Jump to content
ankouts

Το καλύτερο After Maket Dvd/tv/gps Player της αγοράς

Recommended Posts

Ελπίζω να είναι αυτό το κουμπάκι και να κάνει δουλειά για να μην χρειαστώ να το στείλω πίσω, δεν έχω καμοία όρεξη :thumbsup:

Τι να δοκιμάσω όμως;

Εκτός από το Navi που μπορεί να θέλει ρυθμίσεις και δεν δουλεύει, τα υπόλοιπα;

-Το κουμπί της φωνής όποτε θέλει

-Τα κουμπιά γύρω από την οθόνη όποτε θέλουν

-Όταν επιλέγεις μέσα από την οθόνη με το touch, κάποιες φορές γίνεται κάποιες όχι. Αλλά και όταν γίνεται αν πχ μπει στο radio μπορεί να βγει στο κεντρικό μενού μετά από λίγο χωρίς να πατήσω τίποτα ή και το αντίθετο να πατήσω το κουμπί για να γυρίσω στο κεντρικό μενού και να μην κάνει τίποτα.

-Όταν παίζει ράδιο μπορεί να αλλάζει σταθμούς από μόνο του στα καλά καθούμενα

-Όταν παίζει mp3 από usb προχωράει στο επόμενο τραγούδι χωρίς να έχει φτάσει ούτε καν στη μέση από το ποϋγούμενο και φυσικά όχι πάντα, όποτε θέλει.

-Όταν παίζει τηλεόραση, όταν το πάρει απόφαση δηλαδή, δείχνει μόνο εικόνα και δεν έχει ήχο (σα να βλέπεις αυτό new_sugkrotima.gif)

-Το κουμπί με το οποίο ανοίγει/κλείνει η συσκευη είναι για να σου σπάει τα νεύρα! Ανοίγει κάποιες φορές (αν έχεις πατήσει πολλές φορές και γρήγορα το κουμπί της φωνής προς τα μέσα :thumbsup: (καλό ε; ) και δεν κλείνει ποτέ. Ο μόνος τρόπος να κλείσεις τη συσκευή είναι μέσα από την οθόνη (ας πούμε οτι έτσι πρέπει που δε νομίζω :thumbsup: )

και τελοσπάντων μπορεί να έχει κι άλλα που βαριέμαι αυτή τη στιγμή να γράψω new_grrrr.gifnew_grrrr.gif

Δηλαδή αν κάνω το reset .....θα φτιάξουν;

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να είναι αυτό το κουμπάκι και να κάνει δουλειά για να μην χρειαστώ να το στείλω πίσω, δεν έχω καμοία όρεξη :thumbsup:

Τι να δοκιμάσω όμως;

Εκτός από το Navi που μπορεί να θέλει ρυθμίσεις και δεν δουλεύει, τα υπόλοιπα;

-Το κουμπί της φωνής όποτε θέλει

-Τα κουμπιά γύρω από την οθόνη όποτε θέλουν

-Όταν επιλέγεις μέσα από την οθόνη με το touch, κάποιες φορές γίνεται κάποιες όχι. Αλλά και όταν γίνεται αν πχ μπει στο radio μπορεί να βγει στο κεντρικό μενού μετά από λίγο χωρίς να πατήσω τίποτα ή και το αντίθετο να πατήσω το κουμπί για να γυρίσω στο κεντρικό μενού και να μην κάνει τίποτα.

-Όταν παίζει ράδιο μπορεί να αλλάζει σταθμούς από μόνο του στα καλά καθούμενα

-Όταν παίζει mp3 από usb προχωράει στο επόμενο τραγούδι χωρίς να έχει φτάσει ούτε καν στη μέση από το ποϋγούμενο και φυσικά όχι πάντα, όποτε θέλει.

-Όταν παίζει τηλεόραση, όταν το πάρει απόφαση δηλαδή, δείχνει μόνο εικόνα και δεν έχει ήχο (σα να βλέπεις αυτό new_sugkrotima.gif)

-Το κουμπί με το οποίο ανοίγει/κλείνει η συσκευη είναι για να σου σπάει τα νεύρα! Ανοίγει κάποιες φορές (αν έχεις πατήσει πολλές φορές και γρήγορα το κουμπί της φωνής προς τα μέσα :thumbsup: (καλό ε; ) και δεν κλείνει ποτέ. Ο μόνος τρόπος να κλείσεις τη συσκευή είναι μέσα από την οθόνη (ας πούμε οτι έτσι πρέπει που δε νομίζω :thumbsup: )

και τελοσπάντων μπορεί να έχει κι άλλα που βαριέμαι αυτή τη στιγμή να γράψω new_grrrr.gifnew_grrrr.gif

Δηλαδή αν κάνω το reset .....θα φτιάξουν;

Αποκλειετε.!!!

