Jump to content
mihalis19

Fiesta St Vs Tsi Gt Sport

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΛΟΙΠΟΝ Η ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ Η Ο ΑΛΛΟΣ Η ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΛΑ.ΑΝΟΙΞΑ ΜΕ ΕΝΑ FIESTA ST ΕΧΩ TSI GT SPORT ME 800ΧΛΜ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΕΒΛΕΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΘ ΑΝΟΙΓΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΙ ΛΙΓΟ ΚΟΥΜΠΟΣΑ 4η ΚΑΙ ΕΚΛΙΣΕ ΠΙΟ ΠΟΛΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ?ΕΧΩ ΚΑΡΑΦΛΙΑΣΕΙ.ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ST ΜΕ ΕΧΟΥΝ.ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΓΝΩΜΕΣ!

σορυ 8000 χλμ ενοουσα.δεν ειμαι και τοσο τρελος να το εβαζα απο τα 800!

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

πιστευω για αρχη το εχουμε δηλαδη απο πισω μας!και λογο turbo kai compresora(gt sport 140 ps εχω)πολυ μετα μας φτανει γιατι εχει το κινητηρα του mondeo 2.0 με τους 150 ιππους λογω κυβικων.....

επειδη εχει μπει σε λαθος ενοτητα καποιος mod ας το μεταφερει εκει που πρεπει...

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΣΟΡΥ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΔΩ ΤΟ TOPIC ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΔΩ ΕΠΡΕΠΕ.ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΕΧΩ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ 140 ΚΑΙ ΤΡΙΤΟΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΥΝΜΟΜΕΤΡΕΙΤΕ 153 ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΥ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΨΩΦΗΣΕΙ ΤΟ TURBO ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΚΟΝΤΡΑ.ΓΙΑ ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΕ ΜΕ.Α ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΕ ΤΟ ΘΕΜΑ

Link to comment
Share on other sites

πως ανοιξες,απο ρολλαριστες η απο σταση?

ποση διαφορα ειχατε?

αν μπορεις γραφε με μικρα....γιατι αν γραφεις με μεγαλα ειναι σαν να φωναζεις

Edited by mpoukou22
Link to comment
Share on other sites

ανοιξαμε ρολαριστοι ηταν μπροστα μου 3 με 4 μετρα ετσι ξεκινησαμε γιατι μας εκοψε ενας.και ενω ανοιξε καλα γιατι ειδα πωσ πιγενε δεν μου ανοιγε διαφορα με τιποτα.αυτο.παιδια θελω γνωμες εγω περιμενα να με εχει.αλλα δεν ειδα κατι τετοιο πιστευω η ειμαι μπροστα για λιγο η παμε μαζι!

Link to comment
Share on other sites

το fiesta ST απο σταση πρεπει να ειναι ισοδυναμο και οχι ποιο γρηγορο απο το tsi.

απο ρολλαριστες ομως θα επρεπε να του εριχνες αρκετα λογω μεγαλυτερης ροπης του tsi....

Link to comment
Share on other sites

αυτην την αποψη εχω και εγω μετα απο οσα ειδα.και πιστευω οτι δεν τον ειχα γιατι ακομα το μετερ δεν εχει ανοιξει ειμαι 8000 και ουτε χιλιομετρα μολισ εχω σταματησει το στροσιμο.πιστευω παιζει ρολο.παντως βρηκα και κατι ακομα απο το autotriti ως πληροφοριες.μπειτε στο www.autotriti.gr και μπειτε στα συγκρητικα μεταξυ tsi 140ps και st.λεει κατι για 147ps για το st και 157 για το tsi.και φυσικα επιταχυνση πολυ καλλυτερη για το golfaki

Link to comment
Share on other sites

το ανοιγμα το εγραψε το παιδι που εχει το st στο clubfiesta και ανέβασε και το video. Ξερω οτι μόνο αυτες τις μετατροπες εχει που αναφερα πιο πανω.

Το θεμα τις διαφοράς βάρους στο σασί εξισορροπείται μιας και το st είναι 2καβαλος.

Δεν ξέρω αν το παλικάρι με το gt είναι μέλος στο forum εδω. Αν είναι σίγουρα θα μπορέσει να μας πει 2 πραγματακια παραπάνω.

Σιγουρα σε τετοια ανοιγματα ειναι αρκετοι παραγοντες που παιζουν ρολο στο αποτελεσμα, από λάστιχα μέχρι και βενζίνη από φορτίο μέχρι και μέγεθος ζάντας.

Edited by Natalia_F
Link to comment
Share on other sites

το ανοιγμα το εγραψε το παιδι που εχει το st στο clubfiesta και ανέβασε και το video. Ξερω οτι μόνο αυτες τις μετατροπες εχει που αναφερα πιο πανω.

Το θεμα τις διαφοράς βάρους στο σασί εξισορροπείται μιας και το st είναι 2καβαλος.

Δεν ξέρω αν το παλικάρι με το gt είναι μέλος στο forum εδω. Αν είναι σίγουρα θα μπορέσει να μας πει 2 πραγματακια παραπάνω.

Σιγουρα σε τετοια ανοιγματα ειναι αρκετοι παραγοντες που παιζουν ρολο στο αποτελεσμα, από λάστιχα μέχρι και βενζίνη από φορτίο μέχρι και μέγεθος ζάντας.

Εγω παντως προτεινω να μου φερεται οποιοδηποτε SΤ ξερει κανεις με την ιδια βελτιωση με μενα..Φιλτρο,εξατμιση απο καταλυτη και πισω να δειτε βιντεακια..Οποιος ξερει ας μου πει..

