Jump to content
georgeIII

Αλλαγη κιβωτιου ταχυτητων

Recommended Posts

Με εβαλε σε σκεψεις ο πατερας μου για 6ταχυτο κιβωτιο στο golf μου!! το δικο μου ειναι το τριαρι 2λιτρο 16ν μπαινει το κιβωτιο απο το 4αρι 1.8Τ; αν ναι περιπου το κοστος;

Link to comment
Share on other sites

Για κανενα μεταπτυχιακο σε εβαλε σε σκεψεις?

Καλυτερα να μαζεψεις χρηματα να κανεις ενα μεταπτυχιακο παρα να βαλεις 6αρι κιβωτιο στο golf σου

Μην πετατε λεφτα τζαμπα ρε παιδια .Δωστε τα σε πραγματα που αξιζουν ;)

Edited by TOMMASO
Link to comment
Share on other sites

Για κανενα μεταπτυχιακο σε εβαλε σε σκεψεις?

Καλυτερα να μαζεψεις χρηματα να κανεις ενα μεταπτυχιακο παρα να βαλεις 6αρι κιβωτιο στο golf σου

Μην πετατε λεφτα τζαμπα ρε παιδια .Δωστε τα σε πραγματα που αξιζουν :D

δεν περιμενα τετοια απαντηση σε ενα club με θεμα τα αυτοκινητα. πιο πολυ ταιριαζει σε εκκλησιαστικο site.

οσο για το που αξιζει να δωσει τα λεφτα του ο καθενας το ξερει καλυτερα ο ιδιος.

θελω να ζητησω συγνωμη για το υφος μου απο τα μελη του club

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

ρε γιωργο πως σου κατεβηκε τετεια ιδεα? απ'οσο ξερω (οταν εψαχνα για σασμαν) δεν μπαινει 6ταχυτο σε ΙΙΙ.ουτε εβγαινε σε golf κανενα μοτερ με 6ταχυτο για να κανεις "τραμπα" ισως με καμια πατεντα να κανεις κατι(που δεν το νομιζω) αλλα αξιζει τον κοπο και το κοστος?

Link to comment
Share on other sites

ρε γιωργο πως σου κατεβηκε τετεια ιδεα? απ'οσο ξερω (οταν εψαχνα για σασμαν) δεν μπαινει 6ταχυτο σε ΙΙΙ.ουτε εβγαινε σε golf κανενα μοτερ με 6ταχυτο για να κανεις "τραμπα" ισως με καμια πατεντα να κανεις κατι(που δεν το νομιζω) αλλα αξιζει τον κοπο και το κοστος?

φιλε φωντα καιρο εχουμε να τα πουμε. κανω πολλα χιλιομετρα εθνικη και θα ηθελα κατι πιο ξεκουραστο οποτε μια εκτη θα ηταν οτι επρεπε. το τεσσαρι 1800 τουρμπο δεν εβγαινε 6ταχυτο;

Link to comment
Share on other sites

δεν περιμενα τετοια απαντηση σε ενα club με θεμα τα αυτοκινητα. πιο πολυ ταιριαζει σε εκκλησιαστικο site.

οσο για το που αξιζει να δωσει τα λεφτα του ο καθενας το ξερει καλυτερα ο ιδιος.

θελω να ζητησω συγνωμη για το υφος μου απο τα μελη του club

Μην παρεξηγεισαι φιλε και η απαντηση που εδωσες ηταν οτι επρεπε.. ;) και να απαντησω στον αλλο φιλο πως ο καθενας δινει τα λεφτα του οπου θελει και μπορει να συνδυασει τα παντα.. -_-

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μπορείς να το συνδυάσεις με ενα μεταπτυχιακο στην μηχανολογία.... tongue.gif .Αφου οι κινητήρες του γκρουπ ειναι πανω κάτω οι ίδιοι,δεν ταιριάζει κιβώτιο απο πχ λεόν?????Λογικά θα μπαίνει...

Link to comment
Share on other sites

τα 02m σασμάν μπαίνουν αλλά απ'όσο γνωρίζω χρειάζονται σίγουρα φτιαχτή βάση σασμάν (πιθανώς και μπροστινή). Επίσης κάτι πρέπει να κάνεις τα ημιαξόνια που δε θα μπαίνουν ούτε αυτά (φτιαχτά=$$), και απλά να τρυπίσεις το πάτωμα ώστε να βάλεις τον νέο επιλογέα. Η τρόμπα για τον συμπλέκτη 90% θα πρέπει να είναι και αυτή από μκ4, εκεί δε θα έχεις πρόβλημα, απλά βγάζεις και βάζεις.

...καλή τύχη

Link to comment
Share on other sites

τι δίσκο φοράει το 20vt; 228μμ; Αν ναι τότε τουλάχιστον γλιτώνεις βολάν και δίσκο/πλατό.

Όπως βλέπεις είναι πολλά τα λεφτά για να το βάλεις. ¶μα θέλεις οικονομία τότε σίγουρα να δώσεις 4000ε για ένα σασμάν δε θα τα βγάλεις ποτέ από την βενζίνη γιατί πολύ απλά η 6η του νέου σασμάν δε έχει μεγάλη διαφορά στα rpm από την 5η του τωρινού σου. Επίσης σκέψου ότι οικονομία έχεις όταν είσαι μέσα στις ροπές σου, άρα ότι θα είσαι με 2000rpm και 150 δε σημαίνει ότι θα πηγαίνεις αναγκαστικά και οικονομικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να ακουω τετοια πραγματα μου θυμιζουν οταν ξεκινησα να φτιαξω το scirocco :angry::angry: "Τι πετας τα λεφτα σου στη παλιατζουρα... Γρια Γ@@@μεις το σπορο χανεις... Πιο πολλα αξιζει το βαψιμο παρα το αμαξι... κλπ".Τι προβλημα εχετε εσεις τι θα κανουμε στα αυτοκινητα μας fire.gif ?

Φιλε μου μπορεις αν θες να βαλεις σασμαν απο Corrado G60 ειναι πιο μακρυ αρα θα ειναι πιο ξεκουραστο στο ταξιδι, αλλα δεν ειναι μπλοκε οπως το δικο σου :excl::excl: .

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το σασμαν με το μπλοκε τι σχεση εχει?

το μπλοκε δεν ειναι στο διαφορικο?

screwy.gif

βρες ενα απο diesel και βολεψου :)

+1

όχι ολόκληρο σασμάν. Παίρνεις μόνο την 5η σχέση που είναι θεόμακρη για overdrive.

Edited by dubbeR_xronis
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το σασμαν με το μπλοκε τι σχεση εχει?

το μπλοκε δεν ειναι στο διαφορικο?

Ακριβως το μπλοκε ειναι στο διαφορικο και... το διαφορικο μεσα στο σασμαν :D :D :D .

Edited by scirocco2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.