Jump to content

Recommended Posts

Οπως πολλοι θα ξερετε εχω το Polo 9N3 GTI (150hp).Αγορασμενο τον Γεναρη του 2007 σημερα 29-12-07 εχει 14500 χιλιομετρα (οχι πολλα αλλα επαρκη).

Εχουν γινει τα εξης μεχρι τωρα με χρονολογικη σειρα:

1) Giac ECU reprogramming
2) Πανελ φιλτρο ελευθερο της ΚΝ
3) Ειχε μπει ενα τελικο μονο απο τον Παπαδοπουλο λιγο μετα το προγραμμα αλλα παρακατω θα δουμε οτι ξηλωθηκε.
4) Αγελαδιτσα της forge (οχι της ΦΑΓΕ tongue.gif )
5) Σκαστρα Forge006
6) Εδω ειναι που ξηλωνεται το τελικο γιατι μπαινει το downpipe της milltek 63.5 ^_^
7) Πριν λιγες μερες αγορασα και τοποθετησα και μια KW variant II για να πατησει πια το πολακι στο πατωμα και να μην ειναι κατσικι οπως ηταν στην αρχη. Και την επομενη καναμε το πρωτο σερβις που απλα αλλαχτηκε φιλτρο λαδιου και εβαλα λαδακια Mobil 1 ESP Formula 5-30 ^_^

Αυριο μεθαυριο θα ποσταρω φωτογραφιες πριν και μετα...

Μην ρωτησετε ποσα αλογα ειμαι ουτε ξερω και μαλλον δεν με καιει και πολυ να μαθω tongue.gif

ΥΓ Μενουν λοιπον 2 πραγματα απο αυτα που θελω να κανω: Intercooler απο cupra και λιγο καλυτερα φρενακια που μαλλον θα κινηθω σε απλα λιγο μεγαλυτερους δισκους μπροστα η ΑΝ βρω αρκετα λεφτα απλα καλυτερες δαγκανες...

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Πότε θα πάμε να ανοίξουμε να δω τί κάνει το χρέπι σου σε σχέση με το δικό μου?

Καλή και προσεγμένη δουλεία, μόνο με επώνυμα πράγματα. Κάνε και μια δυναμομέτρηση να δεις τι ψάρια έπιασες, έτσι από περιέργεια.

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα πάμε να ανοίξουμε να δω τί κάνει το χρέπι σου σε σχέση με το δικό μου?

Καλή και προσεγμένη δουλεία, μόνο με επώνυμα πράγματα. Κάνε και μια δυναμομέτρηση να δεις τι ψάρια έπιασες, έτσι από περιέργεια.

Εσύ καλύτερα να ανοίξεις με μένα παρά με τον Μάριο (φιλικά πάντα) :Dtongue.gif

Bravo Μάριε το χεις βελτιώσει σταδιακά και ωραία.Βάλε και τα υπόλοιπα που λείπουν και είσαι πρώτος!

Link to comment
Share on other sites

Παντα ηταν το στυλ μου να βαζω ΜΟΝΟ επωνυμα πραγματα οχι μονο στο αμαξι αλλα και σε οτιδηποτε αλλο ασχολουμαι...Θα κανω μαλλον δυναμομετρηση οταν μπει πανω και το intercooler που θα ειναι εκει που θα σταματησω την βελτιωση γιατι μετα παμε για πολλα και θα χασει πολυ το αμαξι μεταπωλητικα πιστευω...Σημερα το επλυνα λιγακι και θα ερθουν και οι φωτος! :D

Link to comment
Share on other sites

Γραφω παραπανω τι ειναι αλλα δεν ειμαι TSI ειμαι 20VT!!

Δεν ειπα οτι εισαι tsi απλα ρώτησα απο που την προμηθεύτικες.Μπορείς να μου δώσεις τηλ. μήπως και έχουν και για το δικό μου?

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος Μάριε!

Να το χαίρεσαι το "παιδί" σου και να το ευχαριστιέσαι στη κάθε διαδρομή!

