Jump to content
ankouts

Το καλύτερο After Maket Dvd/tv/gps Player της αγοράς

Recommended Posts

Σε ευχαριστω για την απαντηση, θα κοιταξω στο Ipmart. Εσυ πως εκανες τη πληρωμη; Ναι μου ειπαν για DHL αλλα ζητησα EMS που συνεργαζονται με ΕΛΤΑ μπας και γλυτωσουμε το τελωνειο.

EDIT: Οταν λες εχεις αγορασει απο εκει εννοεις ipmart ή audiosources?

Απο το audiosources μου ζητησαν 355 Ευρω μαζι με τα μεταφορικα για το συγκεκριμενο μοντελο. Το μονο κακο ειναι οτι δεν εχουν στοκ και θελουν 15 μερες οποτε θα περιμενω.

Απο το ipmart εννοω οτι έχω αγοράσει...Κάνει να έρθει περίπου 20 μέρες.

Απο το audiosources μου ζήτησαν για το συγκεκριμένο μοντέλο πολλά περισότερα απο αυτά που λές(λόγο προβλήματος στο pc μου δεν μπορώ να σου πω πόσο ακριβώς).

Δες πιο πάνω στο ποστ 166 που έχω ανεβάσει ενα κατάλογο απο μια άλλη εταιρεία της Κίνας που μου έστειλαν.

Επίσης για τη μεταφορά εκτός απο την αποστολή με EMS να ζητείσεις να στο στείλουν ως δώρο(με μηδενική χρέωση ώστε να γλυτώσεις το τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Απο το audiosources μου ζητησαν 355 Ευρω μαζι με τα μεταφορικα για το συγκεκριμενο μοντελο. Το μονο κακο ειναι οτι δεν εχουν στοκ και θελουν 15 μερες οποτε θα περιμενω.

σκέφτομαι να το πάρω και εγώ από την audiosources αλλα κολλάω στους τρόπους πληρωμής τους

εμένα γιατί μου είπανε 560$ και εσένα 355 Ε???

AS-7031 $450,00

Shiping by EMS $89,00

Our bank fee $20,00

TOTAL: $559

εσένα τι σου έστειλαν στο mail?

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να το πάρω και εγώ από την audiosources αλλα κολλάω στους τρόπους πληρωμής τους

εμένα γιατί μου είπανε 560$ και εσένα 355 Ε???

AS-7031 $450,00

Shiping by EMS $89,00

Our bank fee $20,00

TOTAL: $559

εσένα τι σου έστειλαν στο mail?

AS-7301 390USD+70USD ems shipping =460USD

Παζαρεψε το! Την ψαχνω ακομα τη δουλεια, θα ενημερωσω οταν καταληξω καπου.

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να το πάρω και εγώ από την audiosources αλλα κολλάω στους τρόπους πληρωμής τους

εμένα γιατί μου είπανε 560$ και εσένα 355 Ε???

AS-7031 $450,00

Shiping by EMS $89,00

Our bank fee $20,00

TOTAL: $559

εσένα τι σου έστειλαν στο mail?

AS-7301 390USD+70USD ems shipping =460USD

Παζαρεψε το! Την ψαχνω ακομα τη δουλεια, θα ενημερωσω οταν καταληξω καπου.

Δεν μπορούμε να το ψάξουμε κ να κάνουμε group buy!; Δεν θα κερδίσουμε τίποτα!; <_<

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε να το ψάξουμε κ να κάνουμε group buy!; Δεν θα κερδίσουμε τίποτα!; <_<

Δεν νομιζω οτι αξιζει τον κοπο γιατι στο τελωνειο θα μας γδαρουν σε μαζικη παραγγελια.

Link to comment
Share on other sites

AS-7301 390USD+70USD ems shipping =460USD

Παζαρεψε το! Την ψαχνω ακομα τη δουλεια, θα ενημερωσω οταν καταληξω καπου.

-------------------

Καλά πλάκα έχει. Παρακάτω το email που μου έστειλαν

Dear Sir ,

Thanks for your letter again.

Attached is the quotation for AS-7301 for your checking .

The unit price is USD410 +USD86(shipping cost) =USD496 .

The guaranty is for one year .

We could accept Western union or bank transfer .

We prefer western union because it's more efficient for us ,isn't ?

Link to comment
Share on other sites

Απο το ipmart εννοω οτι έχω αγοράσει...Κάνει να έρθει περίπου 20 μέρες.

Απο το audiosources μου ζήτησαν για το συγκεκριμένο μοντέλο πολλά περισότερα απο αυτά που λές(λόγο προβλήματος στο pc μου δεν μπορώ να σου πω πόσο ακριβώς).