Το μηχανημα "φωναζει" πως ειναι προβληματικο!!

Μην χανεις χρονο φιλε μου ,στειλτο πισω.

Με reset δεν λυνονται τετοια προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειετε.!!!

Το μηχανημα "φωναζει" πως ειναι προβληματικο!!

Μην χανεις χρονο φιλε μου ,στειλτο πισω.

Με reset δεν λυνονται τετοια προβληματα.

Έχω αρχίσει την επικοινωνία για να του πω οτι έχει πρόβλημα και οτι θα του το στείλω αλλά καμια φορά λες...... "λες να....... μπας και.....", ξέρεις η ελπίδα πεθαίνει τελευταία! tongue.gif

Επειδή όμως ο τύπος μου απαντάει κάθε 2 μέρες (στανταρ), λέω αύριο να πάω σε κανένα μαγαζί, να το βάλω να δουλέψει (χωρίς όμως να το κάνω εγκατάσταση πάνω στο αμάξι), να πατήσω το reset, μήπως και δω φως. Δεν έχω να χάσω και τίποτα ...... αν και συμφωνώ μαζί σου οτι "φωνάζει" :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν το εχεις στειλει πισω????

Παντως κερδιζεις το πρωτο βραβειο αισιοδοξιας (που ακομα περιμενεις μηπως και δουλεψει) και πρωτο βραβειο Γουντυ Αλλεν για τον αυτοσαρκασμο.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν το εχεις στειλει πισω????

Παντως κερδιζεις το πρωτο βραβειο αισιοδοξιας (που ακομα περιμενεις μηπως και δουλεψει) και πρωτο βραβειο Γουντυ Αλλεν για τον αυτοσαρκασμο.

Θα πάει πίσω και μάλιστα με την πρώτη ευκαιρία. Αυτό είναι σίγουρο!

Ευχαριστώ πολύ για τα βραβεία και επίσης θέλω να ευχαριστήσω τον μπαμπά μου, τη μαμά μου και τους φίλους μου που με στήριξαν σε αυτή τη προσπάθεια tongue.giftongue.giftongue.gif

Πάλι καλά που το είπες με τρόπο και δε "πεταξες" κανα χοντρό τύπου "1ο βραβείο μ@λακιας" :) κτλ :huh::huh:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες ^_^

Πάντως, πάνω από το eject έχει μια εσοχή που γράφει "rst" :huh: Αυτό είναι;

Δεν μοιάζει με το κουμπάκι που έχει αυτό που έχεις στην υπογραφή σοu

to diko mou einai allo montelo alla oute egw exo koumpaki k mena esoxh exei sto kato meros omos,apla gnorizo poly kala to 720 dioti to eixa prin apoktiso afto pou exo tora,pantos file poly kantemia me tosa problimata k makari na bretheis tyxeros me to epomeno pou tha pareis,dioti pisteuo pws afto paei sigoura gia allagi.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάει πίσω και μάλιστα με την πρώτη ευκαιρία. Αυτό είναι σίγουρο!

Ευχαριστώ πολύ για τα βραβεία και επίσης θέλω να ευχαριστήσω τον μπαμπά μου, τη μαμά μου και τους φίλους μου που με στήριξαν σε αυτή τη προσπάθεια tongue.giftongue.giftongue.gif

Πάλι καλά που το είπες με τρόπο και δε "πεταξες" κανα χοντρό τύπου "1ο βραβείο μ@λακιας" :rolleyes: κτλ :rolleyes::rolleyes:

Να σαι καλα και καλα ξεμπερδεματα.

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξτε μια ματιά κι εδώ

http://www.ipmart.com/main/browse.php?cat=1946&curr=2

Δεν ξέρω αν είναι μούφα αλλά από τιμές σκίζει!!!!

Vwgolf5 έχεις μείνει ευχαριστημένος από αυτό που έχεις τώρα; Είναι καλύτερο από το D720V ; Υποστηρίζει 4κάναλο ενισχυτή και σαμπ;

Μπήκα στο site του άγγλου και το έχει αλλά με διαφορά 30GBP.

Τα μεταφορικά για να πάει αγγλία παίζουν από 80Ε και πάνω ;)

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξτε μια ματιά κι εδώ

http://www.ipmart.com/main/browse.php?cat=1946&curr=2

Δεν ξέρω αν είναι μούφα αλλά από τιμές σκίζει!!!!

Vwgolf5 έχεις μείνει ευχαριστημένος από αυτό που έχεις τώρα; Είναι καλύτερο από το D720V ; Υποστηρίζει 4κάναλο ενισχυτή και σαμπ;

Μπήκα στο site του άγγλου και το έχει αλλά με διαφορά 30GBP.

