερος με το πισω δηλαδη.

Edited by nasos_ea
Link to comment
Share on other sites

ναι cris01 ηταν stantar!αν δεις τον καταλογο της vw για το golf θα δεις οτι ειναι stantar.αυριο θα παω να ρωτησω την αντιπροσωπεια.ελπιζω να μην το εχουν βγαλει για τα καινουργια gt sport.....

Link to comment
Share on other sites

Καλή περίπτωση! Όσο για την εξάτμιση, πρέπει να είναι ίδια με του GT εώς και πριν το τελικό. Αλλάζει δηλαδή τελικό και προφυλακτήρας (φαντάζομαι). Αν τα είχαν αλλάξει και αυτά μάλλον θα ήταν μεγαλύτερη η αύξηση στην τιμή. Γίνεται και κατόπιν όμως.. Περί ορέξεως και πορτοφολιού.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο ότι οι προηγούμενες εκδόσεις TSI είχαν standar esp όταν ήταν εξοπλισμένες με DSG; Δηλαδή με το DSG έκαναν δώρο το ESP; Η VW κιόλας; :o Δεν γνωρίζω, αλλά ακούγεται παράξενο. Α, πριν μερικές μέρες είδα και την πρώτη παρτίδα GT Sport στην VW Ιωαννίνων, καλοτάξιδα.

Οχι και δωρο!!! Σχεδον 2500 παραπανω πληρωνεις για το DSG και 500 για το τιμονι με τα paddles. Ολα τα TSi με DSG ΕΧΟΥΝ ESP

Link to comment
Share on other sites

Καλή περίπτωση! Όσο για την εξάτμιση, πρέπει να είναι ίδια με του GT εώς και πριν το τελικό. Αλλάζει δηλαδή τελικό και προφυλακτήρας (φαντάζομαι). Αν τα είχαν αλλάξει και αυτά μάλλον θα ήταν μεγαλύτερη η αύξηση στην τιμή. Γίνεται και κατόπιν όμως.. Περί ορέξεως και πορτοφολιού.

Ιδια ειναι ακριβως.Και ο προφυλακτηρας ο ιδιος ειναι με την μονη διαφορα οτι εχει κοψιμο για το τελικο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Οχι και δωρο!!! Σχεδον 2500 παραπανω πληρωνεις για το DSG και 500 για το τιμονι με τα paddles. Ολα τα TSi με DSG ΕΧΟΥΝ ESP

:angry:

Vasika h8ela na katalavw an dinoun to esp mazi me to DSG alla xwris na plhrwseis extra. Dld an pareis to GTI -pou exei standard esp- plhrwneis ta idia (2500 e) kai perneis to DSG, efoson to esp perilamvanete sthn kanonikh timh tou GTI.. ? Ektos kai an exei diaforetikh xrewsh gia to ka8ena.. (fthnotero sto GTI).

P.S. Kai kati texniko: Sto DSG mporeis na apenergopoihseis/parakampseis to kick down kai na allazeis taxythtes mono manually?

(Eng k/:(

Link to comment
Share on other sites

:angry:

Vasika h8ela na katalavw an dinoun to esp mazi me to DSG alla xwris na plhrwseis extra. Dld an pareis to GTI -pou exei standard esp- plhrwneis ta idia (2500 e) kai perneis to DSG, efoson to esp perilamvanete sthn kanonikh timh tou GTI.. ? Ektos kai an exei diaforetikh xrewsh gia to ka8ena.. (fthnotero sto GTI).

P.S. Kai kati texniko: Sto DSG mporeis na apenergopoihseis/parakampseis to kick down kai na allazeis taxythtes mono manually?

(Eng k/:(

Στο edition 30 η διαφορα manual me DSG ειναι ¤2200. Στο GTI δε ξερω.

Μπορεις να κανεις overide οποτε θελεις με τα paddles, αλλα ακομα και στο manual να το εχεις, και παλι το kickdown λειτουργει αν πατησεις τερμα το γκαζι και πιεσει το κουμπακι που εχει

Link to comment
Share on other sites

Στο edition 30 η διαφορα manual me DSG ειναι ¤2200. Στο GTI δε ξερω.

Μπορεις να κανεις overide οποτε θελεις με τα paddles, αλλα ακομα και στο manual να το εχεις, και παλι το kickdown λειτουργει αν πατησεις τερμα το γκαζι και πιεσει το κουμπακι που εχει