Δες πιο πάνω στο ποστ 166 που έχω ανεβάσει ενα κατάλογο απο μια άλλη εταιρεία της Κίνας που μου έστειλαν.

Επίσης για τη μεταφορά εκτός απο την αποστολή με EMS να ζητείσεις να στο στείλουν ως δώρο(με μηδενική χρέωση ώστε να γλυτώσεις το τελωνείο.

Ποιό μοντέλο έχεις πάρει από ipmart ?

Αν μπορείς πες μας αν έχεις μείνει ευχαριστημένος.

Ποιότητα Ηχου

Οθόνη

Ποιότητα Κατασκευής

GPS

DVD

...

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται οτι με την audiosources ειναι οπου σε πετυχουν.

Εγω παροτι προσπαθησα να τους κανω παζαρια ( γιατι η πρωτη προσφορα τους ηταν στα 390+μεταφορικα + 10 για κεραια, + 20 για εξοδα τραπεζας (τριτοκοσμικοι και αυτοι οπως εμεις) μετα απο 2-3 εβδομαδες μου το αλλαξαν στα 450 + τα υπολοιπα) δεν μου εδωσαν σημασια. Με την οικονομικη κριση που τους εχει ταραξει περιμενα τουλαχιστον να μου δωσουν την παλια τιμη Δεκεμβριου και οχι βεβαια περισσοτερα.

Μεχρι και πριν μερικες ημερες που μου εστειλαν το proforma invoice (για την πληρωμη) δεν ειχε αλλαξει η τιμη και δεν εκανα την παραγγελια εχοντας υπ'οψιν και το ρισκο του tt / western union.

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται οτι με την audiosources ειναι οπου σε πετυχουν.

Εγω παροτι προσπαθησα να τους κανω παζαρια ( γιατι η πρωτη προσφορα τους ηταν στα 390+μεταφορικα + 10 για κεραια, + 20 για εξοδα τραπεζας (τριτοκοσμικοι και αυτοι οπως εμεις) μετα απο 2-3 εβδομαδες μου το αλλαξαν στα 450 + τα υπολοιπα) δεν μου εδωσαν σημασια. Με την οικονομικη κριση που τους εχει ταραξει περιμενα τουλαχιστον να μου δωσουν την παλια τιμη Δεκεμβριου και οχι βεβαια περισσοτερα.

Μεχρι και πριν μερικες ημερες που μου εστειλαν το proforma invoice (για την πληρωμη) δεν ειχε αλλαξει η τιμη και δεν εκανα την παραγγελια εχοντας υπ'οψιν και το ρισκο του tt / western union.

H απάντηση που πήρα πριν λίγο απο την audiosources για το AS-7301

Thanks for your inquiry about AS-7301 .

The shipping cost to Greece by EMS is USD76 .

The unit price for this unit is USD410 .

So the total price is USD486 .

Yes, it includes standard accessores such as cables ,manual ,remote controller and gps antenna .

Any further question, Please feel free to contact me .

Link to comment
Share on other sites

Ποιό μοντέλο έχεις πάρει από ipmart ?

Αν μπορείς πες μας αν έχεις μείνει ευχαριστημένος.

Ποιότητα Ηχου

Οθόνη

Ποιότητα Κατασκευής

GPS

DVD

...

Δέν έχω πάρει κάποιο car multimedia απο το ipmart.

Απλά έκανα μια πιο μικρή αγορά για να δω αν είναι όντος κανονικό e-shop κατάστημα ή μούφα.

Link to comment
Share on other sites

H απάντηση που πήρα πριν λίγο απο την audiosources για το AS-7301

Thanks for your inquiry about AS-7301 .

The shipping cost to Greece by EMS is USD76 .

The unit price for this unit is USD410 .

So the total price is USD486 .

Yes, it includes standard accessores such as cables ,manual ,remote controller and gps antenna .

Any further question, Please feel free to contact me .

μια Lily σου απαντάει??? σε αυτό το mail στέλνεις (sales@audiosources.net)

τους έστειλα και εγω να πω να μου κόψουν τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι θελουν να λειτουργουν ΚΑΙ τα δεξια πληκτρα στο πολυλειτουργικο τιμονι ας περιμενουν μεχρι τελη του μηνα οπου audiosources και waywell http://www.szwaywell.com/prod_dtl.asp?id=489 θα εχουν το ιδιο μοντελο αλλα αναβαθμισμενο και θα τα υποστηριζει. Ετσι κι αλλιως γενικα δεν εχουν στοκ αυτη τη στιγμη.

Δειτε και εδω http://www.golfmkv.com/forums/showthread.p...ht=audiosources . Ρωτησα σημερα στον Νικου (Κ. Καραμανλη - Θεσσαλονικη) και μου ειπαν οτι θελουν 60 Ευρω για την εγκατασταση...