Τα μεταφορικά για να πάει αγγλία παίζουν από 80Ε και πάνω :D

file ka th gnomi mou einai anotero apo to 720 k pio omorfo,pio orea menu, kalyteri othonh,dld olo to consept einai kalytero.

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξτε μια ματιά κι εδώ

http://www.ipmart.com/main/browse.php?cat=1946&curr=2

Δεν ξέρω αν είναι μούφα αλλά από τιμές σκίζει!!!!

Vwgolf5 έχεις μείνει ευχαριστημένος από αυτό που έχεις τώρα; Είναι καλύτερο από το D720V ; Υποστηρίζει 4κάναλο ενισχυτή και σαμπ;

Μπήκα στο site του άγγλου και το έχει αλλά με διαφορά 30GBP.

Τα μεταφορικά για να πάει αγγλία παίζουν από 80Ε και πάνω <_<

Eχεις κάποιο site αυτού του Αγγλου που λές???

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δε μου απάντησες!

Υποστηρίζει 4κάναλο ενισχυτή και σαμπ;

Είναι σημαντικό :D

Eχεις κάποιο site αυτού του Αγγλου που λές???

Ναι και το έχω γράψει. Αν κοιτάξεις μια σελίδα πριν θα το δεις. :wub:

Είναι www.esg1.co.uk.

To μόνο που έχω να πω είναι οτι μέχρι στιγμής ο άγγλος είναι "gentleman"!! Να δω τι θα κάνει όταν το πάρει, εκεί είναι όλο το θέμα. Μέχρι στιγμής πάντως φαίνεται σοβαρός, αξιόπιστος και επαγγελματίας. Ελπίζω να μην το "χαλάσει" τωρα!

φιλε Τάλμαν,μπορείς να πάρεις μια γεύση από το δικό μου multimedia-project..

:wub::xmas::xmas::xmas: δεν έχω λόγια!

Link to comment
Share on other sites

φιλε Τάλμαν,μπορείς να πάρεις μια γεύση από το δικό μου multimedia-project..

ωραιο φενετε ...αλλα ειναι λιγο αργο... ιδιεταιρα στην πλοηγηση

στον επανυπολογισμο διαδρομης σου κολαει καθολου? :D

Link to comment
Share on other sites

ωραιο φενετε ...αλλα ειναι λιγο αργο... ιδιεταιρα στην πλοηγηση

στον επανυπολογισμο διαδρομης σου κολαει καθολου? :lol:

φιλε πιστεψεμε δεν ειναι καθολου αργο,μια χαρα ειναι κ δοροφορουσ πιανει με τη μια,ιδικα στο δρομο δεν κολλαει καθολου,απλα εκει που ειχα το αμαξι οταν τραβιξα το βιντεο δεν ηταν κ το καλυτερο σιμιο :excl:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ρίξτε και μια ματια εδω... Tune-it!

Ειναι στην ελλαδα, ειναι σχετικα φτηνο, δεν εχει τελωνειο, και εχει και ενα χρόνο εγγύηση και τους βρίσκεις και ευκολα...

Εγω παντως απο εκει το πηρα (ειναι και ψιλοεπωνυμο: Witson) με την κεραιουλα του, το GPS του με τα προγραμματακια του, με την τηλεορασιτσα του, τα χειριστηρια τιμονιου του..μια χαρουλα

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω ανοίξει εγώ αυτό το θέμα, θέλω να ενημερώσω για ακόμα ένα μηχάνημα που βρήκα και για μένα το θεωρώ πλέον το καλύτερο σχεδιαστικά!

Voila!

2008112902237158.jpg

2008112595632184.jpg

Όποιος το βρεί στο ebay ή κάπου αλλού, ας μας ενημερώσει.

Εγώ από την σειρά μου να σας βοηθήσω λέγοντας ότι από την μέχρι τώρα επικοινωνία μου με την εταιρεία, με πληροφόρησαν πως η τιμή είναι 390usd και 130usd τα μεταφορικά. Οπότε μια τιμή στα 600usd είναι λογική.

Edited by Interman
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι καμία σχέση με τα υπόλοιπα. Δώσε κάποια παραπάνω στοιχεία της συσκευής .. γιατί η αναζήτηση με χρήση της φωτογραφίας .. δεν γίνεται ;)

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι καμία σχέση με τα υπόλοιπα. Δώσε κάποια παραπάνω στοιχεία της συσκευής .. γιατί η αναζήτηση με χρήση της φωτογραφίας .. δεν γίνεται ;)

Κώστας

http://www.audiosources.net/viewproduct.asp?id=930

Με βλέπω να αλλάζω μηχάνημα. Θα με σκοτώσει η γυναίκα μου tongue.gif

EDIT

MAGOTAN /PASSAT B6/JETTA/GOLF/TIGUAN/EOS TSI/SEAT LEON

Italian,German,English,French,Spain,Russia,Portugal(optional)

1) 6.5" 16:9 Panasonic TFT LCD Monitor 1220*234

2) Touch Screen with Graphic OSD display.