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω μια και ειναι το δικο μου gt.Με το παλικαρι με το φιεστα ανοιξαμε κανονισμενα μεσο ενος φιλλου δικαβαλοι και οι 2.Το πρωτο πατιμα που δεν εχει βαλει το βιντεο παταμε απο δευτερες και μεχρι τελιωματα τετταρτη το φιεστα εινα 1,5-2 αμαχια μπροστα.Εμενα μου δηλωσε φιλτρο μεσαιο τελικο.Στην κουβεντα που ειχαμε μου ειπε οτι πατισε με corca opc και πηγεναι μαζι μεχρι τα 240.Μετα μπηκα στο fiesta club και ειδα οτι το συγεκριμενο ειναι φιλτρο προγραμα εξατμιση και εχει δυναμομετριση 190 αλογα μοτερ σε maha.Ολα αυτα τα λεει σε δικα του ποστ.Επειδη εχω πατισει με μαμα φιεστα st τα αυτοκινιτα απλα δεν εχουν επαφη.Το golf ειναι αιωνες μπροστα.Να πω οτι το δικο μου ειναι μαμα.

Edited by xontros gt
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω μια και ειναι το δικο μου gt.Με το παλικαρι με το φιεστα ανοιξαμε κανονισμενα μεσο ενος φιλλου δικαβαλοι και οι 2.Το πρωτο πατιμα που δεν εχει βαλει το βιντεο παταμε απο δευτερες και μεχρι τελιωματα τετταρτη το φιεστα εινα 1,5-2 αμαχια μπροστα.Εμενα μου δηλωσε φιλτρο μεσαιο τελικο.Στην κουβεντα που ειχαμε μου ειπε οτι πατισε με corca opc και πηγεναι μαζι μεχρι τα 240.Μετα μπηκα στο fiesta club και ειδα οτι το συγεκριμενο ειναι φιλτρο προγραμα εξατμιση και εχει δυναμομετριση 190 αλογα μοτερ σε maha.Ολα αυτα τα λεει σε δικα του ποστ.Επειδη εχω πατισει με μαμα φιεστα st τα αυτοκινιτα απλα δεν εχουν επαφη.Το golf ειναι αιωνες μπροστα.Να πω οτι το δικο μου ειναι μαμα.
Ε πες το ντε κ αρχιζα να ξενερωνω ακομα δεν το πηρα το εργαλειο (μαυρο gt..με ηλιοροφη)...κ εμενα μου φανηκε καπως..Ενταξει ειπαμε εχουνε διαφορα στα κυβικα κ στο βαρος..Αλλα μεχρι εκει..150 Hp σε διλιτρο μοτερ.. :) ενω το αλλο 170 hp κ δυναμομετριμενο απο οτι εχω ακουσει 185 hp..
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κατσω να ποσταρω δυναμομετρισεις και αλλα στοιχεια.Ενα πατημα ηταν και με περασε απλα ειπα τι λεει το ιδιο το παιδι οτι ειναι το αμαχι του γιατι αλλο ειναι το φιλτρο τελικο και αλλο το αγωνιστικος καταλυτης μεσαιο τελικο φιλτρο και προγραμμα.Επεις να σου πω οτι ο 2.0 DURATEC περνει ευκολα αλλογα αφου η miltek στο site δηλωνει 22 αλογα με φουλ εξατμιση.Και ακομα να πω οτι το st δεν υπηρχε περιπτοση να το μαζεψω πουθενα.Τωρα στο θεμα μας για τα μαμα απλα δεν εχουν επαφη.Οσο δρομο εχει το gt τοσο θα ανοιγει δοκιμασμενο tongue.giftongue.gif

Edited by xontros gt
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσοχη!το θεμα το ανοιξα για st και tsi gt sport 140ps οποτε εκει θελω να μαθω τι γινεται.εκτος απο αυτο να ξερετε οτι το st με ενα chipaki ανεβαινει γυρω στα 200 με 200 κατι αλογα.οποτε δεν ξερω τι ακριβως παιζει με το συγκεκριμενο st που λετε!

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσοχη!το θεμα το ανοιξα για st και tsi gt sport 140ps οποτε εκει θελω να μαθω τι γινεται.εκτος απο αυτο να ξερετε οτι το st με ενα chipaki ανεβαινει γυρω στα 200 με 200 κατι αλογα.οποτε δεν ξερω τι ακριβως παιζει με το συγκεκριμενο st που λετε!

φιλε με μαμα fiesta μπροστα εισαι.σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω εγω ειχα αλλη εντυπωση και περιμενα να με εχει λεω 2 λιτρο ειναι εγω 1.4.αλλα μετα το ανοιγμα μαλλον αλλαξα γνωμη.και λεω "που να ανοιξει και αλλο το μοτερ μου τον εχω και με διαφορα λογικα."ζητω τα golffffffffffffffffffffffffffffffffffff!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πλακα κανουμε?Δεν αφηνουμε τις μ@λ@κιες....?Εδω μιλαμε για ενα φιεστα καλα φτιαγμενο,αλλα ειναι δυνατον να βγαινουν συμπερασματα οτι ειναι πιο γρηγορο το φιεστα?μην τρελαθουμε κιολας!!Να συγκρινουμε μαμα αυτοκιντητα και ολοι ξερουμε τι τυχη θα εχει διπλα στο GT....To φιεστα εχει 0-100 σε 8,4 και το GT 7,9....ΤΕΛΙΚΗ 208 το φιεστακι και το GT 220....και δεν τιθεται θεμα τι παρτυ θα γινεται απο ρολαριστες....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.