Edited by Nrgakos3
Link to comment
Share on other sites

μια Lily σου απαντάει??? σε αυτό το mail στέλνεις (sales@audiosources.net)

τους έστειλα και εγω να πω να μου κόψουν τιμή.

Εστειλα εδώ: Sales@audiosources.net και εδώ: info@audiosources.net

Μου απάντησε κάποια "Eva" απο το 2ο μαιλ μου γράφω παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση, θα κοιταξω στο Ipmart. Εσυ πως εκανες τη πληρωμη; Ναι μου ειπαν για DHL αλλα ζητησα EMS που συνεργαζονται με ΕΛΤΑ μπας και γλυτωσουμε το τελωνειο.

EDIT: Οταν λες εχεις αγορασει απο εκει εννοεις ipmart ή audiosources?

Απο το audiosources μου ζητησαν 355 Ευρω μαζι με τα μεταφορικα για το συγκεκριμενο μοντελο. Το μονο κακο ειναι οτι δεν εχουν στοκ και θελουν 15 μερες οποτε θα περιμενω.

Η τιμή ισχύει!!!; :huh:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους σας...

Ο κολλητος μου αγορασε αυτο το τυπου 510 απο καποιον σχηστοματι στο ebay και σημερα το βαλαμε πανω...

μερικες ερωτησεις...

1. Στο ραδιοφωνο οι σταθμοι δεν μπορουν να αποθηκευτουν με ονομα οπως ας πουμε στο RCD???

Αν Οχι αυτο ειναι τρελοοοοο ξενερωμα!

2. Υπαρχει η δυνατοτητα να δεκτει skins η τελος παντων κατι που να αλλαζει αυτη την εμφανηση που εχει Κυριως στο ραδιοφωνο?

3. Εχει βαλει καποιος απο Δω καμερα πισω? και αν ναι πως?

4. ειναι λιγο παραξενο στον χειρισμο του??? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους σας...

Ο κολλητος μου αγορασε αυτο το τυπου 510 απο καποιον σχηστοματι στο ebay και σημερα το βαλαμε πανω...

μερικες ερωτησεις...

1. Στο ραδιοφωνο οι σταθμοι δεν μπορουν να αποθηκευτουν με ονομα οπως ας πουμε στο RCD???

Αν Οχι αυτο ειναι τρελοοοοο ξενερωμα!

2. Υπαρχει η δυνατοτητα να δεκτει skins η τελος παντων κατι που να αλλαζει αυτη την εμφανηση που εχει Κυριως στο ραδιοφωνο?

3. Εχει βαλει καποιος απο Δω καμερα πισω? και αν ναι πως?

4. ειναι λιγο παραξενο στον χειρισμο του??? :huh:

1)Δεν αποθηκεύονται με όνομα

2)Οχι

3)Τι εννοείς πως? Εχει είσοδο για cam το μηχάνημα

4)....

.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

μια Lily σου απαντάει??? σε αυτό το mail στέλνεις (sales@audiosources.net)

τους έστειλα και εγω να πω να μου κόψουν τιμή.

η απάντηση τους για την τιμή

"Good day for you !

The pirce 410USD that wihout the canbus so do you want without the canbus funtion?

Let me know your for that "

μάνο εσυ τι τους ζήτησες??? (εγω θελω να εμφανιζει το μενου στην μεγάλη MFD και να δουλεύουν όλα τα κουμπάκια)

Link to comment
Share on other sites

Το μενου απο οσο ξερω δεν εμφανιζεται (ουτε φυσικα και πλοηγηση στην οθονη) και δουλευουν μονο τα κουμπακια φωνης και πανω κατω.

Και οπως λεχθηκε παραπανω δεν δειχνει ονοματα σταθμων.

Δεν δουλευει και το gala δηλ η αυξομειωση φωνης σε σχεση με τις στροφες.

Δεν ειναι θεμα του canbus αλλα της συσκευης.

Ενταξει, με την τιμη που εχουν γι'αυτα που προσφερουν, θα πρεπει να κανεις καποιους συμβιβασμους.

Το θεμα ειναι το οτι αν δεν βιαζεσαι σιγουρα θα υπαρξουν βελτιωμενες προτασεις.

Link to comment
Share on other sites

η απάντηση τους για την τιμή

"Good day for you !

The pirce 410USD that wihout the canbus so do you want without the canbus funtion?

Let me know your for that "

μάνο εσυ τι τους ζήτησες??? (εγω θελω να εμφανιζει το μενου στην μεγάλη MFD και να δουλεύουν όλα τα κουμπάκια)

Εγώ εκτός απο την τιμή ρώτησα και τι συνοδεύει το μηχάνημα(κεραίες, καλώδια κλπ).

