Jump to content
Κοσμάς

Golf Tsi 122

Recommended Posts

λευτερηηηηηηηηηηηηηη βαλε εξατμιση ειπαμε και ασε τα φιλτρα!!!!!!!!!!!!!!

Σωστόοοοοοοοςςς !

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω εδώ την ερώτηση που άφησα στο άλλο topic, σχετικά με το πόσο αξίζει να βάλεις πρόγραμμα στον 122.

Εσείς πόσο ευχαριστημένοι μείνατε με ένα απλό κονσέρβα-πρόγραμμα;

Θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι παραπάνω. Αν βάλω κονσέρβα-πρόγραμμα και μετά θέλω κάτι παραπάνω, θα μπορώ να το κάνω πάνω στο πρόγραμμα που είχα βάλει ή θα πρέπει να βάλω νέο πρόγραμμα για να γίνουν οι επόμενες μετατροπές; Sorry αν η ερώτηση ακούγεται χαζή, αλλά γνωρίζω πολύ λίγα για το συγκεκριμένο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου βαλε custom προγραμμα για να εκμεταλλευτεις στο επακρο τις δυνατοτητες των περιφερειακων σου σε συναρτηση με τις δυνατοτητες του αμαξιου σου...(οπως εχουμε δει δεν ειναι ολα τα αμαξια ιδια-αναλογα με το στρωσιμο -διαφορετικες σκαστρες-wastegate-σηκωνουν διαφορετικο αβανς κτλ)

Αυτο τα λεει ολα σχετια με την διαφορα της κονσερβας με το custom προγραμμα..

τωρα αναφορικα με αυτο π ρωτησες η απαντηση ειναι ας με διορθωσει κανεις οχι(τουλαχιστον στα 122αρια γτ π.χ στα 160αρια η revo βγαζει και ενα υποτιθεμενο stage 2 οπου αναφερει για εκμεταλλευση περιφερειακων κτλ...)...

Αυτο που σου λεω δεν σημαινει οτι το ενα ειναι καλυτερο απο το αλλο ή ποιο αξιοπιστο ή το αμαξι με το custom ειναι ποιο γρηγορο....

πολλα παιζουν ρολο..

απλα στην περιπτωση των custom προγραμματων μπορεις να επεμβεις λιγο περισσοτερο στο αμαξι σου.....

Αυτα απο εμενα..

Edited by -alextsis-
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανει που ειναι η πεταλουδα του γκαζιου στο μοτερ μας και αν χρειαζεται καθαρισμο που και που??

εγω εχω 65,000χιλ χιλιομετρα και λεω να το κανω ...τι λετε ?εχει κανει κανεις?ξερει ποσο περιπου κοστιζει και αν ειναι δυσκολη η χρονοβορα η διαδικασια αυτη??

οεο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια...

αναμεσα σε pipercross και το κιτακι της KN τι λετε???

http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=57S-9500

φυσικα με το καπακι ανοιχτό

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά. Μπορείτε να μου δείξετε κάπου στο forum που να εξηγούνται με λεπτομέρειες οι διαφορές μεταξύ custom και κονσέρβας;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα σεταρω το file μου για απλη...

δεν παει αλλο.

θα υπαρχει και το δυνατο file της 100αρας αν φτιαξει καθολου η φαση θα το ξαναπερασω.

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

παρε σκουτερακι να κανεις τη δουλεια σ και ασε το γκολφ για τα βραδακια χωρις κινηση B-)

πες μας ομως τι διαφορες παρατηρησες αναμεσα σε 100 και 95...

Edited by scirocco122
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχουν ευρο...

τι να κανουμε, δεν τρεχει.

είσαι σίγουρος οτι με το downgrade του προγράμματος θα καίει λιγότερο ?

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν μπορω να το ξερω..

απλη εχω βαλει μονο 2 φορες απο τη μερα που το πηρα

και απο τα 14000 φοραω προγραμμα για 100αρα τωρα εχω 53000 περιπου...

ακουω διαφορα αλλα δεν μπορω να ξερω σιγουρα.

θα το τεσταρω και αν δεν δω διαφορα ξαναπερναω το file 100αρας που θα υπαρχει backup στα παιδια σιγουρα.

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα πηρα την C0179 απο εδω http://www.thepipercrossshop.co.uk/competition_rubberneck.asp

μηπως εκανα λαλακια και επρεπε να παρω την C0173 η παρα ειναι μεγαλη????

θα ειχα καποιο "προβλημα" με μεγαλυτερη???

αν ειναι να τους πω να μου στειλουν την ποιο μεγαλη.

Link to comment
Share on other sites

Η διάμετρος ανταποκρίνεται σε όλο τον λαιμό της ή μόνο στο άνοιγμα που ρουφάει?

Επίσης, όσοι έχετε μαμά 122, τι τελική βλέπετε? Γιατί το Audi 1.4 TSi 125 που χρησιμοποιώ, πάνω από 210 δεν βλέπω. Οχι ότι τρέχει κάτι, είναι πολύ οικονομικό.

Link to comment
Share on other sites

Η διάμετρος ανταποκρίνεται σε όλο τον λαιμό της ή μόνο στο άνοιγμα που ρουφάει?

Επίσης, όσοι έχετε μαμά 122, τι τελική βλέπετε? Γιατί το Audi 1.4 TSi 125 που χρησιμοποιώ, πάνω από 210 δεν βλέπω. Οχι ότι τρέχει κάτι, είναι πολύ οικονομικό.

στο λαιμο εχουν διαφορα αυτες οι 2 αυτη που πηρα ειναι για 200maximum ps και η αλλη για 250. η πρωτη 60αρα η δευτερη 65αρα

ιδια χρηματα ειναι αν παρω την ποιο μεγαλη παιζει να κανω καποιο "κακο" ?

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ρε Πάνο...Στα ατμοσφαιρικά όντως υπάρχει θέμα αν είναι υπερβολικά μεγάλη η διάμετρος. Στα τουρμπάτα νομίζω πως όχι, με την έννοια πως έτσι και αλλιώς συμπιέζεται ο αέρας της εισαγωγής. Ας απαντήσει όμως και κάποιος πιο σχετικός.

Αν πάντως πάς σε ξυράφιασμα κτλ, σε συμφέρει να πάρεις από τώρα την μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Σκατουλες..

προλαβαν και το εστειλαν οι βρωμοΑγγλοι....

τι να πεις.. ενω στο Ελλαντα ολα πανε αργα!!!

σε 2 μερες λενε θα την εχω. 68 ευρα το συνολο και 20 το κολαρο της samco που θα βαλω;;;;

και 10 το φιλτρακι για τις αναθυμιασεις;;;

και κανα 15αρι max ο ινοξ σωληνας;;;;

120 βαρια βαρια με τους σφυκτηρες.

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν το θες και θες να μου το κανεις δωρο για παρασκευη που εχω τα γενεθλια μου και θα ειμαι κατω λογικα, θα το παρω!!!!!

χαχαχαχχαχ πλακα κανω πες μου ποσο ειχε να στα δωσω. θα σε παρω τηλ

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.