Jump to content
mafiozos29

Opel Astra 1.6 Turbo

Recommended Posts

ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ

-18'' εργοστασιακες ζαντες

-ΜΠΡΟΣΤΑ opcline2 + opc γριλιες

-ΥΠΟΛΟΙΠΟ λουκ opcline1 + vxr αεροτομη

-φωτα εργοστασιακα bi-xenon AFL (απο τακιδελη)

ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ

-σπορ εκδοση ολο μαμα

-οθονη (αυτη των 100 ευρω)

-μπαρομετρο πυρομετρο greddy 52mm ηλεκτρονικο

ΜΗΧΑΝΙΚΑ

-σκαστρα bailey's

-σιλικονατα κολαρα courtenay

-full εξατμιση remus 70mm

-Whiteline πισω αντιστρεπτικη

-θερμοστατη 82C

ΑΛΛΑ

-Ελαστικα continental sport contact 3

VIDEO:

:D :D :D

:D :D :D :D

dsc00491h.th.jpgdsc00494x.th.jpgdsc00015jx5.th.jpgdsc00399xs7.th.jpghpim1855ab2.th.jpghpim1850as4.th.jpg

dsc01234d.th.jpg

Αυτα προς το παρον [smilie=oh_well.gif]

Edited by gtc
Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφο...να το χαιρεσαι, καλη αγορα εκανες, αλλα μη σκεφτεσαι οτι ενα GT δε μπορει να βελτιωθει...ειδικα σε σχεση με το δικο σου...εχουν ξεφυγει τα πραγματα πανω απο 200+ αλογα σε GT...

οσο για το εσωτερικο συμφωνω, πιο πολυ μ αρεσει κι εμενα το ASTRA, αλλα περισσοτερο το S3 :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με την συντηρητικούρα που βγάζει το GOLF το ASTRA μου αρέσει πολύ περισσότερο εξωτερικά. Εσωτερικά δεν θα το έλεγα, μιας και αυτό το πλαστικό στην κεντρική κονσόλα και τα πολλά κουμπάκια με αγχώνουν. Θέλω απλά πράγματα και εύκολα. Ένα κουμπί για το ράδιο, ένα για τον κλιματισμό και ένα για το esp. Βέβαια το εσωτερικό του δεν συγκρίνεται με του LEON II που είναι αίσχος.

Μπορώ να πω ότι έκανες την καλύτερη επιλογή. Σε αυτά τα χρήματα, ούτε εγώ δεν θα έδινα να πάρω GOLF. Καλοτάξιδο να είναι και να το έχεις κουκλί γιατί είναι πολύ όμορφο. Και από βελτίωση, έχεις χρόνο. Είναι ήδη πολύ γρήγορο, δες προς αναρτήσεις τον πρώτο καιρό, μιας και ενώ έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το πλαίσιο του, οι αναρτήσεις του δεν είναι και οι καλύτερες δυνατές. Και μετά κάντο 200 άλογα. :D

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφο...να το χαιρεσαι, καλη αγορα εκανες, αλλα μη σκεφτεσαι οτι ενα GT δε μπορει να βελτιωθει...ειδικα σε σχεση με το δικο σου...εχουν ξεφυγει τα πραγματα πανω απο 200+ αλογα σε GT...

σ΄ευχαριστω για τα καλα σου λογια φιλε!! :D

οσο αναφορα την βελτιωση φυσικα και το golf gt βελτιωνεται (βλεπε προηγουμενο DRIVE με το λευκο gt με επιδοσεις GTi),

αλλα αντιστοιχα και το αστρα (ενδεικτικα σου λεω οτι το αστρα με ενα προγραμμα φτανει 220 δυναμομετρημενα αλογα).

το 8εμα για μενα ειναι η α3ιοπιστια. και φυσικα δεν εννοω οτι το gt δεν ειναι α3ιοπιστιστο (ολοκληρη vw ειναι αυτη,ασε που τον κινητηρα αυτον τον βαζει και σε αλλα πιο βαρια μοντελα jetta-tinguan)...πιστευω οτι το αστρα θα ειναι πιο αξιοπιστο..οοοοτααν το βελτιωσω! B)

Μπορώ να πω ότι έκανες την καλύτερη επιλογή. Σε αυτά τα χρήματα, ούτε εγώ δεν θα έδινα να πάρω GOLF. Καλοτάξιδο να είναι και να το έχεις κουκλί γιατί είναι πολύ όμορφο. Και από βελτίωση, έχεις χρόνο. Είναι ήδη πολύ γρήγορο, δες προς αναρτήσεις τον πρώτο καιρό, μιας και ενώ έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το πλαίσιο του, οι αναρτήσεις του δεν είναι και οι καλύτερες δυνατές. Και μετά κάντο 200 άλογα. ;)