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα σημερα στην αντιπροσωπεια οσον αφορα το θεμα τοποθετησης της νεας μασκας.Τελικα οποιος θελησει να βαλει τη μασκα gt sport στο "παλιο" tsi του ,χρειαζεται αλλαγη μετωπης διοτι εχει αλλες βασεις στηριξης η νεα μασκα.Το κοστος ανερχεται περιπου στα 700 ευρω.Οσο για το πρωην GT και νυν Gt sport 170 ,πισω στην πορτα δε γραφει GT αλλα TSI με τη διαφορα οτι τα "S" και "I" ειναι κοκκινα.Στο gt 140 μονο το "Ι" ειναι κοκκινο.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα σημερα στην αντιπροσωπεια οσον αφορα το θεμα τοποθετησης της νεας μασκας.Τελικα οποιος θελησει να βαλει τη μασκα gt sport στο "παλιο" tsi του ,χρειαζεται αλλαγη μετωπης διοτι εχει αλλες βασεις στηριξης η νεα μασκα.Το κοστος ανερχεται περιπου στα 700 ευρω.Οσο για το πρωην GT και νυν Gt sport 170 ,πισω στην πορτα δε γραφει GT αλλα TSI με τη διαφορα οτι τα "S" και "I" ειναι κοκκινα.Στο gt 140 μονο το "Ι" ειναι κοκκινο.
Καλα αυτοι δεν ξερουν ρε συ, ειχα ρωτησει το ιδιο πραγμα και κοιτουσαν ο ενας τον αλλον!!! οσοι εχουν αλλαξει τον προφυλακτηρα και εχουν βαλει ειτε απο gt-gti, χρειαστηκαν καποια περισσοτερα κλιψακια ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΛΛΑΓΗ ΜΕΤΩΠΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτοι δεν ξερουν ρε συ, ειχα ρωτησει το ιδιο πραγμα και κοιτουσαν ο ενας τον αλλον!!! οσοι εχουν αλλαξει τον προφυλακτηρα και εχουν βαλει ειτε απο gt-gti, χρειαστηκαν καποια περισσοτερα κλιψακια ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΛΛΑΓΗ ΜΕΤΩΠΗΣ.

Τι να σου πω?Δεν μου εχουν δωσει τετοια δειγματα.......

Edited by nasos_ea
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα σημερα στην αντιπροσωπεια οσον αφορα το θεμα τοποθετησης της νεας μασκας.Τελικα οποιος θελησει να βαλει τη μασκα gt sport στο "παλιο" tsi του ,χρειαζεται αλλαγη μετωπης διοτι εχει αλλες βασεις στηριξης η νεα μασκα.Το κοστος ανερχεται περιπου στα 700 ευρω.Οσο για το πρωην GT και νυν Gt sport 170 ,πισω στην πορτα δε γραφει GT αλλα TSI με τη διαφορα οτι τα "S" και "I" ειναι κοκκινα.Στο gt 140 μονο το "Ι" ειναι κοκκινο.

Είδα σήμερα το πρώτο εν κινήση GT Sport 170 στον περιφερειακό Υμηττού και μπερδεύτηκα αρχικά λόγω του " TSI " αντί GT που περίμενα να δω. Πολύ ωραίο.

Edited by Chris01
Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα το πρώτο εν κινήση GT Sport 170 στον περιφερειακό Υμηττού και μπερδεύτηκα αρχικά λόγω του " TSI " αντί GT που περίμενα να δω. Πολύ ωραίο.

Αστα αυτα τωρα,εμεις οι απλοι tsi ακηδες να ψαχτουμε για κανα προφυλακτηρα gt! tongue.gif Αν τυχει και περασετε απο αντιπροσωπεια ρωτηστε ποσο εχει να συγκρινουμε και τιμες,εγω μπορει να παω την παρασκευη να ρωτησω.

Edited by nikoliss
Link to comment
Share on other sites

Αντί για προφυλακτήρες βάλε ένα 300άρι ακόμα και μόλις βγούν προγράμματα χτύπα ένα να

ευχαριστηθείς αμάξι..

αυτό είναι που θα γουστάρεις...

Πάντως η VW τα έχει κάνει σκατά με τις ονομασίες των εκδόσεων.

Link to comment
Share on other sites

Αστα αυτα τωρα,εμεις οι απλοι tsi ακηδες να ψαχτουμε για κανα προφυλακτηρα gt! tongue.gif Αν τυχει και περασετε απο αντιπροσωπεια ρωτηστε ποσο εχει να συγκρινουμε και τιμες,εγω μπορει να παω την παρασκευη να ρωτησω.

¶σε κούκλα σου λέω το νέο GT Sport ^_^

ok τέρμα ο σαδισμός. Ο παλιός είναι αλλιώς εξάλλου. Παρασκευή θα πάω από αντιπροσωπεία, ελπίζω να θυμηθώ να ρωτήσω!

Link to comment
Share on other sites

¶σε κούκλα σου λέω το νέο GT Sport :lol:

ok τέρμα ο σαδισμός. Ο παλιός είναι αλλιώς εξάλλου. Παρασκευή θα πάω από αντιπροσωπεία, ελπίζω να θυμηθώ να ρωτήσω!

Με όλα όσα διαβασα, ψιλομπερδευτηκα :(

εγω εχω το 1600FSI, και θελω να του βαλω την μασκα του GT. Aυτη εδω : http://www.autohits.ch/upload/Golf%20V%20GTI%20Front.jpg

Εχω ακριβως τα ιδια ζαντολαστιχα και θελω να του βαλω και την μασκουλα να δειχνει ωραια. τι και πως και που ειναι οι βασικες ερωτησεις και ΤΟ ΠΟΣΟ ακομα πιο βασικη .

Αν θελει και αλλαγη μετώπης τοτε το κοστος εκτοξευεται, αν απλα θελει εξτρα κλιπσακια τοτε παμε καλα. εχει κανεις υποψιν του ? και τι ειναι το κιτ χρωμίου :baby: ?

Σορρυ ρε παιδια αλλα απο ΤΟΥΟΤΑ ερχομαι. :):):) στα τογιοτα με 300ε αλλαζαμε μασκα και προφυλακτηρες και αλλαζε ολη η μουρη . ισχυουν οι τιμες των 700ε που ακουσα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.