3) Interface Double SD slot,iPod prot

4) I-POD spported

5) with Can-bus Steering wheel control: realize the original wheel steel control without any modification.

6) Electronic & mechanical anti-shock system

7) DVD/VCD/CD/MP3/WMA/JPEG/MPEG4 etc. discs

;) High sensitive FM/AM/receiving, 30 stations pre stored.

9) Radio: RDS receiver function.

10) Built in Bluetooth for hands free call

11) built-in MIC in control panel.

12) with Bluetooth Phonebook function. can displayer mobilephone deposited phone number and name.

13) Full function OSD with English, Spain,France

14) Built-in TV tuner (PAL/NTSC/SECAM)

15) Reversing display: Connected to rear camera to watch the reversing status.

16) 4*45 Watts amplifier

17) CDC: support Sanyo protocol .

18) Built in GPS (WINCE5.0)

19) Navigation: User can enjoy the music during navigation.

20) Dual zone function: drive can listen to music while viewing the map.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Ιδια ακριβως σχεδιαση με το RNS 510

Πολύ καλό...αλλα δεν το αλλάζω το rns με τιποτα... :blink:

lol ε που να το αλλάξεις φίλε μου, τόσα χρήματα έδωσες tongue.gif

Παιδιά αν βρεί κανείς κάποιον πωλητή ας μας το σφυρίξει εδώ. Εγώ βρήκα αλλά λέει 880¤ χαχαχα.. Έλληνας βέβαια είναι και πάει να βγάλει διπλάσιο κέρδος.. έλεος πια, βάλτε μυαλό για να έχετε δουλειά!!!

Μπορούμε βέβαια να το πάρουμε απευθείας από την εταιρεία αλλά το μόνο που με κολλάει είναι ότι θέλουν τα λεφτά με Western Union.

Link to comment
Share on other sites

lol ε που να το αλλάξεις φίλε μου, τόσα χρήματα έδωσες tongue.gif

Παιδιά αν βρεί κανείς κάποιον πωλητή ας μας το σφυρίξει εδώ. Εγώ βρήκα αλλά λέει 880¤ χαχαχα.. Έλληνας βέβαια είναι και πάει να βγάλει διπλάσιο κέρδος.. έλεος πια, βάλτε μυαλό για να έχετε δουλειά!!!

Μπορούμε βέβαια να το πάρουμε απευθείας από την εταιρεία αλλά το μόνο που με κολλάει είναι ότι θέλουν τα λεφτά με Western Union.

Μωρε ,τα λεφτα δεν ειναι το τιποτα...το θεμα ειναι ο HDD :blink:

Link to comment
Share on other sites

lol ε που να το αλλάξεις φίλε μου, τόσα χρήματα έδωσες tongue.gif

Παιδιά αν βρεί κανείς κάποιον πωλητή ας μας το σφυρίξει εδώ. Εγώ βρήκα αλλά λέει 880¤ χαχαχα.. Έλληνας βέβαια είναι και πάει να βγάλει διπλάσιο κέρδος.. έλεος πια, βάλτε μυαλό για να έχετε δουλειά!!!

Μπορούμε βέβαια να το πάρουμε απευθείας από την εταιρεία αλλά το μόνο που με κολλάει είναι ότι θέλουν τα λεφτά με Western Union.

Αρκετά καλή μονάδα. Για GPS & TV Tuner δεν αναφέρεται τίποτα ????

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλή μονάδα. Για GPS & TV Tuner δεν αναφέρεται τίποτα ????

Ε πώς χωρίς αυτα??? Ορίστε :

1) 6.5" 16:9 Panasonic TFT LCD Monitor 1220*234

2) Touch Screen with Graphic OSD display.

3) Interface Double SD slot,iPod prot

4) I-POD spported

5) with Can-bus Steering wheel control: realize the original wheel steel control without any modification.

6) Electronic & mechanical anti-shock system

7) DVD/VCD/CD/MP3/WMA/JPEG/MPEG4 etc. discs

:D High sensitive FM/AM/receiving, 30 stations pre stored.

9) Radio: RDS receiver function.

10) Built in Bluetooth for hands free call

11) built-in MIC in control panel.

12) with Bluetooth Phonebook function. can displayer mobilephone deposited phone number and name.

13) Full function OSD with English, Spain,France

14) Built-in TV tuner (PAL/NTSC/SECAM)

15) Reversing display: Connected to rear camera to watch the reversing status.

16) 4*45 Watts amplifier

17) CDC: support Sanyo protocol .

18) Built in GPS (WINCE5.0)

19) Navigation: User can enjoy the music during navigation.

20) Dual zone function: drive can listen to music while viewing the map.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.