σ'ευχαριστω κ σενα φιλε για τα καλα σου λογια,

οτι ειναι γρηγορο ειναι, αλλα ειναι κριμα που συνηθιζονται τοσο γρηγορα τα αλογα :o (καλα ντε μην βαρατε οι πιο "αργοι"...την αληθεια λεω :rolleyes: )

εχεις δικιο για τις αναρτησεις αλλα οι KW Variant 2 που σκεφτομα ιεχουν 1200ευρω..και τα κακα νεα ειναι οτι ο πατερας μου (καλα να ειναι) σταματησε την χοντρη χρηματοδοτηση.... tongue.gif

Edited by gtc
Link to comment
Share on other sites

Στο astra μου αρεσει παρα πολυ η εξωτερικη εμφανιση.Το αυτοκινητοειναι κουκλι.ειδικα με τις ζαντες που του εβαλες...ολα τα λεφτα.Πολυ ωραιο σχεδιο.Η εσωτερικη εμφανιση ομως δε μου αρεσει.Προτιμω του golf.Οσο για το νικελ προτιμω τις πινελιες παρα την νικελομενη κονσολα.Επισης στο astra δε μου αρεσει οτι ο λεβιες ταχυτητων ειναι σχετικα χαμηλα σε σχεση με του golf στο οποιο βοηθα και η χαμηλη θεση οδηγησής του.Προτιμω τον κινητηρα του astra και πιστευω οτι εχει μεγαλυτερα περιθωρια περαιτερω tuning.Για τον ημιακαμπτο του astra θα συμφωνησω αν και απ'οτι εχω ακουσει παρολ'αυτα εχει πολυ καλη οδικη συμπεριφορα.Τελος θα μπορουσαν να το κανουν λιγο πιο φαρδυ.Εχει μικροτερο μετατροχιο απο το γκολφ.Και τελος, με ειχε ενοχλησει η περιορισμενη ορατοτητα προς τα πισω.Απο αισθηση δεν ξερω.Δεν το εχω οδηγησει.

Υ.Γ. Καλοριζικο και καλοταξιδο :D

Edited by Nasos_ea
Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω κ σενα φιλε για τα καλα σου λογια,

οτι ειναι γρηγορο ειναι, αλλα ειναι κριμα που συνηθιζονται τοσο γρηγορα τα αλογα :o (καλα ντε μην βαρατε οι πιο "αργοι"...την αληθεια λεω :rolleyes: )

εχεις δικιο για τις αναρτησεις αλλα οι KW Variant 2 που σκεφτομα ιεχουν 1200ευρω..και τα κακα νεα ειναι οτι ο πατερας μου (καλα να ειναι) σταματησε την χοντρη χρηματοδοτηση.... tongue.gif

Οπότε αφήνεις τον πατέρα σου ήσυχο για λίγο καιρό και όταν με το καλό αρχίσεις να εργάζεσαι, κάνεις ότι θέλεις. Εξάλλου μέχρι να το βαρεθείς έχεις καιρό. ¶σε να βγάλουν και τα λεφτά τους τα εργοστασιακά. Δεν θέλει βιασύνη. Ούτε να επιρεάζεσαι με το τι βλέπεις και ακούς γύρω σου. ¶λλοι δεν έχουν ούτε δίκυκλο.

Edited by Geopan
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου να το χαιρεσαι αν και εμείς τα λέμε και στο αλλο club tongue.gif

καλή επιλογή και αρχιζω και ζυελυω τις ζάντες σου.

με την πανοραμικη τι παίζει? την εχεις δει στο αμαξι? εγω μετάνιωσα που δεν εβαλα :'(

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου να το χαιρεσαι αν και εμείς τα λέμε και στο αλλο club tongue.gif

καλή επιλογή και αρχιζω και ζυελυω τις ζάντες σου.

με την πανοραμικη τι παίζει? την εχεις δει στο αμαξι? εγω μετάνιωσα που δεν εβαλα :'(

και ελεγα τι μου θυμιζει το twoface...

ειχα βαλει ορο οτι αν δεν παρω μαυρο το αστρα, τουρμπο και με αυτη την ζαντα ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΕΡΝΑ καθολου!!

τωρα για το πανοραμικο....απο την πρωτη στιγμη ειπα οτι δεν το 8ελω..δεν το πολυσκεφτηκα αλλα στην τελικη καλυτερα που δεν το πηρα γιατι ειμαι που ειμαι 1.93..αν ειχα και την ιλιοπροστασια κλειστη 8α στραβωνα τον λαιμο μου!!!