Αυτή είναι η απάντηση σχετικά με τα συνοδευτικά: "Yes, it includes standard accessores such as cables ,manual ,remote controller and gps antenna."

Για τι τους ρώτησες εσύ και σου είπαν χωρίς το canbus...???

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες τι λετε δεν παιρνει skins...

για κοιταξτε λιγο εδω...

τα παιδια εχουν φτιαξει skins και γινεται αλλο μηχανημα!!!

skins

Οσο για τα προσθετα που συζητατε εμας μας ηρθε με ολα κομπλε μαζι με κεραιεσ Gps Tv Camera και ολη την καλωδιωση που θελει...

Μια χαρα στο θεμα αυτο... αλλα να μην αποθηκευει σταθμους με ονοματα????? ΕΛΕΟΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, με την τιμη που εχουν γι'αυτα που προσφερουν, θα πρεπει να κανεις καποιους συμβιβασμους.

Το θεμα ειναι το οτι αν δεν βιαζεσαι σιγουρα θα υπαρξουν βελτιωμενες προτασεις.

Πάντα θα βγαίνουν καλύτερα με το πέρασμα του χρόνου.

Αν το πας έτσι δε θα βάλεις ποτέ ;)

Στα ηλεκτρονικά (από ένα απλό ρολόι-ραδιόφωνο μέχρι ότι μπορείς να φανταστείς) τα χώνεις και μετά απλά δεν "κοιτάς" πίσω.

Αλλιώς θα μείνεις να χαζεύεις τις εξελίξεις tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες τι λετε δεν παιρνει skins...

για κοιταξτε λιγο εδω...

τα παιδια εχουν φτιαξει skins και γινεται αλλο μηχανημα!!!

skins

Οσο για τα προσθετα που συζητατε εμας μας ηρθε με ολα κομπλε μαζι με κεραιεσ Gps Tv Camera και ολη την καλωδιωση που θελει...

Μια χαρα στο θεμα αυτο... αλλα να μην αποθηκευει σταθμους με ονοματα????? ΕΛΕΟΣ!!!

Αν διαβάσεις καλά θα δεις οτι αυτό που αναφέρεται σαν skin στην ουσία είναι ενα ανεξάρτητο skin (προγραμματάκι) το οποίο ενεργοποιείται όταν το τρέξεις απο την sd και μπορείς να προσθέσεις σε αυτό κάποιες (εξωτερικές) συντομεύσεις του τύπου dest, igo, file explorer, klp δεν είναι skin για το λειτουργικό διαχείρισης του ραδιοφώνου. Βέβαια εδώ μιλάμε για windows οπότε μόνο για ενα πρέπει να είσαι σίγουρος "ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΛΕΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ" ειναι μέχρι να ασχοληθεί κάποιος που κατέχει καλά το άθλημα και εχει όρεξη ;):lol: .

.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες τι λετε δεν παιρνει skins...

για κοιταξτε λιγο εδω...

τα παιδια εχουν φτιαξει skins και γινεται αλλο μηχανημα!!!

skins

Οσο για τα προσθετα που συζητατε εμας μας ηρθε με ολα κομπλε μαζι με κεραιεσ Gps Tv Camera και ολη την καλωδιωση που θελει...

Μια χαρα στο θεμα αυτο... αλλα να μην αποθηκευει σταθμους με ονοματα????? ΕΛΕΟΣ!!!

Γεια χαρά,επειδή είμαι ο δημιουργός του θέματος στο site που έδειξες ,σου απαντάω με απόλυτη σιγουριά πως κάνει,όμως να ξέρεις πως δεν αλλάζεις τελείως το gui,απλά είναι βοηθητικό πρόγραμμα,utility, με κανονικό κοντέρ,και σου δίνη την δυνατότητα μέσα από αυτό να τρέξεις και αλλα προγράμματα

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,επειδή είμαι ο δημιουργός του θέματος στο site που έδειξες ,σου απαντάω με απόλυτη σιγουριά πως κάνει,όμως να ξέρεις πως δεν αλλάζεις τελείως το gui,απλά είναι βοηθητικό πρόγραμμα,utility, με κανονικό κοντέρ,και σου δίνη την δυνατότητα μέσα από αυτό να τρέξεις και αλλα προγράμματα

Το πρόβλημα με αυτές τις συσκευές (PNA) και τα εργοστασιακά skin (Gui) και την αδυναμια τους στο να αλλάζουν skin είναι γιατί το original λειτουργικό του μηχανήματος γράφετε σε rom μνήμες οι οποίες δεν είναι επανεγγράψιμες (Read Only Memory).

Edit

Αυτός είναι ένας απο τους λόγους που οι ποιο προχωρημένοι στο άθλημα εγκαθιστούν CarPCs στα αυτοκίνητα τους.

.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.