Πίτα το εργαλείο, ένα με το πάτωμα tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο το polaki φιλε και ολα πολυ προσεκτικα επιλεγμενα :lol: . Το intercooler και τιποτα φρενακια απο S3 σου λειπουν για να κλεισει το πακετο ;) .

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχουμε κάνει και σε όλα τα υπόλοιπα θέματα αυτής της κατηγορίας, έτσι και εδώ κλειδώνω το θέμα αυτό μιας και πρόκειται για μια ολοκληρωμένη παρουσίαση.

Σε περίπτωση που ο δημιουργός του επιθυμεί να κάνει ένα update σχετικά με το αυτοκίνητό του, ας με ενημερώσει με ένα p.m. ώστε να το ανοίξω και να συνεχίσει.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγιναν οι τελευταιες αλλαγες και καπου εδω τελειωσαμε με τα λεφτα tongue.gif

1) Front mount Ιntercooler from Ibiza Cupra

2) Φρενα εμπρος (δαγκανες + δισκους) apo audi s3

3) Βαψιμο πλαινων μαρσπιε και πισω προφυλακτηρα οπως φαινεται στη φωτο

4) Εμπρος προφυλακτηρας απο Polo GTI Cup Edition

5) Σινεμπλοκ απο ibiza cupra

6) Zαντα Dotz Brands Hatch 17" + Toyo Proxes T1R 205/40/17

;) Αυτα απο μενα ... Ακουω γνωμες...

post-3798-1234174933_thumb.jpg

post-3798-1234174946_thumb.jpg

post-3798-1234174964_thumb.jpg

post-3798-1234175070_thumb.jpg

post-3798-1234175160_thumb.jpg

post-3798-1234176495_thumb.jpg

Edited by icy20
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγιναν οι τελευταιες αλλαγες και καπου εδω τελειωσαμε με τα λεφτα tongue.gif

1) Front mount Ιntercooler from Ibiza Cupra

2) Φρενα εμπρος (δαγκανες + δισκους) apo audi s3

3) Βαψιμο πλαινων μαρσπιε και πισω προφυλακτηρα οπως φαινεται στη φωτο

4) Εμπρος προφυλακτηρας απο Polo GTI Cup Edition

5) Σινεμπλοκ απο ibiza cupra

6) Zαντα Dotz Brands Hatch 17" + Toyo Proxes T1R 205/40/17

;) Αυτα απο μενα ... Ακουω γνωμες...

θες να στην ξαναπω? ;)tongue.gif

ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΜΗΝ ΤΟ ΜΑΤΙΑΣΟΥΜΕ ΑΠΛΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ;)

Link to comment
Share on other sites

απλά WOW!!!

¶παιχτο!

Μάριε congrats! Η μούρη είναι όλα τα λεφτά!!!! Πανέμορφο!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και απο εμένα........το Polo σου αλανιάρη ειναι πανέμορφο......φτου φτου φτου μην το ματιασω.....εχουμε και τα ιδιά γούστα κιόλας.........εμένα πρωσοπικά δεν μου αρέσει μονο η μάσκα μπροστά.....ολο το υπόλοιπο αμάξι ειναι γαύλα σκέτη.......μόνο βάλε και καμία φωτογραφία απο μέσα να δούμε την ομορφιά του!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Thanx guys ναστε ολοι καλα :whistling: Απο μεσα δεν εχω κανει και πολλα πραγματακια...Μονο 2 οργανακια πανω απο το κασετοφωνο...Οσον αφορα το ποσο γρηγορο ειναι (θα με βρισετε) δεν το βλεπω και πολυ γιατι το πιεζω σπανιως tongue.gif

Edited by icy20
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά κουκλί! Να το χαίρεσαι!!!

Δεν μου λες, ο προφυλακτήρας πόσο σου βγήκε και από που τον πήρες? Α και ξέρει κανένας να παίζει καμια φάση να μπορέσουμε να βάλουμε και τα προβολάκια μας σε αυτόν?

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πρόκειται για μια ολοκληρωμένη παρουσίαση, το θέμα κλειδώνει και θα ανοιχθεί μόνο με αίτημα του δημιουργού του, εφόσον θα έχει κάτι νεότερο να συμπληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.