ενας φιλος που το χει λεει οτι με ηλιο δεν αντεχεται..αλλα με συννεφια ειναι cool...την νυχτα οοολα τα λεφτα!!

Link to comment
Share on other sites

Geopan τωρα αρχιζω να καταλαβαινω γιατι σε λενε ολοι καφρο :lol: :lol: :lol:

ρε ασε το παιδι να το κανει οτι θελει το αυτοκινητο...σιγα μη περιμενει να βρει δουλεια να το κανει...

κι εσυ στην ΕΚ.ΠΑ.ΠΕ δεν εισαι?.... ;) ;) :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Αν δεν κάνω λάθος ναι, είναι, αλλά ταυτόχρονα είναι και πολύ ωριμότερος από πολλούς άλλους, ακόμα και μεγαλύτερούς του.

Link to comment
Share on other sites

Geopan τωρα αρχιζω να καταλαβαινω γιατι σε λενε ολοι καφρο :lol: :lol: :lol:

ρε ασε το παιδι να το κανει οτι θελει το αυτοκινητο...σιγα μη περιμενει να βρει δουλεια να το κανει...

κι εσυ στην ΕΚ.ΠΑ.ΠΕ δεν εισαι?.... :rolleyes::D :D :D

¶λλο πάλι και αυτό το ΕΚ.ΠΑ.ΠΕ. :lol: Δεν το ξέρω, τι είναι;

Ναι ρε Γιαννάρα, παιδί είμαι 22 ετών και σπουδάζω. Που χρόνος για δουλειά. Τα λεφτά του μπαμπά μου τρώω και εγώ. Για αυτό έγραψα αυτό. Εγώ θεωρώ ντροπή να ζητήσω λεφτά για να κάνω κάτι στο αυτοκίνητο. Δεν φτάνει που μου το... ξαναπήρε, θα έχω και τέτοια συμπεριφορά; Μέχρι στιγμής με κάτι δουλίτσες από εδώ και από εκεί, βγάζω βενζίνες και καφέδες. Τα υπόλοιπα στα πάγια έξοδα.

Stoila αδερφέ, μην λες τέτοια γιατί αισθάνομαι αμήχανα. Ο Γιάννης είναι cool. ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πολυ καλη η επιλογη σου να το προσεχεις για να σε

προσεχει....golfakias1983 τον Geopan μονο εγω τον λεω καφρο

και ξερει γιατι, τωρα για αυτο που λες Sto εχεις δικιο

γιαυτο τον κανω και παρεα..

Geo ενας γνησιος καφρος δεν αισθανεται ποτε αμηχανα...

Link to comment
Share on other sites

Gtc ασχετο...στο καντραν βλεπω μονο ενδειξη βενζινης.Δεν εχει ενδειξη θερμοκρασιας ψυκτικου;

και πολυ καλα βλεπεις!!!

η μαμα οπελ μαλλον πιστευει οτι δεν υπαρχει λογος υπαρξης ενδειξη θερμοκρασιας ψυκτικου στο καντραν...παντος με σταθερο πατημα σε καποιο συγκεκριμενο κουμπι μπαινεις στο κρυφο μενου και εκει δειχνει ενα σωρο πληροφοριες, μαζι και ενδειξη θερμοκρασιας ψυκτικου..

Αυτα!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα εχω να πω .... gtc= Gia Ton Cado (σκουπιδιων). Χα χα χα tongue.gif

καλα, εσυ αντε παραγγειλε τα μοτερ για τα ηλ.παραθυρα και ασε ησυχο το GTC !!!

και με τα ρεστα παρε δωρο στην ****!!! tongue.gif

Edited by gtc
Link to comment
Share on other sites

Αρχισα σιγα σιγα τις μηχανικες βελτιωσεις στο αστρακι μου...και αυτες ειναι:

1)φιλτρο courtneysport στο φιλτροκουτι

2)κολαρο courtneysport απο το φιλτροκουτι στην τουρμπινα

3)σκαστρα baileys

4)περιμενω ακομη το κολαρο της με αναμονη για την σκαστρα

οριστε και βιντεο αν και δεν ειναι πετυχημενο ηχητικαhttp://www.youtube.com/watch?v=cvZdkb3kjSM

hpim0219ox4.th.jpghpim0221cy5.th.jpgdsc007281gu0.th.jpg

σειρα τωρα εχει το μπαρομετρο...τα λεμεεεε!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.